Heh. Taková blbůstka, kterou člověk nesmí brát vážně - vypnout mozek a dívat se na to s někým, kdo ještě nemá občanku (jinak hrozí vypnutí televize). Docela se divím Dwaynu Johnsonovi, že do tohoto projektu vlezl - buď už nemá prachy a nebo si nečte scénáře :-))) Tak či tak, je to filmek na odreagování s přemírou pitomých fórků, klišé a dalších různých ohraných ingrediencí, které (nutno přiznat k dobru) drží Útěk na Horu čarodějnic pohromadě. 55%(29.8.2009)

• AppleCore

WARNING: v následujícím komentáři jsou použity nespisovné výrazy pro zdůraznění pocitu z filmu. Platí zde stejná věc, kterou jsem psal v komentáři u filmu Inkoustové srdce, ale s tím, že tohle je mnohem horší. Tohle je jenom další tupá dětská vomrdávka, která je tak neuvěřitelně voddělaná hudbou, že debilitu scénáře a děje samotnýho nemusim vůbec zdůrazňovat. Nejhorší na tom je ten strašně rádoby akční drajv, kterej vás má donutit si myslet, že koukáte na film Michaela Baye, ale přitom se pořád jedná o strašně natočenou pohádku nějakýho Andy Fickmana, kterej o filmovym řemeslu nemá evidentně ani páru. Docela lituju toho, že sem filmu Inkoustové srdce dal dvě hvězdy, protože o proti tomuhle je to na čtyři. Dodatek: To, že to je určený spíše dětem nemění nic na tom, jak debilně je to natočený.(20.7.2009)

Kdybych byla mladší, tak dám asi 4, takto je to spíš 3*. Byl to vcelku dobrý film, ale přesto mu chybělo ono "něco", kvůli čemu byste si ho zapamatovali a oblíbili. Herci vybraní asi dobře, efekty asi dobré, hudba ani nevím, že by tam nějaká byla, příběh se celkem dal, no jak říkám, "něco" tomu chybělo...(2.6.2009)

Rodinný film. Všechno je tady uzpůsobeno pro dětské diváky, ale ani dospělí nepříjdou zkrátka. Je tu pár dobrých nápadů, ale žádná velká originalita. Příběh sám o sobě je velmi jednoduchý, možná až prostinký. Tempo příběhu je svižné, takže neohrozí, že by se divák nudil. Raději bych byla, kdyby Dwayne Johnson hrál v nějaké dospělácké akční pecce.(24.1.2012)

• Expendable

Na film jsem se podíval pouze kvůli The Rockovi, ten tady bohužel moc prostoru nedostává a je v roli stupidního taxikáře, který vozí 2 mimozemské děti. Děj je dělán pro malé děti a je zcela předvídatelný ve stylu Garfielda. Akce co tu je mizerná a pokud se do toho Rock vloží, tak nevidíte ani zlámané končetiny nobo stříkající krev, strašná slabota. Dále UFO talíř je jako z plastu a zlý Syfon, který jim chtěl ukrást tu věcičku vypadá jako Dart Tweider po kalbě. Rock tu neběhá v tílku a nejdou tu vidět jeho krásné svaly, škoda. Lidi jsou v tomto filmu, jak už to bývá tlupou bezbraných blbců, který dokáže zničit jeden jedinej mimozemskej voják celá jednotka NASA se s ním nedokázala vypoádat. Film je na stejně debilní úrovni jako Ochránce s Vinem Dieselem. Škoda se na to vůbec koukat. The Rock se hodí do akčního ne do takovýchto sraček 15% za Rocka.(8.2.2010)

• - Hlavním asistentem při výběru lokací byl Čech žijící již několik let v Los Angeles Pavel Štěrba. (PauloZ)

• - Režisér nepopisuje svoj film ako remake, ale skôr ako novú kapitolu vo svete Hory čarodejníc. (Greenpeacak)

• - Dr. Donalda Harlana si zahrál režisér Garry Marshall. (FilmFan24)