Dosť nezáživné a málo napätia. Jurištová a Dočolomanský hrali dobre.(14.3.2018)

Rane osmdesatkova detektivka, kde jde vse samo a krasne. Jelinek a Hryc za padouchy, kterym veli Docolomansky... Patrani se ujima brigadnice Juristova. Odpocinkova zalezitost.(18.11.2017)

• Rex Mundi

Nemôžem povedať, že by sa to nedalo pozerať aspoň ako "výlet do hlbín socialistickej kinematografie". Ale Pražská terčovnica má všetky typické neduhy komunistických detektívok - postavy sú šablónovité, scenár vopred jasný, náučnosť zaručená a napätie zanedbateľné. A tá komická scénka, keď detektív vylezie zo zadnej miestnosti v obchode, pozdraví zločinca a oprie sa,... na čo mu dotyčný samozrejme zdrhne cez voľne prístupné dvere a "múdry" detektív s pomocou dvoch náhodných hliadkárov ho chytia až v metre, keď sa mu (aké šťastie!) zavrú dvere vozňa pred nosom - to je zlatý klinec v ukážke občanom, akí sú vyšetrovatelia schopní a inteligentní (myslím, že v tomto prípade vôbec nie je dôležité, že ten blbec bol vo filme Maďar. Najväčší blbec bol ten, kto túto scénu vymyslel, pretože dúfal, že dlhšia naháňačka bude akčnejšia - alebo to mala byť diplomatická urážka prozápadnejšie orientovaných Maďarov? :-). Záver s ultra-skromnou sprievodkyňou, ktorá vlastne záhadu vylúštila, ale taktne to zatají, to je brutál blinkačka.(25.11.2007)

Kriminálna dráma priemerného charakteru na aký sme zvyknutí z tohto obdobia. Ničím neprekvapí, ničím neočarí... a ničím ani neurazí. Taký obyčajný tv film bez atmosféry a napätia, kde zlí budú vždy potrestaní.(29.9.2012)