Zaprášená restaurace v poušti Mojave se stává ve filmu Legie, velice originálním a děsivém zpracování Apokalypsy od režiséra a scenáristy Scotta Stewarta, dějištěm poslední pozemské bitvy. Zatímco se lidstvo samo ničí v záchvatech divoké zuřivosti, chystá se skupinka lidí, uvězněných kdesi v pustině, na poslední zoufalý pokus o odpor. Pomoci se jim dostává od tajemného a mocného cizince. Bob Hanson (Dennis Quaid), majitel odlehlého motorestu se svým partnerem Percym (Charles S. Dutton) nemají o panice, která se po světě šíří, nejmenší tušení a poklidně se dál věnují své práci. Krásná servírka v pokročilém stupni těhotenství, Charlie (Adrianne Palicki), obsluhuje u snídaně Sandru a Howarda, dobře zajištěný pár (Kate Walsh a Jon Tenney) a jejich dospívající dceru Audrey (Willa Holland), kteří tu čekají na to, až jim Bobův syn Jeep (Lucas Black) opraví auto. Když vypadne televize a posléze i telefony, uvědomují si všichni přítomní, že ztratili veškerý kontakt s okolním světem. Zatímco se snaží přijít na to, co se vlastně stalo – zemětřesení? Teroristický útok? - vstoupí do motorestu příjemná stará žena (Jeanette Miller) a objedná si od Charlie steak. Když ho dostane, začne ale po všech přítomných pokřikovat velice šokující hrozby. V několika málo vteřinách odhalí, že disponuje nadlidskou sílou a zaútočí na Howarda, kterého velice vážně zraní. Zoufalé snahy o zajištění lékařské pomoci skončí předčasně poté, co se z motorestu následkem neproniknutelného oblaku hmyzu stane jediné bezpečné místo široko daleko. Zatímco si lidé v něm začínají zvolna uvědomovat vážnost své situace, objevuje se cizinec (Paul Bettany) s celým arzenálem kradených zbraní. Oznámí Charlie, že její nenarozené dítě je poslední nadějí lidstva a že je ochoten udělat cokoliv, jen aby ho ochránil. (oficiální text distributora)

SeanLSD

Aj po desiatich rokoch si stále myslím, že je to výborné, dobre napísané béčko s originálnou témou, skvelými hercami a dobrou réžiou a jednoznačne najlepší Stewartov film. ()

Doudis19

Legion je opravdu špatnej film. To asi nepopře nikdo. Akorát že scény jako ty se stařenkou pojídající krvavou flákotu a její následná likvidace, zabijácký děcko co se diví že přišlo o ruku ,nebo bez rozpaků rozstřílenej zmrzlinář a ještě několik dalších prostě pobaví. Trapné, nudné dialogy a stejně trapný závěr je už věc jiná. Nakonec Legion zůstal někde na půli cesty a Stewart má s Priest rozhodně co napravovat.. ()

Vecko99

Horror při kterém se ani neleknete, naopak se celou dobu nudíte. Místo akce jsou tam samé dialogy a nudný příběh to jen dokresluje. I jedna hvězdička je možná moc. ()

lucieK

Paul Bettany je snad chameleon, ten zvládne zahrát uplně vše, což je taky jeden ze dvou důvodů, proč tomuto filmu dávám tři hvězdičky. Dalším důvodem ja pák zajímavý námět, který sice nemá úplně zdařilé provedení, ale i tak si myslim, že co se týče hororů a filmů o apokalypse, tak tenhle ten snímek je průměr, proto tedy tři hvězdičky. ()

Mrkvič

Největším úspěchem tvůrců je bezpochyby získání několika známých tváří. Tím to bohužel končí. Nebýt Paula Bettanyho a zajímavého hudebního doprovodu se sborem, který dělal z ničeho aspoň něco trochu zajímavého, bylo by to naprosto prázdné. A je to velká škoda, protože základ zajímavý je. Musel by být ale úplně jinak natočený. ()

ecceHOMMO

Mnohé bolo len načrtnuté, mnohé zostalo nevypovedané, mnohé bolo rádoby pozliepané z malých čiastočiek.....mnoho potenciálu vyšlo navnivoč....Ale aj napriek tomuto všetkému Légia, ktorá bola zasadená do pre film atraktívneho prostredia vyvolala u mňa dojem slušného filmového zážitku ikeď miestami béčkového....( ak vyjde dvojka, nemám problém po nej siahnuť). ()

JimmyII

Existuje mnoho pitomějších filmů v podobném duchu, jako je Legie. Legie je béčko, ví to o sobě, a jako taková vlastně vůbec není špatná. Pro mnoho Američanů může poměrně solidně reflektovat krizi víry, pro ty ostatní přidává ultimátní střílečku, kde báby lezou po stropě a děti si řežou, co můžou, a už vůbec nikdo se nepatlá s tím někoho brutálně odtřelit. K tomu výborný Paul Bettany a parádní lokace v podobě opuštěné středoamerické benzínky. Legie mi dala víc, než jsem čekal, takže s klidným svědovým dávám žánrové čtyři hvězdičky. ()

ivan_drago

Řešej sračky, mluvěj sračky, střílej sračky.... tenhle film moc atraktivity nepobral a 104 minut je opravdu hodně... Tvůrci takovýchto filmů nemaj soudnost, přetrpěl sem to. ()

DivX

Co to mělo být? Paul Bettany vypadal jako by nechtěl hrát nebo že ho to spíš nebaví. Ani se mu nedivím. Ja bych taky nehrál ve filmu kde lezou staré babky po zdech a každý kterého potkám třepe hlavou jak při epileptickém záchvatu! Trailer vypadal našlapaně a tvářil se, že film má opravdu co nabídnout. Opak se stal ale pravdou. Nevím co jsi režisér sliboval ale tohle opravdu ale opravdu ne! Obyčejná patlanice o ničem kde lítají šílení andělé s gvérama! 20% ()

LiborGondek

No, nebylo to úplně špatné, ale popravdě, mohlo být i podstatně lepší. Na tohle téma by šel natočit klidně světový velkofilm a ne jen průměrné akční fantasy. Počkat, ten už vlastně také vznikl, nejmenuje se to Constantine...? :-D Sice film není úplnou kopií, ale v mnoha detailech podobné jsou. S tím rozdílem, že do Legie nesehnali Reevese a LaBeaufa. No a když jsme u hereckého obsazení, není špatné, ale nevím proč, Lucas Black mému oko nelahodil ještě v žádném jeho filmu. ()

ivan bohatyr

Tlač jako si nikdy předtím netlačila? Bitky andělů? To bylo hodně zlé. Do toho zvláštní zvuky jako gong, co ohlašuje další kolo, ani z těch zombií sem nic neměl. Dobrej byl ten chlápek jak se mu natahovaly končetiny, ale to děcko jak je tam terorizovalo, to snad ne! Škoda, celkem to odflákli, o čem že to bylo? ()

lennyd

Skupina zcela nesourodých lidiček se sejde na opuštěné benzínce v poušti, kde musí čelit mnoha nezvyklým událostem (přerušením komunikace s civilizovaným světem počínaje a útokem několika set zcela posedlých útočníků konče). Naštěstí je zde archanděl Michael (Paul Bettany), který sice nemá žádnou božskou zbraň, ale zato má plný kufr zcela lidských samopalů, a boj o záchranu světa může začít... Legie je jeden z filmů, kde by si člověk měl přečíst popis a zbytek si domyslet sám. Měla to být naprosto skvělá řežba osamocené skupiny proti celému světu (a vlastně i nebi), ale jelikož se tvůrcům nechtělo moc utrácet za speciální efekty, tak se větší část filmu odehrává za temné noci, takže z řežby jako takové nic moc není. Navíc, když už přišlo na nějakou tu face-to-face bitku (například anděl proti druhém andělovi), tak film dostal do ruky Střihoruký Edward (c), a ze záběrů, z nichž žádný není delší než půl vteřiny se mi chvilkama dělalo šoufl. Ale nic to nemění na tom, že film je docela originální a povedlo si i herecké obsazení (hlavně Paul Bettany je skvělej)... ()

Maki89

a taky pekny trailer to malo... mno co uz... sklamal som sa v tomto filme - vykradacka, zlatanina - to ze tam zamiesali este aj cast z terminatora ma dojalo...Bettany to nezachranil a ani nom nom mlada Willa Holland nie... spider babicka bola sice epic nasmiech, ale inak nuda... potencial to malo iste vacsi, ale hold...a pritom take zname tvare sa tam objavili... 3/10 ()

uiu

Jestli máte rádi filmy, které nabízejí situaci, kdy se na opuštěném motorestu setkávají různí lidé s různými charaktery a ocitnou se ve stavu životního ohrožení a tito naprosto odlišní lidé si musejí navzájem pomáhat, tak vás tento film bude bavit jako mě. Ano, děj je trochu hloupý, zápletka přitažená za vlasy a některé pohnutky v chování postav jsou nedomyšlené, ale jako slušné béčko to rozhodně neurazí. ()

Beky

Ok, někteří dobří herci nečtou scénáře a nebo na papíře jim to připadá zatraceně dobrý!! Tohle mohlo bejt sakra dobrý...ale zbylo jen pár dobrých nápadů a spousta vystřelenýho olova!! Jednou větou: Poslední kapka padla kolem 30ti minut do konce, kdy čerpací stanice vybouchla a v následující scéně opět byla celá!! No nic, tohle se prostě nepovedlo, takovým tím způsobem, že film nejde ani jednoznačně odepsat do věčných filmových lovišť. ()

Z Camelotu do Města z kostí

Z Camelotu do Města z kostí

01.06.2011

Přestavitel mladého krále Artuše z aktuálního seriálu Camelot Jamie Campbell Bower (foto) si připíše do filmografie další fantasy roli. Zahraje si totiž v adaptaci ságy spisovatelky Cassandry Clare… (více)

Včera jsme to roztočili, drahoušku

02.04.2009

S kolty na upíry

S kolty na upíry

18.12.2008

Tento týden jsme psali výhradně o komiksových adaptacích. Dnes tady pro změnu máme... ehm, komiksovou adaptaci. Korejskou „mangu“ Priest (u nás vyšla jako „Kazatel“ – pozor, nezaměňujte s Preacherem,… (více)