Black Jack 21 (TV seriál)

• Japonsko

ブラック・ジャック 21

Animovaný / Dobrodružný / Drama / Mysteriózní

Japonsko, 2006, 17x24 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (1)

Doktor Black Jack, to je machr, všechno umí, všude byl a na všechno má peníze a všechno vyléčí. Ovšem, co zatím neví, je to, že po něm někdo jde a hlavně proč po něm někdo jde. Ale to by v tom byl čert, aby tohle spiknutí, v němž významnou roli hrál jeho otec a několik dokonalých umělých orgánů, nerozlouskl. Tohle zpracování látky stvořené perem veleznámého Osamu Tezuky se úplně nevyvedlo a částečně je tím zřejmě vinna už sama předloha. Doktor Black Jack je příliš velký machr, všichni jsou bez něj úplně bezradní. Každou chvíli tak musí tasit skalpel a divák sleduje medicínské výstupy, které jsou poněkud legrační. Děj připomíná přímý přenos z orientačního běhu. Tesuka kamsi jede, tam si zaoperuje a vyzvedne si další azimut. Dle něj jede, tam si zaoperuje... a během cest se dozvídá střípky skládačky. K tomu si během operací říká o nesmyslné sumy peněz a stejně nesmyslné sumy rozhazuje. Během seriálu procestuje celý svět, ale každé místo vypadá jako jakési blíže neurčené evropské maloměsto - je jedno zda jsme v Macau, na blízkém východě či v Gabunu. ***.(19.12.2007)