poster

Surfařská svoboda

 • Česko

  Surfer, Dude

 • USA

  Surfer, Dude

Komedie

USA, 2008, 85 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dopita
  *

  Slátanina z rodu těch debilních. Navíc koukat celej film na věčně zhulenýho a napůl nahatýho McConaugheyho (tradičně neustále s hubou dokořán), kterej pořád čučí do moře a hledá vlnu, to je na mě trochu silná káva. Vypadá to vypadá, že jeho přítomnost ve filmu začíná bejt ekvivalentem k průšvihu (co se týká komedií tak určitě).(5.3.2013)

 • Shit
  ***

  Taková pohodička s naprosto vymletým a pohodovým Matthewem McConaugheym, kterej tak v 98% filmu vůbec netuší která bije a kažýdmu řiká dude a hodinu ze stopáže čeká na vlny a odmítá podepsat smlouvu, což je taky asi největší problém filmu, na to aby to byl dobrej film příběhově, tak tomu schází pořádnej příběh a aby to byla surfařská letní pohodovka, tak tam neni téměř žádný surfování, takže je to akorát taková McConaugheyho předváděčka opálení a vypracovanýho těla, což mě moc nebralo, ovšem lepší to bylo, když tam pobíhalo asi tak 100 holek nahoře bez, to už sem se, prosim pěkně, bavil daleko víc(30.12.2008)

 • Skleni
  ***

  Zbožňujem odviazané filmy. Filmy, v ktorých sa moc toho akčného nedej. Kde sa tliachajú pakoviny a to všetko je zaobalené do nejakej uchýlky. Tu je to surfovanie. A pravdu povediac film ma zaujal najmä tým, že i keď je to celé o surfingu surfuje sa tam možno 5 minút. Avšak to by som očakával dobrý scenár. toho som sa nedočkal. film je miestami nudný a doslova prázdny. Nemá žiadnu výpovednú hodnotu, rovnako ako ani umeleckú. Aj v dramatickej rovine ma trochu sklamal. Ale pri pár hláškach som nato všetko zabudol. Najviac filmu pomáha Matthew a pár hviezd. Napr. Woody Harrelson, Scott Glenn apod. Ale matthew i napriek jeho nie moc velkému hereckému nadaniu tu ukázal dačo. Možno to až tak ťažké nebolo, ale hrať opitého, nahúleného týpka na plátne hodinu a pól dá zabrať každému. 64%(27.6.2009)

 • moviesfan
  ***

  ,,Surfer, dude" je opravdu nenáročný film u kterého není třeba myslet. Ve filmu se sice téměř nesurfuje, ale film je o surfaři, který se zdatně vyhýbá reality show. Čekal jsem, že se film bude odehrávat v jiném stylu a tím mě částečně překvapil. Matthew zde ztvárnil opět jednu z těch svých pohodových postav. Tato role ovšem není na škodu. Je zde opravdu svobodomyslný a miluje vlny, které se ve filmu téměř nedostaví, což je trochu paradox. Woodyho Harrelsona není špatné vidět jako zhulence. Tento film určitě není něčím extra, ovšem pohoda z něj jen srší.(30.12.2008)

 • Pekisan
  ***

  Hodnotim to ako skrytu kritiku sucasnych komercnych sraciek, reality shows a ludi schopnych za peniaze spravit uplne vsetko. Tupost filmu sa rovna tuposti generacie odchovanej na sucasnej MTV, ktora musela pri tomot filme slintat blahom lebo ved surfovanie a hulenie je tak cool. Cele je to ubalene v zelenom opare zahalenom, vecne cool usmivajucom sa Matthew McConaughey. Kto rad surfuje si prida hviezdu - dve. Kto nepodchytil skytu myslienku odpocita si bodik. Its blowing off, dude(9.6.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace