Blondýnka Kate a její partner Brad spolu žijí už několik let, užívají si života a v jednom mají jasno. Oba pocházejí z rozvedených rodin, a tak sami nechtějí žádnou svatbu, žádnou klasickou rodinu, žádné děti, žádné příbuzné. A to znamená i žádné Vánoce v rodinném kruhu. Proto se každý rok omluví svým rozvedeným rodičům i zbytku příbuzenstva a odletí si užít svátky k moři. Letošní cesta na Fidži však skončí dřív, než začala, kvůli mlze byly všechny lety zrušeny. Bradovi a Kate se nepodaří sehnat žádnou náhradní dopravu, navíc je osloví televizní reportérka do živého vstupu k situaci na letišti. Vzápětí jim začnou volat příbuzní, kteří je viděli v televizi, a tak dvojici nezbývá nic jiného, než slíbit, že během jednoho dne oslaví čtvery rodinné Vánoce. Jsou odhodlaní zkrátit návštěvy na minimum, ale netuší, co všechno je čeká. (TV Nova)

Lenulinka

Já se na to tolik těšila, ale až na pár scén to byla docela blbost. Pro zlepšení nálady při nemoci (odzkoušeno) jinak docela dobrý. ()

jenik71

Já to vidím jako mírně nadprůměrnou komedii. Vánoční atmosféra je tak trochu v pozadí, protože tu jde především o vztah Brada (Vaughn) a Kate (Witherspoon). Zatímco první část je čistě komediální, ke konci se do děje také přimíchává špetka psychologie. To když si hlavní dvojice začíná uvědomovat důležitost jejich soužití. Několikrát jsem se zasmál opravdu povedeným dialogům a scénám. Výborná byla např. ta s instalací satelitní antény u otce Brada. Protože mě to v podstatě bavilo, mé hodnocení je 60%. ()

P1tr

Tady to Vaughnovi a Favreauovi vyšlo mnohem lépe, než v pozdějších Trablech v ráji. Bohužel se ale ani tentokrát nejedná o žádný zázrak a po několika kvalitních rolích se Vaughn v krátké době objevil v další průměrné vánoční komedii. Tady alespoň šlape první polovina snímku, která je docela vtipná, ovšem s přibývajícími minutami se bohužel přeladí na romantičtější notu, což s chybějící chemíí mezi Vaughnem a Witherspoonovou prostě nešlape. ()

Hruzi

Není to špatná komedie, ale je tu jeden velký problém. Na Vánoce bych si ji nechtěl pustit. A když tak už jen kvůli Reese. Vaughn se k Reese vůbec nehodí, je nudný, až moc chytrý a nepohodoví. Občas ve filmu řekne vtipnou věc, ale pronese jí tak nudně...Ale přeci jenom je to vcelku dobrý nápad a pro mě to hlavně spravuje vždy úžasná Reese Witherspoon. ()

Hollohlaway

Čekal jsem, že se z toho vyklube vánoční doják, ovšem to by tam nesměl hrát šílenec Vaughn. Pokaždé to parádně zlehčil nějakým třeskutým hlodem, takže já byl příjemně překvapen. Některé gagy jsou fakt vynikající, a rodiny obou jsou dostatečně šílené, ale potom to zase zmedovatí a moralizuje se. Není to ale tak hrozné a pobaví to spolehlivě, v záplavě vánočního balastu to poměrně vyčnívá. ()

giovanni3

Tak zde jsem se opravdu nebavil. Reese se sem krásně hodila, ale ten zbytek herců? Škoda slov. Scénář také není nějak úžasný a konec, kdy oba přehodnotí svůj celoživotní postoj a udělají si jen tak dítě atd..? Trošku rychlost na to, že se takřka vůbec neznali. Prostě slabota. 1z5 ()

Čtec

Nedávno jsem napsal, že bych nepřenesl přes srdce dát romantickému filmu s Reese Witherspoon méně než čtyři hvězdičky... Tak teď musím říct, že přenesl... A ani mi tady nepřijde nějak nadpozemsky krásná... Ovšem je otázka, nakolik, a zda vůbec jsou Čtvery vánoce romantické. ()

jefff

Myšlenka pěkná, ale zpracování úděsné. Film o ničem. Prakticky je to pětaosmdesáti minutové natažení myšlenky, která jde říct jednou větou - před problémy a před starostmi se neutíká, ale řeší se, teprve v krizových situacích člověka skutečně poznáš. Slabý a nezábavný film. ()

made1

Nemohla jsem se chvíle ubránit srovnáním s Rozchod!-em a vyšel z toho vítězně. Mám ráda oba herce, ale tady to nějak nefungovalo. Celý film jsem měla pocit, že V. V. musí R. W. popohánět a vyvrcholilo to vánočním představením. Dobré scény špatně sešněrované. ()

DeLaMorte

Ničím vevyčnívající průměrná komedie jak já říkám na nedělní odpoledne..prostě čajíček,který neurazí ani ve vás nenechá nic nezapomenutelného. ()

Koda

Jedna z těch "bláznivých" komedií, která by měla pobavit lidi o Vánocích, já jsem bohužel spíše zíval a ani některé vulgární slova mi v tom moc nepolepšily. Vše naskytne kdesi v nějakém baru, kdy Brad se snaží balit holky a nakonec se to vydaří u Kate. Spolu chtějí žít partnerský život někde na Fidži, ale rodiny jim to překazí a tady by měla začít komedie... jenomže mě to připadalo krapet přepísknuté. Bohoslužba, která spíše představovala nějaké divadlo? Siláci, kteří furt povalovali Brada a k tomu měli i své syny. Nebo když Kate silně odstrkovala děti ve skákacím hradě aby dostala zpátky těhotenský test? Zvrat a vrácení k sobě bylo až nereálně moc rychlé, spíše komické... a proč zrovna zachraňovat děti na konci světa? Z toho filmu jsem byl prostě celkem zmatený. Dokonce ani ta vánoční nálada mi tam prostě chyběla... aspoň trochu. ()

vitekpe

Je to bida, ale s prihlednutim k tomu, ze clovek potrebuje o vanocich hlavne jist cukrovi a kapra a rizky a salat...a k tomu po ocku neco sledovat v televizi, tak to lze povazovat za slabsi prumer. Divadlo s Jezisem a Marii nebyo spatne. :) 3- ()

Nassau

/-/My childhood was like the Shawshank Redemption, except I didn't have some old, warm, black man to share my story with! (5/10) ()

Hanys_

Asi nejsilnější 2 hvězdy jaké jsem v poslední době dal. Právě ta konkurence podobných filmů z poslední doby, může za to, že víc dát prostě nemůžu. Taková romantická jednohubka, která neurazí, ale za pár dnů si na ni ani nevzpomenete. 4.5/10 ()

Eraserhead

Teda ale jsou to hodně slabé dvě hvězdy a to leccos zachraňuje Reese. Komedie bez humoru zkrátka nejsou mým šálkem čaje. 30% ()

dopita

Opravdu trapnej film. Samej buran a pitomec, to je fakt děsná sranda. V půlce jsem měl chuť, to vypnout. Naštěstí se potom film trochu (ale fakt jen trochu) zlepšil. Tak na jednu hvězdičku. Ta druhá je za Reese Witherspoonovou, kterou sice nijak nemusím, ale tady mě kupodivu docela bavila a ze všech těch debilů, kterejma je film doslova prošpikován, byla jednoznačně nejlepší. ()

Místo Avataru Noc v muzeu 2

Místo Avataru Noc v muzeu 2