I Love You Phillip Morris

• USA I Love You Phillip Morris (více)

Steven Russel (Jim Carrey), šťastně ženatý muž, se dostane do problémů a odpykává si trest ve vězení. Zde se setká s Phillipem Morrisem (Ewan McGregor), do kterého se bezhlavě zamiluje... Inspirováno skutečnou událostí. Skutečný Steven Jay Russel se proslavil mnoha bizarními útěky z vězení, které realizoval vždy v pátek 13. Vydával se za soudce, lékaře, údržbáře. Při jednom útěku přepadl banku, když ho zatkli, předstíral infarkt a v nemocnici tvrdil, že má AIDS. Další útěk se mu zdařil, když si přebarvil vězeňský mundúr na zeleno a vydával se za bachaře. Poslední útěk se mu povedl v roce 1998 a po něm následoval trest 144 let za mřížemi. Bylo mu naměřeno IQ 169. (Bioscop)

Flego

Žánrová nevyrovnanosť srší každou scénou, na komédiu je to slabé a na drámu príliš zľahčujúce. Možno by sa to dalo zaradiť pod subžáner tragikomédia, ale to v podstate nie je dôležité. Životný príbeh podvodníčka je svižne natočený, čo je na prospech veci. Homosexualita tu hraje podstatnú úlohu, hoci mi vadila neustávajúca okázalosť, akoby to mal byť jediný dôvod film pozerať. Celkový dojem nie je zlý jednoznačne zásluhou hereckých výkonov oboch predstaviteľov, na ktorých film veľmi závisí. ()

Jinny

Phillip Morris je tak půl napůl kriminální komedie a homosexuální drama. A podotýkám, že tohle spojení zde funguje překvapivě dobře, zejména díky jen málo předvídatelnému scénáři a většinou lehce ironickému nadhledu ("Vidím pindíka"). Bohužel mě ale Phillip Morris citově tak nějak minul, ona je totiž známá pravda, že dva dospělí muži nejsou úplně nejlepší prostředek k vyvolání emocí. Carreymu a McGregorovi jsem sice věřila gaye, ale už ne to, že jsou do sebe zamilovaní. Homosexuální role mimochodem opět hrají herci, jejichž heterosexualitu nemusíme zpochybňovat. Možná by propříště bylo milé, kdyby gaye hrál skutečný gay, třeba by pak došlo i na upřímné city... ()

hrona

Pěkně to chlapci rozparádili. McGregor naprosto skvělej. Carrey mě již dávno utvrdil, že polovážné role tohoto ražení jsou jeho přednostmi, myslím obsahově, nepotřebuje se všude jen ksichtit a dělat za každou cenu nucený humor, na to aby dokázal, že je pan herec. ()

poz3n

Jim Carrey spolu s Ewanem jsou dost velký lákadla, ale občas to prostě nestačí. Kdyby tenhle film nebyl o dvou chlapech ale o zensky a chlapovi, tak by to byla totální blbost. ()

rikitiki

Zvláštní pojetí: snímek je podaný s nadsázkou a vtipem, přesto je smutný. Postava notorického podvodníka je hluboce nesympatická, když se nad ní zamyslíte, ale díky nadnesenému ztvárnění celého příběhu se zdá být sympatickou. Popravdě nevím, co si myslet o přístupu, který dělá hrdinu z darebáka, co jen ubližoval svému okolí. Nicméně ten trest, za podvody, mi připadá nepřiměřeně přísný, až nelidský. Herecky se Jim Carrey docela drží, Ewan McGregor to podle mě s tím hodňoučkým ťuňťou přepísknul. Vyprávění odsýpá svižně. ()

eraserhead666

Až mě skoro vyděsilo, jak mi to nakonec přišlo nudné a (až na pár okamžiků) nezábavné. McGregor mě ale převálcoval, něco takového bych od něj nikdy neočekával. Doteď tomu nevěřím, že to byl on. ()

Janek

Carreyho nezkrotná komika dělá film překvapivě velmi rozkolísaným. Sežral bych mu (a uvítal) nějaké dvouminutové gay skeče z texaského vězení (třeba v SNL), ale v celovečerním formátu to s tím ubrečeným dramatem nějak nepasuje. Obdivuji Gondryho, že si ho zvládl tak výborně umírnit, debutantům se to nepovedlo (nic proti nim, mají za sebou výborný scénář k Bad Santa - a možná se měl úchyl Zwigoff chopit i tohoto jejich scénáře). Navzdory tomu všemu film celkem dobře prosviští, má několik silných míst (dvě kamerově vynalézavé zkratky) a úžasného HomoMcGregora. ()

Thomick

Pro mě jaksi neuchopitelná love story. A vůbec to neni tim, že by mi někdo z těch dvou do rolí buzerantů neseděl (koneckonců četný volání po gay-originalitě a zároveň po někom, kdo je "klasičtější" teplouš než Carrey, mi přijde fakt roztomile protichůdný), ba naopak - McGregor se tady našel a Jim odehrál svuj standard. Jen jsem z toho tu lásku prostě necejtil. Pořád se rodila někde bůhvíkde a já zaboha nemohl přijít na to kde. Ale pár komediálních prvků mě hodně potěšilo a ty housle v rámci "main theme" byly fakt děsně chytlavý. Takže jsem do toho zkrátka jen nepronikl, kritizovat - v tom pravym slova smyslu - moc nemůžu. ()

kajda.l

Růžovoučké tričko a žabky už Ewanu McGregorovi nikdo neodpáře, slaďoučký to chlapeček..no jejky. Stejně tak, že Jim Carrey je mistr přehrávání. ILYPM je ideálním odpočinkovým filmem do horkého, letního večera. Toť vše. 65% ()

MáŠa

Těžko hodnotit. Zas tak střelený a mega vtipný to nebylo, abych se tu rozplýval, ale šlo to. Jinak takový žánrový mix. Nějaká ta vážná tématika, nějaký ten pokus o překvapení, jo jo, proč ne. Jen teda jako fanda Jima Carreyho jsem se tu nelibě přesvědšoval o tom, že tehle týpek fakt zestárl a že ten jeho fajnový gumový ksicht už to asi nikdy víc nebude. ()

Lucasion

I love you Phillip Morris... Tenhle film se prostě u mě totálně minul. Možná vidět svoje oblíbené herce jak se spolu líbají... No to bych zacházel do podrobností a to nechci. U filmu jsem jako heterosexuál netrpěl jak podoktl jeden komentář z mých Oblíbených uživatelů. Nicméně mě láska těchto dvou mužů vůbec nenadchla. Film mi nepřišel vtipný, maximálně místy úsměvný. Je fakt, že dvojice Jim a Ewan zahráli gaye naprosto s přesvědčením. Ale jak říkám, já se vůbec nepobavil a u filmu se spíš nudil. (44 %) ()

Morholt

Pokud se Carrey různě nepitvoří a zbytečně nešaškuje, je docela dobrým hercem a to nejen v dramatické, ale i v komediální rovině. A tady to dokázal. McGregor v roli jeho hošana prakticky jen statoval. Příběh sám o sobě mě příliš nenadch. Russelův příběh má určitě něco do sebe, ale nebylo to ono, protože ústředním motivem nebyly jeho podvody a útěky, ale láska k Phillipu Morrisovi a já gay romance prostě nemusím. Ať v nich hraje kdokoliv. Za Carreyho a za to, že jsem se párkrát smál 50%. ()

jhrasko

Francúzska vrchnosť prejavila nehanebnú dávku odvahy, keď ocenila J.C.a E.McG.titulom "rytier". Byť kýmkoľvek z ocenených v rokoch minulých, obraciam sa v hrobe alebo sa neprestávam chechtať a popri tom si pospevujem Somewhere over the rainbow. Luc Besson v úvodných titulkoch čoby executive producer mnohé vysvetľuje. P.S. Ujať sa distribúcie ILYPM v USA muselo chcieť megadávku odvahy a poriadne balls. ()

ScarPoul

Čo sa to s tebou Jim Carrey stalo? Ewan McGregor má z homosexuálnymi rolami už nejaké tie skúsenosti, ale vyziabnutá tvár Jima Carreyho s úchylným úsmevom bola neznesiteľná. Osobne nie som za filmy, kde sa banda hercov, ktorý vedia hrať a ktorý sú navyše heterosexuáli hrajú na homosexuálov. Nežral som to ani Skrotenej hore a tú režíroval jeden z najvšestranejších režisérov súčasnosti. I love you Phillip Morris je z časti komédiou a z časti životopisnou drámou. Humorná stránka funguje, dramatická je nudná a bez života. Nemôžem povedať, že by sa jednalo u úplný prepadák. Ficarra a Requa nenechali nič náhode a všetky scény nielenže vyzerajú prepracovane, ale dodávajú filmu jemný nádych skutočnosti aj keď sa tu nachádza pár celkom za vlasy pritiahnutých scén - predstieranie AIDS - ale aj napriek tomu to nepôsobí neuveriteľne. Čo je jedno veľké plus. Pre mňa ale celkom nezaujímavý príbeh, ktorý mi vlastne neponúkol nič nové okrem pohľadu na bozkávanie mojich obľúbených hercov. Film má tempo, ale na to aby skutočne mohol zaujať širšiu verejnosť mu chýba potrebná dramatickosť. Jeden z tých filmov, kde záleží na vkuse. ()

Genero

Některé filmy jsou pro mě vyloženě nebezpečné a já se pak musím kvůli nim pošťourat v hlavě, jestli by nakonec nebylo lepší také být tak trochu gay, když vidím, jak se ti hošové děsně milují. Prostě někdo rád holky, někdo vdolky a někdo pinďourky. Jsem smířený s tím, že jsou karty takhle rozdány a bez předsudků tedy můžu tuto komedii vychválit jako velmi zábavný homo nátěr, kde je plivání spermatu přes palubu jachty Ewanův životní herecký majstrštyk. Připouštím, že mít Jimův penis v ústech je pro mě skutečná čest, ale slova chvály se mi kvůli jeho nadměrné velikosti píší velmi těžko a výhled na monitor mám silně omezený, takže ukazováčkem pravé ruky uvedu už jen toliko: I love you, ty stará buzno! ()

maseer2

především komediální a hodně otevřený snímek o homosexualitě, o lásce a o jednom mazaném podfukáři.. oba hlavní představitelé předvedli skvělé herecké výkony - Ewan McGregor by mě klidně byl býval přesvědčil, že je gay.. 4*! ()

Carrey a McGregor jsou příliš teplí

09.03.2008

Carrey + McGregor = velká láska

Carrey + McGregor = velká láska

25.12.2007

K Vánocům patří příběhy o lásce, a tak tady pro vás jeden máme. Co na tom, že je to láska homosexuální a odehrává se za mřížemi? ;-) O komedii I Love You Phillip Morris, která bude režijním debutem… (více)