Útěk na Horu čarodějnic

Útek na Horu čarodejníc

Hora čarodejníc

Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi / Thriller

USA, 2009, 94 min

Dobrý film o dvou mimozemšťanech , kteří chtějí zachránit svou i naši planetu a tak se stane , že nastoupí do taxíku několikrát trestaného Jacka a zde zábava i jízda začíná .Nápad nijak mimořádný , ale je to přiměřeně zábavné , akční i poutavé a z mého pohledu to splňuje vše , co by měl daný žánr mít . Viděno v rámci Season Challenge Tour 2015(15.8.2015)

Přesně tak přiblblé a naivní, jak by se po přečtení synopse a shlédnutí traileru zdá. Naštěstí to má fakt slušné tempo. Takže se člověk nenudí, protože se pořád něco děje. A hlavně to má sympatické herce v čele s Rockem, který má docela slušný hlášky (ale už by nemusel hrát v podobných filmech) a velice příjemnou AnnouSophii Robb, která po Therabithii opět dokazuje svůj talent. Celkově je to tedy nijak neurážející dětská sci-fi jednohubka.(31.8.2009)

• Expendable

Na film jsem se podíval pouze kvůli The Rockovi, ten tady bohužel moc prostoru nedostává a je v roli stupidního taxikáře, který vozí 2 mimozemské děti. Děj je dělán pro malé děti a je zcela předvídatelný ve stylu Garfielda. Akce co tu je mizerná a pokud se do toho Rock vloží, tak nevidíte ani zlámané končetiny nobo stříkající krev, strašná slabota. Dále UFO talíř je jako z plastu a zlý Syfon, který jim chtěl ukrást tu věcičku vypadá jako Dart Tweider po kalbě. Rock tu neběhá v tílku a nejdou tu vidět jeho krásné svaly, škoda. Lidi jsou v tomto filmu, jak už to bývá tlupou bezbraných blbců, který dokáže zničit jeden jedinej mimozemskej voják celá jednotka NASA se s ním nedokázala vypoádat. Film je na stejně debilní úrovni jako Ochránce s Vinem Dieselem. Škoda se na to vůbec koukat. The Rock se hodí do akčního ne do takovýchto sraček 15% za Rocka.(8.2.2010)

• Gilmour93

Walt Disney si vložil do závěti klauzuli, že se v jeho filmech nesmí objevit ani kapka krve natož mrtvola, tak to respektujme, ale pokud jde o vynechání spádu, vtipnosti, či napětí - tak o tom tam určitě nepadlo ani slovo.. Nu což, pokud se strachy nesesypete před hrůzyplným vesmírným zabijákem působícím jako kombinace Dartha Vadera a Václava Neckáře v motorkářské kombinéze, užijete si obstojnou hudbu T.Rabina a nejspíš i uznáte, že ze všech těch Dudlíkatorů a Policajtů ve školce (čili superdrsní akční hrdinové ničeni dětičkami) to nejpřirozeněji zvládá právě Dwayne. Nicméně na Thálii to asi ještě nebude..(10.10.2011)

Příjemná americká pohádka, na sobotní odpoledne. Čekal jsem to dobré a dobré to je. Příjemné pokoukání s talentovanými herci a slušným námětem. Samozřejmě zakončený happyendem. Filmu sedí rychlé vyprávění děje s dost rychlým tempem, u kterého se nebudete ani chvilku nudit. Hlášky neurazí, ale zároveň se nestane, že byste se u nich potrhali smíchy. Když si řeknete je to príma podívaná, "pohádka" se super efekty a vcelku dobrými hláškami. Trefili jste se. Nic víc, nic míň. ( 60 procent )(2.6.2011)

• - Číslo Jackova (Dwayne Johnson) taxíku je 1975 a je stejné jako rok natočení původního Escape to Witch Mountain (1975). (FilmFan24)

• - Hlavním asistentem při výběru lokací byl Čech žijící již několik let v Los Angeles Pavel Štěrba. (PauloZ)

• - V původním filmu z roku 1975 Escape to Witch Mountain a jeho pokračování z roku 1978 Return from Witch Mountain hráli hlavní role dětí Kim Richards a Ike Eisenmann. Oba dva si zahráli také v nové verzi. Kim Richards hrála v Escape to Witch Mountain Tiu a nyní se její postava jmenuje Tina. Ike Eisenman byl Tony v Escape to Witch Mountain a nyní hraje šerifa jménem Anthony. (FilmFan24)