Spojením lidské a mimozemské DNA vytvořili vědci Sil - napůl ženu, napůl vetřelce. Tento půvabný, ale vraždící stroj je teď na útěku a agenti ho musí zničit dřív, než se stačí rozmnožit. Když v roce 1974 vyslal největší světový radioteleskop do vesmíru zprávu o existenci života na Zemi, kromě vlády USA nikdo netušil, že zpráva nezůstala bez odpovědi. Výsledkem dlouhodobých výzkumů se zaslaným kódem mimozemské DNA se stalo dítě, které velmi rychle dospělo v ženu, jen zdánlivě neškodnou. Ve chvíli, kdy Sil utekla z přísně tajné laboratoře, byl najat tým, který ji má najít... (TV Prima)

Trailer

GOREGASM

Průměrné béčko plné oscarových herců, kteří hrají stejně špatně jako Natasha Henstridge. Její postava ale takový tupý výraz vyžaduje, takže pánové Kingsley, Whitaker, Molina a určitě i Madsen byli tak vykulení z neustálého natáčení naked scén Natashi, že zapomněli hrát. Zvláštně postava Foresta působí nadmíru retardovaně. Efekty jsou tragické, a přestože se tvůrci ohánějí jménem HR Gigera, tak můžou být rádi, že na ně neposlal vetřelce, poněvadž finální verze Sil je spíš k smíchu... 35% ()

agentmiky

Film,který příběhem opravdu nezaujme,ale překvapil mě docela dobrými akcemi,převleky a skvělými hereckými výkony.Příběh v tomto filmu je opravdu takový nezajímavý a okoukaný,ale mě to tolik nevadilo.Herecké obsazení je na takový film více než slušné.Nejlépe asi zahráli Michael Madsen společně s Natashou Henstridge.Převleky byly docela dobré,neboť je vytvořil významný výtvarník.Kdyby byl příběh ještě lepší,tak bych možná dal i čtyři hvězdy.Takhle dávám filmu jen 60% ()

DJ Rocco iNc

Myslím, že tento film je veľmi zaujímavý a čo je hlavné, líši sa svojím dejom a scenárom. To ma zaujalo najviac. Nádherná mimozemšťanka, ktorá loví mužskú populáciu k tomu aby otehotnela. Šťastný to muž až na to, že bohužiaľ stretnutie neprežije. Skvelé efekty, skvelé masky a dobré herecké obsadenie. ()

Djkoma

Obsazení tohoto filmu mě neuvěřitelným způsobem zarazilo. Ben Kingsley, Michael Madsen, Alfred Molina a Forest Whitaker to je skupina herců, kteří dokáží táhnout film, ale jen když to není horor... Krásná blondýnka/ modelka/herečka Natasha Henstridge se snaží jak mlže a ukazuje skoro všechno, ale nestačí to. Škoda nevyužitého potenciálu. Chvílemi dobrý, ale většinu času podprůměrný horor. ()

Kosmik 1

Docela pěkná mutantka co? :-) Natasha Henstridge je fakt kus a když je na scéně, tak jedině nahá a nebo toho na sobě zrovna příliš nemá. Což se pánům bude určitě líbit. Krom ní uvidíte Foresta Whitakera jako jasnovidce, který si svou roli hezky užíval. Bohužel to samé nemohu říct o Benu Kingsley. Další věc co mě štve, ale mohu si za to sám, že v CZ dabingu se objevuje počeštělý výraz programu S.E.T.I. a lezlo mi to pěkně na nervy. Ale někdy jsem jednoduše zdechlý číst titulky no. Jenže počešťování různých institucí, zkratek apod. mi fakt vadí. Jinak se jedná o vcelku průměrný sci-fi horor a v podstatě jde jen o vraždící mutantku a pokud není na scéně, tak se vůbec nic zvláštního neděje. Filmu chybí atmosféra. 60% ()

• Mimozemský vlak má na sobě lebky, které jsou velice podobné lebce Xenomorfa z filmu Vetřelec (1979).  Mimozemská monstra pro tento film navrhoval HR Giger, který je rovněž tvůrcem mimozemšťanů z Vetřelce. (Jan.Kanak)
  • Ve filmu je kromě podobných scén i podobná hudba jako ve filmu Vetřelci (1986). Christopher Young se tak inspiroval soundtrackem druhého dílu vetřelecke série. (SsgtJira)
  • H. R. Giger se přímo nepodílel na stavbě těla Sil. Pro nemoc své matky neopustil Švýcarsko, ale své kresby odfaxoval do studia. (Terva)