John a Kate tvoří navenek idylický manželský pár. Zdánlivě jsou šťastní a bezstarostní, ale ztráta nenarozeného dítěte je chtě nechtě bez přestání pronásleduje. V minulosti obou manželů se skrývají temná místa, zejména Kate si má co vyčítat. Aby alespoň zčásti zmírnila své utrpení, rozhodne se spolu s manželem k synovi Danielovi a jeho sestřičce, hluchoněmé Max adoptovat třetí dítě. Sirotek Ester ve svém rodném Rusku osiřela, její adoptivní rodina zemřela při požáru. Ušlechtile působící a inteligentně se vyjadřující dívka si ihned získá jejich srdce. Zdá se, že je pro narušený domov přímo požehnáním. Postupně ovšem začíná vycházet najevo, že s osobností Ester to není až tak jednoduché. Je prostě "jiná". V jejím podání to znamená skryté, manipulativní a krvavé zlo, jehož hranice lze těžko odhadnout. (TV Nova)

cheesephobia

(SPOILERS AHEAD) je veľmi zaujímavé, že deti vždy vnímame ako niečo čisté a nevinné. rovnako ako niektorí ľudia nedokážu dospieť a zostávajú infantilní a nie sú zodpovedné za svoje chyby. hlavnej hrdinke nikto neveril, nikto nevenoval pozornosť tomu, že po strate dieťaťa ona trpí ťažkou psychickou traumou. myslím si, že režisér sa snažil na tento problém upozorniť, ale v druhej polovici filmu akoby naň zabudol. samozrejme, ako ukrajinku, ma teší keď na konci zomierajú rusi, ale v tomto filme strašne mi chýbala tá významná "motivácia zloducha". mohla by som sympatizovať tomu "dievčatku", kebyže som vedela prečo ona bola posadnutá. áno, zriedkavé ochorenie je ťažké bremeno, ale nie je to dôvod zabíjať ľudí a pokúšať mužov. vo filme je napätie, čo je plus. herecký výkon antagonistky je na vysokej úrovni, napriek tomu, že herečka mala v čase natáčania len 11 rokov. počas celého filmu ma rozčuľoval manžel hlavnej hrdinky, akoby sa z neho režisér snažil urobiť stereotypného hlúpeho muža na radosť feministiek. celkovo 3/5. je to film na jedno pozretie. можно дивитися, якщо нудно, друзі. ()

Holly_Molly

Přiznávám, že prvních 20 minut měla Ester moje sympatie...a pak bum! Svině přichází! :-D Jakože, žasnul jsem víceméně u všech dětských herců, jak moc jsou šikovný vzhledem ke svýmu věku, ale je nutno uznat, že titulní sirota je neskutečněj ďábel a z jejího výkonu jde fakt hrůza! A Vera Farmiga je pak už jen příjemně kouzelnej bonbónek. <3 ()

Pattrick

No toto, režisér Domu voskových figurín snad má větší potenciál než se zdálo :), todle se mu kurevsky povedlo. Drsný rozjezd, který Vás chce navnadit, aby jste vydrželi pro někoho nudnou část, kde se nic neděje a byli připraveni na tu správnou, psychicky drsnou hru. A ta se opravdu dostaví, protože malá krasotinka se předvádí ve velkém a neštítí se ničeho. Musím uznat, že takhle originální zápletku ten film potřeboval, protože bez ní by to byla tuctovka, které jsou k vidění, díky tomu si to ale zaslouží plný počet, protože takhle skvělé rozuzlení, při kterém mi běhal mráz po zádech jsem dlouho v hororu nezahlídl (vřele doporučuji). Dokonce mě potěšil Rodeňák. Když to shrnu, ano, má to klasický děj, protože film mi připomínal jiný snímek, ale nemohu si vzpomenout jaký, pouze podobnost s Dobrým synkem (Macaulay Culkin). Opravdu jsem nadmíru spokojený.. 80% Skvělý holub :) ()

lumi1

Tak toto bol jeden z tých lepších filmov. Nevedela som čo mám očakávať, pred tým ako som šla na tento film som videla asi 3x ukážky a vždy som si povedala že na tento film musím ísť. Lebo ukážky boli fakt super. A tak sa aj stalo...celý film som kukala a čakala som ako sa to rozuzlí a ani vo sne by ma nenapadlo že sirota už nie je dieťatko :-/ ()

Silvermoon

Tento film som pozeral v noci, v tme a v tichu.....a toho kameramana by som zabil a zároveň vyniesol do nebies - pekne sa s divákom hrá, keď sa už-už zdá, že sa niečo stane a pritom ide len o premyslený záber (fakt psycho...by the way,ešte som nevidel kúpeľňovú skrinku, ktorá by takto vŕzgala). Predstaviteľka malej Esther je jedným slovom vynikajúca, ihneď by som ju dokopal do bezvedomia....pri konaní dospelých postáv som sa často chytal za hlavu, ale o tom to v takýchto filmoch je - keby konali inak, nemali by sme dvojhodinovú stopáž, ale len nejakých 30 minút. Nezaostávajú ani zvyšní detskí predstavitelia, malú Max som si hneď zamiloval (dievčatko sa volá Ariana Engineer, tak dúfajme, že z nej vyrastie pekná mladá inžinierka) ...Hudbu som veľmi neregistroval, zato sa mi páčila výtvarná stránka a štylizovanie. Môžem povedať, že príbeh ma ani chvíľu nenudil a film jemne prekonal moje očakávanie. Keďže sa takéto mrazivé filmy zďaleka obchádzam, dávam 5 hviezdičiek. ()

sweetJane!

mierny nadpriemer. a to hlavne zásluhou malej Isabelle Fuhrman a la Esther. jej výkon je určite vysoko nadpriemerný, nechce sa mi veriť, že má len toľko rokov. tak sa mi vidí, že sa tu črtá nová mladá hollywoodska hviezda. inak je film dosť priemerný, "nečakaný" zvrat / to snaď už musí byť v každom thrilleri/ nie je až tak nečakaný pre znalcov žánru. ale na jedno pozretie stačí. ()

GizmoD

Pribeh predvidatelny, herecke vykony obstojne az dobre, pricom hviezdou je urcite stvarnenie psychopatky Esther z Estonska. Stale ale u mna len lepsia trojka. ()

Smoldo56

Po strate nenarodeného dietaťa sa idilická rodinka rozhodne pre adopciu. Zo začiatku vyzerá všetko ok, ich malá Esther pekne maluje, je poslušná a hrá rad na klavíri. Postupne sa však odkrívajú fakty, ktoré by mohli Esther skompromitovať a z anjela sa stáva dieťa zabiják. Film má celkom dlhý rozjazd a priemerné herecké výkony až na samotnú Esther. Niektoré akože "lakacie" scény vôbec nevystrašili, tak ako mali a celkovo sa jedná skôr o thriller ako horor. Viac mrtvol by nezaškodilo a tiež menej kliše záležitostí (manžel čo verí radšej malému sirotku, ktoré pozná pár dní ako svojej vlastnej manželke, decká, ktoré celú dobu taja, že ich sestra je vrah..atd..) ale aj tak sa jedná o príjemnú záležitosť, ktorá svojou pointou zabije všetky predstavy o konci, aké ste mohli mať. ()

lemka

Sirota je síce veľmi ľahko predvídateľná, napriek tomu však zaujme. Jednoduchý a reálny príbeh, ktorý sa v novodobých hororoch často nevidí. Sirota totiž neponúka scény nadprirodzeného charakteru a rovnako ani spôsob jej krutosti nie je zobrazovaný cez scény plné nápaditých fyzických útokov. Film je skôr psychologickým thrillerom, v ktorom ale nechýba ani poriadna akcia. Vrcholom je samozrejme, finále filmu, napínavé a konečne trochu menej predvídateľné než zvyšok filmu. Negatívum: postavy občas konajú a premýšľajú hlúpo, niekedy im až nepochopiteľne nedochádzajú súvislosti (s výnimkou matky), z čoho ide miestami poraziť. Ináč veľmi slušné. ()

Tom87

Tak tohle byl fakt hodně hodně drsnej thriller. Tohle bych dětem nepouštěl v žádným případě. Tohle mi teda fakt vyráželo dech. Každou minutu jsem si přál, aby tatínek už konečně "otevřel oči" a hlavně aby už konečně odrovnali tu malou zasr.... sketu (použil bych horšího popisu, ale to by se tady bohužel nehodilo :-) ). Jinak musím pochválit filmaře, za opravdu nečekaný zvrat ke konci filmu - to bych teda nikdy nečekal. To si zaslouží min. 90%. ()

nickj

Hodně povedené, skvěle zahrané a dost napínavé. Prostě po delší době dobrý horror. Krve tak akorát, napětí velmi slušná porce a o atmosféře se netřeba zmiňovat, ta je v celém filmu téměř dokonalá! ()

Shtinky

Po dlhej dobe som bol svedkom napínavého hororu s dobre napísanými postavami a s prekvapivým koncom. Rád vidím, že ešte stále je niekto schopný vytvoriť dobrý horor v ktorom človek s istotou nevie čo sa stane o 5 minút. ()

KAZISVĚT

Dobrej horor, šikovná herečka, žral jsem jí to i s navijákem, místama jí i fandil, ale nakonec jsem byl rád, že umřela...nechtěl to takhle pan režisér ? :) ()

wonderland

Po dlouhé době thriller, který na mě opravdu zapůsobil. Jo jo, a pak adoptujte dětičky. Isabelle Fuhrman hraje toho malého zmetka v andělském hávu opravdu tak dokonale, že jsem jí skutečně nenáviděla, stejně jako jejího adoptivního otce, který je tak zaslepený a tupý, že jsem mu jeho smrt na konci filmu snad i přála. Kromě Isabele je zde úžasná i Vera Farmiga – už hodně dlouho jsem film neprožívala s hlavním hrdinkou, tak jako s ní. ()

Sp1dr98

Velmi zajímavý thriler..... ale tu holku bych zabil, protože mě fakt srala :D Orphan splnil mé očekávání a bylo tam plno scen u kterých jsem se málem ******. Co k tomu víc dodat, kdo si chce dopřád klidný spánek, ať se na film koukne. ()

MiSHeC

Ked ma horor hlavu aj patu, clovek priam nenavidi ustrednu postavu, nemoze to byt nic ine nez 5*. Presny opak japonskych ducharskych hororov, kde nas laka hudba a flash ludi, ktori mali byt mrtvi, tu sa bojime DEJA a o to predsa ide... Teda bojime sa, nie v pravom slova zmysle, ale s dobrym ozvucenim, pozerane v noci... :) Myslim si, ze kazdy si pride na svoje... Na ten 1* koment len tolko, ze mama bola zavisla od alkoholu a otec ma esther rad, a mysli si, ze problem ma manzelka... Takze preto sa nasa zlodcera moze volne pohybovat... ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

03.11.2020

Horor Sirotek z roku 2009 vyprávěl o páru (Vera Farmiga a Peter Sarsgaard), který po smrti svého nenarozeného dítěte adoptoval záhadnou devítiletou dívku jménem Esther (Isabelle Fuhrman) pocházející… (více)

Hororový Sirotek dostane prequel

Hororový Sirotek dostane prequel

21.02.2020

Hororový tvůrce William Brent Bell (Brahms: The Boy II, Ďábel v těle) se upsal režii pokračování thrilleru Sirotek od režiséra Jaume Collet-Serry. Nebude se však jednat o klasický sequel, nýbrž o… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak