Chybejici clanek mezi dementnim "RRRrrrr!" a genialnim "Zivotem Briana". Tedy - cisty prumer. U komedii stavici na sve blbosti by to byl uspech, ale tohle obsazeni a s timhle reziserem melo na jine mety. Prave ta pachut nevyuzite sance krapet kazi vysledny dojem, protoze jako natupla zabava to misty bavi slusne (a vzdy je u toho Cera, jenz hraje stale tu samou postavu, stale ale neodolatelneji). Jen to chce asi sledovat a uzivat si jednotlive segmenty (treba i nadpozemsky dokonalou Olivii Wilde), nez se v tom zmatku pokouset hledat smysluplny pribeh a vyrovnanou uroven.(13.9.2009)

• tron

„Kam idete, otec?“ – „Hľadať tvojho brata Ábela, Kain.“ – „Tak to veľa šťastia, otec.“ Brutálny „prepad sympatií“. Pôvodne som sa tešil. Ramis, Black, Apatow, zápletka. Keď ubehli prvé minúty, prestal som, ale povedal som si, nuž čo, nejako to dokopeme do konca. Ale nedokopali sme. Z plánovaných „dočerta aspoň 60%“ sa rýchlo stalo „uf, tak toto bude maximálne za 40%“... aby som ku koncu pochopil, že toto za 40% veru nebude, toto bude vďačné už za úbohých 20%. Mám pocit, že alebo režisér (inak klasik americkej filmovej komédie, okrem KROTITEĽOV DUCHOV ešte PRÁZDNINY V AMERIKE alebo ANALYZUJ) otrasne zostarol, alebo je to presne také, aké to malo byť (v takom prípade nechápem, ako Black a Apatow, ktorí žiadni amatéri nie sú, do takéto bobku mohli dobrovoľne šliapnuť) alebo producenti začali strihať a strihať a strihať. Výsledkom je nesúvislý sled scénok, naukladaných vedľa seba. Miestami dokonca neviete, o čo ide (chlapíkovi sa v lese omotá had okolo krku a začne ho dusiť, strih, chlapík, už bez hada, sedí pri večernom ohni a hada už nikto nikdy nespomenie). Hoci som sa smial na BLBOM A BLBŠOM, tentokrát som bol znechutený splaškovým humorom (ochutnávanie medvedieho trusu, natierane chlpatého chlapa olejom). Zasmial som sa raz (močenie si do nosa), usmial možno desať.(27.5.2011)

• Campbell

Naprosto obyčejná komedie u který jsem se snad ani jednou nezasmál. Sice je fajn že se tu neustále něco děje ale těch dějových peripetií tu bylo až moc. Navíc naprosto nesměšná scéna s "sekání údu" byla vrchol trapnosti. Cera a Black i když mi samotní nijak nevadí, tak tady mi nesedl ani jeden. Nevím jak si film vedl ale teda pro mě je to zklamání a propadák a při tom jsem nic extra nečekal. Jo a konec bych vystřihl úplně.(15.2.2012)

• hellstruck

Jedna z těch průměrných komedií, jejichž "problém" spočívá v tom, že sice nejsou nijak špatné, ale právěže ani obzvlášť dobré. Jack Black je zkrátka Jack Black, jeho herecký kolega nemá sebemenší charisma a co se příběhu týče, tak chvílemi skvěle pobaví a chvílemi zase otráví. K čertu s historií, líbilo se mi, jak Ramis víceméně zparodoval biblické příběhy a neváhá prolnout doby (aneb jak se pračlověk potkal s Kainem a Abelem a vyrazil do Sodomy). Dala bych mile ráda tři hvězdičky, ale za ty momenty, kdy jsem se modlila, ať už je konec - musím snížit o jednu.(21.8.2012)

• Flego

Zlepenec bez historickej korektnosti. To by ešte nebolo zlé. Horšie je, že pri komédii by sa mal divák baviť, lenže tu je humoru pramála. Bohužiaľ sa tento blábol priradil k RRRrrrr!. Zrátané a podčiarknuté : zatiaľ najlepším podobným film je starší Caveman.(21.11.2009)

• - Jack Black se nechal slyšet, že film bude připomínat spíš pythonovskou klasiku Život Briana, než předchozí Remisovy a Apatowovy filmy. (Pumiiix)

• - Natáčelo se v Novém Mexiku a Louisianě. (Cheeker)

• - Stanley Tucci byl obsazen do role biblické postavy Noaha. Tato postava byla nakonec z filmu vystřihnuta. (Cheeker)