• tron

„Ten výbuch som prežil. Ako tak.“ Blbosť, v ktorej nič nedáva zmysel (dialógy, postavy, príbeh) a kde postavy stvárajú neuveriteľné veci, odporujúce fyzikálnym zákonom a sedliackej logike. Blbosť je jedna vec, DVOJHODINOVÁ blbosť ale druhá. Hoci sa pokladám za fanúšika akcie a v detstve sa ku mne dostali dve čísla komiksu „G.I. Joe“, ktoré v slovenskej mutácii vydal Semic-Slovart, Sommersov nešťastný pokus o filmovú celovečernú adaptáciu prekročil pomyslenú hranicu a stal sa... nezaujímavou koninou. Pokiaľ by boli Arnold Vosloo, Dennis Quaid a Brendan Fraser na plátne častejšie a snímka by mala o 30 minút menej, MOŽNO by som išiel na 60%. Ale iba sa mihnú (hlavný priestor dostali finančne a inak lacní neznámi, mladí herci plus Marlon Wayans) a trvá to dve neznesiteľné hodiny. Akcie je extrémne veľa, trikov detto (až sú rušivé a paradoxne nudné) a ak sa aj chvíľku nedajbože nič nedeje, Sommers do dialógovej scény napchá akčnú retrospektívu, takže ZASA akcia. Ale aby som mu nekrivdil, akcia je miestami neskutočná (čo je plus... asi), efekty mohli byť EŠTE horšie a občas som sa dokonca pousmial („Sme ďaleko od Miami.“). A určite je to lepšie, aspoň pre mňa, ako VAN HELSING. To bola, aj keď sa tomu ťažko verí, ešte väčšia blbosť.(27.5.2011)

• Adrian

Uz je to davno, co mi 110min pripadalo tak nesmierne dlhych... . Sommersov all-star team (Fraser, Vosloo a kopa nedokonalych trikov) sekunduje niecomu, co sa pribehom neda nazvat. Ovsem v obkukavani slavnych sekvencii z este slavnejsich filmov by rejzo na skole ziskal "vybornu" jednohlasne u celeho skuskoveho zboru (hoc v prehladnosti akcie by to s nim az tak slavne nebolo). Gratulujem ostatnym, u ktorych magicka formulka "tak blbe, az to bolo zabavne" fungovala, pretoze mna minula dost velkym oblukom. A hoci som sa par krat neveriacky zasmial, nemeni to nic na tom (pouzijuc neverifikovatelny argument), ze to bolo "nuda k uzufaniu" a mnozstvo akcnych pasazi produkovalo iba jednotvarnu, umelu, sterilnu a skrz-nasrkz zamenitelnu kolaz nezazivnych obrazov.(11.8.2009)

Neskutečná blbina a hovadina, obsahující takové množství nesmyslů, že už jsem je ke konci filmu sotva všechny stačila sledovat a registrovat. Ale... tahle neoriginální hovadina je ale naštěstí neuvěřitelně zábavná, takže skoro dvě hodiny stopáže utečou jako nic a přes všechna klišé dokáže hezky poctivě po americku pobavit.(23.7.2012)

,,Ať už jste co chcete, chci se k vám přidat….“ AKCE, supermoderní zbraně a systémy, létající stroje a superhrdinové. Tajné laboratoře v poušti, urychlovací obleky a zničená půlka Evropy. Vítejte ve světě HASBRO a vychutnejte kouzlo nanotechnologie. Zapomněl jsem na něco? Je fajn sledovat v AKCI hračky a parchanty s tuhým kořínkem. Má to šmrnc, AKCE je vtipná a dětem se líbí. Když by mohla nastat poklidná chvilka, flashbacky plné AKCE tomu zabrání. Nezaujatý pozorovatel by řekl, že film má upozornit na nebezpečí zbrojního průmyslu. Hovno! Má pobavit!! Až se mi zdá, že je tý AKCE už moc. Příběh není nic světobornýho, vlastně jde jen o tu AKCI. Byť bez kapky krve. Je možný, že vám na konci už poleze pěkně krkem. Ta AKCE samozřejmě. Jo, a řekněte všem, že je tu hóóódně AKCE! PŘÍBĚH ** HUMOR *** AKCE ***** NAPĚTÍ * Co uvidíme (možná) příště? S.Sommers prohlásil, že zfilmovat se dá cokoliv. V produkci firmy Mattel je připraven akční nářez Barbie a Ken! Záporákem má být ,,čistotný pejsek“. Doufám, že přijde i Ponny!(31.10.2009)

Tak já nevím… G. I. Joe je typ filmu, který normálně já obhajuju, že to nemá být drama, tak to podle toho hodnotím. Je to typ filmu, který normálně mám rád a který si užívám. Navíc je to od režiséra Mumie a Mumie se vrací, dvou mých hodně oblíbených filmů. Prakticky nejlepší scéna se odehrává v Praze, která je "namaskována" jako Paříž a jednu z vedlejších rolí má jedna z nejkrásnějších českých modelek, která dobyla i svět, tak kde se stal problém? Jak to, že tomuto filmu nemůžu dát větší hodnocení než tři hvězdičky? Jak se znám, dokázal bych si obhájit mnohem větší hodnocení, byť mizerně, ale dokázal. Ale tady nemám důvod. G. I. Joe je film rychlý, (představte si Usaina Bolta, kterému někdo podstrčil anabolika na zrychlení) prakticky nemá hluché místo či pár minut bez akce, ale je to tak zoufale prázdné, postavy mi nepřirostly k srdci (teda, krom už zmíněné Karolíny a Rachel Nichols) a bylo mi jedno, jak která postava dopadne, kdo přežije či ne. Co se ti sakra stalo, Stephene? Kde je ta lehkost, s kterou si točil obě dvě Mumie? Kde je tvůj osobitý humor, který jsi do obou těchto filmů dal? Prakticky i ten nejslabší díl ze série o Transformerech je minimálně o třídu lepší než tohle. Lituju, dnes jen za 60 %.(25.7.2012)

• - Postava Roadblock byla nabídnuta raperovi Commonovi, ten však nabídku odmítl. (TomikZlesa)

• - Natáčanie odštartovalo 11. februára 2008 v Los Angeles v Downey Studios, taktiež prebiehalo v Prahe, kde trvalo jeden mesiac. (Greenpeacak)

• - Akční scéna v pařížských ulicích se natáčela 14 dní v pražských Dejvicích a filmaři zde postavili několik obchodů s květinami, změnili jména budov a do ulice zaparkovali několik francouzských automobilů. (TomikZlesa)