I Love You Phillip Morris

• USA I Love You Phillip Morris (více)

Steven Russel (Jim Carrey), šťastně ženatý muž, se dostane do problémů a odpykává si trest ve vězení. Zde se setká s Phillipem Morrisem (Ewan McGregor), do kterého se bezhlavě zamiluje... Inspirováno skutečnou událostí. Skutečný Steven Jay Russel se proslavil mnoha bizarními útěky z vězení, které realizoval vždy v pátek 13. Vydával se za soudce, lékaře, údržbáře. Při jednom útěku přepadl banku, když ho zatkli, předstíral infarkt a v nemocnici tvrdil, že má AIDS. Další útěk se mu zdařil, když si přebarvil vězeňský mundúr na zeleno a vydával se za bachaře. Poslední útěk se mu povedl v roce 1998 a po něm následoval trest 144 let za mřížemi. Bylo mu naměřeno IQ 169. (Bioscop)

baribal

Jim Carrey neni jen komik, tohle neni nikterak dobrá komedie, za každým vtipem stojí něco neveselého.. ale jako drama je to výborné. Sice měl Carrey takovýchto rolí už celou řadu, ale nevidět ho v roli aka ace ventura je fajn. ()

Krt.Ek

Něco je špatné, myslíte-li zhruba od dvacáté minuty výlučně na to, jaký to byl skvělý zážitek, když jste prvé viděli Chyť mě, když to dokážeš. Nudil jsem se, ale jako klidně vám uznám, že Ewan McGregor umí. Jeho mimika a ostatně vůbec jeho celkové vzezření to mělo a ne že ne, a tím slůvkem to myslím to, proč jsem tak slovutnému podvodníkovi Stevenu to jeho miluji tě, Phillipi Morrrisi, uvěřil. Challenge Tour Speciál - Filmový lov, červen 2015 ()

Cimr

(Komentář obsahuje náznaky spoilerů.) I Love You Phillip Morris by bylo mým osobním držitelem Oscara v kategorii - nejčastěji změněný názor v průběhu sledování. Od strachu, že půjde o další trapnou komedii s afektovaným Jimem Carreym (jak aspoň trochu sympatizovat s postavami, když jsou to takové přehnané karikatury?), přes potěšení, že to možná tentokrát bude serióznější, že Carrey dá zavzpomínat na nejlepší výkony své kariéry, navíc podržen rozkošným a přesným Ewanem McGregorem, přes další zděšení, že se to nakonec utopí v laciném sentimentu (pojďme vytáhnout osvědčenou zbraň všech gay dramat - umírání na AIDS, pojďme ty slzy vydojit) až po závěrečné nadšení - světe div se - že sleduju trapnou komedii s Jimem Carreym! Není mnoho snímků, co by si s diváckým očekáváním hrály s takovou chutí a radostí. V tom v mých očích překonává i oblíbené Spielbergovo Catch Me If You Can - kde je téma podvodníčka, co nápaditě uniká zákonu, od začátku jasně nastaveno, a diváka už v průběhu nic moc nepřekvapí, jen se baví tím, kam to až může zajít. Zde ale jako by se obsah prokopíroval i do formy - a my po většinu stopáže vlastně ani netušíme, co přesně sledujeme. Bláznivou komedii? Životopisné drama? Krimi o útěku z vězení? Dojemnou gay romanci? Film nám uniká stejně jako Steven dozorcům. Příběh nám totiž vypráví nespolehlivý vypravěč, co nelže jen svým blízkým, sám sobě, ale i nám, divákům (,,Tehdy jsem ho viděl naposledy..."). Pro někoho možná iritující. Pro mě ostatně zpočátku taky. Ale v průběhu se mi pocit, že nevím, na čem jsem, že si se mnou hraje někdo chytřejší než já, začal dost líbit. Po závěrečném zvratu („Přišel váš právník.“) jsem byl už jen nadšený. Rozhodně tedy jde o film, který byste si i přes případné počáteční rozpaky měli dát do konce. ()

Rosana

Tento film mě hodně zklamal. Je to popis celého života a lásky jednoho muže, ale obávám se, že příběh není tak bohatý, aby z něj byl celovečerák. Přišlo mi, že k příběhýčku narvali spoustu omáčky a i přes dojemný homosexuální vztah a dobrodružství podvodníčka to byla trochu nuda. Každé téma jen tak naťuknuté a nic dotažené do konce. Herecké výkony ale výborné. Možná se mýlím a klube se z toho skvělý film srovnatelý s "Vykoupení z věznice Shawsenk", "Forrest Gump", "Chyť mě, když to dokážeš" či "Lepší už to nebude" :) ()

Z0oMb3E

"Já už chci být, já chci být ten homosexuál. Já už chci být, já chci být ten HO-MO-SEX-U-AL!" S piesňou na perách perách píšem komentár možno k vydarenej komédii, no musím hneď podotknúť, že moja predpojatosť a chronická homofóbia poznačila celú projekciu a následný celkový dojem. Takže kým sa vy tolerantnejší budete baviť na humornom poňatí vážnej témy lásky medzi dvoma ľudmi, či sfilmovanému skutočnému výsmechu americkému väzníctvu ja sa budem uchyľovať v myšlienkach do islamského raja so 100 pannami a nebudem myslieť na to čo sa dialo po zhasnutí svetiel. To, že Jim dospel a netočí už filmy s fórkami spočívajúcimi v rozhadzovaní rúk už vieme. Vybudoval si svoju reputáciu a jeho fandovia vrátane mňa mu vedia odpustiť aj šliapnutie vedľa. To sa však nedá povedať o druhej(om) poHrOME. Ewan možno u mnohých vzbudil starú myšlienku na svojho prvého plyšového medveďa, no ja som zaznamenal iba nasladlé afektované pseudohranie. Reklamu na slipy s minimom textu by možno zvládol,ale toto bolo naňho moc. Som možno zakomplexovaný, ale radšej kukať hodinu a pol na sekundovku, ako na toto ešte raz. ()

katasta

I love you Phillip Morris je podaný s tou správnou dávkou nadhledu. Bála jsem se, že to bude nechutné, naprosto zvrácené a vulgární, přeci jen téma k tomu jistojistě vybízí, ale díky bohu, nic z toho se nekoná. Ficarra s Requem dokázali najít naprosto vyvážené dávkování humoru, lehce oplzlých hlášek a scének, velice inteligentních scén se Stevenem a roztomilých s Phillipem. Po celou dobu jsem musela obdivovat Jima a Ewana, že takto kurózní postavy dokázali zahrát seriózně a představovala si, kolikrát asi každou scénu museli točit, aby se nerozesmáli :o) Jde tedy o velice humorný snímek, krásný a roztomilý, který díky Stevenově inteligenci není vůbec hloupý, co víc si přát. ()

mysiak

Asi najlepší gay film, čo som videl..teplý Jedi a teplý Ace Ventura..ideálna kombinácia, plná humoru a žiadneho nudného momentu...a nechápem čo Amíci majú proti tejto brilantnej gay romance komédii ()

kobejn

McGregor se pro tu roli snad narodil, natolik přirozeně působil jako gej, zatímco Kerry se do toho geje musel nutit. ()

Jillen

Objektivně na 4*, ale vzhledem k faktu, že několik jedinců půjde s hodnocením dolů jen proto, že je to film "o buznách", tak vyrovnávám skóre. Jinak za odvahu, za originalitu a za skvělého McGregora, který stále umí herecky překvapit. Pro mohosexuály povinnost, pro heteráče trošku "jiná" zábava. ()

Riddick77

Vskutku mi nějak nedošlo, o jaký žánr se jednalo a co tím chtěl autor vlastně říci. Takové nijaké, občas zábavné, ale někdy také malinko otravné. Tudy cesta asi nevede, Jime! 5/10! ()

buldock

Žánrově lehce rozpolcená , komediálně laděná jednohubka , těžící z ústředního hereckého dua Jim Carrey - Ewan McGregor , která ovšem v závěru pokulhává a ztrácí tempo i věrohodnost. Je to trošku škoda , protože v první polovině měl snímek našlápnuto k ještě vyšším metám. Ale vcelku spokojenost. "Let´s Fuck!" Film: 65% ()

Freemind

Střelený milostný příběh geniálního podvodníka, který uteče kdykoliv a odkudkoliv, jen aby se mohl setkat se svým partnerem. Rozhodně nejvíc gay film roku 2010 - jak ve smyslu "homosexuální", tak ve smyslu "rozjásaný, křiklavý a nevázaný". Jim Carrey se díkybohu vcelku krotí, Ewan MacGregor je jako útlocitná bukvička prostě dokonalý. Opravdu obdivuju odvahu a energii, se kterou tvůrci natočili tak neprudérní a provokující dílko - taky dostali zákaz promítání v celých Spojených Státech. Průměrně vtipná komedie a nepříliš napínavé drama, tedy vcelku neškodná jednohubka, která vám zůstane v hlavě o něco déle hlavně díky neotřelému tématu. ()

erased

Na jedné straně geniálně zahraný ale nevyužitý Ewan McGregor, na druhé zase všudypřítomný a tím pádem docela otravný Jim Carrey. Asi jsem jen od té hvězdné dvojice čekal víc. A určitě jsem čekal víc i od samotného tématu. I přes několik povedených scének a průpovídek totiž film skoro vypadá jako obyčejná romantická komedie. Přesto jsem se často přistihl u výbuchů smíchu nebo znechuceného pohledu na některé výjevy a nakonec i díky silnému konci tak nejde o úplné zklamání. ()

Tirion

Je vlastně až zvláštní, jak lze z "pravdivého" příběhu udělat poměrně dobrou komedii. Bylo sice vidět, že režiséři občas některá témata více raději neotvírali, ale přesto byli poměrně odvážní. Z hereckých výkonnů bych vyzdvihl mnohem více ten McGregorův, který je krásně reálný a lidský. Carey hraje pouze dalšího šílence. On to prostě jinak neumí. Hudba a stylizace jsou dalším plusem, ale časté slabší chvilky scénáře jsou naopak znatelným mínusem. A právě ta klišoidnost scénáře film degraduje. Nicméně i tak je to mnohem lepší než průměr. ()

blackrain

Steven Russel byl neuvěřitelný člověk. Já jsem se nestačila divit, čeho všeho byl schopný. Jim Carrey zahrál svůj obvyklý standard, ale Ewan McGregor, tak ten byl excelentní. Já jsem mu to sežrala, že byla jeho postava homosexuál. ()

SarumanKo

Trochu nerozhodný žánrový mix, ale napriek tomu celkom zábavný. Romantická línia síce funguje slabšie, jednak preto, lebo je to 100x prevarené klišé, a jednak, lebo je proste ťažké stotožniť sa s gaymi. Jemné naťuknutie tabuizovanej témy bolo fajn, ale niektoré scény zašli trochu priďaleko a zarážali aj v rámci komédie s nadhľadom. Ewan McGregor do role buzíka sadol dokonale (chudák chlap, ja by som to nebral ako veľkú poctu), no väčšinu pozornosti si pre seba kradne Jim Carrey. Síce sa už neopičí ako kedysi, ale svojim vystupovaním je ešte stále vtipný. Práve dramatická línia jeho útekov, klamstiev a podvodov ma bavila najviac, veď Jim si podobné úlohy už párkrát strihol a vždy mu to šlo perfektne. Fajná letná jednohubka. (70%) ()

kaylin

Dva gayové, jeden v podání Jima Carreyho a druhý v podání Ewana McGregora, navíc příběh podle skutečné události. Nebylo to až tak třeskutě vtipné, jak jsem se domníval, ale rozhodně nemohu říct, že bych se vůbec nebavil. Celkem zajímavé téma, navíc v podání těchto dvou herců to bylo ono. ()

Mikita

Velmi, velmi kvalitně natočený příběh, který je zábavný i smutný zároveň. Pro mě jsou ale pohnutky hlavního hrdiny zamlžené lží a klamem a stále je nemohu rozplést. Dokud šlo o přiznání vlastní identity a jejího netradičního pojetí, film byl velmi zábavný, druhá část filmu už na mě byla příliš přeslazená. Nic to ale nemění na faktu, že film má spád i důraz na citovou notu a pěkně se na to kouká. ()

MATADOR

Není to tak teplé, jak jsem čekal. Ale je to divné. Na ten začátek se kouká poměrně fajn, než se objeví jiná stránka hlavního hrdiny, potom to už jen plyne. A na to, že to má hodinku a kousek je to strašně zdlouhavé. ()

Carrey a McGregor jsou příliš teplí

09.03.2008

Carrey + McGregor = velká láska

Carrey + McGregor = velká láska

25.12.2007

K Vánocům patří příběhy o lásce, a tak tady pro vás jeden máme. Co na tom, že je to láska homosexuální a odehrává se za mřížemi? ;-) O komedii I Love You Phillip Morris, která bude režijním debutem… (více)