John a Kate tvoří navenek idylický manželský pár. Zdánlivě jsou šťastní a bezstarostní, ale ztráta nenarozeného dítěte je chtě nechtě bez přestání pronásleduje. V minulosti obou manželů se skrývají temná místa, zejména Kate si má co vyčítat. Aby alespoň zčásti zmírnila své utrpení, rozhodne se spolu s manželem k synovi Danielovi a jeho sestřičce, hluchoněmé Max adoptovat třetí dítě. Sirotek Ester ve svém rodném Rusku osiřela, její adoptivní rodina zemřela při požáru. Ušlechtile působící a inteligentně se vyjadřující dívka si ihned získá jejich srdce. Zdá se, že je pro narušený domov přímo požehnáním. Postupně ovšem začíná vycházet najevo, že s osobností Ester to není až tak jednoduché. Je prostě "jiná". V jejím podání to znamená skryté, manipulativní a krvavé zlo, jehož hranice lze těžko odhadnout. (TV Nova)

Brano

Priemerný thriller s dobrým námetom, no o tom horším spracovaním. Film by to ani nebol zlý, ale celé je to strašne pomalé, miestami nudné a ta dlhá stopáž mi na kvalite tiež veľmi nepridala. Vyzdvihnem akurát prekvapivý záver. ()

Coliseum

Esence hlouposti, jendoduchosti, prvoplánovosti a nelogičnosti. Nikdo, ale fakt nikdo nemůže doufat, že mu to někdo sežere... Ať žijou oslí můstky. ()

JosefTomas

Vskutku zajímavý horor, který sazí na temnou atmosféru a ne jen na laciné lekačky. Depresivní podívaná, která je díky skvělým hercům a režii na dosti dobré kvalitě. PS: Farmiga je úžasná a potěší i pidi role Karla Rodena. ()

intro

První půle je takové pomalejší, buduje se atmosféra. Ta je v druhé půli tak hustá, že projít skrz lze jen za potřebí mačety. ()

marek29

Jako vždy to tu Verbal slušně shrnul :D a závěr filmu graduje rychleji, než ta malá bestie stíhá růst. Musím dát 4, protože mě film stihl probudit a získat si mou pozornost na poslední půlhodinu i po posce 🏋 a značné únavě. Horor slušnej, Roden tam hrající už jen vyvolal pár špatných vzpomínek. ()

stephano

Někde sem četl komentář o tom, že si tento film nemáte pouštět pokud plánujete adopci. 100% souhlas. Každopádně je to spíše skvěle zahraný, zrežírovaný a napsaný drama/thriller. Horror opravdu ne, takže s přítelkyní klidně do toho. (vzkaz pro JJ) :-) ()

adamix

Neskutočne pôsobivá mystery trilerovka, ktorá si zaslúži odo mňa plné hodnotenie už len z presvedčivého hereckého výkonu iba dvanásťročnej herečky Isabelle Fuhrman, ktorej postava zákernej badass Ester bola vymáknutá na úroveň oscara, ktorá bola (ako inak) akademikmi odignorovaná. Ďalej je tu pôsobivá gradácia, postupné zvyšovanie tragických príhod a keď sa do diania zažeriete, nevšimnete si ani dvojhodinovú minutáž, pretože každá jedna scénka je pre príbeh a vykreslenie hlavnej antagonistky veľmi dôležitá. Esterino odhalenie jej skutočného pôvodu bola jedna z najlepších filmových wtf momentiek v mojom živote. Chcem viac takýchto nečakaných dejových zvratov. ()

Mamlas

Rodinný film s laxním otcem, hysterickou matkou a nepovedenou adoptovanou holčičkou. První polovina je jen totální TV nuda a to absolutní, pak už je to jen nuda a klišé prokládané nudou. (16%) ()

Hemlock

Panečku, to byla svině... Možná trochu nadhodnocuji, ale to nevadí, film je opravdu pecka a já si ho užil - rozhodně doporučuji. ()

PlayEasy

To "budování atmosféry" jsme jaksi nepobírali. Téměř hodinu a půl za nás nuda, nuda, nuda, pak následuje zvrat, který si oprávněně může dělat nárok na cenu "nejhorší filmový plot-twist" a zbylá půlhodinka je typická naháněčka po domě, ALE ASPOŇ ZÁBAVNÁ. 60% ()

Hyperbolic

Tak jsem konečně, v ten samý den co jdu do kina na druhý díl, dohnal jeden ze svých hororových restů a jsem velice příjemně překvapen. Atmosferický, napínavý a chvílemi docela solidně zlý film s úžasným hereckým výkonem "malé" psychopatky "Esther". ()

Arigato

Nekompromisní thriller, který nechá diváka v napětí do poslední minuty. Film zaujme svým temným nádechem a navíc je po celou dobu vcelku nevyzpytatelný. Hlavní hrdinkou je líbezně nevinná Ester. Teror z její strany však nezná hranic a to jak manipuluje s ostatními postavami je skoro až děsivé. Velký respekt před Isabelle a jejím brilantním výkonem. ()

Insomniac

Tak horror to teda nie je, ale ako thriller výborné. Skvelé obsadenie, atmosféra, gradácia - len mi vadilo trochu priblblé a ťažko uveriteľné chovanie niektorých postáv (hlavne teda tupého otecka). ()

sirrgulo

Podobným snímků se spíš vyhýbá, ale už při shlédnutí traileru mě docela mrazilo v zádech. Nakonec snímek možná není zas tak děsivý jak jsem očekával, ale rozhodně jsem se párkrát lekl a jednou dokonce pořádně. Závěr je opravdu nervydrásající, vše odstartuje už telefonát s Rodenem, na kterého jsem se celý snímek moc těšil. Je to právě on kdo nám odhalí celou pointu snímku, která mi přišla dost originální. Zbytek snímku se zejména díky představitelkám ženských rolí opravdu povedl. Vera Farminga byla skvělá, stejně tak představitelky Eshter i malé Max. Po hodině a půl psychologického manupolávání a závěrečných napínavých dvaceti minutách můj dojem ze snímku snad nejlépe vystihne hodnocení. ()

oliveros

Nebyť dobrej réžie, výbornej kamery a dobrej herečky v hlavnej úlohe, nepotiahol by som Sirotu ani na priemer. Niekto by si mohol pomyslieť, že to predsa na zlatý stred musí s prehľadom stačiť ale nie. Nie v tomto prípade. A prečo? Príbeh. Dnes až veľmi ošúchaný, veľmi vykonštruovaný. A to neprekryjú ani ostatné plusy. ()

BradleyT

Podobných filmů je dost, ale vzdycky se rád na nový z nich podívám. Tento sice nijak nevyčnívá z řady, ale i tak hodnotím kladně, lekaček je tu dost a příběh není až tak šablonovitý, jak byste třeba mohli očekávat. ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

03.11.2020

Horor Sirotek z roku 2009 vyprávěl o páru (Vera Farmiga a Peter Sarsgaard), který po smrti svého nenarozeného dítěte adoptoval záhadnou devítiletou dívku jménem Esther (Isabelle Fuhrman) pocházející… (více)

Hororový Sirotek dostane prequel

Hororový Sirotek dostane prequel

21.02.2020

Hororový tvůrce William Brent Bell (Brahms: The Boy II, Ďábel v těle) se upsal režii pokračování thrilleru Sirotek od režiséra Jaume Collet-Serry. Nebude se však jednat o klasický sequel, nýbrž o… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak