Poštovní ředitel Philippe Abrams chce získat místo na Francouzské Riviéře. Celá rodina je natěšená, jak bude žít na slunci u moře. Philippe se dopustí podvodu a do dotazníku vyplní, že je invalida. Brzy se všechno provalí a následuje trest - dva roky si musí odkroutit jako ředitel pošty v Bergues, obávaném to místě na severu v le Nord-Pas-de Calais. Opouští svou ženu a dítě a odchází na to děsivé místo, kde je strašná zima a žijí tam opilci, nezaměstnaní burani a mluví se nepochopitelným dialektem, kterému se říká Ch'ti... (TV Prima)

Zik2

Opravdu dobrý námět vyšuměl trochu do prázdna, celkově je film fajn, ale neoslní, nemá výrazný děj ani vyloženě vtipné scény, závěr je dost kýčovitý happy end. ()

Disease

Sice to stojí jen na jednom jednoduchém nápadu, ale tvůrcům se povedlo vytáhnout z toho maximum. Pomalejší rozjezd mě trochu odradil, ale pak je to bez chyby. ()

arcticsky

Překvapivě dobrá francouzská komedie o "buranech" ze severu, kteří mluví podivným nářečím a vůbec - mají divné chování...a že to vše může být jen předsudek. ()

Olík

V rubrice „zajímavosti“ je u této severoregionální taškařice uvedeno, že jde o doposavad divácky nejnavštěvovanější domácí film a i já jsem v jednom nejmenovaném periodiku nedávno četl recenzi, kde byla Boonova režijní druhotina častována přídomkem „nejlepší francouzská komedie posledního desetiletí“. No nevím, jestli je to tím, že já osobně neparlevuju france nebo obden neobědvám žabí stehýnka, ale jestli tohle má být vrchol komediální tvorby určité dekády, tak potom je něco shnilého ve státu Francouzském. Tímto určitě nechci říct, že Vítejte u Ch'tisů je nějakým nesoudným propadákem, ale když už se bavíme o Danny Boonovy, tak u jeho debutu Skrblík (r.2006) jsem se bavil daleko více. Nenáročná skica, založená na odlišnosti regionálních stereotypů, dohání nízkou frekvenci humorných situací lehce infantilní lidskostí, ovšem pořád platí, že její dosah ocení především obyvatelé République française. ()

vojo

Milá francúzska poštárska rozprávka, ktorá je miestami veľmi vtipná. Na pohodové chvíľe vo dvojici ako stvorené... Plus ešte ako pozvánka na sever Francúzska, tiež asi funguje výborne. Áno aj takto sa dá spraviť výborná reklama. ()

Rathalos

Jeeeej,Dany Boon je moj oblubeny herec,jeho komedie zboznujem a tato nie je vynimkou,francuzi opat dokazuju svoj talent na komedialny zaner,nasmial som sa neskutocne,aj ked som obcas nerozumel,co to tam hovoria,ale aj tak 5 hviezdiciek...:-) ()

tranquill

Velice příjemná komedie, kde nejde jen o humor týkající se místního slangu, což kvituji, protože pak by film upadl do spousty ztřeštěných výplodů, které chrlí některé evropské, ale i americká kinematografie, a které lze hodit tak do jednoho pytle a utopit v rybníku :-)) ()

Rockerman

Velmi příjemná a milá komedie, u které se možná nebudete válet smíchy, ale neuráží a pohladí vás na duši. Navíc přináší romantickou lásku, která překoná vše, co jí stojí v cestě a zvítězí. Je to také film o předsudcích, jaké zažíváme i v naší republice. Pražáci nemají rádi Ostraváky nebo Brňáky a naopak. Já si myslím, že blbci žijí všude, ale všude se také najdou slušní a poctiví lidé, tak jako ve filmovém Bergu, na severu Francie, do kterého je přeložen hlavní hrdina filmu, kde má pracovat, jako ředitel pošty. I on se nejdříve na Ch´tisy dívá s nedůvěrou, která se však brzy mění ve velké sympatie. Musím říct, že mi trochu lezlo na nervy to jejich "šišlání", ale naštěstí to nepřekročilo únosnou mez. Takže, kdo se chce příjemně pobavit, ale také dojmout, je to film pro tebe. 80% ()

Véronique

Uffffffff, tak to boli, a myslim, ze nejen frankofily ... Co je to za preklad ? :( V kazdem pripade je tato komedie, ktera naznacuje renesanci drive tak uspesneho zanru francouzske kinematografie, tedy komedie. Vyborny napad, jak dostat na platno kulturni rozdily panujici v jedne zemi - jih vs. sever. Spoustu nadsazky, ktera vyvolava usmev na tvari, dejove zvraty ci jazykove presmycky :) A vetsina z nich velmi, velmi povedenych ! Ch'time fait rire et sourire ... 75% ()

PEZ

Divacky najuspesnejsi francuzsky film v historii. Len na domacej pode ho v kine videlo viac ako 20 milionov ludi! Rovnako aj trzby dosiahli len vo Francuzsku 250 mil. USD! Takze uspech ohromny. Ja som pred pozeranim iba vedel, ze to nie je zla komedia. Na zaciatku som bol skepticky, pribeh sa rozbiehal pomalicky, ale od prvej tretiny som bol uz chyteny a zacal som sa prijemne zabavat. Nie je to podla mna komedia, pri ktorej sa budete sulat od smiechu, ale uchechtaval som sa neustale a asi tri sceny boli naozaj vtipne tak, ze som sa schuti nahlas zarehotal. Dokaz, ze aj dnes vedia frantici nadviazat na klasicku komedialnu vlnu a vytvorit nieco nove a zaroven vtipne. A z coho ineho sa dat tak dobre robit sranda ako z predsudkov medzi mestom a vidiekom? :) Apropo, film stavia nielen na stereotypoch, ale aj na vidieckom slangu. Preto nie je mozne vsetky dialogy presne prelozit. Ti co vedia dobre francuzsky, budu mat zazitok o level vyssi. Takze odporucam original s titulkami. A Kad Merad (ktory je alzirskeho povodu) potvrdil, ze je jeden z najvyraznejsich francuzskych hercov poslednej dekady. 8/10 ()

Margarettka

Moc příjemná, opravdu vtipná a uvolněná komedie od roztomilých Frantíků! Je kouzelné, jak si v každé zemi lidé dokáží utahovat ze svých spoluobyvatel z jiné části země! :) První polovina filmu zaručuje namožené břišní svaly od nepřerušovaného smíchu, v té druhé to na konci jistí spiknutí městečka proti manželce pana poštovního ředitele - především pak nezapomenutelné barbecue! Film jsem viděla v němčině, kde vtipy ohledně dialektu vynikly dobře - netroufám si hodnotit, jak zní film česky. Možná ale stojí za to se kvůli stoprocentnímu vychutnání rodinné komedie naučit francouzsky! :) ()

Chip89

Jásám a tleskám, Francouzům se povedl film, u kterého jsem se bavila. Ani se nedviím, že to na francouzské půdě melo takovou sledovanost, pro ně to musí být ještě vtipněější než pro mě. Ale já se nad jednoduchostí humoru zasmála a relaxovala jsem. CO všechno pro nás neudělají opravdoví kamarádi, aby se manželka nezlobila??:D Prostě jednoduché, ale plné humoru:) ()

Lavinia

Hrozně prostoduchý filmík, pro Francouze jistě vrchol komedie a zábavy, pro kohokoli jiného dost nuda - pidizápletka, ale nepřeložitelné, alespoň ne tak, aby se člověk nenudil. Ostatně kdo má všech pět pohromadě, moc se nenasměje. Já to zvládla až na druhý pokus, a to ještě čistě ze zájmu, proč se kvůli tomu tak jásá. No jásá se zbytečně. ()

Milda003

Asi jsem nepochopil humor, kterým byl film provázen.. Ano dá se na to koukat a člověk se u toho nenudí, ale že by to byla nějaka super komedie jako mi bylo poreferováno.... ()