Bolt - pes pro každý případ

Blesk

Animovaný / Komedie / Rodinný / Dobrodružný

USA, 2008, 93 min

Bolta jsem podceňoval, což byla chyba. Je sice pravda, že koncept je naprosto opotřebovaný, morální poučení očividné a celkově se z příběhu nic nového nedozvíte, ale já osobně si ho užil snad i víc než takové Vzhůru do oblak či Wall-eho. Nehraje si totiž navíc než je a dává nám jen a jen devadesát minut příjemné a nenáročné zábavy plné příjemných vtipů a hrdinů. Je to perfektní film na večer pro každého. A když ho tak berete, nemůže zklamat.(13.12.2009)

První hodina je úžasná - zajímavá zápletka, vtipné a sympatické postavy. Bohužel v poslední třetině přijde povinný rozkol mezi přáteli, povinné nedorozumění, povinné uvědomění si a povinné smíření; všechno prostě tak nějak "disneyovsky" vyměkne. Naštěstí je ale samotné finále baleno akčně s pěknou hrdinskou pointou, takže to ani tak nevadí, ale díky tomu přišel Bolt o pátou hvězdičku. Každopádně i tak se jedná o jeden z nejlepších moderních animáků vůbec.(7.12.2011)

Vynikající animák na fajn strávení večera, u kterého jsem se skvěle bavil. Především křeček Bivoj, to je pašák, který se jen tak nevidí. Fakt mě dostal do záchvatu smíchu, a to několikrát!(23.3.2014)

Na tomhle animáku je nejlepší jeho samotná podstata - animace. To je prostě nádhera a neuvěřitelně mi sedla. Děj je sice v podstatě takové to klasické disneyovské klišé, ale je to podáno v opravdu luxusním hávu. Líbí se mi ta interakce mezi zvířaty (Micka rulez!), stejně jako dojímavé scény, milovník psů se ve mně prostě nezapře. A Bolt je pejsek opravdu k sežrání (a jsme opět u té animace). 3Dčko je tu trošku zbytečné, jeho využití je minimální, což je docela škoda. (Blu-ray 3D, orig.)(26.10.2014)

• Shimitz

Ok, ta vysoká hodnocení nemyslíte vážně, že? Nevim, co na tom bylo unikátního ani kde jste viděli spolupráci Pixaru nebo "áčkovou" animaci... Ve 3D to MOŽNÁ zajímavé je, rozhodně to ale nepřekryje příběh jako z pera scénaristy filmového Garfielda, špatný dabing, nevýraznou hudbu, statickou kameru nebo nehorázně trapnou písničku. Bláznovství se zřejmě na čsfd šíří jako nákaza. 17%(20.2.2009)

prumerny animak bez prekvapivejsich momentu (bylo jasne, ze uvodnich 10 minut je podvod), sympatická kočka jako partner a potrhlý křeček to trošku yvvažují. Ale jinak průměr, trošku slabší Úžasňákovi...(13.4.2009)

Musím uznat, že rok 2008 byl na výborné animáky plodný, narozdíl od několika předchozích let, kdy vládla vlna těžkého průměru. Po shlédnutí Bolta si už nejsem naprosto jistý o skálopevném držení čelního místa za nejlepší animák 2008. Doposud to byl v mých očích jednoznačně Wall-E, ale Bolt razantně s oním pomyslným trůnem zatřásl. Prvních 10 minut představuje naprosto absurdní akční bombu u které jsem se musel v podstatě neustále smát. A to jsem v ten moment ještě netušil co bude následovat. Co do vtipnosti naprosto exceluje Rhino the Hammster, kterému se povedlo mě, prakticky při každém verbálním projevu, totálně uzemnit. Neméně vtipné je i neustále se obměňující trio holubů, v podstatě vše co vyloudí ze zobáků je perla. Ústřední příběh je klasika, ale rozhodně ničím neurazí, neboť se zde nezklouzlo k obvyklému patosu a vše je podáno bez přehnaných výlevů a hlavně s citem. Animace se mi moc líbila, stejně jako dabing postav. Nakonec musím ještě přiznat, že Bolt mi po vzhledové stránce neuvěřitelně sedl a hnedle jsem měl chuť jít schánět podobné štěně po městě :D Z mého pohledu uteklo filmu BOLT 5 hvězdiček jen těsně...pro mě 85%(15.5.2009)

Animák určený spíše dětem. Dospěláci se,ale nudit také nebudou.(14.11.2009)

dle mě jeden ze slabších animáků, jediná sranda je s křečkem jinak je vše pojmuto strašně vážně(16.11.2009)

Nejlepší animák roku 2008 je bezesporu Wall-E, ale Bolt se mu velice přibližuje. V úvodní megaboží akci zlikviduje superpes Bolt asi 50 záporáků, aby ochránil svoji holčičku, jenže háček je v tom, že je to jen film a Bolt žádné schopnosti nemá. To vědí všichni kromě samotného Bolta a když je odeslán v bedně přes celé Spojené Státy, vydává se na cestu zpět s protřelou kočkou Mickou a hláškujícím křečkem Bivojem (docela ftipný dabing). Kupodivu tahle roadmovie funguje naprosto bezchybně, hlášky jsou střídány s dojemnými momenty, které nepůsobí křečovitě a nechybí ani další akční scény, které fungují (zvlášť u závěrečného požáru jsem měl docela nahnáno). Shrnutí - Disney vstal z mrtvých a natočil konečně pořádný animák.(4.3.2010)

Nejsem velký příznivec animovaných komedií, ale když se natočí něco, co mě zasáhne, zasáhne mě to na dlouho. Bolt sice není ten případ velkého srdečního zasáhnutí, ale i tak mě mile překvapil. Je to neuvěřitelně vtipné, a i když je to spíše zaměřeno na dětské publikum, myslím si, že téměř nikoho neurazí a neznechutí.(14.2.2015)

Eso peso haf haf(2.12.2016)

Krásny animáčik. Bolt je úplne super, či už čo sa týka prevedenia, animácie, obshu, hry na city, skrátka všetkého. Lahôdka. Mňam.(14.2.2009)

Velmi povedený animák, kdy se vyhneme přílišné infantilnosti a moralizování. Je vidět že nad dílem bděl Pixar. Akční scény, humor a správná dávka srdceryvnosti.(15.2.2009)

Hodně dobrej a akční animák, kterej má sice standardní příběh o hledání svého pána, ale v nadstandardním a hlavně dostatečně dospělém a zábavném podání. Výbornej je křeček Rhino.(23.2.2009)

Jeden z nejhezčích a nejroztomilejších animáků, který jsem v poslední době viděla.. V čele se sympatickym hafíkem, potrhlym křečkem, a číčou... jo, nesmím zapomenout na ty holuby :D Pro mne rozhodně, o 200% lepší než ta nuďárna Wall-E.(28.2.2009)

Pěkné. Ale Disney.(31.5.2009)

Když Disney kupoval studio Pixar,tak moc dobře věděl,jak opět Disneye vrátí na výsluní...Sympatická podívaná pro celou rodinu...(1.6.2009)

Je to sice kravina, ale ma to svoje koulo ... A ten nemecky ovcak mi prijde spis trochu jako labrador ... :-D :)(6.6.2009)

• kukentipla

O čem to je? Bolt je super pes s úžasnými super vlastnostmi. Bohužel žije v jakési - Truman show bublině. Nešťasnou nahodou se ocitá na druhé straně Ameriky. Pomalu zjišťuje, že jeho super schopnosti neexistují, svou paničku však musí stůj co stůj zachránit. Nejdřív jí však musí najít.......... CO já NATO? To nejlepší z Bolta se odehraje v prvních 15ti nářezových minutách. Pak už následuje klasická Disney omáčka jenž vytahuje z totální nudy psychadelický křeček v zoborvé kouli, palící od boku neskutečné hlášky.(14.6.2009)

• PußyMagnet

Tak tomuto sem už naštěstí odrostl... Ještě se mi nestalo, že sem přeskakoval po pěti vteřinách, abych se dostal ke konci rychleji, je to barbarství, ale někdy není zbytí... Zpracování dobré (jedna hvězda navíc), ale ten příběh....(15.6.2009)