Zbožňujem odviazané filmy. Filmy, v ktorých sa moc toho akčného nedej. Kde sa tliachajú pakoviny a to všetko je zaobalené do nejakej uchýlky. Tu je to surfovanie. A pravdu povediac film ma zaujal najmä tým, že i keď je to celé o surfingu surfuje sa tam možno 5 minút. Avšak to by som očakával dobrý scenár. toho som sa nedočkal. film je miestami nudný a doslova prázdny. Nemá žiadnu výpovednú hodnotu, rovnako ako ani umeleckú. Aj v dramatickej rovine ma trochu sklamal. Ale pri pár hláškach som nato všetko zabudol. Najviac filmu pomáha Matthew a pár hviezd. Napr. Woody Harrelson, Scott Glenn apod. Ale matthew i napriek jeho nie moc velkému hereckému nadaniu tu ukázal dačo. Možno to až tak ťažké nebolo, ale hrať opitého, nahúleného týpka na plátne hodinu a pól dá zabrať každému. 64%(27.6.2009)

• inutihar

Nejdřív jsem si myslel, že jsem viděl nějakou vystříhanou verzi, protože jsem nechtěl věřit, že v tom filmu něco nechybí. Pak jsem bohužel zjistil, že to opravdu bylo tak krátké a prázdné. Surfer, Dude selhává jako komedie i jako film o surfování a nejblíže má asi k huličským exhibicím Cheecha a Chonga. Pseudofilozofování o soul surfers to nezachrání. Pokud máte rádi surfování, pusťte si raději něco od Kaie Nevilla, Taylora Steela anebo prostě vyražte někam k oceánu. Hvězdička za to, že bylo natočeno na 16 mm film.(29.12.2015)

• dopita

Slátanina z rodu těch debilních. Navíc koukat celej film na věčně zhulenýho a napůl nahatýho McConaugheyho (tradičně neustále s hubou dokořán), kterej pořád čučí do moře a hledá vlnu, to je na mě trochu silná káva. Vypadá to vypadá, že jeho přítomnost ve filmu začíná bejt ekvivalentem k průšvihu (co se týká komedií tak určitě).(5.3.2013)

• Dubro

No riadny omyl, Dude. Tento nezmysel je filmom o surfovaní, kde sa vôbec nesurfuje. Je to komédia bez humoru a zároveň akýsi lenivý videoklip, miestami prerušovaný hulením a kecami, kozami, kozami na predaj a opäť kozami, potom opäť hulením a kecami. Kozy som spomenul? V štyridsiatej minúte, keď sa dovtedy vôbec, ale vôbec nič neudialo, som do toho chcel kopnúť s rozbehom, no počkal som, či sa náhodou niečo nestane. A nič. Všetci ako jeden dlhovlasí blonďáci, Woody ešte ako tak, no McConaughey priam zhulená lopata, pri ňom vyschnutá Alexie Gilmore, všade naokolo partička dementov, kto sa má na to pozerať? Wtf? Sračking.(20.12.2008)

Hodnotim to ako skrytu kritiku sucasnych komercnych sraciek, reality shows a ludi schopnych za peniaze spravit uplne vsetko. Tupost filmu sa rovna tuposti generacie odchovanej na sucasnej MTV, ktora musela pri tomot filme slintat blahom lebo ved surfovanie a hulenie je tak cool. Cele je to ubalene v zelenom opare zahalenom, vecne cool usmivajucom sa Matthew McConaughey. Kto rad surfuje si prida hviezdu - dve. Kto nepodchytil skytu myslienku odpocita si bodik. Its blowing off, dude(9.6.2010)