• F.man

Šílená slátanina s příměsí fekalních momentů, která toho s uceleným filmem nemá moc společného. Naštěstí je tady ale Jack Black a několik povedených, neřknu geniálních (Yes we Can!) vtipů, které Rok jedna táhnou o hvězdu až dvě nahoru. Takže i když se jedná o výrazné zklamání léta 2009, přežít se to dá relativně v klidu (až na několik pěkně hnusných scén - vážně, chtělo by to vědeckou studii proč se pořád ty hovna do těch filmů cpou). P.S. Jacku mám tě rád, ale jestli ještě jednou někde přirovnáš Year One k Životu Briana tak tě normálně mažu. I've seen what you do with your right hand. No, thank you. (22.9.2009)

• hellstruck

Jedna z těch průměrných komedií, jejichž "problém" spočívá v tom, že sice nejsou nijak špatné, ale právěže ani obzvlášť dobré. Jack Black je zkrátka Jack Black, jeho herecký kolega nemá sebemenší charisma a co se příběhu týče, tak chvílemi skvěle pobaví a chvílemi zase otráví. K čertu s historií, líbilo se mi, jak Ramis víceméně zparodoval biblické příběhy a neváhá prolnout doby (aneb jak se pračlověk potkal s Kainem a Abelem a vyrazil do Sodomy). Dala bych mile ráda tři hvězdičky, ale za ty momenty, kdy jsem se modlila, ať už je konec - musím snížit o jednu.(21.8.2012)

Je to blbost, ale občas docela vtipná. Já se třeba fakt zasmál, když Jack Black žral hovno a analyzoval jeho chuť ve stylu CSI. Pokud vám ale tyhle věci vtipné nepřijdou, tak na to radši nekoukejte. K Jackovi Blackovi ale měli vybrat lepšího parťáka, protože Michael Cera je fakt špatnej. Nikdy jsem ho moc nemusel, ale tady je totálně bez charismatu. Jediný dobrý na tom je, že to celej film dost kupuje. Ke kladům ještě patří fakt, že tam hrajou pěkný ženský.(25.9.2009)

Tato komedie dokázala docela dobře pobavit, aniž by sklouzávala do trapnosti, a to je rozhodně třeba ocenit. Film byl vtipný, místy docela nápaditý, a hlavně atraktivně odvyprávěný a pojatý. Byl to prostě zajímavý nápad vzít dva sběrače, kteří byli součástí jakési pravěké tlupy, a nechat je putovat biblickými dějinami, počínaje stromem poznání a konče jejich pobytem v Gomoře. Jack Black a Michael Cera v hlavních rolích byli výborní a těžko jim cokoliv vytknout, své komediální role zvládli na jedničku a byli ve svých rolích velice příjemní a sympatičtí. A například scéna, ve které Michael Cera močí, když ve vězení visí hlavou dolů, tak ta byla skutečně neotřelá a hodná zapamatování. Pokud se podívám na vedlejší role, tak tam jsou to pro mě téměř všichni neznámí herci, které jsem dosud nikde neviděl hrát nebo jsem je nikde nějak výrazněji nezaregistroval. Jedinou výjimkou je Paul Rudd v roli Ábela, který byl jako vždy sympatický. Pokud bych měl tedy svůj komentář nějak uzavřít a film nějak celkově ohodnotit, tak bych řekl asi tolik, že to rozhodně nebyl ztracený čas a jako vtipná variace na biblická témata to funguje naprosto perfektně, rozhodně nejsem zklamaný. Film vnímám jako mírně nadprůměrný, což ve zdejším systému hodnocení znamená tři hvězdy.(8.12.2010)

• lamps

Tak tohle Jack Black opravdu přehnal a jeho výprava do pravěku byla tak otravná, že jsem s ním až do konce putovat nevydržel. Když vezmu k porovnání třeba rozporuplně vnímané RRRrrr, tak to nabízelo divákovi obrovskou nálož absurdních situací, z nichž každá byla bláznivější než ta pžedchozí a pořád bylo na výběr hned několik výborných momentů, kterým se dalo hlasitě zasmát. To Rok jedna mě úspěšně vytočil svou absolutní neschopností rozvinout nadějně rozehraný příběh a zasmál jsem asi jen jednou, a to když Black a Cera poprvé v životě cestovali s využitím koně.. A to je na 90 minut "bláznivého" dobrodružství zatraceně málo.(22.6.2012)

• - Stanley Tucci byl obsazen do role biblické postavy Noaha. Tato postava byla nakonec z filmu vystřihnuta. (Cheeker)

• - Snímek se umístil na 43. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu "Empire". (orkadimenza)

• - Natáčelo se v Novém Mexiku a Louisianě. (Cheeker)