Mučedníci

• Francie Martyrs (více)

Mučedníci se stali přesně tím kultovním filmem, který máme všichni tak rádi. Je již nyní opředen řadou historek od těch „banálních“ o lidech omdlévajících během projekce až po tvrzení, že Bob Weinstein majitel práv pro americké území se vydržel dívat zhruba dvacet minut. Pokud bychom měli nastínit děj, abychom nic podstatného neprozradili, pak lze pouze říct, že vše začíná v 70. letech ve Francii, kdy je nalezena bloudící pomlácená dívka neschopná vyprávět o tom, co se jí stalo. O patnáct let později ta samá dívka Lucie vtrhne do honosné vily a nemilosrdně vyvraždí všechny její obyvatele. Hned za ní přijede její jediná přítelkyně Anna. Pak by slabší povahy měly opustit kino, protože začíná krvavé peklo. Při sledování filmu si rychle uvědomíte, že nic není tím, čím se zdá být. Vila se stane strašidelným domem, v jehož útrobách se obě dívky pokusí dobrat pravdy. (oficiální text distributora)

vorry

Režisér snímku se vyžívá v NAPROSTÉM LIDSKÉM UTRPENÍ s velice povedenými duchařskými lekačkami. Napětí se drží po celý film, bez hluchých míst. Během filmu se mi chtělo několikrát zvracet. Pro lidi co se chtějí bát a mají rádi ohavnou trýzeň hlavních hrdinek, tak si jistě přijdou na své. Já ten film už nikdy nechci vidět !!!!!! ()

oRi11

Hodně zvláštní hororové zpracování. První půlka filmu celkem šlape a docela mě překvapila tím, že jsem si nedokázal představit, kam by se mohl děj ubírat. Bohužel příjde druhá půlka, postrádá tempo a zajímavost, navíc přináší zvrat k mlácení a krmení, krmení a mlácení...., které na můj vkus trvá, až moc dlouho. A celá ta zajímavá zápletka je pryč, režie si nejspíš ukousla moc velké sousto. Rozhodně zajímavý pokus o hlubší hororovou myšlenku, boužel mě to celé nějak nefunguje dohromady. ()

Schuldiner

Tohle je ukrutná brutalitka! Opravdu brutální film! Svým obsahem především!!! Tolik fyzického a psychického násilí, které není ani v kvantitě toho, co vidíte, jako v tom všem, co nám ani neukázali. A ukázali toho dost! Nic pro slabé povahy! Velmi, velmi násilné a brutální! S ničím se tu nemazlí, nic není zabaleno do ´´koukatelna´´, tohle jde na dřeň, na hranice... Na hranice utrpení a bolesti.. Víc takových filmů, víc takových příběhů z naší reality... Kolik takových sekt, nebo jim podobných existuje.. ()

Paldiny

Rozjazd ešte vlažný, ale minútu po minúte sa to intenzívni a od príchodu babičky už pracuje na 100%, pričom taká finálna desaťminútovka sa rovná nonstop otvorenej sánke. Výborný horor, pocitovo porovnateľný so Srbským filmom. ()

woodsman

pozrete znova po dlhej dobe fuj riadne hnusny  horor zo zvratenou sektou skurvenou spiny najhorsie je ze sa robia vseliake pokusi na ludoch ()

Klay

Jeden z nejhůře hodnotitelných filmu se kterým jsem měl kdy tu čest. Martyrs se na první pohled tváří jako běžný francouzský new-wave krvák ála Inside. První půle, kdy jsem si ještě myslel, že film stojí "pouze" na násilí mě nijak nezaujala. Sice zručně zrežírovaná, ale zase nijak originální nebo alespoň over-the-top pokud jde o ty nechutnosti. V druhé půlce se ale původně zcela jasný koncept postupně převrací do jiných žánrových vod. Přichází několik zlomů v ději a několik scén, které byste od běžného hororu nečekali. Nechci spoilerovat, tak jenom napíšu, že finále nemůžu dostat z hlavy ještě několik dní po projekci a že film na mě dolehl těsně po skončení tak silně, že jsem si musel pustit komedii Role Models na spravení nálady. A to už se mi nestalo řadu let. Není to podívaná pro všechny. Nevím jestli bych Martyrs mohl s čistým svědomím doporučit někomu ze svého okolí. Ale svůj účel ten film splnil dokonale. Těším se na další práci Pascala Laugiera a doufám, že ho v Hollywoodu nebudou držet příliš zkrátka. ()

ottis

Výborná francouzská brutalita,která mě doslova posadila na prdel.Až tenhle film mě utvrdil v tom,že Frantíci jsou momentálně opravdová hororová špička.Už při úvodní scéně,kdy dořezaná,ječící dívenka,prchá z továrny,je jasné,že to nebude žádný čajíček.Režisér nám bez vysvětlení servíruje smršť syrového násilí.V polovině trochu zvolní tempo,což pro mne bylo doslova vysvobození,aby nás na závěr dorazil kulervoucí pointou.Za zmínku stojí také soundtrack a skvělé masky.Jediné co mě na tomhle snímku mrzí,je že už ho nikdy neuvidím poprvé. ()

Jonda

Určitě jsem se nenudil. Někdy jsem si chytal hlavu, ruce i záda. Někdy jsem se kolikrát, ale i pousmál. Nevim, co jsem si během první půle namlouval, ale myslel jsem, že tak vyzdvihovaná pointa bude přeci jenom lepší a hlubší. Každopádně Francouzi jsou v syrovosti nepřekonatelní! Sekvence ve vile patří k těm nezapomenutelným, stejně jako znásilnění a rubání hasičákem do hlavy v Irréversible. ()

colapso

Film,jehož pověst je opředena tolika historkami,že jsem se po shlédnutí divil kde se vzali. Brutalita...ano je jí tu maličko víc,než v jiných filmech podobného druhu (zase ne o tolik víc). Divák odkojený krváky z 80tých let se po většinu času bude nudit. Můj případ. ()

Mírouš

Vážení přátelé ne...Tak tohle byl snad nejhnusnější film co jsem viděl. Na začátku vyvražďovačka s brokovnicí-beru, pak rozbitá hlava kladivem a sebepoškozování břitvou...tak si říkám, to je hustý, ale to jsem netušil, co přijde potom !!! Nebudu prozrazovat těm, co to neviděli. Ale jedním si buďte jistí, zapomeňte na Hostely, Sawy, Masakry tupou pilou, a podobný americký pohádky pro dospělé děti, TOHLE je nesrovnatelný, nervy drásající a žaludek obracející film...Až jsem si říkal, co to je za lidi, kteří tohle natočí. Stáhl jsem, viděl jsem, zablil se (skoro) a pryč od toho...Teď si pustím třeba Pyšnou princeznu :-))) ()

Toshiro30

Martyrs... Rozporuplný film, který rozhodně není pro každého. Dlouho jsem nic podobného neviděl. Prvních zhruba 40 min je strhujících, pak jde kvalita mírně dolů. Nuda ovšem rozhodně nehrozí. Pro ještě větší intenzivitu doporučuji shlédnout v noci a nejlépe sám doma. Můžu zaručit, že se potom nevyspíte. Po skončení tohoto originálního díla máte o čem přemýšlet. Za zmínku ještě stojí herecký výkon krásné míšenky Mylène Jampanoï. ()

sona123

Až se bojím, že mě někam zavřou, když jdu s hodnocením tak vysoko. Protože tohle byl sadismus prvního řádu. Nevím, zda-li jsem něco tak odporného kdy viděla (asi jo, ale spočítala bych to na prstech jedné ruky). A něco se mnou musí být špatně, když se na to jsem schopná dodívat do konce. No pokud s tím už ale začnete, jako že ty, co váhají, od toho zrazuji, určitě se dodívejte do konce, protože ono to má myšlenku a ta není úplně mimo a konec je poměrně dobrý. Nicméně mé znechucení se zcela jistě blíží znechucení, které jsem kdysi dávno prožila u filmu Pianistka, taktéž z dílny Francouzů. Já nevím, čím to, že si tak libují ve všem, co jest sice lidské, ale hranice lidskosti to míjí velmi záhy. Mučedníkem je v tomto případě každý, kdo zmáčkne play. ()

mira007

Absolutní nářez po kterém člověk odchází od obrazovky psychicky zničenej. Nevadí mi horory ani krváky s usekanýma hlavama, sexuální úchylky, ale temnota tohoto filmu byla šílená. Je to jedinej film, který nejsem schopen vidět podruhý a ne z důvodu, že by mne nebavil. ()

Mikino00

Zkouška toho jak daleko si mohou dovolit filmaři jít v disciplíně bezúčelného násilí, nepříjemných výjevů lidského utrpení a zvrácenosti. Prvotní dějová linka o pomstě, zase tak špatná není, to co se děje pak je už jakési bezpohlavní, pouze účelné pro efekt. Myslím, že scénář více jak pět stran neměl a úspěšnost filmu sází jen na lidskou zvědavost vidět ten film, který se všem tak hnusí, tak jsem se mimochodem dostal k filmu i já. ()

Magika82

Pokus o vnesení hluboké myšlenky u horroru není možný stejně tak, jako spáchat dokonalý zločin. Výjimku tvoří pouze filmy skutečně natočené na základě pravdivých událostí. Takže krvavou řež, která konkuruje i scéně na Tokyiské diskotéce ve filmu Kill Bill, kde Uma Thurman řádí jako sám Kníže pekel, střídá pátraní po minulosti. Pro mne - zcela subjektivně - byla zajímavější druhá pasáž filmu. Vzhledem k tomu, že jsem od ní moc nečekala, mne mile překvapila. Ve výsledku tedy také půl na půl. Tedy za 3 a proto 3 hvězdy. ()

petrskoc

Rozporuplný film. Na jednu stranu netradičně pojatý horor, který se snaží být spíš dramatem s hororovými prvky (a vcelku se mu to daří) a řemeslně (nikoli obsahově) slušný scénář nechávající diváka stále v napětí - zapojuje diváka tedy do filmu, jelikož musí přemýšlet - a to je dobře. Na stranu druhou lehce průstřelný námět, který je prostě vymyšlená ptákovina jako u všech ostatních hororů, byť se může zápletka tvářit sebevíc realisticky, uvědoměle a osudově. Ono to prostě jaksi neladí dohromady. Horor je horor - ten má z podstaty dané mantinely, a zůstane jím, i když budete ve filmu řešit jakoukoliv jinou lidskou činnost. A tedy ani zástěrka náboženským poselstvím z filmu nedělá něco víc. Je to jako by tam nebyla - spíš na celý snímek přináší navíc lehce ironický úškleb. Co tím vším chtěli tvůrci říct? Že náboženství (církve) jsou špatné? Že žijeme ve světě konspirací? Nebo že vše je subjektivní a tedy i míra toho, co si může dovolit jeden člověk vůči druhému byť i třeba ve světle dobrých úmyslů? A jaké jsou ty úmysly? Máme na ně právo či nikoliv? Otázek spousta, odpověď žádná. To by se muselo jít víc do psychologie postav a méně stahovat lidi z kůže. Takže tak. ()

bobstock

Film má v sobě něco velmi znepokojivého, lidskou schopnost absolutní krutosti až na hranici jakéhosi světa za oponou našeho vědomí a nevědomí. Překvapivě je kousek velmi dobře poskládán a z výživného děje se vám zdá i půlka filmu jako již nestravitelné sousto a ono to stále ještě nekončí. Nedoporučuji slabším povahám. 75% ()

Oralfabet

Tu otázku si asi někdy položí každý, ale většina lidí si prostě řekne: "Nechám se překvapit." Ten film se mi nakonec celkem líbil a celkem mě tím naštval. 6/10 ()

43. Letní filmová škola začíná 28. července

09.11.2014

Komiksové filmy už jen pro děcka

Komiksové filmy už jen pro děcka

21.03.2009

Přinejmenším ty superhrdinské. Krátce po prohlášení Marvel Studios, že filmy kategorie R (tedy mládeži nepřístupné) nejsou součástí jejich celkové strategie, rozhodlo se pro stejný krok i studio… (více)

China Miéville na filmových plátnech

China Miéville na filmových plátnech

29.11.2008

Možná nejvýznamnější současný představitel žánru „new weird“, který ukázal novou cestu zkostnatělé fantasy, zapřísáhlý marxista a vynikající vypravěč China Miéville, se konečně dočká adaptace jednoho… (více)