Bliss má ráda rock a její život v americkém maloměstě kdesi v Texasu stojí za dvě věci. Matka jí nutí do příšerných soutěží krásy, na nichž si načančané slečinky nepřejí nic než světový mír, uhihňaný spolužačky jsou na pěst a brigáda servírky taky není nic moc. Jednou však s kámoškou narazí v sousedním městě na drsný závody na kolečkových bruslích a její život se rozjede na plný obrátky... Film o holce, která na lokální soutěž krásy neváhá přijít s modrým přelivem, natočila slavná Drew Barrymore (Charlieho andílci) a ve filmu si i zahrála jednu ze závodnic. Hlavní postavu Bliss hraje talentovaná nastupující hvězda Ellen Page. Ta se objevila například v trojce X-Men, ale proslavila se především svou rolí ve skvělé komedii Juno, za níž byla dokonce nominovaná na Oscara. Ellen ohromuje filmový svět nejen nepopiratelným hereckým talentem, ale i zvláštní neokázalou krásou, která ji předurčuje k rolím silných sympatických hrdinů. (oficiální text distributora)

yeniczek

Jakkoliv to může být spíše "holčičí" film, tak mě to neskutečně chytlo.. Živý styl, parádní vyprávění a lehká režie debutující Drew za kamerou. Po dvaceti minutách jsem se přistihl, jak mě má pevně v hrsti a ten pocit mě neopustil až do konce. ()

Timak

Juno 2 se nekonal ... Že je Ellen sakra dobrá herečka a ještě jí to hrozně sekne, to je obecně známo asi všem, ale kdo překvapil, tak Drew Barrymore ... samozřejmě jako režisérka. Opravdu to je schopně natočené a pře lehce nudný úvod to má celkem grády a jsem rád, že i když klišé tam bylo víc než dost, tak ten konec byl přece jen, no řekněme, že to zase až takové klišé nebylo =) 75% ()

drake31

Na prvotinu od Drew, dokonalé. Skvelé obsadenie, výborný dej, dokonale vybratá hudba ... proste paráda. Neskutočné prekvapenie ... ()

Trustme

Dračici Drew se to podařilo! I když pro začátek s dvěma asistenty režie... Konečně milý holčičí film nejen na téma škola, sex a růžová. Dobrý scénář, správný potrhlý holky a další americký sport, kterému nerozumím. A díky za šanci a roli pro Juliette Lewis!!! ()

VasaX

Je mi záhadou, jak se mi podařilo zapomenout ohodnotit Whip it. Možná tím, že je to takové ošklivé káčátko sezóny a docela i překvapení (pro mě moc ne, mám už v rámci žánru docela "oko" a podle traileru jsem trochu vsázel na jistotu, ale i přes to jsem byl příjemně potěšen). A od první minuty co se to rozjede, metamorfóza v něco mnohem mnohem hezčího a zábavnějšího, začne. Drew Barrymore se s jistotou zkušeného chirurga jme režisérské taktovky, vytváří vzorový kousek tohoto "indie" (ach, poslední dobou populární slovo, doufám že ho nepostihne stejný mor popularity jako označení "emo") žánru, s báječnou atmosférou, naprosto padnoucím castingem (tady nemůžu nezmínit úžasnou Juliette Lewis či pomalu matadorku žánru - Ellen Page), díky kterému jsou všechny role příjemně, nenuceně a věrohodně ztvárněny. A ještě si Drew sama střihne neméně dobrou roli. To co by se jinde dalo nazvat klišé, je zde systematické vyplňování rámce žánru. Řemeslně přesné a naprosto pečlivé. Whip it! je prostě řízná indie komedie, s perfektní patinou sedmdesátých let, i přesto že se děj odehrává v době jejího natáčení, nynější době. Pečlivou, delikátní a zaimplemetovanou s přesností a umem špičkového plastického chirurga. A když si chcete udělat hezký (inteligentní) večer sami pro sebe, tak s "Vyfič!" neuděláte krok vedle. ()

skretik

Pohodová oddychovka. :) Ak ste videli Juno, tak môžte rátať s ďalším nie úplne konvenčným americkým filmom (ale pár "amerických" momentíkov si neodpustili -> keď 1.x padla do vody, tak sa starala len o svoj makeup... ale 2.x to už bolo všetko ok, lebo... neviem prečo, heh :)) ()

Millanium

Ellen Page mám rád, ale u tohoto filmu jsem se vyloženě nudil. Nemohu tvrdit, že by to byl od Drew Barrymore úplný propadák, ale má ještě co zlepšovat. 50% ()

sochy.zirafka

Zábavný návod "Jak se stát tvrďákem"* pro slečny. Nevím sice, jestli je to tak v pořádku, ale úplně mi stačí, že jsem se při tom bavil. Mimochodem, asi jsem se zamiloval...70% (*pro prznitele češtiny "tvrďačkou") ()

Tereza666

Drew má na postu režisérky hodně dobře našlápnuto a s velkým očekáváním co nám ještě předvede jí držím palce. Co se filmu týče, perfektní holčičí akčňák. Takhle našlapaná akční komedie tady teda dlouho nebyla. Výborná záležitost. ()

zdenny

Já to vidím tak, že D. Barrymore pro svůj režisérský počin oslovila pár kámošek z Hollywoodu, aby hrály v jejím holčičím filmu. A klobouk dolů - role vzaly i fakt těžké váhy a navíc herečky, které mám rád (J. Lewis, Z. Bell, Z. Bell) a myslím si, že si natáčení fakt užívaly. Film je to sice sportovní, ale dle mého názoru jde spíš o rodinný vztah mezi matkou a dcerou a trochu i otcem. Takže divácký okruh může být celkem široký a hlavně si z filmu mohou něco odnést i starší diváci. Matka je sice upjatá, chce své dceři linkovat život, na druhou stranu svou dceru hodně miluje a chce pro ni to nejlepší. Problém trochu je, že by to nejlepší bylo hlavně pro ni. Takže posuzuje dceřin život podle svých představ (možná trošku více konzervativních). Dcera ale našla zalíbení v poněkud netradiční sportovní disciplíně, v jejím okruhu se ale pohybují lidé, které bych ani já jako rodič dvacátého prvního století neviděl moc rád. Celkově jde o to najít společnou řeč a cestu k ústupkům. Rodiče by měli dětem dopřát to, co je opravdu baví a v čem se cítí dobré a šťastné. Rodiče by v tomto směru měli dát dětem na výběr s tím, že jejich "kontrolní" činnost by měla být aktivní neustále, přesto s ohledem na osobnost dítěte. Ve filmu jsme také mohli sledovat, jak dívka "narazila". Někdy ten náraz může být ještě krutější. Myslím si tedy, že šlo o celkem jednoduše znázorněný vztah mezi matkou a dcerou na sportovním pozadí, takže cestu k nemalému publiku má tento film otevřenu. PS: Za žádnou cenu jsem neuměl posoudit, do které dekády děj filmu zařadit. Podle oblečení a aut bych to tipoval na šedesátá nebo sedmdesátá léta. Skutečně ale nevím. ()

hroubek

Kdo by to řek,že Drew bude taky točit fimy.A tenhle se jí povedl.Správná kombinace příběhu a jedné z nejlepších mladých hereček teto doby,že z toho filmu velmi příjemné překvapení.Ellen Page je sympatická a už v Junu mě ukázala,že dokáže utáhnout celý film.Co se musí Drew nechat,že závody mají drive a napětí a jsou solidně natočeny.Není to dokonalý film ale rozhodně nenudí a to je to hlavní. ()

s.e.p.p

Stokrát omleté schéma, příběh teenagerky-odpadlíka, kterou rodiče nutí do něčeho co jí neuspokojuje a tak si za jejich zády najde zábavu jinou. Jako vždy dojde na to, že se finále obou aktivit naneštěstí setkají v jeden den a tak musí pravda vyjít na povrch. Je pěkné, že závěr spadne do klišé jenom tak jednou nohou, ale celkově je to předvídatelné až to bolí. Navíc, čekal jsem, že bruslařské derby bodou trochu víc vrušující, nabité adrenalinem, celé je to ale takové pomalé, vlažné. Plus bych naopak viděl v nádechu 80. let, které se podařilo vystihnout, i pomocí hudby, pěkně. A samozřejmě by byla škoda zapomenout Ellen Page, která je jako obvykle skvělá. 60% ()

NoFiction

První natočený film od D. Barrymore je bohužel určen především těm mladším. E. Page zahrála jako vždy celkem v pohodě, nic to však nemění na tom, že mě tento snímek nějak nenaplnil. ()

blackJag

Překvapivě slušný režisérský debut průměrné herečky, který nesází na žádnou ukrutnou originalitu, přesto maximálně potěší absencí slzopudného happyendu (obvyklého u podobně sportovně laděných filmu) a především bezbrannou přirozeností Ellen Pageové. Ta je nakonec největším trumfem snímku, ležícímu někde na průsečíku JUNO a MALÉ MISS SUNSHINE. 70% ()

FrajerTom

Juno na bruslích - Překvapivě hodně povedená režisérská prvotina Drew Barrymore je skutečně téměř stejně příjemná a milá, jako byl příběh těhotné středoškolačky.. Za Reitmanovým mistrovským kouskem sice v dramatické části trošku zaostává, což ale vůbec nevadí protože Whip It je především komedie. A komedie opravdu výborná!! Ellen Page si víceméně zopakovala roli sympatického cynického outsidera, který pohotově trousí jednu ironickou hlášku za druhou ("Jasně mami, boty jsou vstupní branou k užívání drog..") A kolečkové brusle?? Ty jsou nebezpečně cool.. stejně jako celý film!! ()

Warsheek

Všechno co čekáte dostanete a bude to i příjemně nadávkováno. Ale na druhou stranu nedostanete nic nečekaného. Nastavením laťky režisérského debutu na naprostý průměr si žřejmě Drew Barrymore připravuje pole. Držme palce. ()

Juno bruslí a líbá holky

Juno bruslí a líbá holky