Útěk na Horu čarodějnic

Hora čarodejníc

Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi / Thriller

USA, 2009, 94 min

• Kaka

Zní to až neuvěřitelně, ale Rock má komediální talent. Některé hlášky jsou v jeho podání luxusní záležitostí. Bohužel snímek jako takový je jaksi mimo od začátku až do konce. Stejně tak je tomu po technické stránce, což je na 21. století vcelku nevídaný omyl. Není tu nic co by zaujalo. Logicky tím pádem není moc o co stát budete se zoufale nebavit už při úvodních titulkách.(14.11.2009)

Naivní a dětinsky jednoduchá, ale i přímočará a zábavná. Od Útěku na Horu čarodějnic nešlo čekat více než rodinou zábavu a výsledek tomu přesně odpovídá. Nad vlnou obyčejných filmů však Útěk drží nejen příjemné a svěží obsazení, kterému pevně vládne bývalý wrestler Dwayne Rock Johnson, ale také krásná Carla Gugino stejně jako mladičká rodící se hvězda, AnnaSophia Robb. Příběh je jednoduchý, ale díky taxikáři v podání Rocka má něco do sebe a některé dialogy, resp spíše hlášky dvou dětských představitelů, kteří mluví na svůj věk opravdu "zajímavě" se dá filmu i dost často zasmát. Škoda je, že film byl v dosti aspektech pojat opravdu naivně dětinsky a některé "kulisy/věci/prostředí" nepřipomíná áčkové, ale béčkové sci-fi dělané doma na koleni (např "entity v podzemí domu"). Do všech stran průměrné, ale pravděpodobně to, v rámci látky a cílové skupiny, nemohlo být lepší.(23.7.2009)

No, mohl bych se zde v komentáři samozřejmě rozprávět o tom, jak debilní byl scénář společně s tupými výkony hlavních postav, ale proč bych to dělal? Vždyť já se docela dobře bavil. Hláškami nabitý vazoun Dwayne "The Rock" Johnson dokáže udělat i z naprosté sci-fi kraviny vydařenou akční podívanou, při které se člověk docela nasměje. Na vypnutí mozku vhodná podívaná, o které člověk nesmí v žádném případě přemýšlet. Zaručeně lepší věc, než nějaká Cesta do středu země (teď nemyslím tu klasiku z padesátých let) a podobné dnešní kraviny. Lepší průměr.(18.2.2012)

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 9/10 Efekty 9/10/// +skvělý námět, příběh, děj, zpracování, AnnaSophia Robb, hudba, akce, triky -vadí mi, že to nedali do kin/// Tento žánroví mix je naprosto mojí srdeční záležitostí. Teď jen díky, za to, že to není infantilní, na nic si to nehraje a výborně to baví. Jsem nadšenej./// Celkem 89%///(26.9.2009)

Dobrý film o dvou mimozemšťanech , kteří chtějí zachránit svou i naši planetu a tak se stane , že nastoupí do taxíku několikrát trestaného Jacka a zde zábava i jízda začíná .Nápad nijak mimořádný , ale je to přiměřeně zábavné , akční i poutavé a z mého pohledu to splňuje vše , co by měl daný žánr mít . Viděno v rámci Season Challenge Tour 2015(15.8.2015)

• - Dr. Donalda Harlana si zahrál režisér Garry Marshall. (FilmFan24)

• - Hlavním asistentem při výběru lokací byl Čech žijící již několik let v Los Angeles Pavel Štěrba. (PauloZ)

• - Režisér nepopisuje svoj film ako remake, ale skôr ako novú kapitolu vo svete Hory čarodejníc. (Greenpeacak)