Casey Beldonová (Odette Yustman) je vysokoškolačka v rozpuku, kterou trápí snad jen dávná vzpomínka na matčinu sebevraždu. Záhy se kolem ní ale začnou dít podivné věci, které nabývají čím dál zlověstnější charakter. Sny se prolínají s realitou, Casey se začne měnit barva očí, zdánlivě bez příčiny umírá kojenec, kterého hlídala… Na konci děsivé spirály, která ji přivede na samou hranici šílenství, Casey pochopí, proč její matka spáchala sebevraždu. Na rozdíl od ní se ale nepoddá a rozhodne se s temnými silami, které ji chtějí ovládnout, svést nerovný souboj. Pomáhat jí budou přátelé a hlavně židovský rabín Sendak (Gary Oldman), který jako jediný ví, jak dybuka zastavit. Nebo se tak alespoň tváří. (Bontonfilm)

Allenka

Když nevíte co by, narvěte tam druhou světovou, pak to bude působit přeci hloubavěji. A zrcadla? Jistotka spousty hororů. ()

huli601

Nič nové, stále sa opakujúce triky z iných filmov. Film treba pozerať v noci a sám, po tme vtedy to má aký taký účinok. ()

blackJag

Opravdu splácanec ze všeho možného, co v daném žánru vzniklo. Velmi malé procento invence (snad jen o dybukovi jsem v životě neslyšel), které diváka nudí nebo nutí k úsměvu. Pokud se chce člověk leknout, tak ano, pár lekaček tu najde a z některých i zamrazí, ale je to jen laciná snaha, která ke konci nebaví a otráví, když místo scén plných napětí přijde zbytečná pseudo akce a trapný závěr včetně dovětku. Byl tu třeba prostor pro jemnou erotiku, ale i v tomto ohledu je film nechutně cudný - klasika jako přikrývka mezi milujícím se párem samozřejmě nechybí. Nechápu, na základě čeho se do tohoto projektu pustil Gary Oldman, i když je v podstatě tím nejlepším, co film nabízí. 35% ()

zigíš

najsmutnejším faktom je, že sa nám odette takmer tri štvrtiny filmového času predvádza len v spodnom prádle ale nič viac neukáže! david goyer hold asi na ženské nebude ..a nedá mi nespomenút najdesivejší efekt, ktorým bohužel zostáva stále klesajúca kvalita filmov garyho oldmana ()

Guzo

Takový nemastný neslaný a hlavně ne moc originální (což se v dnešní době ale povede opravdu jen máločemu), je tu vidět inspirace z Vymítače, ale jeho kvalit to nedosahuje ani zdaleka (a i on snad měl lepší efekty - pes s hlavou dolů? Šmarjá..) ()

Lukyn007 odpad!

Režisér/scénárista, který 2x spolupracoval s Ch. Nolanem na suprových filmech o Batmanovi, najednou otočí o 180° a napíše/natočí si vlastní film, který je ale úplně špatný ve všech ohledech. To jsem dlouho neviděl. ()

kklepkaa

Přiznávám, nebylo to vůbec originální, ale v dnešní době se jen těžko originalita hledá. Třičtvrtě téhle splácaniny se dalo... běhání mrazu po zádech se u mě po tom všem co jsem viděla už nedostavuje, ale i tak musím uznat, že některé scény byly pěkně nechutné a člověk se i lekl. Nakonec to Goyer totálně dokurvil koncem (marně jsem hledala slušnější výraz pro takovou prasárnu)... ()

JančiBači

Klišoidná predvídatelná zlepenina. Tento film ma u mna ale jedno prvenstvo.Celý film som bol v tom, že aká je tá Megan Fox kočka...A ked hodnotím na CSFD zistím, že tam nehrala..?!? 8)) ()

zolo23

Bohužial ako veľkého fanúšika hororového žánru ma tento film sklamal. Neviem čím to je,ale asi som už prejedený malými strašidelnými dievčatkami. Aha....tu bol zase malý strašidelný chlapec.. Film, ktorý ma ničím novým neprekvapil. Škoda. ()

jefff

No, triky báječný, lákadlo Gary Oldman, sympatická hlavní představitelka, duchařský příběh...a pekelně neoriginální nudné zpracování, za které by režiséra a scénaristu měl honit taky nějakej zlej duch. Škoda, dalo se z toho vytřískat víc. Působivých a zapamatovatelných scén tu je minimum, zda-li alespoň jedna. Podle hodnocení jsme kdovíco nečekal a nic víc ani nedostal. Po dvaceti minutách jsem se věnoval i jiným věcem než sledování Nenarození, bylo mi toho času přeci jen líto.... ()

zsn

Vaše komentáře mne celkem mrzí, jeden z nejlepších hororů svého roku podle mne... Kočka v hlavní roli, mrazivé tiché očekávání, co bude a lekavé scény... Už si nepamatuji ty mytologické postavy, co zde figurovaly (krom Dybbuka), ale dohledávala jsem si je hned po konci filmu na Googleu - takže ano, film mne zaujal, ač starý přes 4 roky, dodnes jej doporučuji známým jako strašák pro oplodňovací večery :-D ()

Soweek

Na pevný základní stavební kámen se nabaloval horší a horší materiál. Duchařina slušná, přítomnost exorcizmu přebytečná, celkové odvíjení příběhu skvělé, příběh samotný podprůměrný, prostě všechny klady se tu zároveň vykrátí se zápory a sme na nule. ()

BMAJTZ

Ale jo nebylo to až tak hrozné, zápletka by se dala označit za standardní. Škoda, že to kazil konec. Velmi smutné je také ono kopírování všeho možného co jsme na hororovém plátně mohli vidět za posledních několik let. ()

sedm.1

Horůrek Nenarození mě překvapil jednou věcí. Zatímco většina filmů má sympatické začátky a bohužel zcela zpackané konce, zde je to přesně naopak. Po půl hodince jsem jednoduše zíval a nudil se. Sice Odette Yustman je kočka už od začátku, ale to veškeré duchaření okolo ní nebylo prostě moc záživné. Ovšem už zde nemohu zpochybnit jemně navozenou, líbivě potemnělou atmosféru, která měla perspektivu vyvinou se v něco zajímavého. A také že ano. Druhá polovina se totiž z čisté duchařiny přeměnila na daleko zábavnější, energičtější a napínavější jízdu, kam se přimíchal i můj velice oblíbený exorcismus a Nenarození skutečně dośtal úplně jiný drive. Zápletka sice po celou dobu není nijak originální, ale spousta scén mě především v druhé polovině vážně bavila, atmosféra houstla minutu po minutě víc a víc, čímž se stupňovalo i skvěle fungující a gradující napětí a přišlo i pár nečekaných momentů, což také vždy potěší. Já jsem byl zkrátka po mdlém úvodu docela v rozpacích, ale při závěrečných titulcích jsem byl nakonec z celkového výrazu Nenarozených mile překvapen, ovšem jsem zároveň přesvědčen, že to způsobil především odklon od ze začátku navozené jednosměrné a nevýrazné duchařiny k temnému a vlastně i docela drsnému vymítání. Takže ve výsledku vlastně fajn pohodový horůrek. ()

herr_carter

Člověk by si řekl, že u hororu, ve kterém hostují některé vskutku zvučná herecké jména, nemůže být zákonitě sračkou - opak je ale pravdou. Samozřejmě, že se všude kolem válí haldy mnohem horších zvěrstvev, ale tady nebýt alespoň jakžtakž povedeného vymítacího finále, nemělo by asi vůbec cenu takový film dokoukávat. Horor, u kterého se člověk jedinkrát nelekne, atmosféra, která nehoustne - to prostě není dobrý horor. Budiž k plusu, že se dobře koukalo na hlavní hrdinku, jinak celkem parodie..................moje hodnocení = 3,5 z 10. ()

iXtr3m3

Možno so mnou bude málokto súhlasiť, ale ja určite nesúhlasím s nízkymi hodnoteniami tohto filmu. Dve hviezdičky môže dať len niekto, kto sa hororom moc nevenuje. Ja som veľmi veľký fanúšik, pozerám takmer každý film (ročne cca 50-80 hororov), ktorý vyjde a práve z toho dôvodu zo vzájomného porovnania hororových počinov za posledné mesiace, musím filmu dať lepšie tri hviezdičky. Je jasné, že film je mix všetkého, čo už poznáme odinakadiaľ a originalita ho obišla na kilometre ďaleko, ale spracovanie je vysoko kvalitné. Bohužiaľ v tomto prípade zvíťazila forma nad obsahom a to väčšine ľudí nesadlo. Ale kydať na snímok a opierať sa o to, že ide o kašu pozliepanú z iných titulov je úplne bezpredmetné a nezmyselné, skúste mi ukázať za posledné roky desať originálnych hororov? Stačí si pozrieť produkciu hororovej mekky, ktorou je Japonsko alebo Thajsko, a každý zistí, že čo film, ten istý princíp (malé dievčatko+trhaný pohyb+filmové zrno+čiernobiely efekt) a mení sa len príčina resp. námet a že tých filmov produkujú ale kvantá. Tak o čom točí dotyčný, ktorý upozorňuje na stokrát videné, stokrát počuté, keď to je základ každého súčasného hororu? Minimálne porovnaní s The Eye, Shutter alebo One Missed Call je práve toto ten lepší snímok. Samozrejme o Oscary to nikdy nezabojuje, ale skúste si pozrieť filmy typu Walled In, Scourge, či nedajbože Gag alebo inú aj áčkovú aj béčkovú produkciu im podobnú a potom hodnoťte kvalitu. Kvalita technického spracovania prevyšuje väčšinu titulov za posledné roky či už z originálnej americkej produkcie, alebo kopírke z Japonska alebo Thajska, námet je riešený zaujímavo, gradácia po pomalom rozbehu vzostupná a nie zostupná, záver síce narýchlo ale rozumne zlepený zostrihovým SAW štýlom. Čo viac chcete od hororu? Kto chce originalitu na scéne, kde už každý nápad bol dávno tisíckrát prevarený? To takto môže každý z vás kydať na každý nový horor, pretože všetky sú v podstate na jedno kopyto. Treba trošku pokory a objektivity, čo málokto má. Bohužiaľ, taká je pravda a preto pre mňa vo svetle týchto faktov film dostáva ***+ ()

dj-chrosto

... klasicky beckovy horor, nicim neoslni, ale zase ani tak strasne zle to nebolo... boli sceny, pri ktorych som mal zimomriavky a to k hororu predsa patri :) ()

bari68

Znovu absolútne ničím nový horor.Chvála bohu sa nejedná o remake a nevraždia videokazety,odkazovky a iné techniky,ale zasa ide o príbeh plný vykradačských scén z filmov ako Omen,Exorcista,Mirrors alebo The Eye.To, že film postráda fungovanie ľakačiek a režisér nevie, čo je atmosféra a napätie je už zbytočné rozoberať.Bohužiaľ aj účasť Garyho Oldmana na vylepšení filmového potenciálu mala asi rovnaký význam ako vzkriesenie Titanicu z hlbiny Atlantiku. ()

Roxan

Zápletka absolutně trapná, to že do toho zatáhli ještě koncentrační tábory a pokusy doktora Mengeleva mi přijde snad ještě trapnější. Ale je pravda, že u pár scén jsem se opravdu lekla:D Kdyby tomu dali jinej rámec, bylo by to koukatelnější. Nic moc.... ()

Goyerův sci-fi Cliffhanger

Goyerův sci-fi Cliffhanger