Od Jack Blacka jsem čekal víc "humusu", ale bylo to v docela rozumné míře. Jen scéna z hovnem, byla hnusná...nešahej na to, třeba to počůrala veverka, nebo něco.... Příběh se odehrává od jablka poznání, pokračuje ke Kainovi a Ábelovi, projde kolem Římanů, a tak dále, a tak dále. To je putování v roce jedna, kdy se zjevil vyvolený, který se odmítá čemukoliv klanět. Veselá komedie u které jsem se bavil.(18.11.2009)

Rozpočet $60miliónovTržby USA $43,337,279Tržby Celosvetovo $62,357,900Tržby za predaj DVD v USA $8,907,546 //počet predaných kusov 553,138║ Nechutná sucharina z minimom zábavných scén, komédia maximálne do znudenia. /15%/(5.11.2009)

• xxmartinxx

Zoufalá kopie Životu Briana, která bez vlastního nápadu i přes dobré obsazení nudí k smrti. Narážky na bibli postrádají vtipnost a není mi jasná pointa filmu nebo snad smysl, proč vůbec vznikl. Jack Black se snaží, Cera dělá co vždy, ale ani to nestačí. Rok jedna je ztráta času, která má možná dobrou výpravu, ale to je vše. Rychle utíkám za Pythony!(13.12.2009)

• hellstruck

Jedna z těch průměrných komedií, jejichž "problém" spočívá v tom, že sice nejsou nijak špatné, ale právěže ani obzvlášť dobré. Jack Black je zkrátka Jack Black, jeho herecký kolega nemá sebemenší charisma a co se příběhu týče, tak chvílemi skvěle pobaví a chvílemi zase otráví. K čertu s historií, líbilo se mi, jak Ramis víceméně zparodoval biblické příběhy a neváhá prolnout doby (aneb jak se pračlověk potkal s Kainem a Abelem a vyrazil do Sodomy). Dala bych mile ráda tři hvězdičky, ale za ty momenty, kdy jsem se modlila, ať už je konec - musím snížit o jednu.(21.8.2012)

• Desperado

Hrubozrnný a fekálny humor? Paródia? Toto nie je Ramisova parketa. Režisér inteligentných a nezabudnuteľných komédií 90tych rokov sa tentokrát riadne uťal. Problém však nespočíva len v scenári a často nemiestnom humore, ktoré pri tomto tematickom potenciále pôsobilo naozaj ako prasa v obývačke. Totiž ani réžia nevylepšuje nič a Ramis nevie kade kam, príbeh posúva náhodne a viacmenej len lepí gagové situácie či samoúčelné vtípky (veľmi mi to miestami pripomínalo Kameňák) na chaotický dejový chod, kde 1 jednu podarenú scénu strieda mnoho úplne mimo obraz (aspoň môj, v tomto mi to príde ako chudobnejší Brooksov History Of The World) . Ani plno známych hereckých tvári tu nemá čím zaujať a čo okoreniť. S výnimkou Blacka, ktorý tu mnoho zachraňuje a Platta. A tak musím záverečné zhrnutie napísať do jediného krutého faktu: Apatow s príchuťou Zuckera nie je moja šálka kávy.(29.10.2009)

• - Snímek se umístil na 43. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu "Empire". (orkadimenza)

• - Natáčelo se v Novém Mexiku a Louisianě. (Cheeker)

• - Stanley Tucci byl obsazen do role biblické postavy Noaha. Tato postava byla nakonec z filmu vystřihnuta. (Cheeker)