• Xmilden

Filmy Jacka Blacka kdovíjak nevyhledávám, přesto si ke mě vždy nějaký časem cestu najde. Rok jedna není žádná hitovka, duo Black - Cera nás provází trošku Starým zákonem a tak se dozvíme jak to bylo mezi Kainem a Abelem. Kain byl opravdu pěkná svině. Podíváme se na zoubek Sodomě a něco se dozvíme o Hebrejcích. Nejvtipněji působí asi začátek filmu, poté již Blackův humor trošku uvadá anebo mě spíše omrzel. Za pár dní si na tento film pravděpodobně ani nevzpomenu.(3.10.2009)

Obrhoublé? Jistě... Zbytečné nechutné? Místy.. Jack Black trapčí? Bohužel.. Scénky na sebe obzvláště v první polovině nenavazují a některá camea jsou na úrovni Velkých bijáků, dojáků a podoných odpadů... Což ale nic nemění na tom, že aplikace některých biblických malérů je parádní, ženské jsou tu zatraceně sexy a Michael Cera je tu se svým nesmělým intelektuálním herectvím naprosto k sežrání. Připočtěme k tomu rozkošného Hanka Azariu a Christophera Mintz - Plasse jako předkožky fikajícího Abrahama a jeho syna Izáka a máme stále ještě velice vtipnou hovadinu, která při těch 97 minutách prostě nestihne začít nudit. Palec nahoru! Nezabíjejte mě.. P.S.: Rád bych se dožil dne, kdy Jack Black ztvární Ježíše...(16.9.2009)

Nevím jestli je to mnou, nebo lidmi, kteří se zřejmě nechali ovlivnit modrou barvou...ale prostě nechápu tak nízké hodnocení. Tenhle film se musí brát s nadsázkou. Já to tak bral a hodně sem se smál a bavil. Tyhle filmy jsou v žánru komedie zásadní a taky nejlepší. Nesmí se na ně koukat jako na nějaké boží dílo kinematografie, ale prostě na film, u kterého se uvolníte. Ano, rok jedna je blbost, ale za to dost vipná (jak napsal superpero) 80%(18.3.2011)

• Laxik

Nebudu vám lhát. Kouknul jsem se na to jen kvůli Olivii. Blacka nemám rád, Ceru neznám (jen ten jeho ksicht). A nebylo to tak debilní, jak jsem čekal. Teda... debilní to bylo, ale bylo to i vtipný. Sem tam a jen když se nikdo nenatíral olejem a nikdo neprděl a nemočil si do nosu. No a Olivka? Ta nestihla předvést nic než svůj půvab, ani gagy jí nedali.(12.9.2013)

• F.man

Šílená slátanina s příměsí fekalních momentů, která toho s uceleným filmem nemá moc společného. Naštěstí je tady ale Jack Black a několik povedených, neřknu geniálních (Yes we Can!) vtipů, které Rok jedna táhnou o hvězdu až dvě nahoru. Takže i když se jedná o výrazné zklamání léta 2009, přežít se to dá relativně v klidu (až na několik pěkně hnusných scén - vážně, chtělo by to vědeckou studii proč se pořád ty hovna do těch filmů cpou). P.S. Jacku mám tě rád, ale jestli ještě jednou někde přirovnáš Year One k Životu Briana tak tě normálně mažu. I've seen what you do with your right hand. No, thank you. (22.9.2009)

• - Režisér Harold Ramis si osobně zahraje starozákonního Adama. Není to poprvé co se ukáže před kamerou - známe ho třeba jako Dr. Egona Spenglera, vědecky založeného člena Krotitelů duchů. (Pumiiix)

• - Snímek se umístil na 43. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu "Empire". (orkadimenza)

• - Natáčelo se v Novém Mexiku a Louisianě. (Cheeker)