Margaret Tateová nemá žádný osobní život a je oddána svému náročnému zaměstnání. Pracuje jako výkonná šéfredaktorka knižního vydavatelství, která se s oblibou vozí po svých podřízených včetně svého asistenta Andrewa. Když se dozví, že jí nebylo obnoveno vízum a hrozí jí deportace z USA, prohlásí se před imigračním úředníkem za Andrewovou snoubenku. Zaskočený asistent svou šéfovou z duše nesnáší, nakonec s návrhem souhlasí jen pod podmínkou, že ho po svatbě udělá redaktorem a pojede s ním na rodinnou oslavu na Aljašku. Imigračnímu úředníkovi jsou od začátku podezřelí. Informuje je proto, že budou vystaveni sérii otázek o sobě navzájem a pokud se jejich odpovědi nebudou shodovat, Margaret bude deportována a Andrew půjde do vězení. Svatba se blíží, málokdo jí věří, ale pro dříve silně ponižovaného asistenta je to jedinečná možnost, jak své nadřízené oplatit všechno dosavadní příkoří. (TV Nova)

PauloZ

Klasická americká komedie, která ,,nečekaně,, končí happy endem a je naprosto předvídatelná. Ale je tam dost zábavných scén, takže jsem se celkem bavil. Nadprůměr to ale není. ()

Marsik

Příjemná romantická komedie, která měla v závěru dramatický nádech, což určitě nebylo na škodu. Sandru Bullock sice nevyhledávám, ale rozhodně proti ní nic nemám, ba dokonce se mi tady líbila. Stejně tak Ryan, který je beze sporu kvalitní herec. Chválím za nápad filmu, herecké obsazení, kameru (zejména záběry z Aljašky) a pro mě přijatelné skloubení komedie a dramatu. Zkrátka jedna z těch romantických komedií, která se povedla. 80% (with J.) ()

Astaroth12

Začalo to podobne ako film Diabol nosí Pradu,v tomto prípade tú drsnosť som veril viac M.Streep ako S.Bullock. Musim uznať veľmi svieža komédia so sympatickými hercami.S.Bullock ako drsná redaktorka ma moc nepresvedčila,ale aj tak splnila moje očakávania.R.Reynolds ako asistent diablovej milenky to zahral veľmi dobre.No ale najviac ma pobavila babka Andrewa v podobe B.White bola fakt úžasna,keď tancovala lesní tanec tak som sa bavil.Dobrý bol aj striptér,predavač,čašník,oddávajúci v jednej osobe Ramon.Zhniem to veľmi som sa bavil od začiatku až do konca. ()

F.man

Jedním okem sem, druhým uchem tam. Pokud potřebujete žehlit košile na dvoutýdenní konferenci v Reykjavíku, Návrh si k tomu klidně pusťte. Zvracet nebudete a límečkum zvládnete věnovat dostatečnou pozornost. A to se cení. Mimochodem, věděli jste, že té paní je padesát let? We'll tell my family about our engagement when I want and how I want. Now, ask me nicely. ()

Anchi

Hodně příjemná romantická komedie a z nějakýho mně neznámýho důvodu ve mně zanechal stopy polibek, který zde proběhne hrozně krásně, něžně, přirozeně... Asi jsem šílená :-)) ()

zdepapepa

Ideální odpočinková romantická komedie, jestli přijdete na hru Anne Fletcherové, že se žádné průkopnictví konat nebude, budete se, řekl bych, královsky bavit. Doporučil bych koukat se svojí drahou polovičkou. Tu Devil Wears Prada, tu Zelená Karta, tu Cesta z města, tu videoklip k hip-hopové písničce. Každopádně vše do sebe krásně zapadá, chemie mezi herci funguje na výbornou (a nejen ústřední dvojice, viz babička Betty White nebo Ramone), gagy tu originální, tam trochu ohrané, nicméně bych vypíchnul dva - nečekal jsem, že mě pobaví Sandra Bullock honící orla se psíkem v ruce, leč stalo se tak. Pak také závěrečná scéna po boku titulků, tam si scénáristi vyhráli. Když si k tomu připočtete skvěle vypadající S.B. ve svých 45 letech, vyjdou vám taky silné tři hvězdičky. ()

baribal

Další romkom, kterých američané vychrlí desítky ročně. Kdyby nebylo stupidně roztahaného a kýčovitého konce, jednalo by se o jednu z nejlepších komedií poslední doby. Bohužel razítko "hollywood" je tady dost viditelné, takže některé scény, gagy a vtipy Vám přijdou, že jste je už někde viděli. Celkově bez jakýchkoli nápadů, které by vysunuli film z řady. Nechci říkat, že to je škoda, protože tenhle film splnuje všechna kriteria hollywoodske romanticke komedie a já se u ní velmi dobře bavil. ()

phoebess

Na tenhle film jsem se šla podívat už s tím, že to bude taková průměrná komedie, kde se občas zasměju, občas podivím, co to vůbec zfilmovali za frašku... ale musím říct, že mě to velmi mile překvapilo, nikdy jsem si nemyslela, jak dvojice Bullock - Reynolds půjdou dohromady a že se budu bavit... a taková třešnička na dortu - vtipně zahraná postava babičky Betty Whiteovou. Krásně prostřídané vtipné scénky s těmi "normálními" romantickými/smutnějšími. Chmmm, taky bych stejně jako filmová Margaret chtěla aspoň jednou zažít pokus o výměnu psa za mobil s orlem:-D ... Po dlouhé době nějaká romantická komedie, jejíž děj do týdne nezapomenu, a to je plus! ()

Paxxx.cz

Po Chceš mě, chci tě další povedená romantická komedie, která hodně těží z přítomnosti nestárnoucí Sandry, které to zde fakt slušelo. Vcelku jsme se bavil a za příjemnou hereckou dvojci Bullock a Reynolds 3,5 hvězdy. ()

Wysch

Pecka! Až na to, že celkem 50% stopáže mě znudilo, jinak se našla i vtipná místa, našla se romantika a našli se dva herci, kteří (pořád ještě) umějí (v případě Ryana bez pořád ještě) hrát. Nejiskří to ale mezi nimi, není tam chemie a bez tohohle nějaká romanťárna nemůže fungovat. [DVD] ()

kareen

Nic nového pod sluncem, Sandra Bullock ve své typické roli chladné kariéristky, která pod vlivem lásky ukáže svou citlivou stránku, načež se vyjeví, že je ve své podstatě empatická, romantická žena a nic tedy nebrání závěrečnému happy endu. Měla bych to označit jako spoiler, jenže pochybuji, že by se našel někdo, koho by to skutečně překvapilo. Sandru beru jako docela slušnou komičku, ale tady nemá moc příležitostí předvést zrovna tuto svou hereckou polohu (pokud nepočítám lesní scénu s babičkou, ta byla vážně trapná) a Ryan Reynolds mi připadal vždy tak nějak nevýrazný a tímto filmem se to nijak zvlášť nezměnilo. Takže těžký průměr, jenž nepřináší nic nového, ale na druhou stranu ani nenudí, což z toho dělá ideální oddechovku, při níž se může divák rozvalit v křesle a vypnout mozek. ()

Tayen

Bůh a ti, co mě znají, ví, že romantické komedie jsou na mém žebříčku oblíbenosti hodně dole, hůře na tom jsou už jenom Westerny a rodinné komedie se zvířaty. Jednou za čas se ale objeví film, který je jak vystřižený z červené knihovny, a do kterého jsou přimíchané sic provařené, ale stále platné gagy a nějaká ta hvězda, která se sice hodně snaží, ale pořád jí to nějak nejde (Sandra). Mno, a takovým filmem je i Proposal. A mně se ten film kupodivu líbil. Možná je to tím, že mám ráda kombinaci "zlá" ale fešná šéfka a ušlápnutý někdo (jo proto mám ráda i Ďábel nosí Pradu a Sněhovou královnu :-)), nebo je to tím, že ona je výrazně starší než on (jo, i ve mně je trocha toho feminismu, nu což, jsem ženská :-)) - ono se to totiž tak často nevidí -, nebo je to obojím - trefa do černého. Rozhodně to není Aljašskou krajinou ani tím čoklem. Já se bavila a ačkoliv to skončilo happy-endem, tady mi to ani moc nevadilo. BTW: ta babička je super. ()

Asgy

Veskrze průměrná komedie, která sice neurazí, ale dojem kazí spousta předvídatelných klišé. Podruhé tento film vidět určitě nepotřebuji, ale na zabití večera je použitelný. ()

mysiak

Oslavujme návrat Sandry Bullock...jéééj..ale je tu aj Ryan Reynolds...Návrh je typická romantická komédia, akurát pozmenený nápad...ináč šablóna je tá istá...iskrenie medzi hlavnými hrdinami a chémia funguje vynikajúco..a preto je Návrh nadpriemerná tuctová romantická komédia ()

Popluh

Je to ten typ romantické komedie, která vás ničím nepřekvapí a ani jí to nevyčítáte, protože dostanete přesně to, co očekávate. Návrh navrch přihazuje i sympatické herecké obsazení přičemž se jedná snad o historicky první film, ve kterém mi Sanda přišla jako kus. Film navíc do svér "trapného" humoru ulétává snad jen dvakrát (orel a babiččin rituál), ale pokaždé je to svým způsobem vtipné, byť hodně vzdálené stylu celého filmu. ()

GodComplex

Kdyz si jdete vychutnat Sandru, tak je to docela ok, chvili je tam i v satenove nocni kosilce a chvili uplne naha. Vsechno ostatni od nesympatickeho Ryana Reynoldse az po totalne klisovity romanticky pribeh, je zoufalost nad zoufalost. 4/10 ()

MikO_NR_1909

Nenáročná romanca, ktorej komediálne a romantické hrany pochádzajú výlučne z béčkových vôd 21. storočia. Pokiaľ ste čakali väčší prúser, môže vám odľahnúť, ale keď ste v tom očakávali prvotriednu žánrovku, musíte zúriť. ()

Ferry

Klasická romantická komedie, která bohužel nepřichází s ničím novým. Sice si do poslední chvíle nejste jistí, jak to teda dopadne, ale nakonec to dopadne stejně jako každý romaňťák. Za vtipné momenty a příjemné obsazení tři *. ()

ABLABLABLA

Řekla bych, že tohle je nejpovedenější romantická komedie roku 2009. Výborné obsazení - Sandra Bullock a pro mě naprosto nový Ryan Reynolds (sice jak jsem zjistila,že už jsem ho v některých filmech viděla, ale nikdy mě nezaujal natolik, abych si ho pamatovala). Skvělá gradace filmu, kdy jste se měli pořád čím bavit. Hudba, kamera a všechno prostě ok. Ale teda plodící deka:D no coment. Jinak vážně výborná zábava a dostalo to do mě i emoce, což se ne u každé romantiky stává a za to je rozhodně taky plus. Co víc dodat než "Ne, vem si toho psa, vrať mi mobil":D ()

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Tatum a Bullock hvězdami romantické komedie

Tatum a Bullock hvězdami romantické komedie

30.12.2020

Mělo se jednat o opětovné setkání hvězd filmu Návrh Sandry Bullock a Ryana Reynoldse, nakonec se ale v nové romantické komedii The Lost City of D od studia Paramount objeví po boku známé herečky… (více)

Šíleně bohatí Asiati mají bohaté problémy

Šíleně bohatí Asiati mají bohaté problémy

06.09.2019

Člověk by řekl, že když studiu nějaký film, obzvlášť chválená komedie, ještě navíc s asijskými hrdiny v popředí, vydělá nečekaně velký balík peněz, budou zástupci studia ochotní tvůrcům na… (více)

Sandra a Ryan tentokrát v akci

Sandra a Ryan tentokrát v akci