Claire kdysi pracovala v CIA, Ray zase v MI6. Místo ochrany bezpečnosti státu se vrhli do světa průmyslové špionáže, kde žádný trik není dost podlý. Jejich cílem je využít nepřátelství mezi dvěma korporacemi, objevit tajemství té druhé a zapříčinit její pád. Claire se nechá zaměstnat v kosmetické firmě Howarda Tullyho a Ray začne pracovat pro jeho největší konkurenci Dicka Garsika. Vzájemný vztah Claire i Raye je ozvláštněn tím, že by si mohli důvěřovat, ale jejich profesní zkušenost jim velí nikomu nevěřit. Postupem času si nikdo není jistý svou pozicí, každý se snaží obelstít toho druhého. Nakonec oba zjistí, že jejich misi ohrožuje jediná věc, a tou je rodící se láska. (TV Nova)

newmant

Zajímavý film , který ale nezachránila ani Julia Roberts. Film má celkem dobrý spád až do konce , kde se vše točí okolo stupidního šampónu na růst vlasů. (kde na to proboha přišli). Na jedno shlédnutí - proč ne, v pohodě , ale žádný trhák. ()

blazenka

Pěkná podívaná, Julia už není taková kočka jako bývala, Clive taky nějak zešedivěl. Ale konec filmu jsem jim nepřála. Seděli tam na těch židlích jak dvě zmoklé slepice. 65% ()

ViktorEl

Výborný Clive Owen, výborná Julia Roberts, ale otrasný a nudný film. Čakal som oveľa viac od tohto hereckého obsadenia, a dostal som len 100% nudu. Tie žánre mi vôbec nešli dokopy. Krimi - trošku krimi tam bolo, ale nie až tak veľa. Romantika - ešte menej, neviem čo tam malo byť romantické asi len to, že si na konci filmu povedali ,, Milujem ťa´´ to bolo asi tak všetko. No a triller - veď ten film nebol vôbec napínavý. Jedna napínavá scénka s kopírkou a to bolo asi tak všetko, To kvôli tej jednej scénke to má byť triller. Tento film bol, čo sa týka žánru len krimi, nič viac nič menej. Aj tá krimi zápletka bola dosť slabá. Čo nechápem je, že existujú oveľa lepšie filmy ako tento a majú menšie hodnotenia a tento nudný, dvojhodinový film má až 61%. Prečo? kvôli obsadeniu, že tam hrá Clive Owen a Julia Roberts? Stavím sa, že keby tam hrali nejaký neznámy herci tak každý by dal z hodnotenia jednu hviezdičku dole. A môže to aj medzi nimi iskriť a hrať výborne, keď divák nedostane ani kus akcie a napätia. Slabo natočený film, veľmi zamotaný na čo dopláca, lebo od polovice mi to už ani nedávalo zmysel. ()

edie sedgwic

Tak velmi som sa uz pri filme dlho nenudila. Neda sa nic robit, Julia zostarla a jej zjav uz nie je ani zdaleka taky "striking" ako v predchadzajucich filmoch. Aj Clive ma trochu sklamal. Je to cele velmi fadne, nemastne-neslane a okamzite po dopozerani som zabudla o com to bolo. ()

bonifac

celej film sem byla upoutaná na naprosto nepřirozenej horní ret julie roberts,to mě fascinovalo...to s tím botoxem přehnala..jinak to šlo... ()

Pitaya

ŽÁDNÁ AKCE, MÁLO HUMOR, ZAMOTANÝ NEZÁŽIVNÝ PŘÍBĚH, scénárista měl asi dobrou myšlenku, ale bohužel nic z toho. Tento film nezáchránilo ani hvězdné obsazení tzn. u mě pouhé dvě hvězdy(slabé). ()

Hogo Fogo

Film je asi tak o pol hodinku dlhsi ako by mal byt. Herci boli dobri, len na Julii je dost vidiet, ze ulohy mladych krasnych zien uz davno nie su pre nu a mala by skusit nieco ine. ()

Joll

Oceans Smith :) slabší 4 hvězdy, hlavně proto, že jiskra mezi Julií a Owenem vůbec nepřeskočila. ()

huko

Kdybych byl 16-ti letý intelektuál, byl bych z filmu určitě nadšen. Takhle můžu ocenit jen překvapivý konec (což se dnes už nestává často) a výkon Giamattiho. Až budou dávat tenhle film v TV, nebude mi dělat problém to přepnout... ()

agassi68

Už po prvom zábere, keď som zbadal Juliu Roberts s tou veľkou h../pusinkou/ som začal mať nedobrý pocit. Clive Owen sa mi ho síce snažil napraviť, no zauzlenosť deja ma neustále nútila sa sústrediť a celé mi to prišlo ako šachová partia. A to ja nemusím. Kde do pekla zmizla akcia a niečo pre oko normálneho diváka? ()

PDcz

Naše porota uděluje 2** body Všeho moc škodí... [X] Minus 1* bod a první bod bereme právě za to, že to bylo totálně přeplácané. [X] Minus 1* bod Úžasné téma.. mýdla, krémy na pleť, špionáž hodná Jamese Bonda... [X] Minus 1* bod 10x přestávek během filmu, tu pro pití, tu toaleta, tu rozhovor, tu telefon, tu jen tak.. [X] Už se těším na špionážní film o květinářích. ()

Olík

Úspěšný scénárista Tony Gilroy zaujal hned svojí režijní prvotinou Michael Clayton (nominace na Oskara). Ve svém druhém režijním pokusu Dvojí hra vstoupil na podobný led a za ústřední téma thrilleru zvolil prostředí průmyslové špionáže. Hollywoodské star Cliwe Owen a Julia Roberts v rolích mileneckého páru dvou agentů nechajících se najmout dvěmi znepřátelenými společnostmi s plánem podrazu, na jehož konci čeká sladkých 40 miliónů dolarů. Dvouhodinový maratón vyprávěný retrospektivou je místy nepřehledný a matoucí, tudíž vyžadující plné soustředění a nerušené sledování filmu. ()

Hapretor

Thriller, který mě zklamal. Tak dlouho čekám na rozuzlení, a pak vyjde najevo, že je to zase ono obvyklé: Já tě přechcal! Ne! Já tě přechcal už dřív, a ani o tom nevíš. Na rok 2009 málo nápadité. Jen příjemně zahrané. ()

MickeyStuma

Snímek zabývající se průmyslovou špionáží, který je ale spíše o konfliktu dvou bývalých agentů, oba mající v úmyslu něco víc. Nutno zdůraznit, každý opačného pohlaví. Ano. Máme tu typické spory mezi mužem a ženou, které se tentokrát neodehrávají někde v kuchyni, jak to obyčejně bývá. Což v podstatě znamená, že o nějaký špionážní thriller tentokrát nejde. Julia Roberts a Clive Owen tak striktně rozehrávají svoji hereckou na anabázi ve snaze spíše pobavit. Lehce eskapická zábava bez akčních scén a dramatu, mající přes dvě hodiny, které jsou však na neustálé hádky až příliš. Prostě to po nějaké době přestane bavit, což zádrhell asi největší. Popcornová atmosféra je sice z prostředí cítit, ale skutečně něco zábavného, které by po divácké stránce vyvolalo úsměv na tváři, aby člověk hledal snad mikroskopem. Scénář špatně napsaný není, ale chybí tomu patřičný drive. Mělo se daleko více táhnout na branku a to buď v rámci romantické komedie a nebo v rámci thrilleru. Tohle dějství se nerozhodně pohybuje mezi tím, což ztrácí veškerý potenciál. Julie i Clive se snaží, o tom žádná, ale kde nic není... ()

ZackSawyer

Clive a Julia super, ale asi jsem od tohoto pěkně vyprávěného příběhu čekal něco víc. Na druhou stranu konkurenční boj firem v praxi. ()

Čtvrtý Bourne v péči Tonyho Gilroye

Čtvrtý Bourne v péči Tonyho Gilroye

08.10.2010

„Nic nového pod sluncem,“ řeknou si ti z vás, kteří vědí, že scenárista Tony Gilroy (foto) spolupracoval na všech třech předchozích filmech o Jasonu Bourneovi a už od června píše čtyřku nazvanou The… (více)

Julia Roberts jako špiónka

Julia Roberts jako špiónka

03.02.2008

Ano, je to podivná kombinace. Ale v novém filmu Tonyho Gilroye, scenáristy všech tří Bourneů a režiséra oscarovými nominacemi vyšperkovaného Michaela Claytona to bez komplikovaných špionážních her… (více)