• Hellboy

Dvouhodinová reklama na akční figurky. Zhmotněná fantazie dítěte, které si rádo hraje s vojáčky a jak všichni víme, tak děti mají občas fakt divné nápady. Stejně tak Stephen Sommers. Zpočátku zábava; film mě ohromil s každou novou scénou-lokací. Bohužel se to časem nezadržitelně změnil v naprostou nudu a protože akce nudila a po myšlenkové stránce nemá snímek co nabídnout, výsledný dojem je dost nelichotivý. Ve všech ohledech laciný film. (Já jsem čekal KRAVINU - jako třeba Transformers - v tomto ohledu jsem nebyl zklamán. Jenže je to prostě nuda).(13.3.2010)

Digitální zlo s nejlepším českým dabingem za poslední roky (...ironie!). Dějových linií na kompletní sadu Amerických ninjů (to je na pět dílů), víc flashbacků než v Lostu, víc blbých hlášek než v Kameňáku a nad tím vším američtí igráčci s pulzníma puškama, nanověcičkama a patriotismem, kterým by se daly lámat skály. Je to k smíchu a zábavné zároveň, pokud si připustíte, že Sommers je patlal a neobratně vykrádá Star Wars (celá finální sekvence jako by Hvězdě smrti z oka vypadla) a dělá mu problém vyrobit nejen uvěřitelné charaktery, ale i lokace, situace nebo zvraty. Ale když se podíváte na plakát, vážně od toho filmu čekáte něco uvěřitelného? Jděte na to, a kdykoliv nějaká z postav promluví, prostě zadržte dech a uši. Nebojte, bude to jen pár vteřin, než zas někde něco vybouchne. p.s. Pokud nebudete zadržovat dech, jistojistě u toho filmu umřete. Někdo v křečích, někdo smíchy.(5.8.2009)

Ukrutná pecka. Spolu so Star Trekom najzábavnejší popcorn tohto leta. "Seriózni" filmoví kritici samozrejme zbabelo cúvli a podľahli všeobecnému dojmu, že niečo také rýchle, hlučné a povrchné musí byť zároveň aj blbé. Ten film ale nie je hlúpy, práve naopak. To, že je cheesy, bezduchý, prvoplánový a občas sa neobťažuje s logikou, ešte predsa neznamená, že nemôže byť šikovne napísaný. A G. I. Joe je v rámci kategórie "priznaná popcornová kravina pre chlapcov od 12 do 15 rokov" napísaný perfektne. Tá efektivita, a akou je nahodená a rozvíjaná zápletka a ako sú predstavované postavy a vzťahy (veľmi dobre použité flashbacky), je na hrane dokonalosti. Tuším za tým Beattieho - podobne dravo a jasne boli predstavení hrdinovia Austrálie. Réžia je bravúrna (Michael Bay počul hlasné spláchnutie). Sommers sa rozhodol, že musí prekonať rýchlosť Múmie 2 a vytočil obrátky až na kraj stupnice. Pritom však film zostáva prehľadný, stále má sympatické postavy (dokonca aj Wayans mi po chvíli prestal vadiť, Tatumovi som toho drsňáka celkom veril a Millerka je smokin´ hot aj v scénach, v ktorých nevystupuje) a napriek tomu, že ide o nonstop videoklip, diváka neubíja (chvála za rozumnú minutáž). Čo je ale najdôležitejšie, G. I. Joe je zábavne hravý - otvorene priznáva inšpiráciu v klasikách od Star Wars (dokonca je tam Darth Vader) cez Indyho (Sienna a okuliare) až po bondovky (väčšina filmu) a nadšene a zámerne sa "rochní" v klišé. No a sú tam Fraser, Vosloo a O´Connor, čo sa počíta. Jedinou chybičkou na kráse je občas mizerné CGI, ale aj triková nedokonalosť akoby k celej tej lavíne béčkovosti vlastne pasovala. Skrátka a dobre, GIJ je Deň nezávislosti nového tisícročia.(13.8.2009)

• Kryšpín

Existují pohádky, které pobaví děti i rodiče a dávají dokonalý smysl, ať už jsou dějově zamotané jakkoliv. Perfektním příkladem může být právě Star Wars. Pak jsou pohádky, které nemají smysl i když je v každé druhé větě vysvětleno, co se řeklo v té první. Tyhle pohádky jsou určené pouze pro retardované děti (čti američany). A přesně takový je G.I.Joe. Od začátku filmu si říkám v duchu WTF! Se nedivím, že američané patří mezi nejblbější národy světa, když jsou vychováváni na takových hovadinách (omluvte můj slovník). Když přimhouřím oko, tak by se mohlo jednat o parodii. Podtitul Scary movie 5 by sednul. Parodie na Iron Mana, Star Wars, Spider-mana apod. se objevovaly na každém druhém filmovém okénku. Ať už to bylo záměrně nebo se to prostě nepovedlo (k téhle verzi se po předchozích Sommersových filmech přikláním), přeci jen G.I.Joe diváky pobaví. Sice odcházíte z kina s úsměvem na rtech, ale nevíte, co si vůbec o filmu myslet. Proto dávám jednu hvězdičku, člověk by měl ze sálu odejít s čistou hlavou a něco si z toho vzít. Já odešel a mám pocit, že to spíš vzalo něco ze mě :)(5.8.2009)

A je to tu zase. Jakmile se oteplí, vychrlí na nás producenti další várku něčeho, co se určitě nevařilo z oscarových scénářů. G. I. Joe určitě nehodlá motat hlavu promyšlenými dialogy nebo rafinovanou pointou. Relativně proklepnutý Stephen Sommers natočil akční jednohubku a kdykoliv se akční linii vzdaluje a pokouší se třeba vybudovat psychologii postav, vzbuzuje patřičné rozpaky. Dva kamarádi v zeleném byli právě svědky toho, jak nějací darebáci rozprášili jejich jednotku během utajeného převozu jakýchsi raket s nanotechnologíí. Ty se pokusí získat zlosini z organizace Cobra.. jejich dotírání na poslední chvíli odrazí správňáci z G. I. Joe týmu. Tým klaďasů má tak vzápětí dva nováčky. Boj dobra se zlem může začít, protože v sázce je mnoho.. Holt, tu a tam v Hollywooďákově vyleze z pracovny scénáristů dort, který zřejmě zpatlali společně s pejskem s kočičkou. Odlehčený akční výplach nenabízí nic víc, než jen slušně vygradované scény, ve kterých leccos metá vzduchem, efektně vybuchuje nebo jen čeká na to, až to nikdo jiný zdeformuje. Sommers si velmi zkušeně pohrává s tempem, poctivě dávkuje napětí, neumí to s herci (nevýrazní Wayans, Tatum, Quaid) a i přes řadu slabších chvilek není tak zmatený jako třeba oba díly Bayových (nutno podotknout podobných) Transformers. Občas přidá i nějaké ty fórky a nebojí se zaostřit na upnutý kožený obleček (i pozadí) Sienny Miller nebo Rachel Nichols.. díky mu alespoň za to!!(14.6.2010)

• - Ve scéně, kde spolu bojují dva malý chlapci, zapálí jeden hoch sporák. V další scéně je však sporák vypnutý. (Hem.m)

• - Natáčanie odštartovalo 11. februára 2008 v Los Angeles v Downey Studios, taktiež prebiehalo v Prahe, kde trvalo jeden mesiac. (Greenpeacak)

• - Ve scéně, kde Ana (Sienna Miller) vylézá z nabouraného auta, má na obličeji krev, ale o pár scén později už na obličeji žádnou krev nemá. (Hem.m)