• Rex Mundi

Mňo... tešila som sa, ale nakoniec to bola prevažujúca nuda prekladaná sexuálnymi a fekálnymi fórmi. Pre mňa to celé ťahal Michael Cera, ktorý bol svojou jemnou mimikou skvelou protiváhou Jackovi Blackovi. Jackove škľaby ma príliš nebrali, ale stačilo aby Michael nahodil jemne vystrašený ksichtík a nadvihol obočie a bola som veselá. Občas som sa aj zasmiala, ale skôr aby som vyvážila zachmúrenú grimasu priateľa, ktorý to zaradil medzi odpad a skoro zaspal...(6.1.2010)

Soundtrack Theodore Shapiro: 1. Main Title ,2. Hunters & Gatherers ,3. The Forbidden Fruit ,4. The Jackal Dance ,5. Hut Burner ,6. Flight from the Village ,7. Bazaar ,8. Yak Attack ,9. The House of Adam ,10. Looking for Abel ,11. Meet the Hebrews ,12. Wine and Spongecake ,13. Zed and Lilith ,14. Abraham and Isaac ,15. Sargon Attacks ,16. Reading the Entrails ,17. Virgin Sacrifice ,18. The Gates of Sodom ,19. Welcome To Sodom ,20. The Holy of Holies ,21. The Royal Orgy ,22. A Royal Reprieve ,23. Zed to the Rescue ,24. The Chosen Ones,(10.5.2011)

Zklamaní - tak takhle se dá jedním slovem nazvat velkolepě uváděná a předvedená komedie Rok jedna. Ramis u kormidla a na palubě Jack Black, Vinnie Jones, Michael Cera anebo Paul Rudd. Hvězdná posadka a k tomu biblické téma. Je to tedy nový Život Briana? Ani se to k bohům komedie Monty Pythonů nepřiblížilo. Ramis na místo zábavné satiry a parodie na Bibly utvořil utahanou netaškařici. Rozhodně nečekejte kulomet gagů anebo forů. Film začne být "zábavný" až přichodem dvojky pralidí do Sodomy. Btw. Pralidi a najednou jsou v Izraeli? Historie a detaily jsou tady tak přesné asi jako ve filmu 10 000 př.n.l. Přejdem tedy k Sodomě, kde film teprve začně působit. Fóry jsou tradičně ve stylu homo anebo Jack Black je nešika. Mám Jacka rád,ale tenhle film pobavil pár scénami, ale taky zhnusil scénou močením si do obličeje. Mimochodem jeden z mála filmů, kde mi těch 96 minut připadalo jako dvakrát tolik. Sundat tak 30 minut začátku a mít jen 60 minut Sodomy s lepšími fory pak by to teprve byla komedie biblických rozměrů. Bohové komedie Monty Pythoni obětuji Vám tento film, aby konečně pořádně zapršelo a byla už konečně pořádná úroda komedií - opravdu zábavných komediích.(18.10.2009)

Ujde to, ale žádnou velkou srandu nečekejte (možná až na prdícího souložníka). Na ambiciózní komedii s Blackem moc prázdný, moc málo vtipný. Jackův výkon už mi přišel přeci jen moc okoukaný, a jeho parťák Michael Cera to byla až skoro hrůza. I když, moc ho nemusím ani v rolích, který mu sednou. Žádná úderná biblická parodie to taky není. A roztahaný mi to přišlo. Takže takový slabý střed, a to mám pro americké (post)frat-packovské, potažmo apatowské komedie slabost.(13.9.2009)

• Popluh

Jedna z největších blbostí ve které se objevil Jack Black nebo Michael Cera. Hloupý scénář, dementní vtipy na úrovni nadprůměrného Scary movie, ex-krotitel duchů už pomalu hlouběji klesnout nemohl. Ostatně se současnou formou některých členů slavné čtveřice (Reitman, Ramis) si snad dlouho očekávanou trojku radši ani nepřeju.(1.11.2009)

• - Režisér Harold Ramis si osobně zahraje starozákonního Adama. Není to poprvé co se ukáže před kamerou - známe ho třeba jako Dr. Egona Spenglera, vědecky založeného člena Krotitelů duchů. (Pumiiix)

• - Jack Black se nechal slyšet, že film bude připomínat spíš pythonovskou klasiku Život Briana, než předchozí Remisovy a Apatowovy filmy. (Pumiiix)

• - Snímek se umístil na 43. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu "Empire". (orkadimenza)