Je to pták? Je to letadlo? Ne, mechanický kluk – Astro Boy. Byl stvořen pro napínavá dobrodružství, které může prožít jenom on. Jeho táta, slavný vědec Tenma, mu do vínku dal super sílu, rentgenové paprsky, rychlost a schopnost létat nad oblaky. Astro Boy poznává svět, učí se lidským emocím, když tu je jeho rodina a přátelé ocitnou v nouzi. Odvážný kluk se proto vrací do rodného Metro City, aby čelil možná dosud největší životní výzvě.

Astro Boy pochází z hlavy Osamu Tezuky, který je přezdíván Bůh mangy, tedy japonských komiksů. Příběhy malého chlapce začal vydávat počátkem padesátých let minulého století. Ty byly později přepracovány do televizního seriálu. Právě jeho podoba tehdy udala směr celé japonské animované produkci a dodnes je v ní patrný Tezukův vliv. (oficiální text distributora)

uiu

Film, z kterého se dalo vykřesat mnohem více, bohužel se tvůrci zaměřili jen na to dětské publikum a předkládají nám příběh bez hloubky a osobnosti. Vědec přijde při nehodě o syna a tak se rozhodne udělat robota s jeho DNA a podobou. Jenže si uvědomí, že robot mu syna nenahradí a vzdá se ho. Kdyby to tvůrci mysleli vážně, zašli by do takové psychologické hloubky dilematu vědce a smutku Astro Boye, který je vyhnán za svou jinakost a nenáviděn otcem proto, že není jeho syn... Ale film do takových témat ani nenakoukne, jede si po pohádkové linii, akčnosti a je jen pro děti ve věku Astro Boye. ()

venison

Film "Astro boy" jsem si dokázala pustit, až když jsem na něj náhodou narazila v TV.. Čekala jsem to mnohem horší, takže jsem byla příjemně překvapena jak provedením, tak i příběhem, který byl sice splácanina jiných úspěšných filmů - "Andrew - člen naší rodiny", " WALL-E" a "Ocelová pěst", děj příjemně plynul a nic tu nevyčnívalo.. Viděla jsem řadu horších i lepších 3Dček.. Příjemnej průměr :-) ()

lennyd

Při hrátkách s dobrou a zlou hmotou přichází o život malý Tobby, syn jednoho z předních vědců Metro City. Ten má ale nápad jak Tobbyho zachránit - vytvoří robota, který jako by Tobbymu z oka vypadl, jen je poháněn dobrou hmotou, a má spoustu vybavení, které se může malému klukovi hodit. Ale stále je to jen robot, a mrtvého syna nenahradí. Ale jednou by mohl zachránit celé město... Takže, co k tomuto animáku říct - rozhodně jsem se nenudil, ani na chviličku. Ale že bych nějak ucvrkával blahem (jako např. u Ratatouillie nebo tak), tak to taky ne. Prostě je to film, který vám krásně zpříjemní cestu autobusem či letadlem, příp. jej můžete pustit svým ratolestem a mít hodinku a půl volna. Ale žádné větší ambice bych zde rozhodně nehledal... ()

Trustme

Fantastická podívaná v designu několika stylů - zachován původní manga a usměrněno pro západní svět. Přesto je tento film takřka uzemněn, odstrčen a cokoliv nevoní PIXARem či DreamWorksem je odsunuto na pouhý tuctový animák... Jako přední milovník rozpohybovaných obrázků jsem doslova nadšen tímhle kouskem a i když určitě nedosahuje ke špičce dvou výše zmiňovaným top studiím, jedná se o vynikající ukázku moderní animace s efekty a nápady, které ani na vteřinu nenudí. ()

Danny F.

Pěkný animák který má vše co se dá od animáků čekat. Příběh je to pěkný avšak trochu nudný a obyčejný. Očekával jsem tedy větší zážitek ale i přes menší zklamání musím ohodnotit celkově přijatelně. 70% ()

zdenny

Taková příjemná, nenáročná animovaná pohádka o malém chlapci s nadpřirozenými schopnostmi. Takový jednodušší "Úžasňák". Otec - vědec jej vytvořil jako náhradu za svého zesnulého syna. Jenže jej nedokázal mít rád tak, jak toho skutečného. Příběh nám ukazuje, že každé dítě se chce svému rodiči zavděčit a že touží být rodičem milováno. ()

Sany33

Ide o dosť neemotívny príbeh, ktorý ide takým strmhlavým akčným tempom, že nemáte čas a vlastne ani možnosť sa s hlavnými hrdinami stotožniť nie to im ešte začať fandiť. Hneď na začiatku emočná sprcha v podobe straty syna a hneď potom akoby sa ani nechumelilo sa pokračuje ďalej v príbehu. Čo sa týka postáv sú v pohode, svedčalo by im asi kvalitnejšie intro ale neva. Sci-fi je to zhliadnuteľné avšak odvoláva sa (alebo skôr vykráda) na asi všetkých svojich sci-fi akčných rozprávkových predchodcov. Popravde nevidel som animovaný seriál, ktorý príbeh môže asi viac okoreniť ale celonočák to dosť zle odštartoval. Navyše sa v rozprávke dosť často omieľa klišé o priateľstve, láske a podobných sračkách a hneď v ďalšej scéne je tam celé mesto rozcupované obrovským robotom. No stojí to za posúdenie. Navyše pri stopáži, ktorá činí celú hodinu a pól by som sa s tým asi aj ja lepšie vyhral. 46% ()

D28

Takú zlátaninu som dávno nevidela.Mám pocit, že čo koho napadlo,to tam vrazil bez ladu a skladu.Môj vkus je zrejme naprogramovaný systémom WALL-E, toto ma za srdce nevzalo. ()

HomeAlone

Ci uz tento animak nebol vymakany graficky ako animaky od pixaru - je to uplne jedno . Bolo to zabavne , nenudilo ma to ani chvilu a pacil sa mi sci fi namet . Velmi slusna odreagovacka ()

Looser

Velmi významě je znát asijský původ, který mi v některých bodech připomněl až Miyazakiho. Bohužel autoři zůstali tak na půl cesty a místo "své cesty" nakonec ucukly směrem k american way of end. ()

BMAJTZ

Nával animáků všech možnách příběhů nepříběhů pomalu zavaluje svět, bohužel zavaluje i mě. Těchhle animáčů je taková hromada, že originalita se hledá velice steží, to je případ i AstroBoye. Příběh je vskutku tuctovou záležitostí, kerý je prokouknutelný od prvních minut. Dospělému divákovi opravdu nic nenabídne, připouštím však, že tento film je zaměřen spíše na menší publikum, ale pro ně jsou zase témata ztraceného syma příliš silná. Osobně nevím kam tento film zařadit je tak někde na pomezí bohužel k výjmečnosti mu chybí snad úplně všechno a animace která je spíše rutinní to opravdu nezachrání. ()

fox171cz

Neříkám, že mě "Astro Boy" nebavil, ale chyběla mi k filmu tak důležitá omáčka, bez které to prostě není ono. Určitě film k tomu měl hodně našlápnuto, ale bohužel finální zpracování nedopadlo tak jak bychom si představovali. Čekal bych od toho trošku více, ale i tak to nebylo nejhorší ! ()

tempus

Spoilery. Po první půl hodince to vypadalo na něco, mezi Wall-Im a Akirou (oba filmy jsou animované a osoba pokoušející se o vojenský převrat). Samozřejmě je to blbost (ta podobnost s Aikrou, s Wall-im nikoliv). Kdyby konec (hlavně část po mohutném výbuchu) nebyl, tak dětský (osobně bych film ukončil letem na robota), dal bych mu klidně 4*. Naopak rozšířil bych běžný život, jak na sopce, tak na zemi. PS: prodlužování účinkování některých robotů je naprosto zbytečná (robostřička a robostěrka a roboodboj). ()

iXtr3m3

Pekné. Príbeh za 3* + 1* za 3D. Inak je to trošku problém, pretože film je moc rozporuplný, aby úplne sadol a tak budú mať s ním problémy aj malí aj veľkí diváci... ()

Herráček

A ten konec je jako co..? Pohádka, která vše staví na pohádkových hodnotách, akorát s tím rozdílem, že je animovaná tak, jako většina dnešních... A to spousta lidí evidentně nemůže překousnout... Proč by vlastně nemohli vznikat ještě i dneska animáky pro děti? I když roboluce pro ně budou spíš jen pošahaný postavičky, než cokoli jinýho... ()

Han22

V USA Astro Boy propadl, ale mě se líbil. Animace sice opravdu není už moc dobrá a celý je to takový dětský, čemuž odpovídají i vtípky. Jenže na druhou stranu, rozdělení světa na bohaté nahoře a chudé dole, vykořisťování robotů nebo všehoschopný politik zas tak úplně do dětského světa nepatří. Celkově tak na tři hvězdičky, ale za monumentální finální bitvu, ve které se Astro Boy utká s obřím robotem a zlikvidují praktický celé město hvězdičku přidávám. ()