Reklama

Reklama

Spojením lidské a mimozemské DNA vytvořili vědci Sil - napůl ženu, napůl vetřelce. Tento půvabný, ale vraždící stroj je teď na útěku a agenti ho musí zničit dřív, než se stačí rozmnožit. Když v roce 1974 vyslal největší světový radioteleskop do vesmíru zprávu o existenci života na Zemi, kromě vlády USA nikdo netušil, že zpráva nezůstala bez odpovědi. Výsledkem dlouhodobých výzkumů se zaslaným kódem mimozemské DNA se stalo dítě, které velmi rychle dospělo v ženu, jen zdánlivě neškodnou. Ve chvíli, kdy Sil utekla z přísně tajné laboratoře, byl najat tým, který ji má najít... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (168)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $35miliónovTržby USA $60,074,103Tržby Celosvetovo $113,374,103║ Má to dobrú atmosféru a masky, H.R. Gigera je tam cítiť ale mali mu dať trošku viac priestoru, trikovo sa to dalo a príbeh na prekvapenie vôbec ani na moment neotravuje a je v celku konštruktívny, slušná práca. /80%/ ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Obsazení tohoto filmu mě neuvěřitelným způsobem zarazilo. Ben Kingsley, Michael Madsen, Alfred Molina a Forest Whitaker to je skupina herců, kteří dokáží táhnout film, ale jen když to není horor... Krásná blondýnka/ modelka/herečka Natasha Henstridge se snaží jak mlže a ukazuje skoro všechno, ale nestačí to. Škoda nevyužitého potenciálu. Chvílemi dobrý, ale většinu času podprůměrný horor. ()

Reklama

Shit 

všechny recenze uživatele

Neni to úplně špatný, ale něco tomu chybí. Neni to drama ani thriller ani sci-fi ani akční, prostě je to takovej divnej mišmaš s mimozemskou tématikou, možná se z toho mohl udělat slušnej horor, ale na to asi tvůrci nepomysleli a uděali z toho takovou divnou slátaninu. Další věc co mě moc nepotěšila je výkon Michaela Madsena, ten je tady naprosto nulovej, dyt jako lovec lidi nikoho poradne nesejme a ma tam jen par drsnejch keců a to je trošku málo, totéž se týko Bena Kingsley až na ty drsný kecy, ten tam je úplně na hovno. Jediný co je na tomhle filmu perfektní je Natasha Henstridge, ale jejím hereckým uměním to nebude. A i přesto, že to dost kritizuju, tak ty 3* tomu dám, protože pár světlých míst to má(konec to rozhodně neni) a hlavně to má Natashu. ()

tron 

všechny recenze uživatele

"Mne to nepripadá ako úspešné spárenie." Ten nápad vôbec nie je zlý. S trochou snahy sa mohlo jednať o hororovú sci-fi klasiku. Snaha sa však bohužiaľ nekonala. Čudný rýchly úvod, nudný stred a taký voľajaký nijako-nejaký (ehm, kanálový) koniec. Má to dobré nápady, nechutné scény a bizarným spôsobom exotický kasting (najlepší je Michael Madsen ako chlap, ktorého keď zavolajú, znamená to, že sú veľké problémy), ale každých pár minút to po jednej vydarenej scéne upadne do letargie, WTF nápadov a nelogických nezmyslov. Ako hororový fanúšik oceňujem, že sa hralo na pomerne vysokú nepríjemnosť, čiže plno sexu, nahých tiel, gore a iných nechutností (Sil vyzerá ako Votrelcova sestra, na filme ostatne pracoval slávny H.R. Giger). ()

choze 

všechny recenze uživatele

Krásná mimozemšťanka: Hororová verze. V devadesátkách dozněla vlna osmdesátkových městských bad alien naháněček (Tajemné zlo, Predator 2, Temný anděl, Zlomek sekundy) a volně přešla do vlny filmů o mimozemských invazích (Vládci loutek, Den nezávislosti, Mars útočí, Muži v černém, Fakulta...), přičemž Mutant stojí někde mezi. Z vojenské laboratoře uprchlou nevypočitatelnou mimozemšťanku tu pronásleduje tým a la Uprchlík a i když je ovládnutí lidstva jejími potomky na spadnutí, žádné demoličně-památkové orgie nečekejte, nebyly na ně prachy, takže tu maximálně vybuchne 1, slovy jedno auto. Byly ale na fajn casting a na zaplacení Geigera, který dodal pár odpudivých masek a díky přimíchání sexu a opakovanému odhalování fešné Natashi to není úplně zapomenutelné. Jinak je to ale kinobéčko na jedno zhlédnutí - na akčňák to má nezajímavé akční scény, na sci-fi je to hloupé, na thriller málo napínavé a na horror málo děsivé. A s málo počítačovými efekty, což je dobře, protože vypadají mizerně. ()

Galerie (90)

Zajímavosti (10)

  • SIL (Natasha Henstridge) je ve skutečnosti označení S1L podle čísla buňky, kterou dostala jako první. (Terva)
  • Ve filmu je kromě podobných scén i podobná hudba jako ve filmu Vetřelci (1986). Christopher Young se tak inspiroval soundtrackem druhého dílu vetřelecke série. (SsgtJira)
  • Natáčení probíhalo  hlavně v Los Angeles v lokalitách Sunset Strip, Silver Lake, Pacific Palisades, Hollywood Hills a v hotelu Biltmore. Dále se natáčelo v Utahu a Kalifornii. Záběry dalekohledu Arecibo byly natočeny v Portoriku. (Terva)

Reklama

Reklama