George C. Scott jako John Russell - hlavní postava filmu, učitel a hudební skladatel ztrácí při autonehodě manželku s dcerkou. Přestěhuje se do obrovského starého domu. Po nastěhování slýchává každé ráno neznámé rány... Míček po zesnulé dcerce si bezstarostně hopsá po schodech z patra přesto, že byl zavřený v sekretáři... A proč jsou dveře do podkroví zamaskovány regálem? Výskyt něčeho děsivého nabývá na intenzitě. John Russel začne pátrat po bývalých obyvatelích tohoto domu... (Kulihrášek)

Padme_Anakin

Osamělý muž, starý dům, působivý klavír. Atmosféra tajemného místa je ztvárněna bezchybně, spiritistická seance, kapající kohoutky, bouchající dveře a malý míček, to vše provedeno velmi zajímavým stylem a s neobvyklým citem. Hlavní postava se po přestěhování snaží uniknout svým vlastním stínům. Netuší, že právě tento dům skrývá děsivé tajemství a on sám už v jeho “stínu” stojí. ()

corpsy

V každom prípade skvelé strašidelné scény, sa strácajú v prívale nudy vyvierajúcej okolo. Skúmanie a vyšetrovanie okolností, ktoré vedú k paranormálnym javom, sú zdĺhavé a myslím si, že strihačove nožničky boli v tomto prípade príliš vľúdne. Budete sa tešiť na každú jednu zimomriavkovú scénu, ale paradoxne budete sklamaní z toho, že sa po každej z nich opäť okušete nudou. ()

Astaroth12

Silno atmosferická vecička, zo všetkými tými zvukmi, totálne desivou hudbou, ktorá ešte tu strašidelnosť podtrhávala. Príbeh nieje originálny, veľa filmov aj pred 80 rokom má podobný koncept. Aj keď dejová linka nieje výnimočná, jej spracovanie je veľmi temné s detektívnym príbehom, vynikajúcou kamerou a veľmi dobre hrajúcimi hercami. Tento film mi pripomínal The Haunting, a to hlavne tou atmosférou, ktorú mali oba filmy veľmi silnú. ()

fcreading

Režisér Peter Medak nepotreboval do filmu pridat nechutné príšery, ani krvavé scény, miesto toho vytvára klasický spôsob napätia v obyčajnom starom dome. Síce uz je to dávno obohranná platna z minulosti, ale k dosiahnutiu atmosféry niekedy stačí prízrak, občasné mihnutie, vŕzganie dverí a dôrazné ľakačky, pri ktorých si musite dat pozor na infarkt. Niektoré scény stoja za zhliadnutie aj na druhykrát. Spomenul by som este Scottov utlmený výkon, ktorý naznačuje zlomené srdce a húževnatost 80 percent. ()

Z0oMb3E

Tak a je to tu! Typická atmosférová hororovica v ktorej celý čas čakáte, že sa niečo stane, a keď je to nastane nestojí to za nič. Vŕzganie, hrmot, rachot či iné zvuky tráviacich kyselín po čase otupia aj toho najnaivnejšieho a najsenzitívnejšieho juvenila do takej miery že ku koncu mu je už úplne jedno čo sa skrýva za rohom. Staré domy, starý ľudia, starý scenár. Pre skeptika a človeka mysliaceho dve hodiny strateného času. Avšak som tímový hráč takže v rámci partiovej dohody som to dokukal, i keď som pokračovanie príbehu od polovice nostradamicky vyspojleroval. Raz za čas to s horormi skúsim. Stále nič. ()

Rakosnicek77

U nás neznámá věc, do které jsem se moc nehrnul. Horory moc nemusím a tak jsem byl skeptik, že to vůbec dokoukám. Barák jako kráva, už sám od sebe působil ve dne děsivě a chlap co do něj jde bydlet sám, si automaticky koledoval :o) Dobré, strašidelné a určitě né přehnané, nebo kýčovité. Překvapivě jsem si to užil. ()

topi

Velmi kvalitní duchařský horor s nádherným starým domem a vymazlenou kamerou - to je pastva pro oči, jaké úhly zabírá a jak se pohybuje - parádní!! Hlavní postava příběhu - hudební skladatel John Russel, který přichází do starého domu, aby po rodinné tragédii mohl v klidu komponovat - to je skvělá herecká kreace George C. Scotta. Zapadlý a téměř neznámý atmosférický snímek, který by si rozhodně zasloužil oprášit. ()

K.I.N.G.

Tohle je horor par excellence s atmosférou jako břitva. Jeden z nejděsivějších a zároveň nejnedoceněnějších filmů vůbec. A ta práce kamery - viděli jste tu dokonalou kameru!? ()

Desperado

Ktovie či by vznikli filmy ako STIR OF ECHOES či WHAT LIES BENEATH bez tohoto nenápadného kanadského hororu, v ktorom výborne funguje atmosféra a celé to pôsobí ako dobre vygradovaný mysteriózny thriller. A George C.Scott je taktiež výborný, celý film prakticky nezlezie z plátna/obrazovky a neúnavne ho ťahá do konečného finále. Na svoju dobu bezchybné a originálne, malý hororový klenot. ()

YURAyura

Velmi solidni ducharina, ktera nam vyjevi, ze mrtvola ve studni pod barakem neni zadny japonsky novotvar, stejne jako tragicky zacatek v DESCENTOVI. Ale z5 k filmu - k dokonalosti mu jeste krucek chybi, ale presto se jedna o zakladni kamen vetve "prokletych strasidelnych domu" se vsim, co k tomu patri - roztristehe sklo, vrzajici schody, bouchajici dvere, detske hlasy, spiritisticka seance a hlavne Scott, ktery je v roli muzikalniho vysetrovatele zuper. ()

gumli

Pravá ducharina starej školy,žiadne gore ani iné násilnosti a predsa dobrý film.Scéna s invalidným vozíkom,ktorý sa sám od seba pohyboval bola perfektná.Aj skákajúca loptička, ktorá patrila jeho mŕtvej dcére bola dobrá.Film sa vyložene opiera o atmosféru a otvorenú myseľ diváka.Al keď je to horror,zároveň je to aj hrozná rodinná dráma.Čo sa týka strašidelných domov,tak je to určite jeden z najlepších filmov tohto druhu.A kamera bola tiež výborná,niekedy mi pripomínala trochu Kubrickov film The Shinig,ktorý je z toho istého roku.Na záver,je to čertovský dobrý film.No kto má rád len násilie a gore,tak pre toho určte nie. ()

berusche

Po dvaceti minutách filmu jsem odtipovala každou scénu, která nastane. Pravdou je, že poučena z hororů, které přišly po tomhle snímku, takže se nedá říct, že by to bylo obšlehlé. Ale dá se říct, že tenhle snímek musel být vlastně naprostou bombou, když byl natočen. Je to mrazivé, strašidelné, chladné a já byla upřímně překvapena, jak moc dobré to je, na to, z jakého je to roku. Jde sice o typickou duchařinu, kterou, pokud horory sledujete, už jste viděli nesčetněkrát, ale dobové prvky tomu dávají šmrnc. Navíc, tvůrci se vyhnuli laciným trikům, čímž se z toho stává vážnější horor na toto téma, který místo na efekt hraje na pocity diváka. ()

Martin741

Mimoriadne kvalitna ducharina, ktora dokazala vystrasit roku 1980 a na urovni funguje aj roku 2013. Fakt vyborna vec s kvalitnou atmosferou, doporucujem : 79 % ()

Flaxik

No panečku to to ten John Russell rozjel. Moc by mě zajímalo, proč tenhle film upadl v zapomnění a zoufalého Poltergeista nezapomenou ocitovat v každé brožuře pro začínající duchaře. Strachy se sice u toho neposere ani stařenka s povoleným svěračem, ale napětí je tam jak na rozvodně, zápletka slušně vystavěná a prakticky nikdo se nechová jako nepříčetný dement. Hlavní hrdina umí dokonce i přemýšlet a hlavně hrát, takže se při pohledu na něj neotvírá nic v kapse ani nikde jinde. Film postrádá teenagery a děti (až na jednu výjimku), což potěší srdce každého nepedofilního diváka. Kdyby nebylo mírné roztahanosti první poloviny, bylo by to za plnou palbu. Díky náběhu do mysteriózní detektivky lze doporučit i nehororovým fanouškům. ()

Rodriguez

Výtečný duchařský snímek, kterému dělá atmosféru velký starý dům. Postupem času odhaluje hlavní hrdina hrozivý příběh, který zůstal desetiletí ukryt před okolím. 75% ()

Koly

Velmi dobrá duchařina se skvělým Scottem a s kolečkovým křeslem, do kterého bych si nesednul ani za nic na světě! Přidám-li k tomu hustou atmosféru, zajímavý příběh a správně zlověstně vypadající dům, vychází mi z toho film, který se s přehledem vejde do mého Top 5 duchařských filmů. ()

kosta73

Fantastické! Úchvatný starý dům, výborná hutná atmosféra ( zde navíc skvěle podpořená díky profesi hlavního hrdiny všudepřítomnou vážnou hudbou ) a řada scén, při kterých mi přebíhal mráz po zádech...třeba ta, ve které si Scott pouští nahrávku spiritistické seance, a nebo když mu jde naproti po schodech míček, nebo závěrečný požár...atd,atd. A navíc Josephův hlas a kolečkové křeslo mi dali vzpomenout na geniální album " Them" od Kinga Diamonda ( že by inspirace Mr. Kingu?... nedivil bych se! ). Plný počet! ()

Gavin87

Jednoduše bych dojem z filmu shrnul slavným výrokem mého bývalého pana profesora "Jako moje stará...uspokojí, ale nenadchne." ()

Mol

YOU GODDAMN SON OF A BITCH. WHAT IS IT YOU WANT? Jajks. Jak já se hororům vyhýbám, protože už tak jsem vyděšenej ze života k smrti. Ale v tomhle prostě hrál pan George C. Scott a tak to byl film ze škatulky must see! No potřeba říct, že postava Johna Russela má pro strach uděláno. Já bych balil kufry hned po prvním bouchání na vanu, zatím co Johnny si tam klidně chodí na tisíc let starou půdu, kde je milion pavouků a očividně si po večerech relaxuje, zatím co mu do ucha šeptá duch mrtvého dítěte. Navíc v pronajatém domě, kde je tak týden, začne rozbíjet zeď a vylamovat zámky. Prostě pán. Konec byl tak trochu prapodivný, ale i tak mě strašil až do úplného konce. To zas bude noc :D ()

chelseaman22

Typický osmdesátkový horor, který vsází hlavně na špatné efekty a rozlehlost panských sídel. Vizuál bych přirovnal k tomu filmu, kde malý ničema na tříkolce vybíjí dům od příbuzných. Smůlou filmu je to, že jak rychle jste na něj přišli, tak rychle na něj zapomenete. 59 % ()