Skvelá akčná pecka, ktorá bez protestov nadchne vyznávačov efektnej formy. Neviem, či v tom iní hľadajú nejaké vyššie umenie alebo som ja ako fanynka nenáročných filmov príliš ukolísaná vizuálnym aspektom, keď sú všetci večne takí nespokojní. Scény v meste sú v rámci akcie nádherne naštylizované, film rýchlo odsýpa, má švih, sympatických hercov, nadupané akčné scény a je zábavný. Samozrejme, Bay by z toho urobil ešte megalomanskejšiu show plnú kamerových romantických náletov (chýbala mi tu pevná ruka tohto efektného génia), ale aj tak som viac než spokojná.(5.8.2011)

• flanker.27

Zatímco holkám z naší školky Majdalence Apolence s Veronikou (na FB známým jako Bella123, Emo.Vamp a F1ckaP1cka) se pupík roztouženě chvěje při slovu Twilight, kucka Štěpka, Dejv, Sťu a Pája si zas nejradši hrajou s plastovejma pajdulákama s muskulaturou a "co jim hele do ruky můžeš dávat různý kulasy, mečáky a rakeťáky." Když si kucka s pajdulákama hrajou, ozejvá se u toho ratatata bum prásk švih dostanu tě ne já dostanu tebe a zachránim svět. Když pak sou kucka starší, vezmou místo toho větší obdobu plastovejch kulasů, mečáků a rakeťáků (co hodně svítěj, pípaj a tu a tam vibrujou) a jdou si hrát na zahradu. Přiberou holky ze sousedství (nejdřív jim samo nakecaj, že jsou upíři a jdou bojovat s vlkodlakama), nejmenšímu hoděj na hlavu kápi a řeknou mu, že je terorista a začnou před nim zachraňovat dvorek. Kůlna se promění v Paříž, dřevník na základnu pod ledem a Fanynka Macháčková na vysvobozovanou kravasici. Soused to natočí na kameru co vyhrál v Natočto s videem "Jak jsem lovil hodinky v záchodě" a pravý nefalšovaný dvorekbástr je na světě. Kucka pak budou při usrkávání slazenýho mlíka eště dlouho vzpomínat, jak to těm zlákům zase nandali. Výsledek je pak asi na stejný úrovni jako tahle pitomost. Závěr: Van Helsing byl ve vší svý blbosti aspoň sranda, tohle se nedá považovat za plnohodnotnej film, kde jedna scéna souvisí s druhou. I když scéna "máme málo času, tumáš hubana" mě pravda pobavila.(25.1.2011)

• Gilmour93

Obávám se, že na podobné digi-šaškárny mám na tváři už málo akné.. Sommers si sice možná splnil své militantní vlhké sny, ale já bych mu slovy našeho dvorního pokladníka Míry Kalouska doporučil, aby vzal Míšu Baye za ruku a šel s tímto do karusele. Kdyby se s těmi 175 miliony dolarů zatopilo v krbu, aspoň by byly užitečné tím, že přinesly teplo.. Ale abych jenom neplival síru, musím pochválit dokonalý casting Tatuma. Koho jiného obsadit do postavy inspirované plastovou figurkou, než toho, kdo jako plastová figurka hraje..(18.1.2016)

• gudaulin

Prvních 30 minut jsem nechápal, co se na obrazovce děje, dalších 30 minut jsem se utěšoval nadějí, že jde o parodii na akční blockbustery a teprve cirka po té hodině jsem došel k názoru, že tak pitomé je to doopravdy a že lepší už to nebude. Nečekal jsem od Sommerse pochopitelně žádnou intelektuální nadílku, ale tentokrát jeho akční digitální nářez svým způsobem dospěl k vrcholu, kdy režisér zcela rezignoval na jakoukoli logiku, příběh nebo filmové postavy. Je to ve stylu hvízd, bum, křach, prásk, jen si musíte odmyslet komiksové bubliny. Sem tam do toho zazní nějaká věta nebo výkřik a ty obvykle nedávají v kontextu s obrazem valný smysl. Je to neuvěřitelně infantilní film, který ale nelze považovat za pohádku, je to spíš snímek podle představ 9-letého kluka, který nakukuje večer rodičům přes rameno, když sledují akční film pro dospělé. Zároveň jde o celovečerní reklamu na nejmenovaného výrobce hraček, který rujnuje rozpočet rodičů dětí po celém světě. Objevují se tam statní muži v plastikových oblečcích, létající stroje z příštího století, supermoderní technika, krásné ženy, ale co naplat, je to neuvěřitelně pitomé, byť natočené v tak zběsilém tempu, že si tu pitomost člověk někdy uvědomuje až zpětně. V zásadě je možné dát jakékoli hodnocení, osobně mě štve ten gigantický rozpočet, za který se dalo natočit dvacet jiných filmů, které by měly hlavu a patu. Kdybych měl deset let, dám 4 hvězdičky, ve dvanácti 3, ve čtrnácti 2, v šestnácti 1 a po 18. roce věku bych musel pochybovat o své soudnosti, kdybych tuhle trikama vyfutrovanou blbost neměl poslat, kam patří. Celkový dojem: 10 % za efekty.(21.12.2009)

V armádě mi nikdy nenabídli k užívání nic, co by létalo, přeskakovalo vlaky a mělo bezedný zásobník. V tomto snímku to má snad každý a navíc chlapi jsou chlapáčtí, holky jsou sexy, hlášky u mne padají na úrodnou půdu, nanotechnologické triky jsou pastvou pro oči a přesto nejsem zcela spokojen. Není to mou náročností, neboť jsem fandou nejednoho bezduchého snímku, ale spíše to bude nekonečně protahovaným dějem, při kterém snímek odmítá zemřít a zarputile se drží při životě přibližně o dvacet minut déle, než bych byl ochoten nadšeně zkonzumovat.(18.4.2014)

• - Dennise Quaida v roli generála Hawka si filmaři tak oblíbili, že mu scenárista Stuart Beattie připsal ještě 10-15 scén. (vika.evil)

• - Pre vytvorenie digitálnej Eiffelovej veže mali technici prístup k pôvodným stavebným plánom. (Greenpeacak)

• - Ve scéně, kde spolu bojují dva malý chlapci, zapálí jeden hoch sporák. V další scéně je však sporák vypnutý. (Hem.m)