• Pitam

Jednoduchoučká a velmi naivní filmová jednohubka se stokrát viděnou sci-fi zápletkou a průměrnými triky určená pro celou rodinu. Tempo je celkem svižné a člověk se při sledování nenudí, ale i když se The Rock snaží občas vycedit nějakou tu trefnou hlášku a dokonce nasadit i úsměv, tak třeba ve srovnání s výborným dějově velmi podobným Paulem působí celá Hora čarodějnic poněkud nudně... 4/10.(24.8.2013)

Dobrodružná komedie, která je překvapivě pojata akčně, a to bych od režiséra Andyho Fickmana vůbec nečekal. Když na planetu Zemi zavítají dva sympatičtí mimozemšťané s přátelskými úmysly AnnaSophia Robb a Alexander Ludwig, tak je nejlepší jejich ochranu svěřit zpočátku skeptickému a nevrlému taxikáři s ne zrovna čistým rejstříkem Dwayne Johnsonovi. A ten se současně stará o většinu gagů a hlášek a, když se k nim ještě přidá astroložka Carla Gugino, tak se útěk před vládními agenty vedenými nesmlouvavým Ciaránem Hindsem, stává proklatě zábavnou a dynamickou jízdou pro celou rodinu. 80%(14.3.2010)

The Rock se sice zcela nevymanil z dětských filmů, ale tento se mu povedl. Jde o dobrodružně-akční snímek, ve kterém si dokonce i párkrát bouchne a ukáže své vicepsy. Jinak jde o standartní dětské dobrodružství plné akce, zajímavých lokací, povedených triků a sem tam nějaké té hlášky. Povedla se i hudba, za kterou se Trevor Rabin rozhodně stydět nemusí.(2.2.2010)

Mne sa to páčilo. Nehrá sa to na veľdielo, iba zabáva a to veľmi dobre. Z pôvodného filmu z roku 1975 si vycuciava len dejovú kostru, postavy sú však úplne pozmenené. Veľmi dobre dopadol aj casting, akcie je na detský film taktiež viac než dosť. Tých vyše poldruha hodiny utieklo veľmi rýchlo a domnievam sa, že tento film mal ísť u nás aj v kinách. Veľké plátno mu sekne viac než televízor v obývačke.(26.7.2009)

Kdybych byl nějakou náhodou řidičem taxíku, a do auta mi nastoupily dvě děti, ze kterých pak vyleze, že jsou mimozemštani a jde po nich nějaké zabijácké monstrum, tak začnu asi přemýšlet nad tím, že navštívím psychiatra, a děti při nejbližší zastávce vysadím. Avšak naštěstí se to nestalo mě, ale Dwaynu Johnsonovi, a ten má na rozdíl ode mne svaly a navrch má pro strach uděláno, tak se tedy rozhodne těmhle vcelku milým dětem pomoci vrátit se na domovskou planetu, a po cestě k tomu ještě přibere atraktivní brunetku, která mu možná, až tahle zvláštní mise skončí, zůstane jako příjemný a sympatický bonus. Disney umí udělat atraktivní rodinnou podívanou i z žánru, kterého se já osobně docela děsím a nemám ho příliš rád, a nyní se mi to opět potvrdilo. Na rovinu totiž říkám, že pokud by tento film nepocházel od studia Disney, tak bych se asi velice zdráhal na to kouknout. Takhle jsem se ale na tento film velice rád podíval a musím říct, že jsem si to parádně užil a dokonce jsem se i párkrát nahlas zasmál, takže film splnil bez problému svůj účel a já mám zase další zajímavý filmový zážitek. Co se týče hereckého obsazení, tak Alexander Ludwig je hodně příjemný, sympatický a talentovaný mladý herec, na kterého jsem během jednoho dne narazil už podruhé v hlavní roli (úplnou náhodou jsem tenhle film viděl těsně poté, co jsem skoukl Probuzení tmy, kde má tento herec také hlavní roli) a dá se říci, že se mi už nesmazatelně zapsal do paměti. Stejně tak ale zaujala i AnnaSophia Robb v roli jeho sestry a samozřejmě oba dospěláci, o nichž jsem se zmínil na začátku komentáře. Tenhle rodinný sci-fi (nebo chcete-li fantasy) film mě tedy nesmírně zaujal a nebojím se ho označit za zdařilý. Zcela po právu tedy ode mne získává čtyři hvězdy.(18.7.2010)

• - Režisér Andy Fickman se ve filmu objeví ve scéně na Alien Expo, když do něj Jack (Dwayne Johnson) strčí, aby dětem udělal cestu. (FilmFan24)

• - Hlavním asistentem při výběru lokací byl Čech žijící již několik let v Los Angeles Pavel Štěrba. (PauloZ)

• - V původním filmu z roku 1975 Escape to Witch Mountain a jeho pokračování z roku 1978 Return from Witch Mountain hráli hlavní role dětí Kim Richards a Ike Eisenmann. Oba dva si zahráli také v nové verzi. Kim Richards hrála v Escape to Witch Mountain Tiu a nyní se její postava jmenuje Tina. Ike Eisenman byl Tony v Escape to Witch Mountain a nyní hraje šerifa jménem Anthony. (FilmFan24)