Surfařská svoboda

Surfer, Dude

Komedie

USA, 2008, 85 min

• dopita

Slátanina z rodu těch debilních. Navíc koukat celej film na věčně zhulenýho a napůl nahatýho McConaugheyho (tradičně neustále s hubou dokořán), kterej pořád čučí do moře a hledá vlnu, to je na mě trochu silná káva. Vypadá to vypadá, že jeho přítomnost ve filmu začíná bejt ekvivalentem k průšvihu (co se týká komedií tak určitě).(5.3.2013)

Taková pohodička s naprosto vymletým a pohodovým Matthewem McConaugheym, kterej tak v 98% filmu vůbec netuší která bije a kažýdmu řiká dude a hodinu ze stopáže čeká na vlny a odmítá podepsat smlouvu, což je taky asi největší problém filmu, na to aby to byl dobrej film příběhově, tak tomu schází pořádnej příběh a aby to byla surfařská letní pohodovka, tak tam neni téměř žádný surfování, takže je to akorát taková McConaugheyho předváděčka opálení a vypracovanýho těla, což mě moc nebralo, ovšem lepší to bylo, když tam pobíhalo asi tak 100 holek nahoře bez, to už sem se, prosim pěkně, bavil daleko víc(30.12.2008)

Zbožňujem odviazané filmy. Filmy, v ktorých sa moc toho akčného nedej. Kde sa tliachajú pakoviny a to všetko je zaobalené do nejakej uchýlky. Tu je to surfovanie. A pravdu povediac film ma zaujal najmä tým, že i keď je to celé o surfingu surfuje sa tam možno 5 minút. Avšak to by som očakával dobrý scenár. toho som sa nedočkal. film je miestami nudný a doslova prázdny. Nemá žiadnu výpovednú hodnotu, rovnako ako ani umeleckú. Aj v dramatickej rovine ma trochu sklamal. Ale pri pár hláškach som nato všetko zabudol. Najviac filmu pomáha Matthew a pár hviezd. Napr. Woody Harrelson, Scott Glenn apod. Ale matthew i napriek jeho nie moc velkému hereckému nadaniu tu ukázal dačo. Možno to až tak ťažké nebolo, ale hrať opitého, nahúleného týpka na plátne hodinu a pól dá zabrať každému. 64%(27.6.2009)

,,Surfer, dude" je opravdu nenáročný film u kterého není třeba myslet. Ve filmu se sice téměř nesurfuje, ale film je o surfaři, který se zdatně vyhýbá reality show. Čekal jsem, že se film bude odehrávat v jiném stylu a tím mě částečně překvapil. Matthew zde ztvárnil opět jednu z těch svých pohodových postav. Tato role ovšem není na škodu. Je zde opravdu svobodomyslný a miluje vlny, které se ve filmu téměř nedostaví, což je trochu paradox. Woodyho Harrelsona není špatné vidět jako zhulence. Tento film určitě není něčím extra, ovšem pohoda z něj jen srší.(30.12.2008)

Hodnotim to ako skrytu kritiku sucasnych komercnych sraciek, reality shows a ludi schopnych za peniaze spravit uplne vsetko. Tupost filmu sa rovna tuposti generacie odchovanej na sucasnej MTV, ktora musela pri tomot filme slintat blahom lebo ved surfovanie a hulenie je tak cool. Cele je to ubalene v zelenom opare zahalenom, vecne cool usmivajucom sa Matthew McConaughey. Kto rad surfuje si prida hviezdu - dve. Kto nepodchytil skytu myslienku odpocita si bodik. Its blowing off, dude(9.6.2010)