::::::::::::::::::::: Velká reklama za 175 melounů na Dubble Bubble. Ach jo. Chápu, že pro dnešní generaci jsou tyhle filmy strašně cool a dnešní puberťáci z toho stříkaj, ale proč jsou tak nudné ? Osud hlavních hrdinů mi byl ukraden, v polovině jsem se přistihl, že se dívám do okna, jak tam hezky sněží a film mě moc nezajímal, ještě ke konci filmu jsem nevěděl kdo je kdo a jak říká Tosim, prostě v tom filmu byl moc velký bordel a přišlo mi to moc všechno rychlé. Chápu, že se režisér snažil, a by neměl ve filmu žádné hluché místo, ale na mě ten film byl až moc rychlý a pomatený. Není nad Mikea Bayea. Ale za tu perfektní honičku v Paříži dám o jednu hvězdu navíc, abyste neřekli ;-) ::::::::::::::::::::::::(9.1.2010)

Terno roku pro milovníky sraček z ranku "tak špatné až je to geniální". Záležitost, u které výpis všech bot a nelogičností zabere více místa než celý scénář. Navíc to má solidní guilty pleasure oporu v totálně mimózním dabingu. Universum kde se devadesátdevět procent z dvaceti rovná číslu devatenáct, kde se promenáduje Fantomas (vlastně hned dva), kde se z letadla katapultujete pouze za pomoci keltštiny, kde se nahánějí parchanti pod ledovou čepičkou a kde se přesný čas spolu s místem výskytu určuje zásadně dle výšky a tmavosti stínu... No, takový umělecký počin prostě nelze nemilovat. O twistech v soap operových vztazích, že by z nich i slepé Esmeraldě oči z důlků vypadly, raději ani nemluvě. Být na závěr ještě věta "Duku, jsem tvůj otec!" tak jdu na plný počet. PS: Ne zase až tak skrytá reklama na Pilsner Urquell potěšila.(6.8.2009)

Rozpočet $175miliónovTržby USA $150,201,498Tržby Celosvetovo $301,543,074Tržby za predaj DVD v USA $60,066,243 //počet predaných kusov 3,729,614║ Tak až takúto sprostunkú podpásovku som veru nečakal ako niekdajší obdivovateľ kreslených postavičiek tohto comicsu som čakal omnoho viac než nezáživný vývar bez lepšej štipky myšlienky a dialógov. Po trikovej stránke to má tiež slušnú kolísavosť, akcia je prevažne natočená tak že nič moc nepovie, vydarených akčných sekvencií je ozaj len minimum asi najviac zaujme naháňačka Parížom. V podstate každou pribúdajúcou minútou je tento film čoraz viac otravný a nedá sa v nijakom ohľade užiť a nejaké vypnutie mozgu sa v tomto nedá absolvovať, jedine absolútny reset mozgu po dopozeraný filmu. K tomu výber hercov do hlavných úloh bol asi najhorší výber, čo som kedy u veľkorozpočtového filmu zažil, taký Dennis Quaid tu je len do počtu, Marlon Wayans maximálne rušivý článok v každej sekvencii čo sa ukáže mi o príde ako trápnosť šedivá, na Siennu Miller sa dá aspoň pozerať ale to je jediné pozitívum, Channing Tatum ako hlavný hrdina je dosť nevýrazný na to aby vytvoril okolo seba nejakú auru a stiahol pozornosť na seba.... jednoducho prevarený béčkový vývar za $175miliónov čo sa nedá porovnať ani z nejakou ku príkladu Fantastickou štvorkou. /videl v kine: 25%/(1.9.2009)

• Hellboy

Dvouhodinová reklama na akční figurky. Zhmotněná fantazie dítěte, které si rádo hraje s vojáčky a jak všichni víme, tak děti mají občas fakt divné nápady. Stejně tak Stephen Sommers. Zpočátku zábava; film mě ohromil s každou novou scénou-lokací. Bohužel se to časem nezadržitelně změnil v naprostou nudu a protože akce nudila a po myšlenkové stránce nemá snímek co nabídnout, výsledný dojem je dost nelichotivý. Ve všech ohledech laciný film. (Já jsem čekal KRAVINU - jako třeba Transformers - v tomto ohledu jsem nebyl zklamán. Jenže je to prostě nuda).(13.3.2010)

No trailery na me pusobili sice zabavne, ale ne jako kdovijak velka rezba, proste jsem cekal nejakyho chudyho bratricka Transformeru. Jenze to by to nesmel tocit Sommers, aby z toho nevymacknul ultimatni jizdu. Pribeh je naprosto dostacujici, ale o to tu nejde, tady jde o to, ze od zacatku do konce cely ty dve hodiny bez hluchejch mist si to rozdavaj Joeove s Cobrou a je jedno jestli na zemi, ve vzduchu nebo pod vodou. Neustale se neco deje, nekdo se s nekym rube a to vse v hodne namakanejch tricich, akorat obcas to debilne ulitne a nejakej trochu slabsi trik prasti do oka. Herci sice nemaj buhvi co hrat, ale vetsina jsou drsnaci a sympataci, ktery nemaj problem cokoliv rozsekat a jeste u toho hodit nejakou hlasku, Eccleston je jako zaporak fajnovej az na ten silenej prizvuk a na chvilku se dokonce objevi i Fraser. S postavama jsem mel akorat jedinej problem, vzdy, kdyz pride na scenu nejaka znama hlavnejsi postava, je pozornost zamerena ciste na nej a on nejak stylove vlitne na scenu, hodi drsnackou hlasku a pokropi nepratele. Proste se Sommers desne vyziva v predstavovani jednotlivejch postav. Jenze me to bohuzel moc nerikalo, jelikoz sem si nikdy zadnyho panacka nebo komiks nekoupil a animovanej serial nevidel. Proste vypnout mozek, popadnout popkorn a dve hodiny se dokonale bavit, ja jsem naprosto spokojenej, navic je pripravena puda pro druhej dil, coz je fajn.(27.12.2009)

• - Heavy Duty (Adewale Akinnuoye-Agbaje) má ve filmu zbraně Dillon Aero M134 ráže 7.62x51mm NATO, M249 SAW ráže 5.56x45 mm a Sage Control SL-6 ráže 37 mm. (dc125)

• - Pre vytvorenie digitálnej Eiffelovej veže mali technici prístup k pôvodným stavebným plánom. (Greenpeacak)

• - Po několika filmových nabídkách konečně kývla česká topmodelka Karolina Kurková, která si zde střihla roli Courtney A. Kreiger alias Cover Girl. Dříve měla možnost si zahrát v Dannyho parťácích, ale odmítla, jelikož se nejednalo o žádnou velkou roli. (viperblade)