Spojením lidské a mimozemské DNA vytvořili vědci Sil - napůl ženu, napůl vetřelce. Tento půvabný, ale vraždící stroj je teď na útěku a agenti ho musí zničit dřív, než se stačí rozmnožit. Když v roce 1974 vyslal největší světový radioteleskop do vesmíru zprávu o existenci života na Zemi, kromě vlády USA nikdo netušil, že zpráva nezůstala bez odpovědi. Výsledkem dlouhodobých výzkumů se zaslaným kódem mimozemské DNA se stalo dítě, které velmi rychle dospělo v ženu, jen zdánlivě neškodnou. Ve chvíli, kdy Sil utekla z přísně tajné laboratoře, byl najat tým, který ji má najít... (TV Prima)

sadlokan

Poslední co jsem držel v ruce,než mi její jazyk skrzevá hlavu oblíznul krk,byly nádherný kozy..Dobrá smrt,to bych bral! ()

Andronikos

Odo mňa obligátny mužský úklon smerom k vizáži N. Henstridge (škoda len, že je väčšinu času blondínou, v tmavovlasom vydaní sa mi páčila viac) a naopak pre mnohých nepochybne neočakávaná výtka na Gigerovu adresu, resp. na účet "specieovskej" podoby titulnej postavy (oslizená a oživená drevená africká socha s vypleštenými očami?). - Vcelku zaujímavý námet, chvályhodne ilustrujúci vlastne dosť sarkastickým spôsobom, ako dokáže príležitosť kopulovať opantať nenežnejšiu polovicu ľudstva (okrem názorných príkladov tu vidíme tiež na titulnej ženskej postave skarikovanú podobu príslušných túžob a snáh). Bohužiaľ je scenár akýsi simplicistný a naplnený postavami, ktoré nemožno brať vážne (na prvom mieste musím menovať Whitakerovu bezmála vševedúcnosť a pri každej vhodnej či - častejšie - nevhodnej príležitosti demonštrovanú empatickosť; taktiež však napr. nedokážem pochopiť, ako by mohol chlapík a là Kingsley alias Fitch viesť supertajný program týkajúci sa kontaktu s mimozemskou civilizáciou ["Kudy šla?" - "Nevím." - "Tak kudy šla?" - "Tudy asi šla. Nevím..." - "Ty to doprdele nevíš? Ja půjdu tudy!"]). ()

Rafaelos

vcelku solidni film s hlavou a patou, napínavý a poměrně dobře natočený. neoznačil bych to jako klasiku, ale rozhodně to má své kouzlo. ()

helloween93

Tak tohle mi dlouho unikalo a dost dlouho jsem to ani neznal, o hodně jsem přicházel. Zajímavý sci-fi horor s dobrým hereckým složením. 3* ()

MickeyStuma

Dnes už takřka zapomenutý sci-fi hororový snímek o spojení mimozemského DNA s lidskou a co z toho vzešlo. Tvůrci se nijak neobtěžovali o nějakou originalitu a tak stvořili jakési monstrum z počátku v podobě půvabné ženy, která z laboratoře uteče a celé dějství vlivem toho je o její honbě a její touze se spářit. A jak jinak, později se promění v odpudivou příšernost napadající kde koho. Místy napětí vyznívá, ale přesto se zdají být mnohé scény přeci jen zbytečné či zbytečně natahované. Co se týče digitálních efektů, snímek rapidně zestárnul. Byť šlo ve své době o standart, dnes už jsou bohužel k smíchu. Za zhlédnutí však rozhodně stojí, jen od toho nelze očekávat nic významného. ()

Rathalos

Cela seria je viac-menej o tom istom,na jedno kopyto,nejake tie vrazdy a sex,pre mna osobne nuda a utrpenie,musel som to pretacat,lebo moje vlasy by urcite zosiveli,slabota...:-) ()

helraiser

slušnej scifihoror kterej opravdu pobaví. Celkem atmosférická podívaná s dostatečnou porcí akce a hnusu. Já byl spokojenej. Líbilo. ()

Kadas97

Mutant je film, ktorý predstavil najsexi mimozemšťana. Kingsley, Madsen a Henstridge podali plnohodnotné herecké výkony s tým, že Natasha ich všetkých prekonala. Zmutovaná verzia hlavnej postavy stála tiež za to a vidno, že sa na jej tvorbe podpísal tvorca Votrelca H.R.Giger. Mutant je nadpriemerný sci-fi horor a teším sa na jeho dalšie pokračovania. Celkové hodnotenie je 8 z 10. ()

Ygnor

Velmi chatrná slátanina těžící z nesmrtelné Věci. Giger za to nemůže. To papundeklové finále ve studiu bylo neskutečně slabé. Je mi líto Foresta, že v tom musel hrát. ()

Kingjiri

I přes velice sympatický herecký obsazení snímek hodně zaváněl "kvalitou" televizní produkce a místama působil jako delší a slabší díl Akt X. Nějak mi nejde do hlavy, kam se podělo 35 mega z rozpočtu, protože triků bylo žalostně málo a i na svojí dobu nepatřily mezi uplně povedený. Bezpochyby nejslabšim článkem Mutanta však byl příběh, kterýmu absolutně scházelo tempo a napětí. Pár světlejších chvilek nabídnul akční závěr, nicméně ani ten už toho nemoh moc zachránit. Vážně netušim, jak vůbec mohly vzniknout další díly, do kterejch se snad ani radši pouštět nebudu. Druhá hvězda předevšim za herce. ()

danny_21

Lehoulince nadprůměrná sci-fi, která má slušný zajímavý námět, nadmíru zajímavé obsazení se slušnými efekty, ale tuctově zpracováné, což ješkoda, rozhodně se z toho dalo vyždímat víc jak po stránce příběhu, tak to chtělo zapracovat na vedlejších postavách naháněnícho týmu. Páření chtivá Natasha / Sil je pěkná kočka, to se musí nechat, herečtí kolegové Madsen, Kingsley a Whitaker nejspíš vrněli blahem a zapomínali hrát při pohledu na ty její nahotinky :-) Mutanta jsem často pouštěl, takže i s kapkou nostalgie dávám - 60 %. ()

Rawar

Slušné béčko, s moc pěknou hlavní postavou a parádním Michaelem Madsenem (důvod proč jsem do toho šel) a dalšími dvěma solidními herci. Dost ujetý příběh o mimozemské slečně, která na sebe bere podobu luxusní kosti a hledá jakéhokoliv dárce semene mohl dopadnout mnohem hůř, než to, čeho jsme svědky zde. Už jsem kdysi viděl kousek, tuším, druhého dílu, čistě náhodou a to byla hrůza. Tenhle film má nápad, slušný děj, sympatické postavy které jsou dobře zahrané a navíc se mi líbí i ambientní motivek, který zaznívá v napínavých momentech a připomíná onen kousek z Vetřelce. Slušné Sci fi, kterých je na světě dost, ale rozhodně ne přebytek ()

gemi

Vlastně jsem čekal, že to bude horší. Je to výpravné a (skoro) pořád se tam něco děje, ale trpí to mírnou stupiditou a naivitou filmů 80. a 90. let. CGI je na hranici únosnosti. Jako jednohubka u vínka fajn, ale že bych to chtěl vidět podruhé? Asi ne. ()