Mutant

Species

Mutant

Akční / Horor / Thriller / Sci-Fi

USA, 1995, 108 min

Tak jsem zase jednou překvapen. Tento snímek jsem totiž nikdy neviděl. Hned v úvodu vidím hvězdné herecké obsazení a dokonce, že na snímku spolupracoval H.R.Giger. Hudba je také povedená. CITÁT - Ona chce utéct.......... Po obdržení mimozemského signálu s instrukcemi, jak promíchat naší a mimozemskou DNA, vznikne tvor, který se rychle vyvíjí, respektive rychle roste. Tento tvor uteče z ústavu a směřuje do Los Angeles. Pátrači to maj snížený tím, že tvor má krásnou tvář a postavu. Tvora se jménem Sil si totiž zahrála Natasha Henstridge. CITÁT - Co hledáme? Obří můru?........... Tvor chce přežít a rozmnožit se, za sebou nechává spoustu mrtvol a krve. CITÁT - Řekni mu, že právě bude kopulovat s mimozemšťanem........ Je to zajímavé, pár lekaček, H.R.Giger je cítit v každém pohledu na mimozemskou DNA i stvůru samotnou, protože zůstat člověkem je pro ni stále obtížnější. K tomu si připočtěte skvělého Michaela Madsena a jeho suchý humor a máte slušný příběh. Okolo 82 minuty můžeme dokonce na malou chvilku slyšet známé tóny z filmu Vetřelec. Je tu víc takových aspektů poukazující na tuto sérii, ale jsou použity tak, aby moc nerušily. CITÁT - Málem sis dal poslední čaj.......... Je jasné, že konec je lehce otevřený a jak jsem tak koukal, jsou natočeny další tři filmy. Asi nebudou tak dobré, jako tento, ale já neodolám a podívám se. Hurá na dvojku.(24.11.2014)

• Shakers

Mám rád horory podobného kalibru, ale to ma fakt nebavilo. Keby to malo o dvadsať minút menej fajn, šiel by som asi hore, ale takto mi to prišlo až moc rozťahane. A dokonca aj miestami nudné. Oceňujem sexi diablicu, Gigerov nechutný a predsa dokonalý Alienský vytvor a casting, ktorý sa podaril ale nepodaril sa zužitkovať tak ako by sa mal. Postavy mi prišli dosť ploché, po každom náleze každá postava učebnicovo povedala na to svoj inteligentný názor, ktorý bol ako celý film malo zaujímavý. Ale Forest Whitaker ma sral najviac. Vlastne to ani tak nebol on, ako jeho postava. Celý film nám len hovoril, ktorým smerom sa sexi Natasha vybrala. Ako ono by to bolo fajn keby sme to nevideli se vším všudy o päť minút skôr. Záver mohol byt viac vypätý na to, že je to horor a to digitálne zverstvo ani nemienim komentovať na konci. A keď sme pri konci, tak ten koniec už nemienim komentovať vôbec. A ďalšie diely už vôbec nie. 45% - 2*(23.8.2015)

Smíchání mimozemské DNA s lidskou, spolupráce s H.R.Gigerem to musí být zaručený klíč na úspěch. Jenže ono to tak lehké ve světě filmu není. Takže tu máme scifi béčko, které slušně bojuje, ale prohrává se strnulostí nerozvíjící se myšlenky ustředního motivu. Takže tu máme vyvražďovačku pod taktovkou sexy Natashy, kterou si jednou odbudete a už se k ní s velkou pravděpodobností nikdy nevrátíte. Na obranu tohoto svůdného mutanta se musí říct, že rukopis Gigera je znát a příjemně potěší ty, kteří mají mistrovu tvorbu rádi. Méně potěší diváky kvalitních scifi hororů, jako i všechny náročnější diváky. Průměrná trojka.(1.7.2016)

Film,který příběhem opravdu nezaujme,ale překvapil mě docela dobrými akcemi,převleky a skvělými hereckými výkony.Příběh v tomto filmu je opravdu takový nezajímavý a okoukaný,ale mě to tolik nevadilo.Herecké obsazení je na takový film více než slušné.Nejlépe asi zahráli Michael Madsen společně s Natashou Henstridge.Převleky byly docela dobré,neboť je vytvořil významný výtvarník.Kdyby byl příběh ještě lepší,tak bych možná dal i čtyři hvězdy.Takhle dávám filmu jen 60%(13.10.2015)

Má to parádní obsazení(hlavně Natasha byla trefa do černého), silný potenciál v námětu a Gigera za zády ale jako celek je to strašně nevývážené a po velmi solidním rozjezdu se to postupně stále více rozmělňuje až to nakonec vrcholí blábolem v jeskyni s předpotopní CGI animací a nesmyslně nudnou akcí.......Osobně myslím, že Species II je o velký krok dál(lepší a propracovanější triky, ucelenější scénář, větší důraz na sexualitu)(11.7.2012)

• - Michael Madsen a Marg Helgenberger měli možnost ve své sexuální scéně improvizovat. (Terva)

• - Zhruba v čase 40:05 je možné zahlédnout v prosklených dveřích odraz člena štábu a mikrofonu. Podobná chyba s mikrofonem se objeví i v čase 54:15 – v levém horním rohu. (masekjc)

• - H. R. Giger financoval scénu ve vlaku ze svého. S věnovanými 100 000 amerických dolarů tak scéna mohla vzniknou přímo v jedoucím vlaku. (Terva)