Americká vojenská základna. Joe Armstrong (Michael Dudikoff) je nováčkem na této základně. Sedí u svého náklaďáku a čeká na odjezd konvoje. Plukovník Hickock (Guich Koock) vede dceru Patricii (Judie Aronsonová) k osobnímu vozu, jenž řídí vojín Charley (Phil Brock), který jí odváží do domu otce a vyráží současně s konvojem. Konvoj je cestou přepaden lidmi zvládající bojová umění. Joeovi se to nelíbí, ale vzdává se stejně jako ostatní vojáci, ovšem jen do doby než jeden z útočníků dal Patricii facku. Rozpoutá rvačku, zachrání jeden náklaďák a pomůže Patricii od muže, který se jí snažil vzít jako rukojmí. Joe i s Patricií utíká do džungle, utrhne jí podpatky od bot, roztrhne sukni, kterou jí zaváže jako kraťasy, aby mohla lépe utíkat. Patricie nechápe proč to dělá, je naštvaná a protivná. Plukovník žádá vysvětlení od seržanta Rinalda (John La Motta), co se stalo s konvojem, proč jsou ztráty na životech a kde je jeho dcera, kterou jdou hledat do džungle. Muž, Ninja, zvaný „Černá Hvězda“, jenž měl za úkol přepadnout konvoj a přivézt zbraně,  vysvětluje svému šéfovi panu Ortegovi (Don Stewart), nezdar akce. Vojáci jsou na Joa naštvaní, jelikož se nechtěl vzdát a zemřeli při tom 4 vojáci. Až desátník Curtis Jackson (Steve James) prolomí soubojem nenávist vojáků vůči Joemu. Jeho postavení se změnilo, berou ho za jednoho z nich. Joe přijde na kšefty mezi seržantem a Ortegou a nechce je nechat dál pokračovat ve špinavých obchodech. Sám vyrazí do boje s Ortegou a jeho armádou. Sám však nezůstal. V boji se k němu přidal Ortegův zahradník Shinyuki (John Fujioka), který Joa vychoval... (TV Prima)

keoma26

Toto hodnocení není z rozmařilosti ani z nostalgie, nejedná se ani o provokaci. Film jsem viděl několikrát v různých životních cyklech, vysílacích časech i vývojových fázích. Pro mě syžet filmu, choreografie soubojů (hlavně chirurgicky přesné úvodní přepadení vojenského konvoje, které je v některých verzích cenzurováno), vystupování a jednání hlavních postav (hrdiny, učitele, oběti, padoucha, přerod nepřítele v přítele na život a na smrt během jediné rvačky), hudba znamená modelový zážitek, vzorovou ukázku žánru, prototyp, kerý v sobě shrnuje postupy mnoha předcházejících i následujících ninja snímků. Jeden z mála ninja filmů, který dodnes (částečně spolu s Americký ninja 2) nepůsobí směšně, ale mrazivě stejně jako paleta chladných zbraní v repertoáru Black Star Ninji a jeho zabijáků ... ()

jondoe

Jeden z filmou ktore som ako decko dost zral. Dnes sa uz taketo filmy moc netocia co ma sem-tem aj zamrzi ,ale zasa na druhu stranu ... uz by ma asi nebavili:-) ()

666Carnage

Když jsem byl malej a přijel jsem k bratránkovi na navštěvu musel mi to vždycky pouštět. Miloval jsem to. Dnes už vím, že ten film neni tak skvělej ale furt je to nostaligie jako blázen. Ale to co přišlo potom je hodně velká bída. ()

Zagros

Americký ninja v provedení Michaela Dudikoffa byl svého času můj hrdina z dětství a také já jsem měl období, kdy jsem chtěl být ninjou. Znovu si jej nejspíš již nikdy nepustím, ale vzpomínky mám pěkné a několik akčních scén si dokonce pamatuji. Ke štěstí mi stačil jen první film z celé série a jak vidím, dle hodnocení ostatních, chybu jsem neudělal. ()

borec999

"On je americký ninja!" Tak som konečne videl film, ktorý odštartoval kariéru béčkara (alebo skôr až céčkara) akčných filmov Michaela Dudikoffa. A rozhodne to nebola žiadna sláva. K téme ninjov to má bližšie a aj objektívne je to lepší a z hľadiska akčných scén veľkolepejší film ako verzia s Francom Nerom z 1981. Stále je to však len veľmi hlúpe, naivné a vo výsledku amatérske béčko. Chlapi to pozerali lebo trend ninjov bolo niečo nové výber bol malý a nebolo z čoho brať, baby lebo sa im Dudikoff páčil a deti preto, lebo Americký ninja je učebnicovým príkladom filmu, ktorý vám príde strašne cool, keď máte tak 8-9. A uznávam, že keby som ho v takom veku objavil aj ja, možno by som hodnotenie dvíhal. Dnes je to však z hľadiska logiky a uveriteľnosti lobotómia s Dudikoffom ktorý vôbec nevie hrať, trochou ninja mytológie a našťastie dostatočnou porciou akcie vďaka ktorej je film ako-tak pozerateľný (aj keď je amatérska a od vzniku filmu evidentne zostarla). Čiatočná béčková zábavnosť tomu nejde uprieť, zvlášť záver v tréninogovom areáli, kde má hlavný záporák v ruke nainštalovaný plameňomet, či miznutie a objavovanie pomocou dymovnice sú veci, ktoré proste človek uvidí málokde a stál zato. O niečo zábavnejší mi však osobne prišiel Nerov Biely nindža. 2* za snahu, dostatok nápadov v akcii. PS: keď jednotka Amerického ninju je tak amatérska, ako zlé budú asi ďalšie pokračovania? 40% ()

Wishkah

Nejsem ani tak moc starý. Datum mojí výroby je stejné jako tohohle snímku ale přesto si dodnes pamatuju jak sme spolu s kamarády opatrovali kazetu, na které byl nahraný americký ninja s úžasným a dodnes nepřekonaným rychlodabingem a spolu s Komandem, Rambem dalšími jim podobnými filmy sme je považovali za naprosté poklady filmové tvorby. To byla doba ach jo. Dolph Lundgren, Steven Seagal, Jean Claude Van Damme, Arnold Schwarzenegger, Sylvester Stallone, Cynthia Rotrock, Bruce Lee, Brandon Lee, Jackie Chan, Sammo Hung, Chuck Norris a spousta dalších byli pro nás bohové a dodnes pamatuju ty hádky o to jestli je větší tvrďák Arnold nebo Sylvester (můj favorit byl Arnold, protože Rambo a Cobretti sou tvrdí maníci ale co by tak asi dokázali proti Matrixovi a T2. A navíc Rocky, i když je to bojovník, tak by tězko přežili v Conanově říši:-)) Dnes je tomu trochu jinak ale i přesto se stále rád dívám na mé oblíbence z těchto dětských časů. Americký Ninja ale nikdy nepatřil úplně k těm nejoblíbenějším filmům. Michael Dudikoff prostě není tvrdý chlap. Kdyby tuhle roli Van Damme nebo Seagal možná by bylo moje hodnocení vyšší. Ale hodnocení snižuje i fak že už jako malej sem se musel při pohledu na hlavního záporného ninju vždycky culit protože mi vždycky tím svým tetováním připomínal Jiřinu Bohdalovou v pohádce Ať už je svatba princi. Ale i tak je to příjemné vzpomínání ()

Haymar

Otázkou ani tak není, jestli je to dobrý nebo špatný film - jako spíš "lze vůbec shodit klasiku mého video-dětství?!". Pochopitelně, že těžko! Ačkoli je to děsná blbost, dudikoff neumí ani hrát ani bojovat, příběh je dementní až to bolí, ninjové i efekty sou k smíchu... přesto mám k tomuto kousku - v rámci daného žánru - jakýsi posvátný respekt (stejně jako v případě predátora, vetřelců, die hard ap.) - a navíc, tehdy holt byla taková doba... To samé se už bohužel nedá řict o všech dalších pokračováních ()

FARGO

Klasika mladých let, škoda, že po dalším shlédnutí a po dlouhé době, vyzní stupidita a béčkovost filmu. ()

TERRORDROME

Kedysi ma to vôbec nebavilo a nudilo. Po dlhých rokoch som na Amerického Ninjáka narazil opäť a bavil som sa bohovsky. Úplne vymastená a naivná akčná debilina kde frajerský Dudikoff likviduje stovky podradných ninjov ktorý vyskakujú skade sa len dá aby mohli vzápätí zábavne zdochnúť. Akcie je dostatok a je aj efektná, takže ak sa divák prenesie nad to akú sprostosť to práve pozerá bude spokojný. ()

Hanes88

Tak tenhle film jsem zbožňoval, když jsem byl malý. Po letech jsem se na něj znovu kouknul a pořád má něco do sebe. Samozřejmě má to svoje pro a proti. Je pravda, že některé souboje jsou trochu trapné, ale i tak bych dal tak 50% a za dřívější náklonnost se přikloním ke 3 hvězdám :-) ()

Prochy38

Je to film mého mládí, jen jsem se na to chtěl po letech opět podívat a je mi aspoň jasné, proč tak slabé hodnocení. Je to celkem běžné akční b-čko 80./90. let. Bohužel to má k tomu ještě hodně špatných vlastností. Těžký amerikanismus z toho jen čiší, to mi vadilo asi nejvíce. Totální znesvěcení ninja filosofie a zesměšnění všech ostatních ninjů, krom dvou hlavních. Protože ti se chovali jako pitomí vojáci a ne jako ninjové. M. Dudikoff je spíše světlejší stránka. Nejsem jeho velký fanda, ale určitě mi ve filmu nevadil. Zápletka nebyla zlá, spíše naopak. Dnes už by to bylo asi trapné klišé. Rádoby vtipné hlášky zvláště amerických vojáků hodně ubíraly na kvalitě filmu, stejně jako hodně špatná choreografie soubojů. Typická ukázak souboje 10 na jednoho, kdy z těch deseti jdou všichni pěkně po jednom. Škoda, ale zároveň kult z dětství, kterému nebudu špinit jméno jen proto, že dnes už je to spíše k smíchu. ()

Dyas

Dudikoffa moc nemusím, ale Americký ninja je jeden z mých nejlepších filmových zážitků z dob mého dětství. Jsem rád, že si ho i dnes mohu pořádně vychutnat, i když to možná ztracením dětské fantazie trochu ztratilo to kouzlo. Akce není zas nejhorší, film má dobrý příběh a takový Steve James ve filmu pěkně vynikl. ()

Paldiny

Americký nindža je nepochybne klasikou svojho žánru. Boduje nonstop akciou, tajomným a nie moc zhovorčivým Joeom a chirurgicky presným rukopisom. Hlavný hrdina sa ocitá v armáde, kde sa kujú pikle s čiernym obchodom. O korenie sa postará pár falošných obvinení. O romancu kvietok v podobe dcéry plukovníka. Šablóna teda na jednotku, a potom už len prevedenie, aké využíva miliónový rozpočet do posledného centu. Preto keď sa to vo finále zvrhne v Arnieho Komando, nejde než tomu namakanému desiatnikovi so samopalom v ruke a nábojmi ovešanými po tele nefandiť. Samozrejme je to roztomilo naivné, najsilnejší nindžovia sú prakticky kúzelníci a miznú pred očami, spod rukávu im šľahajú plamene, a keď už dôjdu kúzla, triky a sily, nezdráhajú sa vytasiť pištolku zo Star Wars. Všetko "science fiction" je ale dávkované s mierou, najviac sa tu dbá na kontaktné súboje, prestrelky s ozbrojenými vozidlami aj bez nich, malé i masívne explózie, naháňačky na armádnych nákladiakoch atď. Film si tak plní záväzky do puntíku a ja nevidím dôvod prečo nebyť štedrý. ()