Možné spoilery! Strašná blbost, ovšem se skvělým Jackem Blackem, který tento film proměnil alespoň na průměrný, protože díky němu jsem se vážně dobře nasmála a je pravda, že mě v podstatě ani chvíli nenudil. Film si utahuje z prvopočátku dějin světa...od pravěkých lovců a sběračů, přes zakázané ovoce, Kaina a Ábela, hebrejce - Abraham a Izák, Římany až děj nakonec končil v Sodomě a Gomoře. Mohli jsme vidět v přímém přenosu zabití Ábela Kainem, nápad obřízky i a také objevení francouzáka:), který pochází ze Sodomy....Byla tu ale jedna naprosto nechutná scéna, kdy Jack jedl hovno aby zjistil čí to je, co to jedlo, jak je to daleko..atd..fuj... Bylo úžasné pozorovat, jak se dvojka Black a Cera dostala vždy do pěkných sraček a potom zase do výšin až k princezně...a pořád dokola, chvíli byli otroci, pak vojáci, pak otroci, pak se dostali na královskou zábavu..atd...dobrá slátanina na nudný večer, kdy má člověk chuť se zasmát.(10.10.2009)

• lamps

Tak tohle Jack Black opravdu přehnal a jeho výprava do pravěku byla tak otravná, že jsem s ním až do konce putovat nevydržel. Když vezmu k porovnání třeba rozporuplně vnímané RRRrrr, tak to nabízelo divákovi obrovskou nálož absurdních situací, z nichž každá byla bláznivější než ta pžedchozí a pořád bylo na výběr hned několik výborných momentů, kterým se dalo hlasitě zasmát. To Rok jedna mě úspěšně vytočil svou absolutní neschopností rozvinout nadějně rozehraný příběh a zasmál jsem asi jen jednou, a to když Black a Cera poprvé v životě cestovali s využitím koně.. A to je na 90 minut "bláznivého" dobrodružství zatraceně málo.(22.6.2012)

Obrhoublé? Jistě... Zbytečné nechutné? Místy.. Jack Black trapčí? Bohužel.. Scénky na sebe obzvláště v první polovině nenavazují a některá camea jsou na úrovni Velkých bijáků, dojáků a podoných odpadů... Což ale nic nemění na tom, že aplikace některých biblických malérů je parádní, ženské jsou tu zatraceně sexy a Michael Cera je tu se svým nesmělým intelektuálním herectvím naprosto k sežrání. Připočtěme k tomu rozkošného Hanka Azariu a Christophera Mintz - Plasse jako předkožky fikajícího Abrahama a jeho syna Izáka a máme stále ještě velice vtipnou hovadinu, která při těch 97 minutách prostě nestihne začít nudit. Palec nahoru! Nezabíjejte mě.. P.S.: Rád bych se dožil dne, kdy Jack Black ztvární Ježíše...(16.9.2009)

Ujde to, ale žádnou velkou srandu nečekejte (možná až na prdícího souložníka). Na ambiciózní komedii s Blackem moc prázdný, moc málo vtipný. Jackův výkon už mi přišel přeci jen moc okoukaný, a jeho parťák Michael Cera to byla až skoro hrůza. I když, moc ho nemusím ani v rolích, který mu sednou. Žádná úderná biblická parodie to taky není. A roztahaný mi to přišlo. Takže takový slabý střed, a to mám pro americké (post)frat-packovské, potažmo apatowské komedie slabost.(13.9.2009)

• F.man

Šílená slátanina s příměsí fekalních momentů, která toho s uceleným filmem nemá moc společného. Naštěstí je tady ale Jack Black a několik povedených, neřknu geniálních (Yes we Can!) vtipů, které Rok jedna táhnou o hvězdu až dvě nahoru. Takže i když se jedná o výrazné zklamání léta 2009, přežít se to dá relativně v klidu (až na několik pěkně hnusných scén - vážně, chtělo by to vědeckou studii proč se pořád ty hovna do těch filmů cpou). P.S. Jacku mám tě rád, ale jestli ještě jednou někde přirovnáš Year One k Životu Briana tak tě normálně mažu. I've seen what you do with your right hand. No, thank you. (22.9.2009)

• - Jack Black se nechal slyšet, že film bude připomínat spíš pythonovskou klasiku Život Briana, než předchozí Remisovy a Apatowovy filmy. (Pumiiix)

• - Snímek se umístil na 43. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu "Empire". (orkadimenza)

• - Natáčelo se v Novém Mexiku a Louisianě. (Cheeker)