Bílé maso

• Jižní Korea Chugyeokja (více)

Joong-ho je drsný detektiv, který se díky špatné finanční situaci dal na cestu pasáka. Avšak v poslední době mu zmizelo několik dívek, aniž by zplatily své dluhy. Když pátrá po příčině, objeví, že všechny dívky si objednal jeden ze zákazníků... ten, u kterého je právě teď další z jeho dívek. (TV Nova)

Claw

Z tohoto filmu jsem šel do kolen... Absolutní špička!!! Na jedné straně fakt extrémně drsný ANTI-hrdina, bývalý policajt a aktuální pasák holek na escort servis, na druhé straně totálně zvrhlý sériový vrah, největší hajzl, jakého si těžko dokážete představit, protože nejzrůdnější na něm je, že působí úplně normálně... A tihle dva se setkají hned na začátku filmu. Celý film je pak o duelu těchto dvou postav, který je nabalen na až hororový obsah šílených vražd, obrovské množství policistů, kteří odvádějí dobrou práci (byl jsem rád, že to nejsou takoví ti klasičtí kazisvěti...), jednu dívku ležící polomrtvou neznámo, kde a šílený souboj s časem... Film mě prvních 10 minut udeřil do palice jak kladivo (doslova...) a udržel v neuvěřitelném adrenalinovém napětí celé dvě hodiny!!! Neustále jsem si říkal, že takhle má vypadat opravdový, bravurně povedený a odvedený thriller, že většinu filmů, ač sebešílenějších, k tomuto vůbec nemohu postavit... BRUTÁLNÍ, násilné ve všech ohledech... náš hrdina se fakt nesere s nikým a s ničím, ale dostane také pěkně do těla a není to žádný "Rambo"... Násilné ve všech ohledech, policie nejedná s vrahounem v rukavičkách, ale je si vědoma svých absolutních limitů... Opravdu nenacházím dostatek slov chvály, tohle je přesně to, co můžu, co mám rád a přitom v naprosto novém, moderním a kulervoucím ztvárnění... BRAVO!!! /100% + FILM ROKU/ ()

Happens

Je to taková ta pochmurná detektivka, kterou známe hlavně od norů, ale situována do Asie. Noir příběh mizejících dívek nechutným vrahem. ()

iamek

Hodně sýrový thriller s neamerický koncem. PS: Snad v Korei nemají tak blbou policii, protože co někdy vyváděla bylo až komické. ()

Chrustyn

Ze začátku slušně rozjetý a nápaditý thriller, který však tempo drží jen první třetinu a v pozdějších fázích ze z něj stává zbytečně natahovaný a bohužel i obyčejný film, který i tak na některých místech překvapí. Korejci umí ale toto je jen slušný průměr. ()

klerik

90% Perfektná temná kriminálka. Čo by za to dal Fincher, keby ešte aj v dnešnej dobe dokázal natočiť čosi podobné (MUŽI, KTORÍ NENÁVIDIA ŽENY i ZODIAC sú len slabý odvar). V podstate klasická premisa o pátraní po sériovom vrahovi, ale rozprávaná úplne inak, než je zvykom. Režiser má cit pre vyjadrenie príbehu prostredníctvom obrazu. Jediné, čo mi bráni dať plný počet, je ázijské herectvo plné artikulácie - ale to tiež len v prípade vedľajších dejových línií/postáv. Nedávno som videl skvelý ZULU a toto sa mi páčilo takmer rovnako... ()

Crocuta

Být sériovým vrahem, vyberu si jako své působiště Jižní Koreu, protože - soudě podle tohoto snímku - neschopnost tamní policie je nesmírná a úděl zabijáka nad pomyšlení lehký - pokud tedy nenarazí na rozezleného pasáka, jemuž rohnul několik kousků z jeho stádečka a který navíc býval policistou, vyzná se a pro nějakou ránu nejde daleko. Zdařilý debut, z jehož námětu by se možná dalo vytěžit víc a stopáž by snesla mírné zkrácení, který ale jako celek působí sympaticky a obsahuje několik vážně povedených okamžiků - třeba návod jak si skutečně originálně vyzdobit akvárium... ()

Jirka_Šč

Extrémně kruté. Natolik, že prostě nemohu dát maximum. Psycho. Mražení po rukou. A o zbabělosti. Nechci vidět znova. Ale jestli bude někdo někdy doporučovat film ze žánru "temný krimipsychothriller", budu porovnávat s tímto. Protože toto je dílo, ve kterém lidské emoce krvácejí. ()

SOLOM.

Po shlédnutí filmu musím uznat že jde skutečně o nadprůměrný detektivní thriller který stojí za to vidět. Atmosféra filmu je místy skutečně ponurá a tvůrcům se podařilo rozjet parádní psychologickou jízdu, kdy se po celou dobu závodí nejen s časem, ale i chorým mozkem samotného vraha. Násilí tady moc neuvidíme, to je odbyté pouze několika údery kladiva a majzlíku. Samotný příběh sice moc originality nepobral, ale ve finále jako celek funguje téměř dokonale. ()

ARI50

Zajímavý borec, libilo se mi jak mluvil prostě. Příběh je takový zvláštní, slušný ale vidět už to nemusím. ()

JASON_X

Sakra, jak si to teď čtu, tak jsem asi napsal tak trochu SPOILER, ale přepisovat to už fakt nebudu! /// Nejsem si tím sice úplně jistý, ale možná by tomu problematickému mládenci, který si tak rád hrál s majzlíkem a kladivem pomohlo, kdyby mohl chodit oblékaný jako instalatér... Tak dost žertů, ačkoliv jsem teď lehce připomenul Samotáře, tenhle film není žádná sranda. Jak jinak, nejsme totiž na Barrandově ani v Hollywoodu, ale na Korejském poloostrově, kde filmy často probíhají i končívají poněkud jinak, než jak je změkčilý a oblbnutý západní divák zvyklý. Popravdě i já jsem se samozřejmostí očekával jiný end, takový víc happy. Takže příjemné (nebo vlastně spíš nepříjemné?) překvapení. Ovšem na ten správný korejský konec se trochu načekáte, protože po slušném úvodu, korunovaném šílenou scénou v koupelně, přijde opravdu hodně zdlouhavý střed. Ale finále opět stojí za to, tak vydržte! ()

prome

Mrazivý thriller se svižným tempem, který upoutá a už nepustí, dokud neskončí. A ten závěr. Takový jsem ho opravdu nečekal. ()

oLí

Uveritelny dej a postavy, realne natocene sceny, nenapadna a podmaniva hudba. Technicky obdivuhodne natocene a co se tyce myslenky - dokonala ukazka zlomku te spinave tvare sveta, ve kterem zijeme. Mnoho slavnych del Alfreda Hitchcocka jsou proti tomuhle emocionalnimu kafemlejnku jen otrepanou limonadou. [8.5/10 červenec 2009] ()

mm13

Dokonale vystihnutý chaos pri vyšetrovaní, kedy je na stole nepostačujúce množstvo relevantných informácií, ktoré si naviac každá strana interpretuje či filtruje v závislosti na svojej pozícii, skúsenostiach a podľa toho, čo sa tu od koho očakáva, prípadne, čo je komu dovolené. Takže aj keď majú všetci do jedného riešenie doslova a do písmena priamo pod nosom a rovno pred očami (a aj o tom väčšina z nich vie), blúdia v zúfalom kruhu. O to zúfalejšom, že všetkým dýcha na krk čas... a to sa im ešte do toho montujú hovná na starostovom ksichte (čoby do celkovej výpovede skvele využitá vedľajšia línia). Dlho som veru nevidel taký intenzívny, pritom (práve vďaka tomu, ako sú tu veci podávané) presvedčivý nervák. ()

Lacike

Strasne vela nepravdepodobnych nahod prilis casto narusa temnu atmosferu tak skvele nacrtnutu v prvej polhodine. Policajti su totalne neschopni diletanti a tak cele patranie spociva na hlavnom hrdinovi - pasakovi, ktory je sice charizmaticky, ale miestami sa svojou hlupostou vyrovna policajtom. Naviac ustredny vrah bol prilis velky chudak na to, aby som mu uveril serioveho vraha. Mozno skutocne udalosti boli nepredvidatelne, ale vo filme to posobi miestami komicky. ()

ScarPoul

Presne ten typ filmov čo mám rád. I saw the devil, Memories of murder, Mother, Oldboy a iné jasne dokazujú, že Kórea sa nechváli len sladkými romantickými komédiami, ale že jej idú najlepšie vypointované krimi thrilleri o masových vrahoch. Biele mäso je príbeh v ktorého strede stojí nie práve prototyp kladného hrdinu. Je skazený hlúpym systémom a vďaka tomu spraví( aj keď neúmyselne) rozhodnutia, ktoré mu zvyšnú časť filmu značne skomplikujú. Stojí totiž oproti úchylnému maniakovi, ktorý ma sakra šťastie, pretože jeho prípad rieši polícia snažiaca skôr spraviť dojem na verejnosť, než skutočne vyriešiť nejaký prípad. Z cynika sa stáva hrdina a jeho prerod je jeden z najsilnejších momentov celého filmu. Skvelé tempo. Výborne napísaný scenár a niekoľko mrazivých scén. Yun-seok Kim svojim hereckým prejavom ťahá celý film a hlavne v závere pri finálnej bitke je jeho výkon mrazivo dokonalý. Pre mňa rozhodne jeden z najsilnejších filmov posledného obdobia, aj keď vznikol pred 5 rokmi. ()

Khalesi

Zdá sa, že tam na východe justícia chlapcom akosi nefunguje. Nepomože ani Budha a ani Ježiš. Každopádne, keby nebolo nelogického počínania množstva postáv, dala by som aj za 5. Oceňujem, že zabitie psíka bolo len naznačené, pretože práve tieto kórejské filmy, veľmi často a úplne zbytočne, násilie na zvieratách v podstate strkajú divákovi pod nos. ()

BoPo

Policajti sú to pomerne chaotickí a bez selského rozumu. Vrah sa všetkým ponúka vyložene na podnose a aj tak je neustále na slobode. Čím však Bílé maso dokáže zabodovať je schopnosť vyvolať súcit s obeťou. Chcete, aby všetko dopadlo dobre, nie je Vám to jedno a tvorcovia Vám napľujú do tváre. Za to palec hore. Ďalšie plus za nechoreografické pästné súboje. Na použitú minutáž je tu však málo zásadných momentov a sledovať hádky policajtov nie je žiadna silvestrovská zábava. Vo výsledku vlastne priemerná záležitosť, ktorej silné stránky boli rozsiate priveľmi naširoko. ()

Hismael

Dost skutečně a syrově vypadající thriller, obsahující pár větších uvěřitelných náhod, které neškodí a naopak dávají filmu ještě napínavější děj. Jen nevím proč při hledání mrtvol nepoužili psy. Možná je spíš mají k jídlu. Každopádně málo který film zanechá takový dojem jako bílé maso a přitom se nepoužívají žádné přehnané scény, žádné střelné zbraně, naprosto věrohodné rvačky… ()

Leo má slabost pro šikmooké

Leo má slabost pro šikmooké

10.03.2008

Ale spíš filmy než holky. DiCapriova produkční společnost Appian Way se ujme dvoudílné Akiry v režii Ruariho Robinsona (spíš než o remake slavného anime filmu prý půjde o novou adaptaci rozsáhlého… (více)