Reklama

Reklama

Hluboko v lesích žije kmen lovců a sběračů. Lovci jsou udatní muži, jejichž povinností je lovení divoké zvěře. Jedním z nich je i Zed (Jack Black), který není až tak šikovný jako ostatní. Mezi sběrače ovoce a různých plodin patří ženy a někteří slabší nebo mladší muži. Například Zedův kamarád Oh (Michael Cera). Zed jednou omylem na lovu trefí kopím jednoho kolegu, a když navíc ochutná zakázané ovoce, musí v důsledku těchto chyb nakonec z kmene odejít. Při odchodu se mu ještě podaří založit ve vesnici požár, a tak je siláky z kmene nemilosrdně vyprovozen a pronásledován. Oh nejdřív odejít se Zedem nechce, ale nakonec se k němu přidává a na dobrodružnou cestu se vydávají spolu. Oba muži ale stále myslí na dvě ženy z kmene, do kterých jsou zamilovaní. Oh miluje Zedovu sestru Eemu a Zedovi se zase líbí Maya, kterou si ovšem přivlastňuje lovec jménem Marlak. Po odchodu z lesa začnou muži na své cestě potkávat biblické postavy. Nejprve se stanou svědky vraždy, kdy Kain zabije svého bratra Ábela. Sice mu slíbí, že si vše nechají pro sebe, ale Kain nedá jinak, než že muži půjdou s ním. Kain je odvede do vesnice, kde žije se zbytkem rodiny. Rodina muže pohostí, Kainův otec nabídne Zedovi, že se může klidně vyspat s jeho dcerou, ze které se ovšem vyklube lesba. Kainův otec zjistí, že Ábel byl zavražděn, a obviní Kaina z bratrovraždy. Ten spolu se Zedem a Ohem utíká do nejbližšího města. Muži si všimnou, že mezi otroky, kteří se zde nabízejí k prodeji, jsou Marlak, Maya a Eema a další obyvatelé jejich původní vesnice. Maya sdělí mužům, že po požáru ve vesnici, který založil Zed, napadly vesnici horské kmeny a obyvatelé byli zajati do otroctví. Zed slíbí Maye pomoc, ale Kain Zeda a Oha zradí a prodá je také do otroctví. Při cestě pouští ale dojde k přepadení obchodníků s otroky vojáky, dojde k bitce, všichni jsou zajati, jen Zed a Oh utíkají. Oba muži se schovají za kopcem a chtějí své lásky zachránit v noci. Mezitím ale oba usnou a vojáci s otroky odcházejí. Jejich cesta vede do Sodomy, a tak dva kamarádi po probuzení ví, kde ženy hledat. Cestou do Sodomy narazí na Abrahama, který zrovna plánuje obětovat Bohu svého syna Izáka. Zed a Oh Abrahama zastaví a přesvědčí ho, aby syna nezabíjel. Odcházejí spolu s nimi do jejich vesnice. Abraham mužům oznámí, že všichni muži ve vesnici si v ten den odřežou předkožky z penisů. Zed a Oh mají podle Abrahama tento rituál podstoupit také. Oba neváhají a z vesnice okamžitě utečou... (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (490)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $60miliónovTržby USA $43,337,279Tržby Celosvetovo $62,357,900Tržby za predaj DVD v USA $8,907,546 //počet predaných kusov 553,138║ Nechutná sucharina z minimom zábavných scén, komédia maximálne do znudenia. /15%/ ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Je to blbost, ale občas docela vtipná. Já se třeba fakt zasmál, když Jack Black žral hovno a analyzoval jeho chuť ve stylu CSI. Pokud vám ale tyhle věci vtipné nepřijdou, tak na to radši nekoukejte. K Jackovi Blackovi ale měli vybrat lepšího parťáka, protože Michael Cera je fakt špatnej. Nikdy jsem ho moc nemusel, ale tady je totálně bez charismatu. Jediný dobrý na tom je, že to celej film dost kupuje. Ke kladům ještě patří fakt, že tam hrajou pěkný ženský. ()

Reklama

Cervenak 

všechny recenze uživatele

"Sodomize this!" Vlastne nemám rád Blacka ani Ceru, ale kvôli starému pánovi Ramisovi som sa rozhodol dať údajne najhoršiemu filmu leta 2009 šancu. Zhruba tretinu stopáže som trpel. Veľtrh márnosti a trápnosti, navyše v hnusnej obrazovej a zvukovej kvalite (digitálna kamera?). Potom, celkom nečakane, zhruba od príchodu do Sodomy, akoby sa filmu chopil iný scenárista a iný režisér a začne to byť solídna zábava. Pravda, stále je to šťankový a buzícky humor, ale po katastrofálnom úvode človek ocení aj Ceru čúrajúceho na vlastnú hlavu a veľkňaza Platta veštiaceho z rozdrásaného ovčieho konečníka. Nakoniec teda pomerne spokojnosť. Samozrejme, akékoľvek porovnávanie so Životom Briana je absurdné. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Tyhle komedie s průměrným hodnocením jsou nejlepší. Hlavně, když v ní ještě k tomu hraje Jack Black. Jenže zase tak skvělý, jak jsem se těšil, to nebylo. Ono se totiž prý od toho čekalo docela dost a o tom já nevěděl. Pak se na to zase docela rychle zapomnělo, a já taky zapomněl. Jenže pak jsem si vzpomněl a s natěšením pustil. Takovéhle komedie totiž pobaví nejvíc, nejúpřimnějc. Jenže když do toho doleze pár prasáren, některý dobrý, některý špatný, tak z toho nakonec vzejde průměrnej film. Pobaví, nasere, a chvílemi otráví. Každopádně za shlédnutí určitě stojí. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

Nechápu, proč každej musí vždycky srát přímo za mojí chatrčí..... Abrahám, Izák, Ábel, Kain, Black a Cera. Na někoho z nich čeká skvělá budoucnost. Nejsem si jistej jestli zrovna na Blacka, protože je divnej stejně jako vždycky (ano, patřím k těm, který ho moc nemusej). Občas trapnej, občas nechutnej, občas vtipnej a občas nějaký to šuky šuky. Hodně sexy narážek, řečí, věcí – prostě všechno co očekáváte. A vtipu je tu – no když se díváte na tohle, asi víte o čem píšu. Naštěstí to není zvrhlé ,,brutálně“. I přes pár nechuťáren pointa často přijde ještě před ,,vrcholem“. Nic pro milovníky romanťáren. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Chci vidět chlupatý ženský podpaží. 2.) Naučím se poznat z lidského trusu druhy jídla. 3.) Zjistím, že nemám močit, když jsem pověšenej hlavou vzhůru. PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ ne ()

Galerie (35)

Zajímavosti (5)

  • Režisér Harold Ramis si osobně zahraje starozákonního Adama. Není to poprvé co se ukáže před kamerou - známe ho třeba jako Dr. Egona Spenglera, vědecky založeného člena Krotitelů duchů. (Pumiiix)
  • Natáčelo se v Novém Mexiku a Louisianě. (Cheeker)
  • Stanley Tucci byl obsazen do role biblické postavy Noaha. Tato postava byla nakonec z filmu vystřihnuta. (Cheeker)

Související novinky

Krotitelé duchů 3 budou perfektní

Krotitelé duchů 3 budou perfektní

04.07.2012

...anebo vůbec nevzniknou. To říká Dan Aykroyd, který je hlavním hybatelem projektu. Musí se mu nechat, že je optimista a hlavně vytrvalec – o Ghostbusters 3 mluví zhruba od počátku věků a několikrát… (více)

Fámy, drby, klepy

Fámy, drby, klepy

07.09.2008

Krotitelé duchů 3, Ritchieho Sherlock Holmes, Ghost Rider 2 a čtvrtý Shrek se setkali v dnešní novince, která je sice plná různých dohadů, ale bulváru a bizarnostem typu „Cher v roli Catwoman“ se… (více)

Zbouchnutá Bible

Zbouchnutá Bible

10.12.2007

Judd Apatow, který vrátil komedie na čelní místa komerčních řebříčků (a zachránil tak čest žánru celkově klidně se koukněte na letošní statistiku kvalitního humoru v kinech), spojil síly se zkušeným… (více)

Reklama

Reklama