Sedmiletá Leslie je při cestě ze školy unesena dvojicí mužů, kteří jí namluvili, že byli požádáni jejími rodiči, aby se o ni postarali. Odvezli ji na neznámé místo, kde se setkala s černošským sirotkem Donniem. Po čase Leslie uvěřila, že rodiče už o ni nemají zájem a nechtějí, aby se vrátila domů. Obě děti zůstaly v rukou pedofilních únosců a musely se podvolit i požadavkům jejich zvrhlých „zákazníků“. Leslie s Donniem spojilo vzájemné až sourozenecké pouto a společně utíkali do svého tajného světa, který si vytvořili při čtení Knihy džunglí. Pak se příběh posune o deset let dopředu, kdy oba, již na prahu dospělosti, žijí na ulici, živí se tím jediným, co se v životě naučili, a přitom se stále starají jeden o druhého. Jednoho dne je však Leslie postavena před fakt, že její rodiče stále žijí a ona by se mohla vrátit domů. (lola3121)

rockwoman

"Musíš si vytvořit svou vlastní rodinu. Někoho, kdo bude mít oči otevřené, když ty zavřeš svoje." ...Člověk ani nechce pomyslet, kolik asi po světě létá křehkých motýlků jako byla právě malá Leslie. Nedívá se na to příjemně, ale je dobře, že se před tím nezavírají oči a točí se o tom filmy. ()

venca163

Poměrně silný snímek, u kterého mám jen pocit, že nevyužil plně svůj potenciál. Každopádně ta první část s dětma byla drsná a skvěle zvládnutá. A ten starý pedofil byl pomalu nejkladnější postavou filmu. Naproti tomu jeho posluhovač, který to dělal jen pro prachy, byl řádně odporný. (SPOILER) Druhou část zachraňuje absence happy endu. (75%) ()

Hanys_

Mrazivé a hodně silné téma. V první půlce jsem několikrát doslova zalapal po dechu, protože to všechno působilo až otřesně reálně. I díky neuvěřitelnému výkonu maličké Leslie. Rozhodně to není žádná optimistická podívaná, ale i takové filmy by měly vznikat a mělo by se o nich vědět, protože nám předkládají pravdu. Ikdyž krutou.. 7/10 ()

dormouse

Já jsem film nedokoukala a asi už nedokoukám. Mám žaludeční vředy. Kdyby film nabízel odpověď na otázku, proč se hrdinové v kterékoli fázi svého zotročení nepokusili se vzepřít, pak bych se dodívala. Nebo kdyby naznačil že se hrdinům život na uluci natoli zalíbil, že jej nechtějí opustit a ještě k němu převědčují jiné, a snažil se odpovědět, v čem je ten život tak skvělý, dodívala bych se. Ale 16 letá dívka, byť nezletilá, podle chování inteligentní a dospělá, už by o svém osudu měla rozhodovat sama. Navíc nepůsobila slabošským dojmem člověka, který "nedokáže stoku opustit". ()

Angelino

Hnus. Miestami na vracanie. Bezmocnosť. Zároveň viacero veľmi vhodne nedotiahnutých dejových línií a držanie sa tej hlavnej. No stále tomu niečo chýba. Možno väčšia konzistentnosť, dotiahnuť niektoré myšlienky do väčšej hĺbky.... nebol to čistý zásah do čierneho a scenár na to určite potenciál mal. ()

valasek.m

Neskutečné psycho, opravdu se mi ani nechce věřit tomu, že se takové věci v 21. století dějou! Úžasný výkon dětských herců, zahrát tohle a nepřipouštět si to, to opravdu klobou dolů, opravdu by mě zajímalo, co je jim ronilo v tu chvíli v hlavě... A hlavně malá Leslie. opravu neskutečné... ()

sona123

Uf! Tak to byl těžký film. Docela jsem bojovala s tím, zda se vůbec dívat - zneužívání malých dětí není zrovna můj šálek kávy. Nicméně jsem se dodívala. A jsem ráda, proč zavírat oči před tím, co je realitou? Film má tempo, nenudí, všichni hrají bravurně a konec je výborný. Jen to téma se mi těžko rozdýchává, proto tři hvězdičky. ()

Mírouš

Tak to byl zase nářez...Hnus, hnus a ještě jednou hnus. Škoda, že nemůžu navrhovat zákony. Pro takovýhle případy (a myslím, že jich není málo), bych měl speciální tresty. Takový hovádka patří zavřít někam do mučírny a nechat je chcípat, velmi pomalu a v ukrutných bolestech. Zlatej středověk... Zase další film u kterýho jsem ronil slzy, bylo to hozně působivý. Jak už tady někdo psal, ta holčička byla naprosto úžasná. Obdivuju, jak to dokázala zahrát. Já mít dceru, tak nevím, jestli bych ji nechal natáčet takovej drasťák, spíš ne... ()

Sagara

Tak takto som Britu (meno postavy, ktorú hrá Gillian Jacobs v seriály Community) nechcel vidieť. Úlisný Tom Arnold mi naháňal mráz. A sekundový štek Pety Wilson ma pobavil. Drsné a skutočné. ()

mira007

Film, u kterého děj neplyne moc poutavě, ale přesto silně působí. První polovina je pedofilní linka, kde si mi zdála asi nejvýraznější věc, kterou jsem si z toho vzal, že pedofilové nejsou viděni jako zrůdy, ale perfektní manipulátoři, kteří se dokážou komunikativně nabourat do intimní sféry malých dětí. Když je malá hrdinka ve věku sedmi let, tak se na to opravdu těžce kouká a místy se zvedá žaludek. Pro mne z filmového hlediska je zajímavější druhá část, kdy holčina vyrostla a je z ní feťačka a prostitutka, která se nedokáže navrátit do původní rodiny. To téma samo je hodně silné a zajímavé. Celkový dojem z filmu je, že si ho zapamatuju, ta pedofilní část - to jsem nikde neviděl zpracované a herecké výkony obou dívek famózní. ()

neneka

Brečím a hlava mě bolí, příběh, který není fikcí, ale vychází z reality, jejíž tvrdost je tak neskutečná a nespravedlivá, pochopit to nejde... takže slzy, vztek, lítost a nezměrný smutek... a nedokáži se odosobnit a nedokáži vyjádřit tak jako anderson uznání nad excelentními výkony pedofilů, nějak se mi do toho nepřestává míchat moje vlastní role matky... a ta nezměrná bolest. ()

zdenur

Dva roky výprav mezi děti ulic a výsledkem je tohle? Všechno je tak jednoduché, únosy jedna báseň, hodní strejdové melou perverzní historky o housenkách a ty tupé policejní komanda? Proboha, jen doufat, že to tak není i ve skutečnosti. Největší plus, které vyrovnává většinu mínusů je obsazení - radost pohledět. ()

sedlo03

Tolik nevyužitého potenciálu, přesto tak nádherné! Ten konec mě prostě naštval, ale tak to asi má být, aspon mi to bude ležet v žaludku chvíli. Škoda, že se toho neujal třeba Medem, to by byla teprve citová vydírárna, 75% ()

Florfila

Co na to říct? Tohle téma je samo o sobě hrozné. Ale upřímně, ze začátku jsem se nudila. Bylo to příliš utahané. Ale vypněte takový námět. To bych se musela stydět... Každopádně ve chvíli, kdy už děti "dospěly", to začalo být velice zajímavé. Ten moment, kdy si Donnie myslel, že ho Leslie opustila...málem mi ta scéna utrhla srdce. A pak návrat domů. Kdo by byl schopen zůstat? Šlo by to? Konec byl vážně velmi pohnutý a já si ani v nejmenším nedokážu představit, co všem zúčastněným muselo probíhat hlavou, co cítili... ()

Martyr

Ani sympaticky afrobrazilec a krasna modelecka v ulohe lacnej kurvicky ma nepresvedcili. Co sa tyka tem zapachajucich pedofiliou alebo inou zvrhlicinou ked trpia nevinni(obzvlast deti alebo zeny), nestava sa mi casto ze by som nemal chut vyskocit z okna so sekerou s chutou potrestat poloplesateho, podozrivo laskyplneho suseda venujuceho sa svojim dcerkam..a stalo sa. Absolutne zhnusenie z tychto "laskyplnych" pankov milujucich vsetko ruzove sa nedostavilo. Mozno to bolo tou "australskou street music" a mozno z toho, ze od polky sa dej posunie o 10 rokov dopredu bez nejakeho vysvetlenia, ked sledujeme zufalcov tulajucich sa zivotom bez moznosti vratit sa spat k normalu. Nepochybujem, ze takto nejako to vo svete naozaj chodi a tito uchylni zmrdi dokazu kvoli svojim orgazmom znicit zivoty tisickam deti ale na tento namet by to chcelo silnejsie prevedenie. ()

Bozvav

Velmi emotivní příběh, jenž poukazuje na to, že přežít se dá sice lecos, ale k žití to není. Pedofilové a obchodníci s bílým masem patří mezi nejhorší svoloč na planetě.  Naši hlavní hrdinové sice přežili velmi kruté dětství, nicméně jejich další životní cesta jim neskýtá mnoho vyhlídek, protože takovéto zážitky jeden dotr prostě z hlavy nevymaže. Velmi se mi líbilo to, že se nejednalo o nějaký happy end, ale naopak  se ukázala ta obrovská propast mezi poklidným životem její rodiny, kde se evidentně se ztrátou dcery vyrovnali možná až příliš dobře a mezi tím, co Leslie prožila a v jakých podmínkách musela přežít a předčasně dospět.  Námět výborný, zpracování dobré, herecké výkony výborné, snad jen některé emoce, zejména v druhé polovině mohli nechat probublat trochu více do hloubky. Za mne 90%. ()

BathoryMan

Otrasné a pravdivé........Človek si pri sledovaní takéhoto filmu uvedomí že podobné pedofilné hovado ako bol Tom Arnold može byť kludne aj váš sused!A hlavných postáv vám počas celého filmu príde nesmierne ľúto.Zato čo si prežili v detstve by si zaslúžili radostnejšiu budúcnosť než do akej bohužial vyrástli!A John Malkovich tu síce hrá len malú úlohu sociálneho pracovníka ale pre hlavnú hrdinku dosť významnu! ()

Charlie84

Až na televizní look ok. Výborní herci, na 110 min. minimum hluchých míst, silný příběh, u nějž potěší jeho uzavřenost - sleduje osudy dětí od únopsu až po....nebudu spoilerovat (zvláště když už se o to postaral autor "anotace":). Chybí tomu na špinavosti a občas trochu přitlačit na pilu by přidalo autentičnosti - na druhou stranu chápu, že bychom se tímto postupem od dramatu mohli dostat k uplně jiným žánrům, na které nevím jestli by se (nejen) mi chtělo dívat. ()