Dr. Bart Keppel je odborníkem na výzkum lidské motivace a také na podprahovou reklamu, tedy na ovládání mysli s pomocí nenápadně podsouvaných informací, kterých si divák není vědom. Právě tímto způsobem Keppel přiměje svého nejdůležitějšího obchodního klienta Vica Norrise, aby v určitou chvíli opustil promítací sál s Keppelovou prezentací. Zatímco ostatní diváci si myslí, že Keppel živě komentuje promítaný film, muž Norrise v předsálí zastřelí. Norris s ním totiž chtěl ukončit spolupráci. Vyšetřovatel poručík Columbo rychle pochopí, kdo je vrahem. Aby však Keppela usvědčil, bude proti němu muset použít jeho vlastní metody... (Česká televize)

Pilgrimka

Ano, proč ne...Když se objevila jiskřička naděje, že uvidíme onu pověstnou Columbovou ženu, tak se to nakonec nějak zatutla :D....I přesto, další úžasné vyšetřování mého oblíbeného poručíka... ()

Master19

Možná trošku slabší Columbo, ale vynikající nápad s podprahovou reklamou. Mě osobně se velmi líbil. Jo a mimochodem, ať je to jak chce, pro mě zůstává křestní jméno Columba - poručík :-) ()

Autogram

Podprahové zábery, to tu ešte nebolo. Columbo nevystrája v podstate nič mimoriadne, akurát na začiatku hltá plnou lyžičkou na mieste činu dôkazy, o ktorých som si myslel, že budú jemne otrávené. Neboli, a tak som sa dočkal výborného odhalenia trochu pritiahnutého za vlasy. ()

Bouřňák

Nestydím se dát plné hodnocení. Na (TV) filmy příliš nekoukám, ale tento mě víceméně přesvědčil, že i taty se dá natočit něco kvalitního. Opravdu dobrý nápad - velmi příjemné a koukatelné. ()

Yardie

Myslím, že je to jeden z nejlepších Columbů. Hlavní zloduch je jak se patří chytrý, prohnilý a slizký. Zajímavý byl i nápad z podprahovou reklamou. Navíc jsem se dozvěděli i křestní jméno Columba, nicméně pro mě trošku zklamání a ne příliš italské... Každopádně rozuzlení je vynikající a Columbo opět potvrdil svou genialitu. Skvělý díl! Howgh! ()

majec4

Super cast. Zaporak mi prisiel aj tak nejaky nesympaticky, tak som Columbovi fandil este viac ako inokedy. Ani som nevedel, ze sa to este aj da :-). Samotna tema s podprahovou reklamou bola zaujimava a pacilo sa mi to ako to bolo zakomponovane aj do samotnej vrazdy. ()

pravo

Štandardne dobrý diel Columba odhaľujúci nám prostredie tvorby filmovej reklamy a marketingu. Páchateľ trestného činu je síce mimoriadne inteligentný a skutok vraždy si dôkladne naplánuje za použitia metódy podprahového vnímania, ale zároveň trpí silnou aroganciou a povýšenectvom, s ktorým sa detektív musí vysporiadať. Mne osobne sa zdalo, že v Dvojexpozícii zaznelo dosť málo zaujímavých a vtipných hlášok z úst postavy Petra Falka. ()

Allan

Ve své podstatě bylo na tomto dílu nejobjevnější použití techniky podprahových záběrů. V tomto ohledu se vrah skutečně překonal. A byl také rovnocenným soupeřem, který dokáže s baloňákem držet krok – „Jsem velice systematický člověk, poručíku. Já nepanikařím!“ Obvykle se rozčiluju nad debilitou některých point odhalení vraha, ale tato by se bez diskuzí dala zařadit mezi top 10 těch nejlepších. Kvůli ní stojí tenhle díl za zhlédnutí. A mimochodem; byla zde kratičká scéna, kdy se Columbo radil se svým kolegou, jak vraha chytit. Na něco přišel, vyletěl z místnosti jako střela a jeho kolega na něj zavolal KŘESTNÍM JMÉNEM! Hádejte jak zní. ()

Rudyamon

Opět jeden z charismatických padouchů („Jsem velmi organizovaný člověk, já nepanikařím!“), velice zajímavý námět (reklama a podprahové záběry, chtělo by to zkusit v bance, snad by to ovlivnilo inkaso nehledě na výši účtu) a několik perliček z Columbova soukromí („Má žena je pomalá, a kdyby mě chtěla zabít, našla by si něco lepšího...“ ), to je několik taháků tohoto dílu. Jinak problémy kolem Columba se v tomto dílu opět trochu zamotávají. Zcela zjevně zazní jeho jméno (Ted... ?) ale jak je to ve skutečnosti... V každém případě je to jeden z nejlepších dílů seriálu a tak 5 hvězdiček - 100% je jako hodnocení zcela na místě. Třeba i kvůli heslu Columba (a třeba i policie jako organizace): „Neprohledávám, jen se dívám!“ :-) ()

haWranka

Tenhle díl se mi hodně líbil. Vrah uhlazený slizák (jako v Columbovi často), ale tenhle byl hooodně chytrý. V jednu chvíli jsem se ovšem hodně lekla, když jeden z policistů volala na Columba "Tede!". Úplně mi to zkazilo ten pocit ze seriálu, skoro jako by ukázali paní Columbovou. Pak jsem ovšem zjistila, že jde o chybu překladu, v originále se volalo "tend". Uf, hned mi bylo lépe! :) ()

Grogan

Výborná epizoda, kde Robert Culp hraje nejlepšího záporáka ze svých 3 vystoupení v seriálu, rovnocenného protivníka, který se nenechá jen tak rozhodit. Samotná tématika podprahových záběrů je velmi zajímavá (i když ve skutečnosti to takhle jednoduše nefunguje). Dal bych i 5 hvězdiček, ale pár námitek mám. Jednak motiv mi není úplně jasný -  Norris chtěl ukončit spolupráci s Kepplerem, ano, ale ten na něj přece měl nějakou páku, tak proč hned vraždit? Navíc Columbo ten motiv Kepplera pro vraždu nijak nezkoumá, i když na první pohled žádný neexistuje (v jedné scéně je to i řečeno) a tradičně se na něj nalepí od první vteřiny. A ten konec byl možná efektivní, ale kdyby si Keppler zachoval svou inteligenci ze zbytku dílu, tak jediné, co by bylo třeba udělat, je poukázat na to, že mu Columbo bez povolení čmuchal v kanceláři a i kdyby tam něco našel, tak takhle získaný důkaz se u soudu nedá použít. Sbohem a šáteček, poručíku.... ()