Reklama

Reklama

V roce 1641 je ve francouzském vězení Skot James McCullen shledán vinným z prodeje zbraní oběma stranám konfliktu. Před vykonáním rozsudku vyřkne poslední slova o tom, že klan McCullenů je velký a mocný a že moc jeho synů poroste i po dlouho po jeho smrti. Místo popravy ho však čeká rozžhavená železná maska, kterou je odsouzen nosit až do své smrti... V nedaleké budoucnosti mluví na fóru McCullanův potomek, mocný zbrojař. Představuje nanomity – dokonalé mini vojáky. Původně sloužili v lidském těle k likvidaci nádorových buněk, ale podařilo se je naprogramovat tak, aby jedli prakticky cokoliv, například kov a beton, a ničili tak nepřátelskou techniku a budovy. Pak jsou dálkovým ovladačem zkratováni, aby nedošlo k další nežádoucí aktivitě. Druhý den ráno má být vyexpedována z McCullanovy továrny v Kyrgyzstánu další várka bojových hlavic s nanoroboty. Dva vojáci Duke a Ripcord, kteří vezou v koloně aut kufr s nanohlavicemi, si všimnou chybějícího průzkumného týmu na 40. kilometru. Vyhlásí pohotovost a vrtulníky potvrdí, že radar nic nehlásí. Najednou se ale zničehonic objeví jakoby mimozemské letadlo a oba Apače sestřelí. Vojenská vozidla se rozptýlí, podivný letoun střílí i po autech a ničím nejde zničit. Pak se na zemi objeví jakýsi výsadek vojáků, které vede štíhlá černovlasá žena. Nezastaví je ani granáty. Duke odnese zraněného kamaráda stranou a vrací se pro kufr. Žena se mu s několika vojáky postaví. Vyjde najevo, že se znají, jmenuje se Anna. Najednou se z oblohy snese další neznámý stroj a z něj další „muž v černém“. Ten začne likvidovat Anniny vojáky. Duke Anně pomáhá. Objeví se další žena se zrzavými vlasy a muže v černém zastřelí. Anna nakonec odletí bez kufru, ten nechá Dukovi. Za Dukem přijde zrzavá žena se svými muži a chtějí kufr. Jsou prý tajná jednotka – jako hologram se jim představí velitel jednotky, generál Clayton Abernati aneb generál Hawk. Je prý ve zvláštní jednotce. Jeho tým Alfa je prý dopraví i s kufrem k němu. Během letu Duke zjistí, že zrzavá žena je u speciální jednotky – je v ní Brit, Maročan a muž, který nemluví. Chce se k nim přidat. Na základně zjistí, že se jedná o útvar G. I. Joe, který formálně neexistuje, ale slouží u něj ti nejlepší z nejlepších. Jednotka se snaží zjistit, kdo je napadl, proč a kdo za jejich nepřáteli stojí... (TV Prima)

(více)

Videa (10)

Trailer 2

Recenze (1 208)

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Zlý asiat, drsný černoch, hláškující černoch, bondovský záporák, jeho mrdatelná asistentka, charismatický generál, a dalších čtyřiadevadesát důvodů plus jeden navrch, proč nemít rád současný Hollywood. Tenhle film představuje pro jeho odpůrce dokonalý sklad munice i zbraňového arzenálu. Když se rozhlédnu kolem, plně chápu, proč takové kvantum diváků tlouklo hlavou o sedačku před sebou. Jenže… čekat od Sommerse cokoliv duchaplného je výsměch vlastnímu zdravému úsudku a já tomu filmu podlehl už od prvních vteřin. Když po půlhodine nastane akce, kterou by si jiný režisér nechal jako závěr, tetelil jsem se blahem, v momentě, kdy se zachraňuje 1 (slovy: jedna) Eiffelovka a zboří se přitom polovina (matematicky: ½) Prahy, uvažoval jsem, jestli existuje něco jako tvůrčí soudnost a zdravý rozum. A přitom stále není konec. Star Wars! Nejšílenější, nejneuvěřitelnější a nejzábavnější vysokorozpočtová demence, kterou může současná kinematografie nabídnout. Překopírujte své rozezlené komentáře ke dvojce Transformerů k tomuhle, padnou sem jak ulité. Bolí mě hlava, fakt že jo. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Ukrutná pecka. Spolu so Star Trekom najzábavnejší popcorn tohto leta. "Seriózni" filmoví kritici samozrejme zbabelo cúvli a podľahli všeobecnému dojmu, že niečo také rýchle, hlučné a povrchné musí byť zároveň aj blbé. Ten film ale nie je hlúpy, práve naopak. To, že je cheesy, bezduchý, prvoplánový a občas sa neobťažuje s logikou, ešte predsa neznamená, že nemôže byť šikovne napísaný. A G. I. Joe je v rámci kategórie "priznaná popcornová kravina pre chlapcov od 12 do 15 rokov" napísaný perfektne. Tá efektivita, a akou je nahodená a rozvíjaná zápletka a ako sú predstavované postavy a vzťahy (veľmi dobre použité flashbacky), je na hrane dokonalosti. Tuším za tým Beattieho - podobne dravo a jasne boli predstavení hrdinovia Austrálie. Réžia je bravúrna (Michael Bay počul hlasné spláchnutie). Sommers sa rozhodol, že musí prekonať rýchlosť Múmie 2 a vytočil obrátky až na kraj stupnice. Pritom však film zostáva prehľadný, stále má sympatické postavy (dokonca aj Wayans mi po chvíli prestal vadiť, Tatumovi som toho drsňáka celkom veril a Millerka je smokin´ hot aj v scénach, v ktorých nevystupuje) a napriek tomu, že ide o nonstop videoklip, diváka neubíja (chvála za rozumnú minutáž). Čo je ale najdôležitejšie, G. I. Joe je zábavne hravý - otvorene priznáva inšpiráciu v klasikách od Star Wars (dokonca je tam Darth Vader) cez Indyho (Sienna a okuliare) až po bondovky (väčšina filmu) a nadšene a zámerne sa "rochní" v klišé. No a sú tam Fraser, Vosloo a O´Connor, čo sa počíta. Jedinou chybičkou na kráse je občas mizerné CGI, ale aj triková nedokonalosť akoby k celej tej lavíne béčkovosti vlastne pasovala. Skrátka a dobre, GIJ je Deň nezávislosti nového tisícročia. ()

Reklama

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Neskutečná blbina a hovadina, obsahující takové množství nesmyslů, že už jsem je ke konci filmu sotva všechny stačila sledovat a registrovat. Ale... tahle neoriginální hovadina je ale naštěstí neuvěřitelně zábavná, takže skoro dvě hodiny stopáže utečou jako nic a přes všechna klišé dokáže hezky poctivě po americku pobavit. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Jak by řekla, paní odbornice Spáčilová, znalkyně a písatelkyně do Mladé Fronty Dnes. Tento film je akčně na úrovni, leč jeho kvality jsou skutečně laxní až hanlivé...Aneb, jak odborník vidí pořádný kus zábavy. G.I. Joe, film, který příběhem je úplně mimo, ale akci dokáže zlomit vaz kdekomu, okamžitě, cíleně a s naprostou chutí. Já jsem od toho měl blbej pocit. Hlavně že to bude fantasmagorie jako prase. Taky že to je fantasmagorie jako prase, ale stylová, jak jinak. Jen mě mrzelo, že bylo TAK málo akce v přirozeném prostředí. Ta s auty byla totiž monstrkrutózní a já jsem z ní byl hotovej ještě na hodně dlouhou dobu. Jenže ostatní akce už byla jen stylová a rozhodně ne skutečná. Každopádně i tak svůj cíl rozhodně splnila. Krom toho si Česko udělalo další reklamu. I když to byla na hodně dlouhou dobu poslední. Zaplať pánbůh, že už jim to daňový zvýhodnění potvrdili. Protože co jiného dokáže Praze udělat reklamu, než kvalitní americká produkce plná bouchajících aut, střílejících kulometů a drsných chlapů, co Amíci tak moc žerou. A kdo přece bude nejvíce utrácet v Praze??? ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Efektně natočená směska obšlehnutých či alespoň jinde v jiné variaci viděných akčních scén, mezi nimiž se odehrává směska naprosto nesmyslných nebo pro změnu totálně klišovitých vztahů mezi hrdiny majícími míň rozměrů než jejich pseudopředlohové plastové figurky. A schválně jsem nepoužil slovo "propojit" nebo tak něco, protože ve světě G. I. Joea nedává smysl ani řazení akcí - jednotlivé scény jsou tam prostě proto, aby se ne snad něco dělo, to proboha ne...jsou tam proto, aby něco vybuchovalo;) A to jsem se z fotek tak naivně těšil na zlou intrikánku Siennu Miller a na fešnou roli pro Rachel Nichols (to hezké a herecky celkem schopné děvče z poslední série Alias)...a na cool ninji;) A dostal jsem místo toho statečného vlastence Chaininga Tattooa, jeho podceňovaného sidekicka vypadajícího a chovajícího se jako současným měřítkům vyhovující parodie Willa Smithe z Dne Nezávislosti a špičkově ujetého a přehnaně patetického "méd sájentist" Josepha Gordon-Levitta...všichni ostatní mi byli naprosto ukradení, což zamrzí zvlášť u ninjů, kteří byli podstatně míň cool než na fotkách. Ne, to je lež, víc to přece jenom zamrzí u obou přítomných slečen (nebo spíš už vlastně dam), protože při nejlepší vůli a vzpomínkách na pubertu nemůžu vystačit s jejich redukcí na obtažené body armory, zvlášť když Scarlett má jednu z nejdementnějších zbraní jakou si jde představit. Co tedy je vlastně G. I. Joe zač? "Velmi překvapivě" je to jenom sled drahých (a přesto z hlediska CGI místy směšných) rychle se hýbajících obrázků, které trvají až příliš mnoho minut... Sommers prostě ve své honbě za osmdesátými léty zase přetáhl strunu a výsledkem jeho práce je kolem a kolem vzato úplně zbytečný film. Těch deset procent nad padesátku je jenom za obtažené dívčí body armory (přece jenom, na něco to stačí...) a za ten upřímný smích, který ve mně vyvolal jeden z posledních záběrů, ukradený z konce prvních X-Menů. A i tak se za ta procenta cítím provinile:) ()

Galerie (71)

Zajímavosti (45)

  • Producent Lorenzo di Bonaventura a ředitel Hasbra Brian Goldner si vybrali scenáristu Michaela Gordona na základě jeho práce na scénáři k 300 (2006). (HellFire)
  • Don Murphy chtěl už v roce 2003 produkovat tento film, nakonec se však přiklonil k Transformers (2007). Kameraman Mitchell Amundsen byl členem týmu obou filmů a scéna, kde se vojáci vyhýbají letícím raketám, je odkaz právě na Transformers. (TomikZlesa)
  • Postava Roadblock byla nabídnuta raperovi Commonovi, ten však nabídku odmítl. (TomikZlesa)

Související novinky

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins… (více)

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

15.10.2019

Kolem chystaného spin-offu akční série G. I. Joe Snake Eyes se dlouhou dobu nic nedělo, spousta lidí tak projekt považovala za mrtvý. Studio se ale v posledních měsících zdá být spokojené s dosavadní… (více)

Nový G. I. Joe na obzoru

Nový G. I. Joe na obzoru

10.08.2019

Premisa značky G. I. Joe už by snad ani nemohla být jednodušší. Skupina drsných vojáků zachraňuje planetu. Na tom není co pokazit, že? No, soudě dle dosavadních filmových pokusů zjevně omyl.… (více)

Jste připraveni na filmové Monopoly?

Jste připraveni na filmové Monopoly?

06.07.2015

Populární Monopoly hrála víc než 1 miliarda lidí ve 144 zemích a byly přeloženy do 47 jazyků. Nikdo se tudíž nemůže divit tomu, že se podívají na velké plátno. Kolem jejich celovečerní adaptace se… (více)

Reklama

Reklama