Vítej v džungli

• USA Welcome to the Jungle (více)

Syn newyorského primátora Michael Rockefeller během jedné z výprav do džungle Nové Quineje zmizel. Jeho tělo nebylo nikdy nalezeno. Říká se, že padnul do rukou kanibalských kmenů. O čtyřicet let později se dva páry přátel vydávají do džungle pátrat po jeho osudu. Jejich hledání se brzy mění v zoufalý boj o život. Domorodí kanibalové sledují každý jejich pohyb. Z cestovatelů se stavá lovená zvěř, smyčka se kolem nich stále více stahuje. Kanibalové chystají krvavou hostinu… (oficiální text distributora)

cariada odpad!

Ač jsem milovník hororů a mnohdy mám docela toleranci při hodnocení,tak u tohodle né!!!! Co tohle mělo sakra být za horor? Nák na to nemůžu přijít. Čtveřice mladých lidí jede na Novou Quineju pátrat po nákém synovi bývalého víceprezidenta ,který se ztratil před zhruba 45 lety (už to je samozřejmě naprostá blbost) prý tam někoho viděli. Celé je to točeno formou dokumentu ,kdy jeden z nich drží kameru a točí a točí a točí nesmysly které kecají o tom jak si oba páry lezou na mozek až jeden pár z nich i s kamerou uteče na voru a nechá je být. Jenže za nedlouho je dostanou domorodci a jak to asi dopadne je jasný. Kupodivu kamera pořád natáčí. Pak je tu ten další pár ,který má schovanou ještě jednu kameru a tak se natáčí vesele dál a rovněž si udělají vor jedou po stopách první dvojice ,jenže je opět sledují domorodci (jo neměli zneuctít jejich pohřebiště a brát si z toho lebky) Pak se nesmyslně rozhodnout jít lesem k ocenu místo ,aby pluli po řece dál ,ta přece musela ústit do oceánu.Nejdřív ,ale najdou náký věci od kolegů a probodnutou svojí kamrádku bambusem jedna z mála pěkných hororových scén ve filmu. Pak najdou mrtvý misionáře a toho čtvrtého do páru ,který dvě hodiny leží a křičí o pomoc ,když nemá nohy ani ruce (musel by přece už dávno vykrvácet a nebo přinejmenším upadnout do komatu) a tak mu "pomůžou" a ale neustále natáčí ,další blbost pořád točit. Až dojdou domorodcům přímo na talíř. Jak to dopadne je jasný. A pozor kamera to pořád točí na zemi položená. A to je vše . Na pár momentů je tu hodně trhavě zabraný kousky těl a tod vše.Spoiler není ani třeba psát jelikož opravdu o nic nepřijdete tam totiž nic zajímavého není. Předem upozornuju pro ty co si to donesou domů přeskočte rovnou na 43 minutu ,kdy se dostanou na to pohřebiště. Do té doby je to jen tlachání v džungli o tom jak by kdo píchal či kdo co nedělá a naopak.V 75 minutách jdou titulky ,tak že pouhých 30 minut stojí za jedno zkouknutí. Být to natočený jako krátkometrážný a až od toho pohřebiště možná bych snad i dvě dal. Ale takhle jen kroutím hlavou co se to dneska točí za blbosti ,jediný plus je asi to ,že to nemohlo stát víc jak milion dolarů ,jelikož nevím kde by je investovali. Ruce od toho pryč!!! ()

Ryuuhei odpad!

Velký špatný. Ve většině filmu se akorát chodilo nezáživnou džunglí a jediné, co tuto nudnou výpravu obohacovalo, byla tupá dramata mezi postavami. Jedni se chtěli mermomocí bavit, druzí ne a... je jasné, jak tato potyčka asi dopadla. Postavy mi vyloženě lezly na nervy - ať už to bylo duo ožralů, nebo hysterka, která se plně projevila až na konci. A konec byl vlastně i to, na co člověk celou dobu čekal a naprosto neuspokojil. Děj mě tedy naprosto nebavil a jediné, co bych na tom shledal tak nějak uspokojivým, jsou rekvizity lidských těl, které vypadají realisticky a je vidět, že si na této stránce dali tvůrci záležet. I když je vše ukázáno jen sporadicky a ze tmy, aby nebylo moc gore (jakože ho vážně moc není ve výsledku). Viděl jsem už spoustu found footage a tohle je jednoznačně jedno z nejhorších. ()

PetrPan2 odpad!

V 70tých letech minulého století vznikl v Itálii zajímavý subžánr, a to kanibalské horory... při sledování těchto filmů, jsem si nejednou položil otázku: Může být něco horšího, než Italské kanibalské horory??? A Bůh mi po letech mlčení odpověděl: Ano může! Jejich americké remaky :o( A jak už to u pánbíčka bývá, zase měl ten filuta pravdu. Předělávat v dnešní době politické korektnosti filmy plné sexu, násilí, drsných gore efektů... je stejně hloupé, jako kdybyste udělaly remake pornofilmu a vyškrtli ze scénáře všechny erotické scény. Co zbude je nuda, nuda a zase nuda... ()

herr_carter

Mňami.....těžko hodnotit, no. Je to spíše jako pokus o studentský film, který se moc nepovedl..a souhlasím tu s komentáři, že hodinu čekáte na "ty kanibaly", nebo prostě něco a všechno se pak udá ve velké rychlosti,chaoticky...a stejně nic není vidět :-D..............moje hodnocení = 2 z 10. ()

sedm.1

Pokolikáté již? Partička mladých, většinou ne příliš intelektuálně založených lidiček, si pořídí ruční kameru a vydají se do neznámých, neprozkoumaných končin, za nějakou záhadou, kterou mají samozřejmě v plánu objasnit, což se jim ve finále ovšem nevyhnutelně vymstí a jejich návrat je pak více než nepravděpodobný. Pravidla subžánru found footage jsou velmi, velmi úzce ohraničená a jediné, co se v těchto filmech dá prakticky měnit, jsou postavy, prostředí a ono neznámo, které má být odtajněno. Styl zpracování je ale stále stejný, a v podstatě je tak pravda, že kdo viděl byť jen jediného zástupce tohoto subžánru, tak v dalších filmech tohoto ražení bude již dopředu znát jeho průběh a jen skutečně ojediněle tomu tak nebude. V případě Vítejte v džungli tomu tak ale rozhodně je, neboť se vážně jedná o jeden z těch nejklasičtějších zástupců FF, do puntíku zde platí, co jsem již výše zmínil, oním cílem výpravy jsou zde tedy kanibalské kmeny, nicméně jak to dopadne je každopádně jasné, stejně tak jako celý vývoj děje, ohodnotit tak mohu akorát, zdali tu funguje atmosféra a napětí, což v tomto případě není ani v jednom ohledu nějak příliš působivé, nicméně aby to nevypadalo, že to celé jen haním, kdo má tento typ filmů rád, třeba jako já, tímto přírůstkem rozhodně zklamán nebude, v rámci možností a žánru jde o standartní podívanou, kdy já osobně se u toho ani trochu nenudil, a dostal jsem přesně to, co jsem očekával,takže jsem přesvědčen, že cílové publikum si to též může užít a bude spokojeno, no a ti ostatní by se tomu měl jednoduše rovnou vyhnout, protože nic nového zde zkrátka nenajdou. ()

BoredKid

Posledná pol hodinka bola fajn. V podstate celé to nebolo zlé, ale dalo by sa stým spraviť určite viac. Je tam vela prázdych miest. Celkovo to ale na mňa pôsobilo kladným dojmom.. Prostredie krásne a FF spracovanie obstojné v rámci subžánru. ()

MareT.

Tohle je opravdu špatný pokus o kanibalský film, kde kanibalové se objeví až pomalu 20 min před koncem! Zbytek filmu je jen o tom, jak si čtveřice "přátel" vyjela na dovolenou do Nové Guinei. Herci jsou špatní, postavy jsou kreténi, kteří si zasloužili useknout hlavu a pokus o reálie se povedly jen z půlky. Jinak ta 1 hvězda je za ten pocit, který mívám u kanibalských filmů! Ten skličující a hlavně zžíravý pocit beznaděje!___Po druhém podívání jsem musel uznat, že si to zaslouží i druhou hvězdičku! Bylo mi fakt z toho na nic! ()

SICK_BREED

Tento kanibalský found-footage trpí žel bohu až nesnesitelnou neschopností filmařů naplnit celých 83 minut něčím co může diváka zaujmout. Hádky čtyř lidí o tom zda-li je vhodné na dobrodružné výpravě pít alkohol či nikoliv nudí až k smrti a když přijde smrt opravdová, nikoho to už nezajímavá, protože film již odepsal. Silně promrhaný námět a já dávám 2 hvězdičky za scénu boje s domorodci, a hezkou krajinu. ()

Danny88

Zas na také nízke hodnotenie to nevidím, také zle to vobec nebolo aj keď to dosť kopírovalo film Cannibal Holocaust. No nebolo tam zas toľko brutality a zvrátenosti...55% ()

Heroine odpad!

Hrůza, fakt hrůza. Na takovýhle filmy koukám jenom ze zoufalství, když mám po ruce málo hororů a cítím absťák po brutálním násilí. Ale vždycky nakonec spíš lituji stráveného času sledováním takových blbostí... ()

MickeyStuma

Snímek se veze v podstatě na stejné dějové vlně, jako jeho poněkud starší předchůdce z roku 1980 pod českým distribučním názvem: ´Kanibalové´. Že by inspirace? V tomto případě se však jedná o mládež se svojí typickou mladistvou nerozvážností. Kanibalské téma má svá určitá specifika, ale tvůrci jakoby to nevěděli. Dějový rozjezd je ještě tak, jak má být, ale když je stopáž filmu v polovině a po kanibalech ještě ani slechu ani dechu, není rozhodně něco v pořádku. Příběh stále sleduje čtveřici mladých jak se prodírají džunglí a kteří každou další minutou jakoby nevěděli co roupama ještě dělat. Jejich naivní a hlavně nezodpovědné chování na území kanibalských kmenů se dostalo až do takového stádia, že by jim to za takové frajerství nejeden i přál. Kanibalové se nakonec objevili až na konci, přesněji ve třetí třetině celého dějství, takže nezbýval čas na pořádné kanibalské orgie. Scenáristicky tedy velká slabota. Hrůzu a děs tu nemá co vyvolat. Ani found-footage se tentokrát již od prvních minut silně nepovedl. Z pohledu jedné osoby držící onu kameru má být vlivem amatérismu a neustálého pohybu obraz roztřesený, jinak nelze jejich autentičnost uvěřit. Tady se to právě neděje. Kamera je ve většině případů klidnější, což je na danou situaci víc než podivné. Jestli to byl po takové záplavě různých hororových snímků pokus oživit kanibalský žánr, tak se dá bez okolků utvrdit, že se takový záměr bohužel velice nepovedl. ()

towstit

Tazko vysvsetlit preco volim prave toto hodnotenie. asi su veci ktore sa vysvetlit nedaju. Ako napriklad toto. ( a myslim to vazne) ()

foundation odpad!

Presne tak. Raz za čas pociťujem potrebu zapnúť si niečo o čom viem že to nedopozerám do konca, len kôli tomu aby som si pripomenul, že staré známe ,, horšie to už byť nemôže,, nie je tak celkom pravda. ()

Kissak

Filmu chybí atmosféra starých Italských filmů o kanibalech (Cannibal Holocaust je nepřekonatelný), prostě vše je tak nějak obyčejně nudné, včetně hudby a krvavý konec to nezachrání. Jeden povedený záběr na nahou dívku probodnutou zkrz hlavu bambusou tyčí je asi tak vrcholem filmu. Trochu málo. ()

Tormentor665

Naprostý nedostatek nápadů a invence. Ošem já prostě rád vidím, jak z party hezounů a krasavic nakonec udělají ti nejslabší a vyhlazovaní obyvatelé této planety kusy ohlodaných kostí. A za to tu hvězdičku dám. ()

dannyd14 odpad!

Pekná príroda, dobrý námet, zlé spracovanie. Aký dobrý počin to mohol byť, keby režisér pochopil, že samotné hororové prvky nemajú byť obsiahnuté len v závere. ()