Reklama

Reklama

V Las Vegas se právě koná setkání ufologů, na které zamířily tisíce nadšenců z celé země. Na shromáždění přijíždí i doktorka Alex Friedmanová, která je odbornicí na odhalování astrofyzikálních anomálií. Zatímco Alex v mimozemšťany věří, taxikář Jack se k této otázce staví skepticky a lidi v mimozemských převlecích považuje za cvoky. Krátce poté se v Jackově taxíku objeví dvě podivné děti, Sara a Seth, kteří si přejí odvézt na Horu čarodějnic do nevadské pouště. Jack netuší, že obě děti mají tak trochu nadpřirozené schopnosti, ani to, že se za chvíli ocitne v samém epicentru divokého dobrodružství. Musí ochránit své pasažéry před všehoschopnými zabijáky a na místo dojet první. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (321)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $65miliónovTržby USA $67,172,594Tržby Celosvetovo $106,387,141Tržby za predaj DVD v USA $34,908,769 //počet predaných kusov 1,875,767║ Neskutočne nudne podaná zlátanina. O zaujímavejšiu zápletku to ani neškrkne. Doslova až amatérsky odbitý film. /25%/ ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Chatrný scenár, mizerná réžia, mimoriadne zlé triky a až "cageovsky" prehrávajúci Johnson (záverečný retardovaný úsmev pri pohľade na odlietajúcu kozmickú loď ma asi bude mátať v snoch). Na trochu akcie v Rockovom podaní som sa tešil, ale tento film je po všetkých stránkach nehorázna nuda. Už rozumiem, prečo sa to nedostalo do našich kín... ()

Reklama

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Trevor Rabin: 1. Emergency (performed by Steve Rushton) (02:59) ,2. Boogie Woogie Saturday Night (performed by Brokedown Cadillac) (03:30) ,3. Southern Nights (performed by Brokedown Cadillac) (03:53) ,4. Into The Fridge (06:50) ,5. Long Goodbye (03:01) ,6. Siphon Searches (04:00) ,7. Make Me A Believer (04:09) ,8. Bump And Run (01:14) ,9. Unidentified Main Titles (03:10) ,10. Jack And Kids Escape (02:58) ,11. Tell Mr. Wolf I Meant It (00:50) ,12. Train Wreckage Survey (00:46) ,13. Burke's Deal (04:19) ,14. Tracking the E.B.E.'s (02:13) ,15. Stand Off (01:48) ,16. Tunnel Flight (02:17) ,17. Excess Baggage (02:07) ,18. Convention Escape (03:12) ,19. Meet The Press (01:36), ()

Fr 

všechny recenze uživatele

Spadlo UFO. Vládní organizace na tom maká. Ale Jack…. s nimi vleze do lednice. Děti mají mimozemské schopnosti, on zase ty pozemské. Když odpustím pár detailů, vypadá to zajímavě – v kontextu rodinné zábavy. ,,Rock“ je dost v pohodě, ale zábava pro dospělé to opravdu není. Vás jenž do ,,toho“ půjdete bez dětí upřímně lituji. A děti ukecejte na film s titulkama. Bude to pro vás snesitelnější. Studio Disney těží z pěkných obrázků a upadá na zbytečných kecech. Konají tak pro cílovou skupinu + 15. Pro ty mladší to bude moc dojemný a málo vtipný. Ale to asi pro všechny. PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ** NAPĚTÍ * ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Naivní a dětinsky jednoduchá, ale i přímočará a zábavná. Od Útěku na Horu čarodějnic nešlo čekat více než rodinou zábavu a výsledek tomu přesně odpovídá. Nad vlnou obyčejných filmů však Útěk drží nejen příjemné a svěží obsazení, kterému pevně vládne bývalý wrestler Dwayne Rock Johnson, ale také krásná Carla Gugino stejně jako mladičká rodící se hvězda, AnnaSophia Robb. Příběh je jednoduchý, ale díky taxikáři v podání Rocka má něco do sebe a některé dialogy, resp spíše hlášky dvou dětských představitelů, kteří mluví na svůj věk opravdu "zajímavě" se dá filmu i dost často zasmát. Škoda je, že film byl v dosti aspektech pojat opravdu naivně dětinsky a některé "kulisy/věci/prostředí" nepřipomíná áčkové, ale béčkové sci-fi dělané doma na koleni (např "entity v podzemí domu"). Do všech stran průměrné, ale pravděpodobně to, v rámci látky a cílové skupiny, nemohlo být lepší. ()

Galerie (57)

Zajímavosti (11)

  • V původním filmu z roku 1975 Escape to Witch Mountain a jeho pokračování z roku 1978 Return from Witch Mountain hráli hlavní role dětí Kim Richards a Ike Eisenmann. Oba dva si zahráli také v nové verzi. Kim Richards hrála v Escape to Witch Mountain Tiu a nyní se její postava jmenuje Tina. Ike Eisenman byl Tony v Escape to Witch Mountain a nyní hraje šerifa jménem Anthony. (FilmFan24)
  • Režisér nepopisuje svoj film ako remake, ale skôr ako novú kapitolu vo svete Hory čarodejníc. (Greenpeacak)

Související novinky

Carrie Bradshaw: První nákupy

Carrie Bradshaw: První nákupy

04.03.2012

Hrdinka Sexu ve městě se vrací. Bude však o něco hezčí a o hodně mladší. Sarah Jessicu Parker totiž nahradí osmnáctiletá AnnaSophia Robb, kterou si pamatujeme hlavně z Mostu do země Terabithia,…

Jonny Quest jako akční velkofilm?

Jonny Quest jako akční velkofilm?

18.03.2009

První zmínka o plánech na hranou adaptaci kresleného seriálu z dílny Hanna-Barbera Jonny Quest prosákla ze studia Warner Bros. už někdy v létě 2007. Pak se na ní tak trochu zapomnělo. Těžko ale najít…

The Rock konečně akční?

The Rock konečně akční?

21.09.2008

Vypadá to tak. Ale sci-fi s pracovním názvem Tomorrowland vznikne pro Walt Disney Pictures, takže očekávejte spíš dobrodružství v rodinném duchu. Původně mělo jít o film inspirovaný stejnojmennou…

The Rock je víla Zubnička

The Rock je víla Zubnička

02.03.2008

Tady už končí sranda. Dobrá, i Arnold a Sly to zkusili v komediích, ale tehdy už za sebou měli pěknou řádku tvrdých akčňáků. Dwayne Johnson se však v akčním žánru nestihl ani ohřát a už je z něj…

Reklama

Reklama