Americká vojenská základna. Joe Armstrong (Michael Dudikoff) je nováčkem na této základně. Sedí u svého náklaďáku a čeká na odjezd konvoje. Plukovník Hickock (Guich Koock) vede dceru Patricii (Judie Aronsonová) k osobnímu vozu, jenž řídí vojín Charley (Phil Brock), který jí odváží do domu otce a vyráží současně s konvojem. Konvoj je cestou přepaden lidmi zvládající bojová umění. Joeovi se to nelíbí, ale vzdává se stejně jako ostatní vojáci, ovšem jen do doby než jeden z útočníků dal Patricii facku. Rozpoutá rvačku, zachrání jeden náklaďák a pomůže Patricii od muže, který se jí snažil vzít jako rukojmí. Joe i s Patricií utíká do džungle, utrhne jí podpatky od bot, roztrhne sukni, kterou jí zaváže jako kraťasy, aby mohla lépe utíkat. Patricie nechápe proč to dělá, je naštvaná a protivná. Plukovník žádá vysvětlení od seržanta Rinalda (John La Motta), co se stalo s konvojem, proč jsou ztráty na životech a kde je jeho dcera, kterou jdou hledat do džungle. Muž, Ninja, zvaný „Černá Hvězda“, jenž měl za úkol přepadnout konvoj a přivézt zbraně,  vysvětluje svému šéfovi panu Ortegovi (Don Stewart), nezdar akce. Vojáci jsou na Joa naštvaní, jelikož se nechtěl vzdát a zemřeli při tom 4 vojáci. Až desátník Curtis Jackson (Steve James) prolomí soubojem nenávist vojáků vůči Joemu. Jeho postavení se změnilo, berou ho za jednoho z nich. Joe přijde na kšefty mezi seržantem a Ortegou a nechce je nechat dál pokračovat ve špinavých obchodech. Sám vyrazí do boje s Ortegou a jeho armádou. Sám však nezůstal. V boji se k němu přidal Ortegův zahradník Shinyuki (John Fujioka), který Joa vychoval... (TV Prima)

nash.

I když je to svým způsobem klasika, vždy jsem dával přednost jiným borcům akčních osmdesátek, a že bylo z čeho vybírat. Dudikoff mi navíc nikdy nepřšel věrohodný ani jako herec, ani jako typ akčního hrdiny. A ninjáren bylo tehdy také plno a to zábavnějších i akčnějších. Takže nač byste tím měli ztrácet čas. Raději se poohlédněte jinde.. ()

PetrPan

Čtvercohlavý Dudikoff zažehl svou pochodeň béčkové akční hvězdy. Neuměl se rvát, neuměl to ani předstírat, herecky si vystačil s jediným výrazem pro všechny situace, tzv. Michaelovo strnutí šíje a ono to fungovalo! Tam, kde jiní začínají od zaražené píky v erotických filmech s italskými hřebci nebo se stěhují až z dalekých Rakous jen s fěrťůškem a svými svaly, Dudikoff okouzluje svým čtvercem na krku a upřeným, byť zcela nepřítomným, pohledem blankytně modrých očí. Samosebou jsem mu to taky kdysi žral i s navijákem, dneska bych ho ale přepral. Tři. ()

Tomco

Nostalgické štyri za to, že Dudikoff mal v našej poličke vždy pevnú pozíciu v prvej lajne. A po tomto filme som naviac chcel byť dlhé roky ninjom. ()

klerik

Film môjho detstva. Až sa divím, takému nízkemu hodnoteniu... Bitky boli naozaj pekné, manekýn Dudikoff dokonca urobil aj nejaký ten výmyk. Finále je legendárne - aj keď trochu fantasy :) Napadá ma citát zo Zvráteného - "Čas všetko zničí"... ()

Visáč odpad!

Nie, toto nie je supervtipný trash od Freda Olen Raya či superakčná pakaŕeň od Norrisa, ale lacná hlúposť, kde hlavný hrdina v rozhodujúcom momente súboja nosí kýbel na hlave. ()

SeBig

Mě tohle vůbec ničím nezaujalo, Dudikoff mi tu přijde nezajímavý, děj nezáživný, stejně tak i bojové scény a chování postav, pár akčních scén, jinak celkem nuda. ()

Chrustyn

Jedna z těch po právu zapomenutých klasik, kde ještě řádil v 80. letech populární Michael Dudikoff. Akce nebyla nijak zajímavá tehdy a už vůbec ne teď. ()

korbitch22

tak tenhle díl ninji se fakt dá,sice scénář totálně postavenej na hlavu,ale jako malej sem to totálně žral a nad postelí sem měl dudikoffa v kukle a mečem v ruce.jo jo to byly časy:-) ()

packa

Jsem v rozpacích, mozek říká odpad, srdce křičí za pět. Když mi bylo patnáct, byl pro mě tenhle film modlou. Když jsem si před pár lety dopřál kontrolní projekci, nestačil jsem žasnout. Jak se mi ta sračka proboha mohla líbit? Zatím dám alibistickou jednu, ze sentimentu, i když si ji film rozhodně nezaslouží. Počkám do čtyřicítky a pak možná přehodnotím ()

anais

Naprosto pitomoučký film, v němž bojová umění vypadají jako špatně nacvičené vystoupení nějakých ochotníků, padají ty nejkrutější hlášky („Takže kluci, Joe je fajn!“) a Michael Dudikoff vytváří jednoho z největších a nejkultovnějších ninja bojovníků, kteří se kdy bili za čest na vašich televizních obrazovkách! Jeho správný americký voják si to tu rozdá s ninjou, který v rukávu ukrývá mimo jiné i laser, naopak jeho starý japonský učitel se spoléhá na techniky duchovnějšího rázu, a neváhá se po chvíli soustředění zneviditelnit! Nehleďte na počet hvězdiček, tento film se musí vidět! Vždyť je to klasika! ()

honajz

Docela slušné akční béčko na dobu svého vzniku a tehdejší podmínky, dokonce i Dudikoff něco předvede. Pak tu ještě máme jeden mysteriozní prvek, obraz John a Waynea jako kovboje, který má generál na zdi, a pak kupu nelogičností - například mrtvoly ninjů v tom skladu musely být dobrý důkaz, ale to nikoho nenapadlo; nebo ninjové vypnou proud u budovy vězení, ale mříže se neotevřou atd. A jinak ta holka hraje fakt otřesně. ()

MM11

Nebudu zapírat, že se mi ten film líbil. Proč taky ne? Má to megahrdinu, tutový kopance, těžký hlášky... kritéria jsem za ta léta ale posunul o fous výš. A dnes? Dnes už ninju převálcuje i ta nejhorší "seagalovka" a můj pocit byl po nedávné obnovené premiéře opravdu tristní. Duddikof je zřejmě nejhorší herec vůbec a ty hlášky, kam se krucinál poděly? Nekoukejte se na klasiky z dětství. ()

Xeelee

Ninjové (shinobi) byli zvědové a nájemní zabijáci. Jo a byli to Japonci. Radši si pustím nějaký samurajský film z feudálního japonska. ()

ArnoldJ

Tento film jsem viděl jako malý kluk a i přes rychlo dabing jedním hlasem (který snad znají všichni kteří tento snímek viděli) se mi vtiskl do paměti. Ninjové v černém oblečení a kuklách, bojové scény, do té doby jsem nic podobného neznal. ()

eraserhead666

Velmi nostalgická vzpomínka na bezstarostná dětská léta se všemi těmi nesmrtelnými filmovými akčními vzory a hrdiny. Ale ono to docela funguje i v dospělosti, protože je to tak hloupé, bezduché, kýčovité, hrdinské a místy až trapné, až je to vlastně i dobré. Nikdy předtím mi nedošlo, že to má docela zajímavou a chytlavou hudbu s dost akční chytlavou melodií a Judie Aronson byla fakt kus. Řekl bych to asi tak - má generace ujížděla na tomhle, ta mladší ujíždí na Resident Evil a Underworld, přitom kvalitativně mezi těmito filmy není vůbec žádný rozdíl. ()

902 10

taky radi vzpominate na paradni videohry last ninja II a first samurai? tak hadejte, kde tahle manie po vychodnich bojovych umenich, tolik typicka pro osmdesata leta, vznikla...pauza...ano spravne, filmu sice muzeme vytknout prakticky vsechno, od stokrat omleteho pribehu, pres prumerne bitky, ale zejmena angazma mozna toho vubec nejhorsiho predstavitele akcnich hrdinu, michaela dudikoffa. i kdyz je fakt, ze mu to scenariste moc neulehcili, protoze postava zamlkleho americkeho mistra ninjutsu joe armstronga je sympaticka asi jako radne nabrouseny nacisticky oficir . jediny zpusob, jak si zajistit prijemne zazitky pri televizi je vypnout mozek (a to zejmena jeho kriticko - deduktivni cast) a nasavat eighties atmosku, ktera ale neznamena michal david a silonky, ale giorgio moroder a atari. enjoy... ()