• salahadin

Takhle to vypadá, když se začíná od píky aneb nedochází mi podstata toho, čemu všemu se dnes dá říkat "humor".(26.7.2011)

Obrhoublé? Jistě... Zbytečné nechutné? Místy.. Jack Black trapčí? Bohužel.. Scénky na sebe obzvláště v první polovině nenavazují a některá camea jsou na úrovni Velkých bijáků, dojáků a podoných odpadů... Což ale nic nemění na tom, že aplikace některých biblických malérů je parádní, ženské jsou tu zatraceně sexy a Michael Cera je tu se svým nesmělým intelektuálním herectvím naprosto k sežrání. Připočtěme k tomu rozkošného Hanka Azariu a Christophera Mintz - Plasse jako předkožky fikajícího Abrahama a jeho syna Izáka a máme stále ještě velice vtipnou hovadinu, která při těch 97 minutách prostě nestihne začít nudit. Palec nahoru! Nezabíjejte mě.. P.S.: Rád bych se dožil dne, kdy Jack Black ztvární Ježíše...(16.9.2009)

Tato komedie dokázala docela dobře pobavit, aniž by sklouzávala do trapnosti, a to je rozhodně třeba ocenit. Film byl vtipný, místy docela nápaditý, a hlavně atraktivně odvyprávěný a pojatý. Byl to prostě zajímavý nápad vzít dva sběrače, kteří byli součástí jakési pravěké tlupy, a nechat je putovat biblickými dějinami, počínaje stromem poznání a konče jejich pobytem v Gomoře. Jack Black a Michael Cera v hlavních rolích byli výborní a těžko jim cokoliv vytknout, své komediální role zvládli na jedničku a byli ve svých rolích velice příjemní a sympatičtí. A například scéna, ve které Michael Cera močí, když ve vězení visí hlavou dolů, tak ta byla skutečně neotřelá a hodná zapamatování. Pokud se podívám na vedlejší role, tak tam jsou to pro mě téměř všichni neznámí herci, které jsem dosud nikde neviděl hrát nebo jsem je nikde nějak výrazněji nezaregistroval. Jedinou výjimkou je Paul Rudd v roli Ábela, který byl jako vždy sympatický. Pokud bych měl tedy svůj komentář nějak uzavřít a film nějak celkově ohodnotit, tak bych řekl asi tolik, že to rozhodně nebyl ztracený čas a jako vtipná variace na biblická témata to funguje naprosto perfektně, rozhodně nejsem zklamaný. Film vnímám jako mírně nadprůměrný, což ve zdejším systému hodnocení znamená tři hvězdy.(8.12.2010)

Slabší průměr. Občas vysvitnou jiskřičky naděje a místy dokonce i zahoří (a to doslovně :-)), ale spousta žvástů je jako chození kolem horké kaše (nebo jak se to říká :-)). Představte si to takto...10 minut kecáte, kecáte a pak bác, přijde docela povedená hláška. Někdy ovšem čekáte trochu dýl :-) Ano, ano, přesně jako blesk z čistého nebe (a to doslovně :-)) Samozřejmostí jsou trapasy, trapasy a zase trapasy, ale to se dalo od dvojky Black - Cera očekávat. Průměrný to Rok jedna... 50%(3.10.2009)

• M.a.t.t.

Prehrávajúci Black, nevýrazný Cera, absencia zmysluplného deja, hromada nevtipného a fekálneho humoru pričom pár vtipných narážok a mierne zlepšenie v druhej polovici výsledok nezachraňuje, ale iba zmierňuje. Pravdepobne najhorší Ramis.(13.9.2009)

• - Jack Black se nechal slyšet, že film bude připomínat spíš pythonovskou klasiku Život Briana, než předchozí Remisovy a Apatowovy filmy. (Pumiiix)

• - Režisér Harold Ramis si osobně zahraje starozákonního Adama. Není to poprvé co se ukáže před kamerou - známe ho třeba jako Dr. Egona Spenglera, vědecky založeného člena Krotitelů duchů. (Pumiiix)

• - Snímek se umístil na 43. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu "Empire". (orkadimenza)