Je to pták? Je to letadlo? Ne, mechanický kluk – Astro Boy. Byl stvořen pro napínavá dobrodružství, které může prožít jenom on. Jeho táta, slavný vědec Tenma, mu do vínku dal super sílu, rentgenové paprsky, rychlost a schopnost létat nad oblaky. Astro Boy poznává svět, učí se lidským emocím, když tu je jeho rodina a přátelé ocitnou v nouzi. Odvážný kluk se proto vrací do rodného Metro City, aby čelil možná dosud největší životní výzvě.

Astro Boy pochází z hlavy Osamu Tezuky, který je přezdíván Bůh mangy, tedy japonských komiksů. Příběhy malého chlapce začal vydávat počátkem padesátých let minulého století. Ty byly později přepracovány do televizního seriálu. Právě jeho podoba tehdy udala směr celé japonské animované produkci a dodnes je v ní patrný Tezukův vliv. (oficiální text distributora)

Torgal

Neuveriteľne sterilný animák. Možno za to môžu všetci tí roboti a to, že aj tí, čo robotmi nie sú tak vyzerajú, ale jednoducho film fatálne zlyhal v snahe vyvolať akúkoľvek emóciu okrem nezáujmu. Animačne je to tiež ťažká nezáživná rutina. 4/10 ()

Rincewind

Nenáročný, odpočinkový a celkem milý animovaný film. Nijak zvlášť originální nápad, ale děj příjemně ubíhá a věřím, že kdo viděl ve 3D, nemusel litovat návštěvy kina. Na druhou stranu, tenhle snímek dlouho člověku v paměti nezůstane. Takže na tři hvězdičky to vypadalo od začátku do konce. (Posledních 15-20 vteřin filmu budu brát jen jako nešťastný úlet režiséra, jinak by to bylo na hvězdičky dvě.) ()

Petulka88

Neznám předlohu a možná proto jsem si Astro Boye docela užil jako komiksovou jízdu pro mladší publikum. A kdybych byl ještě malej kluk asi bych si to užil ještě víc. ()

RajCZitko

Tak todle je přesně jeden z těch počítačově animovaných filmů, které jsou opravdu pro ty nejmenší. Hrozně jednoduchý děj, dosti akce, ale pritom docela na jedno brdo. Ale co....děcka to žerou a já prostě žeru tu animaci... :) ()

6sense

Jedno vadné slovo v CZ dubingu, který by nikdo nikdy neřekl, totálně srazilo hodnocení o dvě hvězdy dolu... ten, kdo vymýšlel slova na cz dubing je lama... ()

Zombiepod

Sympatický sci-fi animák ktorý nič neskazí, zároveň ani nič nové neponúkne, ukazuje nám len stále dokola a dokola ospievanú pesničku o priateľstve, zaradenia sa do odlišnej spoločnosti a tak ďalej, tento raz však vo veľmi peknom a napínavom kabáte ktorý zaručuje zábavu pre celú rodinu. Seriál ma obišiel, toto tiež nebola moja šálka kávy, ale nenudil som sa ani chvíľu. A ten debilný záver si fakt mohli odpustiť. ()

L3G1ON4R

Dojemný animák co má být kvalitní, poutavý a hlavně výdělečný je asi přání všech animátorských studií. Když vezmu v potaz rozpočet na Astra v částce 65 miliónů dolarů, očekával bych mnohem kvalitnější zpracování, lepší zážitek a hlavně dobrý pocit z filmu. Směšně pojatý příběh vědce v postmoderní době, který ztratí svého syna při tajném vojenském experimentu pro vládu. Díky dostupným možnostem a součástkám si postaví přesnou kopii svého syna, a za dopomoci DNA dokáže vybavit všechny vzpomínky, aby vše bylo perfektní. Jenže by v tom nebyl háček aby se něco nestalo a náš nový mechanický chlapec nebyl středem pozornosti nesprávných lidí. Když vynechám na první pohled jasně viditelné chyby, pominu kolik to celý stálo a nebudu brát v potaz, že se jedná o pohádku. Můžu s nadhledem říct: " pěkná podívaná " ()

Ernie_13

Dalsi animovan prepadak roku 2009. Ako dieta by som bol velmi znudeny pribehom a ako dospely som bol znudeny pribehom podobne ako pri "Cloudy with a Chance of Meatballs" (tam bola aspon pekna animacia ked uz nic ine) a znechuteny nad celou trapnostou pribehu a natocenia. ()

jafuska

klasická pohádka pro děti, malý chlapec, který zažije velké dobrodružství aniž by to sám očekával, animace pěkná, délka filmu akorát, takže není vlastně ani co moc vytýkat při tomto příběhu. ()

inmax

Hned po chvilce bylo jasné, že tohle není Pixar/Disney.. něco tak drsného by hlavnímu hrdinovi nikdy neudělali :) Následné zřeknutí otce svého "syna" má hloubku a dost připomíná Spielbergovo A.I. Zde ale hlubší myšlenky končí a dál se rozjíždí rodinná zábava a pokračuje až do konce. Moc jsem od filmu nečekal ale příjemně mě překvapil. Nebýt průměrného prostředku filmu, asi bych hodnotil ještě výš. Ale i tak, rozhodně to lepší z animáků. ()

tartan

Určitie nie originálny, ale rozhodne zábavný, zaujímavý a hlavne spektakulárne akčný superhrdinsko robotický sci-fi animák. ()

pekas

Nepochopitelně nízké hodnocení zde. Až na to, že mě iritovalo chování tatínka, nemám ději co vytknout i když byl trochu plytší. Animace super, nevím proč tenhle film uspěl tak málo. Za mě nejvyšší hodnocení bez uzardění. 90% ()