poster

Poslední údolí

 • Velká Británie

  The Last Valley

Drama / Dobrodružný / Historický

Velká Británie / USA, 1971, 125 min

 • Kangax
  *****

  Ako som mohol tak dlho ignorovať takýto skvost! Mimoriadny film, s veľkým nádychom jemného mysticizmu, filozofickým podtónom a s úžasnou atmosférou. Filmov so zaujímavého obdobia tridsaťročnej vojny v 17.storočí nie je veľa (zrejme preto, že sa netýkala Anglicka a američania dnes o nej ani nevedia), o to viacej poteší takéto prekvapenie!(4.12.2010)

 • flanker.27
  ****

  Podobenství o válce a moci nad člověkem, které se dá dosáhnout silou nebo myšlenkou. Jedno z nejpřesvědčivějších vylíčení nesmyslnosti války o víru s výborně obsazenými herci a zvládnutým prostředím. Škoda, že si Clavell sám nezrežíroval svou první a nejlepší knihu Král krysa. Podle kvalit Posledního údolí by to zřejmě dopadlo lépe, než sice dobrý, ale za knihou daleko zaostávající film.(25.6.2011)

 • Sawy
  ****

  Poslední údolí zestárlo z hlediska filmového,ne však ideologického.A pokud má film myšlenku,je docela jedno,jestli je jeho ztvárnění zastaralé nebo ne.Střety skvostného michaela Cainea a Omara Sharifa mají i po letech obrovskou sílu,postavy i celý příběh jsou napsané brilantně a přestože se naprostá většina filmu odehrává jen v obrazech a dialozích,nenudí ani na sekundu,mimo jiné díky hudbě Johna Barryho,která by dodala punc velkoleposti i intimnímu dramatu ze života balkánských uklízeček.Trochu divadelní,ale silný zážitek. 85 %(22.6.2011)

 • troufalka
  ****

  Viděla jsem jako malé dítko, leč některé scény mi uvízli velice dobře v paměti. Tak i po letech pro mě zůstává gró příběhu ve hře v kostky než v bitevní vřavě na konci. Jemné, lidské, pochopitelné. Někdy stačí jen málo slov a dva pohledy. Další silnou scénou je přesun kapilčky. Víc se rozepisovat nebudu, krásně to shrunul ve své příspěvku kolega fragre, lépe bych to nevystihla. Poslední údolí rozhodně stojí za vidění.(27.2.2018)

 • Martin741
  ****

  Mno jo, jak tak pozeram, tak 30 rocna vojna 1618 - 1648 bola plna zabijania, vrazd, kradezi, a nasilie Europe suverenne vladlo. Len tak mimochodom, obete 30 rocnej vojny sa pocitaju na okolo 6 milionov ludi, co mozno kludne porovnat s holokaustom. Nejak ta nabozenska pakaz sa predsa musi rozptylit, nielen byt stale zviazana nabozenskymi predpismi , ne ? 77 %(16.9.2017)

 • - Scénář byl napsán podle stejnojmeného historického románu od J. B. Picka. (Marek#33)

 • - Natáčení probíhalo zejména v údolí Gschnitztal v rakouském Tyrolsku. (Marek#33)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace