Komentáře uživatelů k filmu (560)

 • SVotM
  ****

  Mám ráda Toma Hankse, v podstatě i Denzela Washingtona, vyzdvihuji to, že film ve své době rozvířil diskusi o minoritě a o vražedné nemoci, která zdaleka není problémem jen této minority, přesto všechno mi Philadelphia přijde jako jeden z nejpřeceňovanějších filmů posledních 20 let.(26.8.2011)

 • Baroque
  *****

  Ľudské. Hlboko ľudské. Konečne niečo, kde sa mohol Hanks vytiahnuť nad svoj, povedzme, nadpriemer a stať sa absolútnou elitou. Samozrejme, Washington tu splnil úlohu vedľajšej role tak isto veľmi decentne, no Hanks... Priznám sa, tiekli slzy... a zároveň zhnusenie nad oportunizmom amerického právno-finančného systému, kde hmotná stránka dávno rozprášila napadrť tú duchovnú. Čo dodať... Hlboko ľudské... Kto tvrdí, že Gump bol lepší, no, neviem. Tento film mi trhal dušu tým správnym smerom.(12.10.2011)

 • voltamper
  *****

  Bez ohľadu na tému, ktorou sa film zaoberá, toto je skrátka umenie. Herecké, režisérske, hudobné, scenáristické. A vytvoriť niečo, čo tekto zapôsobí na diváka, je tiež umenie.(16.10.2011)

 • sako44
  *****

  Říkal jsem si, dívat se na to když člověk přijde ze školy, no nevím, u takového drama nemůžu odpoledne vydržet, to chce v klidu pěkně večer před spaním, ať se to pak přes noc pěkně rozleží. Kdepak! Vynikající TOM HANKS a DEZEL WASHINGTON. A ten závěr? Poslouchat tu písničku, no přiznám, na kahánku jsem měl....(27.2.2012)

 • brano921
  *****

  opat špičkový výkon toma hanksa ja davam 5 hviezd a 95%(16.8.2012)

 • namo3nik
  *****

  Průkopnický film otevírající téma homosexuality.(7.9.2012)

 • Mischak
  *****

  Když jsem film viděla poprvé, nefascinovalo mně jen téma HIV, nám do určité doby na našem území celkem tabu. Ale i herecké projevy obou protagonistů: Washingtona jsem viděla poprvé a ihned jsem si ho zamilovala. U Hankse to bylo jasné: stal se z něj velký pan herec. Film ukazuje co se stává, když ruku v ruce jde strach, předsudky i odsuzování... nejde o to, že je film dojemný, ale že se v něm mluví o věcech o kterých mluvit prostě stále odmítáme a ani se na ně nechceme koukat. Tak jsem ráda, že nám to ten Damme tak pěkně nandal a že jsme si mohli a můžeme ještě i dnes poslechnout skvělou hudbu Bruce Springsteena i jiných.(28.4.2013)

 • cisarr
  ****

  K filmu se dá říct snad jen to že Oscara sice dostal Tom Hanks, ale film tahly především Denzel Washington a Springsteenova - Streets Of Philadelphia.(2.8.2013)

 • Mia.W
  *****

  Tento príbeh je skvelý a tak ľudský... Nemám k tomu už viac slov: perfektné herecké výkony, nádherný príbeh, skvelá hudba. Takže odporúčam!(26.8.2013)

 • damapo
  **

  Film mě na začátku vtáhl do děje a i po prvním vkročení do soudní síně tempo neustávalo. Osud smrtelně nemocného mě držel v křesle. Ovšem nemůžu se ubránit pocitu, že druhá půlka filmu je špatná. V soudní síni stále to samé a čím dál nudnější, mimo ni také nic zajímavého. Konec nijak nepřekvapil.(7.9.2013)

 • TeeToTaller
  ****

  Bohužel jsem nedokázal během celého filmu odbourat srovnání s 12 Angry Men, kde jsem se výborně bavil po celou dobu. Philadelphia má pár hluchých míst, které kazí celkový dojem. Ovšem scény ze soudní síně stojí za to....(4.11.2013)

 • Lenka.31
  *****

  Philadelphia- Takýchto filmov by mali točiť viac. Film má veľmi peknú ideu a dúfam, že takéto filmy pomôžu k zredukovaniu diskriminácie. Filmu dodáva kvalitu aj herecké obsadenie. Dvojica, Tom Hanks a Denzel Washington, nič nepokazia. Predsa Tom Hanks kvôli tejto úlohe schudol 15 kg, aby to vyzeralo vierohodne. Klenot kinematografie. ----------------- Námet: 100% Scenár: 100% Zvuk: 100% Herecké obsadenie: 100% Kostýmy: 100% Dabing (český): 100% Celkový dojem: 100% ----------------(6.7.2014)

 • Brain32
  *****

  Bravurní výkon Hankse doplňující skvělým výkonem Washingtona + píseň Bruce, která mě každé ráno budí jako melodie na budíku a máme tu velice výživný a dojemný snímek.(28.6.2015)

 • asus
  ***

  No film bol celkom dobrí ale koniec my prišiel nejaký depresívny.(5.11.2015)

 • JJzL33
  *****

  Tento film jsem viděl prvně až nyní a musím říci, že ve mě nechal hodně emocí. Tom Hanks to zahrál fantasticky a sledovat jeho proměnu, to jak ho AIDS sžírá bylo velmi silné. Myslím, že to jak se lidé chovají k těm co mají AIDS, zde bylo výztižné. Za mě tak 90%.(28.1.2016)

 • NatyR
  *****

  Ocenění si právem zaslouží, příběh o lidskosti, který Vás dojme a donutí změnit hodnoty.(29.5.2016)

 • jungewolf
  odpad!

  Velmi dobře natočená homo-propaganda , takže - Odpad ! .... .(29.6.2016)

 • J.Mayen
  ****

  Na film jsem jsem se zkousel divat snad 20x a 20x me unudil skoro k smrti a vzdy jsem vydrzel max. 40 minut, pak jsem bud nekam sel, nebo delal neco jineho, vcera jsem ho poprve videl cely, navic v nemcine a musim rict, ze vazne neni spatny. Ti kteri tady nadavaji na AIDS, buzny, prosim zdrzte se svych komentaru typicky ceskych nenavistnych a nejprve si zamette pred vlastnim prahem vy "skvostne dokonale bytosti".(30.9.2016)

 • Nag0
  ****

  Boj proti predsudkom v tomto prípade miestami tlačí možno až prílišne na emocionálnu pílu, v konečnom dôsledku ale necháva priestor (aj keď limitovaný) aj pre Danzelovu "faggot" ofenzívu či Beckettove morálne otázne životné epizódky. Hanks ako klasická "underdog" postava opäť (zas a znova) exceluje, pričom ale neprináša oboznámenému divákovi nič nevšedné či prevratné. Mne osobne bol viac sympatický Denzel s jeho rolou priamočiareho právnika, a jeho postupného prerodu a precítenia sa do celej problematiky.(15.7.2017)

 • Tezuka
  *****

  Tom Hanks mě prostě nikdy nepřestane překvapovat. Ať se objeví v jakékoliv roli, vždycky tam nechá 110 % a udělá z daného filmu megafilm. Ani Philadelphia nebyla výjimkou. Ztvárnil zde nadějného právníka Andrewa Becketta, který se kolem roku 1984 nakazil virem HIV (první zdokumentovaný případ teprve v roce 1981) v pornografickém kině pro homosexuály. V té době ještě ani nemohl vědět, že je něco takového přenosné. Hlavním tématem je žaloba na jeho zaměstnavatelskou právnickou firmu za nezákonné propuštění, které má být iniciováno právě jeho nemocí, o které se nezmínil. I když sám je brilantním právníkem, tak se obrátí na jiného skvělého právníka, kterého ztvárnil legendární Americký gangster Denzel Washington. Oceňuji, že se film věnoval této tematice a názorně prezentoval, jak tato nemoc postupuje a jak se na člověku může projevit. Tom Hanks vyloženě stárnul před očima a vypadal vážně, jako by tou nemocí doopravdy trpěl. Trošku mě mrzelo, že ho nedaboval Vladimír Dlouhý, jehož hlas s Tomem splývá jako jedno tělo a duše, avšak Jiří Dvořák na mě také nepůsobil špatným dojmem. Dalším důvodem, abych film hodnotil plným počtem je i píseň Bruce Springsteena - The Streets of Philadephia, kterou poslouchám už nějakou dobu a mám s ní spojené vzpomínky na pěkné i krušné životní situace. Palec nahoru!(18.2.2018)

1 8 15 21 25 26 27 28 následující >>
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace