Surfařská svoboda

Surfer, Dude

Surfer, Dude

Komedie

USA, 2008, 85 min

Předesílám, že film bude asi bavit jen ty, kteří mají rádi lidi, trávu a svobodu. Nemá to totiž ani děj, ani smysl. Je to jen nálada, výkřik. Skvělá hudba. Pro mne osobně moc veliké zlepšení dnes mizerné nálady, která se dostala z nuly na desítku během půl hodiny. Už nevidím nic černě, zas mě všecko baví. Někdy se musí holt vydržet čekat na ty správné vlny trochu dýl, ale nakonec se vždycky vyčasí a stojí to zase za život....85%(28.6.2015)

Bavilo děsně moc a to nesurfuju (jsem vůbec normální? :)) .. pro ten nádherný sport, pro ty vlny a touze po svobodě, které je jak koukám ve vlnách víc než dost. Moc ráda na tuhle komedii koukám v časech, kdy je za okny kopa sněhu. Jo a nakonec, cením si filmu o to víc, že Matthew tady nemusel hrát, protože surf je kus jeho srdce, což bylo hodně vidět..(19.3.2013)

It is all about chillin and smokin, dude..... Tento film je neuvěřitelná blbost, ale také zároveň neuvěřitelně relaxační indie movie, s kterým i přes přicházející Vánoce budete chtít smočit své tělo v solné vodě a užívat si slunce a nevázaného života. Na zlepšení nálady filmem neznám momentálně lepší recept jak se hodit do pohody, než pustit Surfer, Dude. Pro jedince kteří hledají kvalitní film s kvalitními hereckými výkony toto opravdu není.(20.12.2008)

• Dubro

No riadny omyl, Dude. Tento nezmysel je filmom o surfovaní, kde sa vôbec nesurfuje. Je to komédia bez humoru a zároveň akýsi lenivý videoklip, miestami prerušovaný hulením a kecami, kozami, kozami na predaj a opäť kozami, potom opäť hulením a kecami. Kozy som spomenul? V štyridsiatej minúte, keď sa dovtedy vôbec, ale vôbec nič neudialo, som do toho chcel kopnúť s rozbehom, no počkal som, či sa náhodou niečo nestane. A nič. Všetci ako jeden dlhovlasí blonďáci, Woody ešte ako tak, no McConaughey priam zhulená lopata, pri ňom vyschnutá Alexie Gilmore, všade naokolo partička dementov, kto sa má na to pozerať? Wtf? Sračking.(20.12.2008)

• inutihar

Nejdřív jsem si myslel, že jsem viděl nějakou vystříhanou verzi, protože jsem nechtěl věřit, že v tom filmu něco nechybí. Pak jsem bohužel zjistil, že to opravdu bylo tak krátké a prázdné. Surfer, Dude selhává jako komedie i jako film o surfování a nejblíže má asi k huličským exhibicím Cheecha a Chonga. Pseudofilozofování o soul surfers to nezachrání. Pokud máte rádi surfování, pusťte si raději něco od Kaie Nevilla, Taylora Steela anebo prostě vyražte někam k oceánu. Hvězdička za to, že bylo natočeno na 16 mm film.(29.12.2015)