I Love You Phillip Morris

• USA I Love You Phillip Morris (více)

Steven Russel (Jim Carrey), šťastně ženatý muž, se dostane do problémů a odpykává si trest ve vězení. Zde se setká s Phillipem Morrisem (Ewan McGregor), do kterého se bezhlavě zamiluje... Inspirováno skutečnou událostí. Skutečný Steven Jay Russel se proslavil mnoha bizarními útěky z vězení, které realizoval vždy v pátek 13. Vydával se za soudce, lékaře, údržbáře. Při jednom útěku přepadl banku, když ho zatkli, předstíral infarkt a v nemocnici tvrdil, že má AIDS. Další útěk se mu zdařil, když si přebarvil vězeňský mundúr na zeleno a vydával se za bachaře. Poslední útěk se mu povedl v roce 1998 a po něm následoval trest 144 let za mřížemi. Bylo mu naměřeno IQ 169. (Bioscop)

sskrblik

Možná leckomu příjdu staromódní, ale sledovat dvě buzny je na hranici údržnosti. Carreyho zbytečná role pro mě a rovněž zklamání - kdyby vystříhly všechny žhavý scénky tak je to asi dobrá komedie, ale opravdu mě pohled na líbajícího Carreyho s McGregorem spíš znechucuje a dívat se na další část filmu by bylo na hranici únosnosti. Sice je to teď moderní dělat filmy o tomhle tématu a uznávat to, ale u mě tohle vážně nepochodí a to mám filmy s Carreyim velice rád. ()

Timak

Tak tohle je hodně velká a nečekaná pecka. Hodně mi to připomína "Chyť mě, když to dokážeš" a to nejen tematikou, ale hlavně hereckým představením. Rozhodně překvapení léta - a to nění ještě zdaleka u konce ;-) ()

Tereza666

Dva největší oblíbenci v jednom filmu. Už od začátku jsem věděla, že si na tomhle smlsnu.. ale že mě to až takhle chytne za srdce. Je to smutný, tak smutný.. plný lásky, sklamání a zase lásky a sklamání. A taky plné naděje. Ewan byl tak rozkošný, Jim byl dokonalý suverén. Páni režiséři mají hodně dobře našlápnuto :-) ()

Brain-D

Velké zklamání od Jima, už prostě není takový jako dřív a ještě k tomu ve filmu o buzerantech- fuj ! +1 Jim tu hraje podvodníka, který má vše promyšlené a šíří nápady. +2 Opravdu se to stalo, což bylo celkem zajímavé zjíštění) +3 Ewan McGregor je buzík a nikdo mu to neveme :D ()

Petr23

Dlouho jsem se rozmýšlel jak bych tento film ohodnotil a dospěl jsem k tomuto. Ačkoli byly výkony Carryho i McGregora na úrovni tak se musím přiznat že jsem se místama nudil, Carryho mám rád ale v tomhle filmu mi jeho vrozená komediálnost vadila, myslím si že se do takového snímku zvlášť nehodila. ale na druhou stranu musím vyzdvihnou naturalisticky zahraný vztah hlavních protagonistů, protože takových filmů je málo. ()

Andreas83

Dobrý film o tom co dokáže člověk udělat pro lásku, stačí dost inteligence, odhodlání a sebedůvěry a začnou se dít neuvěřitelné věcí a nic na to nezmění ani fakt že je to gay (i když ne všude to nevědí) ,mě tenhle film potěšil. Jim Carrey i Ewan McGregor zahráli skvěle, ()

Ceres

Dobré obsazení, ale mě ten film skoro vůbec nezaujal, párkrát jsem se jen pousmál vtípkůlm Carryho, zvláště jak pořád utíkal z vězení, ale celkově nic moc. ()

Narya89

Tak tenhle film mě neskutečně dostal. Jim Carrey a Ewan McGregor patří mezi mé nejoblíbenější herce a v tomto snímku to jen potvrdili. První půlka byla příjemná, svěží a romantická, druhá pak plná intrik, tajností, smutku a výčitek. Tematika gayů mě celkově zajímá, hlavně z hlediska jejich přijímání společností, ale také jak dokáže heterosexuál zahrát homosexuála, což se hlavně Ewanovi s jeho roztomilým klučičím úsměvem, nesmělým pohledem a blonďatými vlásky podařilo dokonale.....nebo možná se mi prostě líbí i jako gay:) Navíc prostředí věznice, které taky zbožňuju - pro mě dokonalé. ()

Compadre

V podstatě zase exhibice Jima Carreyho, i když ne zas tak maximální jako v jiných filmech. Příběh o Philipu Morrisovi je neuvěřitelnej, tím lepší, že je podle skutečný události. Steven Russell dolejzá furt za svým spoluvězněm Morrisem a miluje ho až za hrob..bohužel je notorickej podvodník a to nesvědčí jak jeho vztahu s ním, tak i jeho pobytu na svobodě. Co ještě dodat...jak už mnozí napsali, je to fakt víc než teplej film, přímo z něho čiší teploušství obou hlavních postav s někomu to nemusí dělat dobře, kromě toho, hlavně Carrey hraje skvěle, nepředvádí sice ty svoje držky, ale hraje i tak dost výrazně (jinak to neumí) a dobře. Tak jestli chcete vidět zvláštní osudy dvou teplých vězňů a chcete se i pobavit (smíchy se neposerete, ale i tak..), tak se klidně koukněte. ()

Natabar

Hodně, hodně slabý. Na komedii to není vtipné, ke dramatu tomu chybí větší hloubka - ono je to vlastně tak celkově dost o ničem a nikam moc nevede. Takže si v závěru člověk rve vlasy a brečí nad ztracenou půldruhou hodinou času. Místo této nemastné neslané kaše si raději dejte repete Chyť mě, jestli to dokážeš - a budete mít tematicky to samé, avšak v 200% lepší kvalitě. ()

L_Johnny

Ty vole, takový nášup ..no tohle jsem nečekal, jelikož jsem film zapnul bez toho, aniž bych dopředu věděl o co jde. U některých scén jsem se culil a kroutil hlavou, že to není možné, co tam ti dva dělají. Nicméně příběh byl zajímavý a místy sem se fakt hlasitě nasmál. Říkal jsem si, že ohodnotím film zlatou střední cestou, ale teď jak se mi to zpětně vybavuje, tak to byl celkem smypatický film. ()

pursulus

Mírně osvěžující.¬         Milé, mírně úsměvné i mírně smutné (pro to komedie i drama) zpracování životního příběhu Stevena Jay Russella pocházejícího pravděpodobně z Virgínie v USA. Fakta o tomto vskutku nevšedním člověku lze dohledati na internetu nejen v angličtině, ale i v češtině (zde, zde). Snímek se drží fakt v uvedených zdrojích, pouze vše trochu přikrášluje, aby mohla vyniknouti i komediální stránka zpracování.¬                 Na venek nedá se zpracovanému snímku mnoho vytknouti. Podotknu pro to pouze, že nevšední příběhy si zaslouží jistě také nevšední a vynikající zpracování. Škoda, že toto není ten případ. Na konec je mi říci o věci zmiňované v častěji opoznámkování jiných. Snímek není prvoplánově milostným příběhem dvou buzíků, pro to vyčítati mu něco v tom směru je nepřípadné. ()

Krosmen

Pro mě jedna z nejlepších komedií, co jsem za poslední dobu viděl. Navíc je na konci a vlastně i na začátku ta sympatická věta, že je to podle skutečné události. Tady ta věta dokonce bude i pravdivá. Carrey hraje příjemně a výjímečně se moc neksichtí. McGregor je jednoduše roztomilej.Gay tématika je podaná střídmě a měl by ji snést i lecjaký homofób. ()

blackJag

Kdyby se do sestavy vklínila pěkná ženská a místo teplé zásmažky došlo k praktikování milostného trojúhelníku, měl by asi film lepší šance na úspěch, protože buďme upřímní, na dva do sebe zakouslé chlapy se dobře nedívá (to není otázka tolerance). Ještě tak lesbičky, ale tato teplá přeháňka opravdu neláká ani v případě, že se rolí zhostí Carrey s McGregorem a oba podají velmi dobrý, soustředěný výkon, který především v McGregorově podání nemá ani náznak po nějaké mimovolné parodii. A přitom je škoda film jen tak minout, protože jde o zábavný kousek, dokonce režiséry osobně sepsaný podle skutečných událostí (a knižního námětu Steva McVickera), kdy se skutečný Steve Jay Russell, který získal přezdívky jako Houdini nebo King Con, proslavil mnoha neuvěřitelnými útěky z vězení. Naposledy byl chudák uvězněn v dubnu 1998 a byl odsouzen na dlouhých 144 let... No jo no, justice nemá ráda, když si z ní někdo dělá prdel (a ptáky). Scénář: John Requa, Glenn Ficarra. 80% ()

ghatos

Od prvních minut mi bylo jasné, že půjde o vysoký nadstandard. Hned v úvodu jsem viděl sarkasmus a ironii. To ve mě vyvolalo vzpomínky na Americkou krásu. Na začátku se jí I love You Phillip Morris trochu podobá. Společný prvek lze také hledat ve vynikajících hereckých výkonech a scénáři (od začátku, až do konce). Kromě dvou scén, kde je drsněji vyobrazen sexuální život gayů se nejedná o kontroverzní film. Zajímavější je plynoucí děj plný emocí, humoru a smutku. Závěru není co vytknout. 4,5*. ()

Carrey a McGregor jsou příliš teplí

09.03.2008

Carrey + McGregor = velká láska

Carrey + McGregor = velká láska

25.12.2007

K Vánocům patří příběhy o lásce, a tak tady pro vás jeden máme. Co na tom, že je to láska homosexuální a odehrává se za mřížemi? ;-) O komedii I Love You Phillip Morris, která bude režijním debutem… (více)