Gavin je rozvodový právník a jednomu klientovi vypráví příběh svých známých, manželů Barbary a Olivera Roseových. Ti se spolu seznámili při aukci, kdy se přetahovali o stejný předmět. Oliver studoval na právech, Barbara tělocvik. Po čase se vzali, narodily se jim dvě děti. Oliver budoval svou praxi a Barbara se věnovala domácnosti. Barbaře se už rok líbil jeden dům a chtěla by ho koupit. Když majitelka zemřela, její dcera ho Roseovým prodala. Po šesti letech se stal Oliver společníkem firmy a Barbara se starala o krásný dům, který dokonale upravila a zařídila. Začala uvažovat o vlastním podnikání – vyráběla by paštiku, kterou jí všichni chválí. Oliver s tím souhlasil a sehnal Susan, paní na péči o dům, když bude Barbara zaneprázdněna. Barbara chtěla, aby jí Oliver přečetl smlouvy, ale on na to zapomněl. Stal se z něj samolibý chlap, hlavně když začal pracovat pro budoucího senátora... Jednou se Oliverovi udělalo velmi špatně, vypadalo to na infarkt, ale v nemocnici zjistili vysoké podráždění zažívacího traktu. Barbara za ním do nemocnice nepřijela, a když Oliver přijel domů, nebyla ani tam. Přišla později a pohádali se spolu. V noci mu Barbara řekla, že za ním do nemocnice jela, ale cestou si představila, že je mrtvý a cítila se šťastná, protože by byla volná. Řekla mu také, že chce požádat o rozvod, protože ho nesnáší. Sešli se pak u jejího právníka, kde se Barbara vzdala svých alimentů a podílu na Oliverově firmě. Chtěla ale, aby jí zůstal dům s veškerým vybavením. Oliver nesouhlasil. Poradil se s Gavinem a ten mu našel zákon, podle kterého může dál bydlet ve svém domě a Barbara ho nemůže vyhnat. Oliver Barbaře nabídl mimosoudní vyrovnání, pokud se vzdá domu. Ta odmítla, a tak rozdělili dům na část její, Oliverovu a neutrální. Jednou v noci Oliver omylem přejel Barbařinu kočku. Když to Barbara zjistila, zablokovala Oliverovi dveře v sauně, když byl uvnitř. Od té chvíle si začali dělat spoustu drsných naschválů, které vyústily až ve velkou tragédii... (TV Prima)

B!shop

Jeden z nejlepsich filmu na tema manzelstvi, misty skoro takova parodie na Kramer vs. Kramer a rozhodne nejlepsi rezijni pocin Dannyho DeVita. Prvni pulka filmu je klasika o seznameni dvou lidi, o prubehu jejich manzelstvi, do toho sem tam nejaky drobny neshody, ale v momente, kdy dojde na rozvod, tak zacne perfektne vystupnovata super cerne humorna rezba, kdy si hlavni dvojka dela naprosto brutalni naschvaly a ke konci se chtej regulerne zabit. Navic se film muze oprit o paradniho Douglase a Turner. Celkove jasnejch 5*. ()

Amarcord_1

94% - Nevím, do jaké míry točil DeVitto tento film jako nadsázku, a do jaké míry to myslel vážně. A to se mi zde právě líbí. The War of the Roses je výborná a s trochou naivity i poučná zábava. -Naivní je totiž představa, že se v těchto věcech dokážeme poučit z osudů jiných. Film s výborně vystavěnou formou a nadčasovým obsahem. Herecký dvojkoncert Douglase a Turnerové a plno skvělých hlášek... Pro mě rozhodně kultovní film. ()

Djkoma

Zajímavý film o dvojici, která se ideálně seznámí, prožije ideální vztah, který však jednoho dne musí narazit. Dvojice Douglas Turner je perfektní v domácích hádkách a naschválech. Všechno začne u jedné malé porcelánové sošky a také to u ní skončí (když nepočítám lustr :)). Vyprávění Dannyho DeVita, který si střihnul nejen jednu z roliček, ale také režii je chytlavé a přesně nám nastiňuje atmosféru v rodině Roseových. Taková malá studie vztahu dvou lidí, který jednou skončí prakticky vzájemnou nesnášenlivostí. Na tom nic nezmění ani to, že ona je v posteli dobrá ... když to je bývala tělocvikářka :)) ()

Pepinec

Jestli se chomout přece jen někde připravuje i na mě, tak kdybych si mohl vybrat, radši bych dopadnul jako Majkl v tomhle válečným spektáklu. Pořád mně totiž přijde zábavnější uskakovat na vlastním záhonku před manželkou v rozjetým teréňáku, než bejt součástí domácnosti, kde největší rámus dělají rybičky a zábavou číslo jedna je hledání čistýho prádla v koši se špínou. S Barbarkou bych aspoň cítil, že vážně žiju, a to by se hned i snadněji umíralo. ()

MISSha

Podle mě nejlepší film o manželství, který by si měli preventivně pustit všichni, kdo chtějí vstoupit do stavu manželského. Válka Roseových představuje naprosto bezprecedentní skloubení dramatu a černé komedie, kterou podtrhuje trefný, leč mírně absurdní scénář. Sledujeme život jednoho manželství- od veliké lásky, obyčejného života, pomalého odcizování, po první naschvály, až po šílenou nenávist... Nejlepší film Danny DeVita, který obsadil do hlavních rolí, již sehranou dvojici, a to Michaela Douglase a Kathleen Turner. Ukončím komentář, úryvkem z filmu- Oliver:''Kdo dělá tak vynikající paštiky, nemůže být tak úplně špatný.'' Barbara:‘‘Zaleží na tom z čeho ta vynikající paštika je… haf''. Oliver:‘‘Benie?''. Ten film podle mě nemá chybu. ()

• V závěrečné scéně na lustru je Barbara (Kathleen Turner) nejprve bosá, poté obutá a poté zase bosá. (Zix.)
  • Když se natáčela scéna na lustru, režisér Danny DeVito (Gavin D'Amato) z legrace vyhlásil pauzu na oběd, zatímco hlavní představitelé stále viseli vysoko ve vzduchu. (don corleone)
  • V roce 1953 nahrál skladatel Alfred Newman znělku studia 20th Century Fox s rozšířením pro filmy, natočené v systému CinemaScope. V roce 1989 ji jeho syn David Newman pro tento film nahrál znovu tak, aby její poslední tón plynule přešel do prvního tónu hudby v úvodních titulcích filmu. (don corleone)

Válka Roseových dostane novou verzi

Válka Roseových dostane novou verzi

02.04.2024

Připravte se na notnou dávku vyhrocených manželských hádek na velkém plátně, u studia Searchlight Pictures je totiž v přípravách nová adaptace knihy amerického spisovatele Warrena Adlera pod názvem… (více)