Spojením lidské a mimozemské DNA vytvořili vědci Sil - napůl ženu, napůl vetřelce. Tento půvabný, ale vraždící stroj je teď na útěku a agenti ho musí zničit dřív, než se stačí rozmnožit. Když v roce 1974 vyslal největší světový radioteleskop do vesmíru zprávu o existenci života na Zemi, kromě vlády USA nikdo netušil, že zpráva nezůstala bez odpovědi. Výsledkem dlouhodobých výzkumů se zaslaným kódem mimozemské DNA se stalo dítě, které velmi rychle dospělo v ženu, jen zdánlivě neškodnou. Ve chvíli, kdy Sil utekla z přísně tajné laboratoře, byl najat tým, který ji má najít... (TV Prima)

borec999

Sci fi horor o žene, ktorá je napol človekom a napol mimozemským votrelcom, pri ktorom nechápem ako sa podarilo tvorcom nahnať do neho toľko, v tej dobe sa nebojím povedať priam až hviezd  a známych mien (Ben Kingsley, Michael Madsen,Forest Whittaker, Alfred Molina). O to väčšie prekvapenie, že nikto zo spomínaných vyslovene nehviezdi (Kingsleymu úloha vôbec nesadla a viditeľne sa s ňou trápil, Madsen bol maximálne priemerný) a najlepšie z toho nakoniec vyšli Whittaker, ktorý bol v postave senzibila vcelku uveriteľný, ale najmä Natasha Henstridge, ktorá bola v hlavnej úlohe ženy/mimozemšťanky veľmi pôsobivá. Efekty na dnešnú dobu trošku zostarli, ale sú ešte pozerateľné a relatívne okej, scenár ničím extra neprekvapil ale ani neurazil. Celkovo, Mutanta teda vnímam ako taký neškodný priemer, ktorý neohúril ale raz sa bez problémov určite vidieť dal. PS: finálna verzia Mutanta akoby z oka vypadla Alienovi (asi to bude tým že oboch navrhoval ten istý človek- H.R.Giger) 55% ()

Theraphosa

Béčkový film,který se snažil vymačkat co nejvíc z hvězdného hereckého obsazení.Michael Madsem mi tam ale absolutně nezapadal a o Alfred Molina?No coment.... ()

Hanys_

Ještě si živě pamatuju, jak jsem si vlakem vezl kazetu s Mutantem a ten stísněný pocit při sledování...Takhle po letech už to samozřejmě nebylo tak žhavé. Natasha Henstridge se chce nechat oplodnit (kdo by odolal) a banda parádních kazi..uků se jí v tom snaží zabránit. Má to docela náboj, ale škoda dost slabého závěru. ()

Haymar

Daný žánr (sci-fi horor) sice patří mezi můj oblíbený, ale tohle byla - i přes vynikající obsazení - vážně nehorázná srágora (a to bez pardónu)! Poměrně vysoké hodnocení zde, je mi opravdu záhadou... Madsen a Henstridge mě v takovém filmu ani neprekvapujou, ale Kingsley s Whitakerem a Molinou budto vubec necetli scénář nebo nebyli zcela při smyslech - když na tohle kývli... ()

Prochy38

Ono už obsazení dost hodně láká. Jména jako Madsen, Kingsley, Molina, Whitaker, M. Williams i N. Henstridge zaručují celkem kvalitní podívanou... No, taky nejsem nijak daleko od pravdy. Na to, že jde o rok 1995, kdy efekty ještě nejsou na takové úrovni, na jaké jsme zvyklí dnes, jde o celkem kvalitní podívanou. Zajímavý příběh. Možná to mohlo být méně krvavé a víc tlačené na komediální stránku. Každopádně jsem byl spokojený a určitě ne zklamaný.... ()

Paldiny

Dnes už zabudnutý béčkový horor s vtedajším áčkovým obsadením. Poteší oku lahodiaca hlavná predstaviteľka, vydarené masky a zopár horny borcov s nešťastným osudom. Film si stavia na hustej atmosfére a niekoľkých chrumkavých momentoch (scénka v kupé alebo na ženských záchodoch), ktoré len tak z hlavy nevyšumia. Ak by pokračovania nezablúdili do plytkých vôd hneď druhým dielom, mohli sme sa tešiť ďalšej vydarenej sérii v štýle Votrelca. ()

eratni

Pěkně natočený béčko se skvělym námětem - polonahá mutantní modelka běhá po městě a hledá někoho, kdo by ji oplodnil :-D ()

Skalda

Béčko, které se jedním z chapadel sápe po nožičce od A ale bohužel má málo síly k takovýmhle výkonům. ()

willis

Nic víc než béčkový scifi horor se zajímavým hereckým obsazením a Gigerovým návrhem Sil. Co ještě může zaujmout? Asi odhalené vnady hlavní představitelky a její hrozný český dabing. Ten, kdo od tohohle filmu neočekává žádný zázrak, může být vcelku spokojený...jako já. Ostatní mají smůlu. (22.6.2005) ()

mira007

Solidní sci-fi horor s perfektním Madsenem a pěknou Natashou, která se i svléká, ale jakmile se mutant změní v tu digitálně udělanou stvůru tak je to tak amatérské až to zavání sebeparodií. ()

RomeroIsGod

Jako malej jsem měl z tohohle scífka docela psycho. Hodně krvavý, spousta dobrejch herců (který moc nehrajou) a pěkná mutantka Natasha. A nesmím zapomenout na Madsena, to je stará vojna. 70% ()

majec4

Hodnotenie fakt opravnene. Niecim mi to vsak prislo zaujimave. Mozno tym, ze niektorych hercov som poznal zo serialov. Netusim z ktorych, ale ksichty mi prisli zname :-). A keby ta "mutantica" nevyzerala tak ako vyzerala, tak dam asi o hviezdu nizsie. Film bol fakt bordel. ()

M1k9

Popravdě, docela slušná zábava. Koktejl sci-fi, napětí, hororu a erotiky. Natasha Henstridge byla dokonalejší než celý film a celá její role. Asi bych vydržel ještě nějakou tu hodinu čučení na ní. V některých momentech byla atmosféra slušně mrazivá.  6.5/10 ()

ViktorEl

Celkom zaujímavé a slušne natočené béčko. Škoda, mohlo to byť lepšie, prvá polhodina bola napínavá, potom sa to ale zvrtlo na priemerný horor. 55% ()

Viperine

Tu jednu věnuju Grigerovi.. ale škoda, že kapacitu té jeho potvory nedokázali pořádně využít. Jinak je to totální slátanina a blábol, na které doporučuju sáhnout jen v případě totální nouze. ()

Rathalos

Cela seria je viac-menej o tom istom,na jedno kopyto,nejake tie vrazdy a sex,pre mna osobne nuda a utrpenie,musel som to pretacat,lebo moje vlasy by urcite zosiveli,slabota...:-) ()

Hapretor

Pohodovka na usnutí. Jako desetiletý jsem při sledování tohoto filmu sral strachy. (viz. komentář k filmu "Splice" - r.2009). Jako horor tedy funguje, ale musíte být ještě před pubertou. Později s vašimi nervy nehne, spíš s bránicí. Zabaví a není, až na animaci, která by mohla být lepší s ohledem té doby, tak debilní jako filmy na podobné téma. Já se bavil mnohem víc než u "Splice", kde je taky mutant, ale nemá to vtip ani šťávu. Toto jo. Jak se objeví Whitaker v roli hláškujícího přiblblého empatika, nemůžu a padám ze židle. Tři hvězdy určitě zaslouží. ()