VOD (1)

Surfařský král Steve Addington (Matthew McConaughey) se právě vrátil ze surfování na těch nejúžasnějších plážích světa. Doma v Malibu ale zjištuje, že staré časy jsou ty tam. Jeho společník Jack Mayweather (Woody Harrelson) je v dluzích až po uši, obchodní partneři se náhle vypařili a Steve se tak ocitá zcela bez prostředků. Toho chce využít televizní producent Eddie Zarno (Jeffrey Nordling), který Addingtona přemlouvá k účasti ve své reality show "Free Surfer" a používá k přesvědčování ne zrovna nejčistší metody. Addington však bezprecedentnímu nátlaku dlouho odmítá podlehnout. (dopitak)

Trailer

Pekisan

Hodnotim to ako skrytu kritiku sucasnych komercnych sraciek, reality shows a ludi schopnych za peniaze spravit uplne vsetko. Tupost filmu sa rovna tuposti generacie odchovanej na sucasnej MTV, ktora musela pri tomot filme slintat blahom lebo ved surfovanie a hulenie je tak cool. Cele je to ubalene v zelenom opare zahalenom, vecne cool usmivajucom sa Matthew McConaughey. Kto rad surfuje si prida hviezdu - dve. Kto nepodchytil skytu myslienku odpocita si bodik. Its blowing off, dude ()

Dubro

No riadny omyl, Dude. Tento nezmysel je filmom o surfovaní, kde sa vôbec nesurfuje. Je to komédia bez humoru a zároveň akýsi lenivý videoklip, miestami prerušovaný hulením a kecami, kozami, kozami na predaj a opäť kozami, potom opäť hulením a kecami. Kozy som spomenul? V štyridsiatej minúte, keď sa dovtedy vôbec, ale vôbec nič neudialo, som do toho chcel kopnúť s rozbehom, no počkal som, či sa náhodou niečo nestane. A nič. Všetci ako jeden dlhovlasí blonďáci, Woody ešte ako tak, no McConaughey priam zhulená lopata, pri ňom vyschnutá Alexie Gilmore, všade naokolo partička dementov, kto sa má na to pozerať? Wtf? Sračking. ()

maverick10

O cem ze to bylo? Pro nesurfare (ale ze jich v Cechach je co?) to je priserny blabol, podle me to musi byt i pro surfare hrozny blabol, kdyz se tam poradne nesurfuje. Nezaznamenal jsem vyraznejsi pribeh, zapletku ani srandu. Jen spousta huleni, slunicka a pisku. To jsem si mohl natocit svoji dovolenou na Machove jezere a vyslo by to nastejno. ()

Dever

Soundtrack Blake Neely a Xavier Rudd: 1. Star-Spangled Banner - Performed by: Matthew McCanaughey and Blake Neely ,2. Mother - Xavier Rudd ,3. Chasing the Dream - Daniel Heath ,4. Thump it - Daniel Heath ,5. Too Far Away - Potent ,6. This is my Life - Psideralica ,7. Este Amor (Carnival Version) - Bermudez Triangle ,8. The High - Deep Sonic ,9. No Pants Requried - Nekal B. ,10. Too Tired to Quit - Nekal B. ,11. Hip Hop Misfits - Dirty Heads ,12. Coastline Journey - Mishka ,13. Virgin Lust - Higore ,14. Run and Play - Potent ,15. Come Let Go - Xavier Rudd ,16. Fuk It - Xavier Rudd ,17. 3rd Eye Vission - Mishka ()

Arronax14

Pro mě je Surfer, Dude dílko čistě o atmosféře. Není to film s kdovíjakým přesahem, hlubokou myšlenkou ani propracovaným dějem, ale ta pohoda hlavních představitelů je prostě beznadějně nakažlivá. Žádné stresy, žádné potíže, jediné na čem záleží jsou vlny, dá se říct, že člověk by protagonistům někdy i lehce záviděl :). ()

• Na konci filmu je po titulcích ještě jedna scéna. (Atjov91)
  • Willie Nelson přijal roli, aniž by přečetl scénář. (žvanimírek)