• Rex Mundi

Mňo... tešila som sa, ale nakoniec to bola prevažujúca nuda prekladaná sexuálnymi a fekálnymi fórmi. Pre mňa to celé ťahal Michael Cera, ktorý bol svojou jemnou mimikou skvelou protiváhou Jackovi Blackovi. Jackove škľaby ma príliš nebrali, ale stačilo aby Michael nahodil jemne vystrašený ksichtík a nadvihol obočie a bola som veselá. Občas som sa aj zasmiala, ale skôr aby som vyvážila zachmúrenú grimasu priateľa, ktorý to zaradil medzi odpad a skoro zaspal...(6.1.2010)

Tak už konečně vím, jak to vlastně bylo. Se stromem pokušení, Kainem a Ábelem, Sodomou a mnohými dalšími věci z bible. Vážně, nevážně, ale hlavně s břitkým humorem, Jackem a Michaelem, pro kterého mám asi slabost. A to jsem si vždycky myslel, že jsem na holky. Až do dneška. Teď jsem zjistil, že jsem se zamiloval a začínám se psaním milostného dopisu. A ostatní pěkně koukat. Budou se řezat předkožky!(6.7.2015)

Poslední film scénáristy a režiséra Harolda Ramise (uznávané kousky jako Krotitelé duchů nebo Na Hromnice o den více) je, no, pravěkou komedií. Hrdinové se tu připletou k několika biblickým událostem, naserou kdekoho, mají hodně sexuálních narážek a chtějí toho hodně říct. A jsou jednou za čas i docela vtipní. Ale jen skutečně občas. Ambice možná byly, výsledek ovšem nutně pokulhává. Cera znovu jen přitakává, jeho herecká poloha je stejná jako v osmdesáti procentech předchozích hereckých příležitostech, Black se snaží, ale v cestě mu stojí scénář, Wilde je tentokrát jen hezká, herecky se rozšoupnout nemá pražádnou šanci. Mdlé tři hvězdy. I když se občas rozzáří.(21.9.2014)

Otravný a nudný Michael Cera a skutočne len málo vtipných situácii. Ale predsa dávam relatívne vysoké hodnotenie. Prečo? Lebo tam hrá Jack Black - podľa mňa najlepší komik súčasnosti a jeden z najväčších amerických sympaťákov. S ním majú aj stupídne scény šmrnc a jeho postave sa dá dobre fandiť. S iným hercom v hlavnej úlohe by Rok Jedna bola príšerná kravina.(19.10.2009)

• Boogeyman

Film působí stylem, jako by tvůrci neměli žádný scénář, pouze šablonu o dvou pralidech, kteří jdou a potkávají biblické postavičky, přičemž naprostá většina „vtipů“ spočívá v tom, že Jack Black dělá stupidní oplzlá gesta a ksichty a Michael Cera je převlékán do směšných kostýmů. Upřímně, tomu druhému jsem se občas docela smál (hlavně velké přilbě), ale většinou je film až nepříjemně trapný.(26.10.2009)

• - Snímek se umístil na 43. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu "Empire". (orkadimenza)

• - Jack Black se nechal slyšet, že film bude připomínat spíš pythonovskou klasiku Život Briana, než předchozí Remisovy a Apatowovy filmy. (Pumiiix)

• - Natáčelo se v Novém Mexiku a Louisianě. (Cheeker)