Mne sa to páčilo. Nehrá sa to na veľdielo, iba zabáva a to veľmi dobre. Z pôvodného filmu z roku 1975 si vycuciava len dejovú kostru, postavy sú však úplne pozmenené. Veľmi dobre dopadol aj casting, akcie je na detský film taktiež viac než dosť. Tých vyše poldruha hodiny utieklo veľmi rýchlo a domnievam sa, že tento film mal ísť u nás aj v kinách. Veľké plátno mu sekne viac než televízor v obývačke.(26.7.2009)

• bart_

Schválně jsem tenhle snímek zhlédnul celý. Je vidět, že i když megafirma Disney vlastní ve filmovém světě skoro všechno (Lucasfilm, Pixar, Marvel..), i přesto, pokud vydají nějaký originální autorský film, je to většinou totální bejkárna, propadák. Tenhle snímek je důkazem. Nechápu jak Dwayne Johnson může přistoupit k natáčení. Ještě že nejsu dítě v téhle době, to už bych totálně zděbilněl. A navíc je to totální kopírák Paula.(9.8.2017)

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 9/10 Efekty 9/10/// +skvělý námět, příběh, děj, zpracování, AnnaSophia Robb, hudba, akce, triky -vadí mi, že to nedali do kin/// Tento žánroví mix je naprosto mojí srdeční záležitostí. Teď jen díky, za to, že to není infantilní, na nic si to nehraje a výborně to baví. Jsem nadšenej./// Celkem 89%///(26.9.2009)

• slunicko2

Béčková sci fi komedie. 1) Docela jsem se bavil. Že jde o béčko na sebe film práskne hned v první minutě. Se stejnou hbitostí uvede diváka do děje. Někdy v desáté minutě už jsou karty rozdány, divák přesně ví, kdo je kdo, a akce může začít. 2) Samozřejmě důsledkem takového přístupu je, že v tomto "thrilleru" (kdo film takhle označil, fakt netuším) je asi tolik napětí, jako když pozorujete tramvaj vyjíždět z depa. Zařadit film do žánru "fantasy" svědčí pak o jediném - totální neznalosti tohoto pojmu a "dobrodružný" snímek sice je, ale i v tomto případě "ten kdosi" sekl vedle. Že jde o sci fi, souhlasí, a dodal bych, že je to i komedie. 3) Bohužel se však film nevyhnul syndromu, obvyklému u většiny béčkových i u některých dalších filmů - říkejme mu syndrom urychlení. Někdy v polovině to vypadá, jako by věc lajdácké tvůrce přestala bavit (u scénáristy bych tomu i věřil) a rozhodli se to nějak rychle splácnout. Děj získává na rychlosti a ztrácí na věrohodnosti, béčko se mění v céčko, množství nesmyslů se řádově zvyšuje a nuda stoupá. Místo řádného vyvrcholení nastává pak jen jakási křeč, kdy je divák uspokojen jenom z faktu, že je už konec. Až do doby, než se hrdinové dostanou k oné Hoře čarodějnic, je to docela prima. Pak je to děs běs. 4) Z hereckých výkonů za zmínku stojí snad jedině šéf vládních jednotek Ciarán Hinds, i když jsem o něj viděl lepší výkony v lepších filmech (za všechny seriál Řím, kde hrál Césara).(19.11.2010)

Tenhle film má jednu velkou nevýhodu: už z dálky je na něm poznat, pro kterou cílovou skupinu diváků je určen. Takže nečekejte seriózní sci-fi, zapomeňte kolik vám je a bavte se s překvapivě vtipným Dwaynem Johnsonem, milou dětskou dvojicí Robb-Ludwig a jednoduchým scénářem splácaným za jedno odpoledne.(31.7.2009)