Dr. Bart Keppel je odborníkem na výzkum lidské motivace a také na podprahovou reklamu, tedy na ovládání mysli s pomocí nenápadně podsouvaných informací, kterých si divák není vědom. Právě tímto způsobem Keppel přiměje svého nejdůležitějšího obchodního klienta Vica Norrise, aby v určitou chvíli opustil promítací sál s Keppelovou prezentací. Zatímco ostatní diváci si myslí, že Keppel živě komentuje promítaný film, muž Norrise v předsálí zastřelí. Norris s ním totiž chtěl ukončit spolupráci. Vyšetřovatel poručík Columbo rychle pochopí, kdo je vrahem. Aby však Keppela usvědčil, bude proti němu muset použít jeho vlastní metody... (Česká televize)

Godhaj

,,Vemte si pár hrozinek. Jsou zdravý a plný železa.“ Atraktivní nápad s podprahovými signály dává příběhu šmrnc a břink, ale na druhou stranu jsem se nemohl zbavit pocitu, že tentokrát tomu něco chybí. Columbo mi tentokrát přišel, že jen tak přešlapuje na místě a nemá, čeho by se chytil. Vrah si dělá celou dobu, co chce a doslova vodí poručíka za nos. I závěrečné odhalení viny přišlo tak trochu z ničeho a snad jen proto, aby mohl být konečně konec. Nicméně jako v každém dílu i v tomto je mnoho zajímavých rozhovorů poručíka s ostatními a tak i přes zápory se mi na něj dobře dívalo. ()

Sir Ludvig

Veľmi solídne odsýpajúci diel, plný zaujímavostí o našom vnímaní, ale i o tom ako nakupujeme. Záver patrí medzi tie najlepšie pointy, a nemilovať Columba (!) sa nedá. ()

Pitryx odpad!

Kdyby vynechali tu pitomost s podprahovým vnímáním a dvojexpozicí, dal bych dvacet. Takhle nedám nic. A také kvůli tomu, jak ze mě chtěli udělat blbce, když je na začátku řečeno, že se na místo činu nikdo nemohl dostat, protože jsou jen dva vchody. O chvíli později tvrdí jiný muž, že je to velká budova a dostat se sem jde jakkoli. ()

majky19

Další bezesporu velmi zajímavá epizoda z případů por. Columba, v níž Peteru Falkovi zdatně sekunduje v roli Dr. Keppla Robert Culp. Rozuzlení případu je rovněž velmi zajímavé, kdy na základě vkládání podprahových záběrů je dr. Keppel usvědčen z vraždy. ()

koza3

Cheche, byl to zahradník nebo ne? :-) Coumba jsem viděl všeho všudy tak tři díly a snad nikdy celý v kuse. Bylo tedy příjemné kouknout s tchýní na jeden díl, který byl vcelku zajímavý pro filmové nadšence. Rafinovaná vražda, kde od začátku znáte vraha, Columbovy myšlenkové pochody a hraní na debila až nakonec dostane vraha jeho vlastní zbraní. Dobré, příjemné, nebudu se bránít dalšímu dílu někdy v televizi ;-) ()

PeteBuck

Výborná časť. Robert Culp tentokrát s pomocou podprahových záberov prinúti obeť, aby si prišla po guľku z jeho pištole. Čo je ešte lepšie, Columbo ho dostane jeho metódou. Paráda. "Jedno si priznajte, poručík, keby nebolo mojej metódy, tak ma nikdy nedostanete." " To je pravda, keby na Vás bola odmena, máte na ňu nárok." ()

evangelik

Vždycky mě dostane nějakej "zvonek", co tam autoři dají jako přidanou hodnotu. Řádová sestra v azylovém domě (v dabingovém provedení Věra Galatíková) prohlásí: "...a, vy pracujete v přestrojení...." Oprava: ta hláška není z tohoto dílu, ale z dílu Obrácený negativ.... ()

LukasCL

Robert Culp potřetí na straně zločinu, tentokrát dabovaný Marcelem Vašinkou. Normálně bych dal 4 hvězdičky, ale za mimořádně zajímavé téma podprahového vnímání přidávám 5.hvězdičku. K závěrečnému odhalení také nemám žádnou výtku. Doporučuji shlédnout. ()