Heh. Taková blbůstka, kterou člověk nesmí brát vážně - vypnout mozek a dívat se na to s někým, kdo ještě nemá občanku (jinak hrozí vypnutí televize). Docela se divím Dwaynu Johnsonovi, že do tohoto projektu vlezl - buď už nemá prachy a nebo si nečte scénáře :-))) Tak či tak, je to filmek na odreagování s přemírou pitomých fórků, klišé a dalších různých ohraných ingrediencí, které (nutno přiznat k dobru) drží Útěk na Horu čarodějnic pohromadě. 55%(29.8.2009)

Dobrodružná komedie, která je překvapivě pojata akčně, a to bych od režiséra Andyho Fickmana vůbec nečekal. Když na planetu Zemi zavítají dva sympatičtí mimozemšťané s přátelskými úmysly AnnaSophia Robb a Alexander Ludwig, tak je nejlepší jejich ochranu svěřit zpočátku skeptickému a nevrlému taxikáři s ne zrovna čistým rejstříkem Dwayne Johnsonovi. A ten se současně stará o většinu gagů a hlášek a, když se k nim ještě přidá astroložka Carla Gugino, tak se útěk před vládními agenty vedenými nesmlouvavým Ciaránem Hindsem, stává proklatě zábavnou a dynamickou jízdou pro celou rodinu. 80%(14.3.2010)

Obsahuje spoilery: "Vy jste jako mimozemšťané?" Dvojicí mimozemských teenegarů, jež nahání vládní agent s bandou mužů v černém a nějaký vesmírný zabiják. Naštěstí zrovna potkají taxikáře, který prostě nařeže každému, i mimozemskému zabijákovi aneb Dwayne Johnson vs. létající UFO talíře! Scénář příliš originality nepobral, leč nabízí to, co od akčního sci-fi pro celou rodinu divák očekává. Jinak bylo to hezký, ale že bych to musel vidět dvakrát? - 60%.(12.4.2020)

• Radiq

Čekal jsem čarodějnice, dostanu mimozemšťany. Dwayne Johnson hraje pro děti, hraje pro Walta Disneye a jeho studio, který to natočilo a jde to poznat, hraje pro naše přítelkyně, hraje pro všechny, jenom pro mě asi né. Celej film je pro mě holt slabota. Hafo digitálních efektů mě něohromí, spíš ochromí. Je tam teda nějaká ta akce, ale ta by klidně mohla být aji ve Večerníčku a děcka by z toho neměly špatný sny. Nuda.(17.1.2013)

Kdybych byl nějakou náhodou řidičem taxíku, a do auta mi nastoupily dvě děti, ze kterých pak vyleze, že jsou mimozemštani a jde po nich nějaké zabijácké monstrum, tak začnu asi přemýšlet nad tím, že navštívím psychiatra, a děti při nejbližší zastávce vysadím. Avšak naštěstí se to nestalo mě, ale Dwaynu Johnsonovi, a ten má na rozdíl ode mne svaly a navrch má pro strach uděláno, tak se tedy rozhodne těmhle vcelku milým dětem pomoci vrátit se na domovskou planetu, a po cestě k tomu ještě přibere atraktivní brunetku, která mu možná, až tahle zvláštní mise skončí, zůstane jako příjemný a sympatický bonus. Disney umí udělat atraktivní rodinnou podívanou i z žánru, kterého se já osobně docela děsím a nemám ho příliš rád, a nyní se mi to opět potvrdilo. Na rovinu totiž říkám, že pokud by tento film nepocházel od studia Disney, tak bych se asi velice zdráhal na to kouknout. Takhle jsem se ale na tento film velice rád podíval a musím říct, že jsem si to parádně užil a dokonce jsem se i párkrát nahlas zasmál, takže film splnil bez problému svůj účel a já mám zase další zajímavý filmový zážitek. Co se týče hereckého obsazení, tak Alexander Ludwig je hodně příjemný, sympatický a talentovaný mladý herec, na kterého jsem během jednoho dne narazil už podruhé v hlavní roli (úplnou náhodou jsem tenhle film viděl těsně poté, co jsem skoukl Probuzení tmy, kde má tento herec také hlavní roli) a dá se říci, že se mi už nesmazatelně zapsal do paměti. Stejně tak ale zaujala i AnnaSophia Robb v roli jeho sestry a samozřejmě oba dospěláci, o nichž jsem se zmínil na začátku komentáře. Tenhle rodinný sci-fi (nebo chcete-li fantasy) film mě tedy nesmírně zaujal a nebojím se ho označit za zdařilý. Zcela po právu tedy ode mne získává čtyři hvězdy.(18.7.2010)