Legenda o sovích strážcích

• USA Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole (více)

Hlavní postavou je mladý soví kluk Soren, který je okouzlen historkami svého otce o strážcích Ga’Hoolu - mýtické skupině okřídlených bojovníků. Ti bojovali proti zlým Čistým, jak si sami říkají, ve velké bitvě za záchranu všech druhů sov. Zatímco Soren sní o tom, že jednoho dne se přidá ke svým hrdinům, jeho starší bratr Kludd se té představě jen vysmívá a touží jen po lovu, létání a být otcovým oblíbencem místo Sorena. Kluddova žárlivost má ale hrůzné následky - oba soví sourozenci vypadnou z hnízda na vrcholu stromu přímo do spárů Čistých. Teď je na Sorenovi, aby se pokusil o odvážný únik s pomocí dalších mladých soviček. Společně letí přes moře i skrze mlhy, aby našli Velký strom - domov legendárních sovích Strážců Ga’Hoolu, jenž jsou jedinou nadějí na vítězství v bitvě proti Čistým a na záchranu sovích království. (oficiální text distributora)

KOZEL84

Sovy fakt nejsou čím se zdají být,protože film o sových bojovnících...?Za to Snyder je čím se zdá být.Výborný režisér.Všechny ty průlety,zpomalovačky a souboje...paráda (viděl sem 2D).Celý vizuál se mi hrozně líbil a hned bych se proletěl taky. ()

Gastovski

Vůbec bych nečekal, že mi nějaký soví fantasy animák doslova rozklove ksicht (v dobrém slova smyslu). Holt Snyder, ten ví jak na to. Po vizuální stránce opravdu úchvatná podívaná (škoda jen, že nechodím do kina), příběhově také nemám co vytknout. Originální znění je nutností! ()

Saur.us

Na jednu stranu audiovizuální nádhera, nadruhou stranu příběh, který jsme v různých proměnách slyšeli už tisíckrát. Ale úplně špatné to nebylo. ()

Brusíček

Je to úžasná pohádka s naprosto vyjímečnou, výpravnou animací. Sovičky jsou jako živé, a nádherně animované scenerie při letu soviček jsou fakt bomba, něco takového jsem neviděl. Příběh je pěkný, kombinací fantasy-pohádka, kde klasicky vítězí dobro nad zlem. Viděno na Blu-ray. 90%. ()

TomasKotlant

Technicky propracované, vizuálně perfektní. Zejména zajímavá práce s barvami ve velkých celcích. Digitální animace překvapivě působí přirozeně. Vše je díky efektivní režii do sebe krásně nahuštěno, aniž by to uškodilo emocionálnímu vyznění. Jen místy se ve snaze všechno co nejvíce propojit a vyeskalovat objevují díry v logice dějové linky a motivacích postav (např. malá sestřička Sorena je vydána Strážcům, ačkoliv předtím je Čistými (Kluddem) označena za budoucí naději, navíc díky tomu se prozradí lest - celá tato pasáž je až moc zbrklá). *** Ve zkratce: Věřte legendám a milujte sovy. ()

Mallyyy

Podruhé shlednuté a líbilo se mi to ještě víc než poprvé. Výborná animace. Originální výběr zvířat. Pohádka pro celou rodinu. Vůbec by mně nevadilo pokračování. Zvyšuji na 5* :) ()

Helldo

Kdyby to neměla bejt pohádka pro děti asi bych si myslel, že je to nějaká propagandistická slátanina na ty krásný, blonďatý, modrooký, dokonalý nadlidi, pardon "nadsovy". No...ale animáč to jinak nebyl špatnej. ()

Wolvie

Zack Snyder je bezpochyby zručný a talentovaný režisér,který akci zvládá jako málokdo jiný v současném Hollywoodu.Ale jeho problémem je,že neumí poznat onu hranici,kdy už se musí přestat s vizuálními kouzly a je na řadě příběh.Soví strážci jsou v podstatě podobný případ jako 300.Vizuálně v podstatě nemá konkurenci,ale člověk se nezbaví pocitu,že chtěl něco víc než na pohled pěknou,ale prázdnou podívanou.Takže po nich definitivně dělím Snyderovy filmy na liché a sudé.Liché jsou skvělé (Úsvit mrtvých, Watchmen) a sudé pravidelně zklamávají (300, tohle).Tak Zacku,nashle u Sucker Punch a koukej,ať to stojí za to! ()

kacirek_

Trailer vynikající, což se ovšem nedá říci o filmu. Už mě přestalo bavit dávat hvězdičky navíc za 3D. Je to taková nijaká pohádka o sovičkách, které sem si nijak neoblíbila, tím spíš chůvu hada(?). Pro dospělé je film příliš dětský a naivní a pro děti asi málo vtipný, páč ač sem v kině seděla v blízkosti dětí, nijak zvlášť se teda nebavily. Sovičky na mě prostě nějak nezafungovaly. ()

Rokle

Nádherná animace, boží propracovaní všech sov (nikdy jsem neměl problém rozeznat, o kterou sovu zrovna jde - ano, zní to blbě, ale ne vždy tomu v podobně vypadajících filmech je). K tomu za sebe přidávám velmi kvalitní dabing a na hodně slušné úrovni 3D. S těžkým srdcem překousávám to, že film v USA propadl. ()

huko

Nic výjimečného, nezklame ani nenadchne. Jediné čím film překvapil, byl dosti brutální nádech na dětskou podívanou. ()

Hapretor

Jedním slovem - Nuda. Pro děti málo zábavné - vtipné, pro dospělé nezáživné. Boj soviček na konci je spíše trapný. Nebýt super animace a roztomilých malých soviček, dám hvězd ještě méně. ()

Regis

Kombinace Epic s For Children nejde příliš dohromady. Což je škoda, protože animačně převálcováno. ()

Mary19

Hledání... To je slovo, které mi příběh o sovích hrdinech nejvíce připomíná. Hledání, čím vlastně Legenda o sovích strážcích chtěla být... Rozvernou pohádkou pro děti? Nebo propracovanou fantasy "ságou"? Střídání žánrů sráží snímku nepopiratelnou kvalitu v jednotlivých scénách, páč některé úseky filmu, ať trénink létání ve vichřici nebo závěrečná bitva, vysoce ční nad ostatní... Krátká stopáž navíc Snyderovi v představení a vývoji charakterů rozhodně nepomohla... Takhle se můžeme bavit pouze o zajímavém dobrodružství, které nedokázalo naplnit svůj veliký potenciál... 70% ()

NGP

Pro nejmladší je to velmi potěšující, že film pro jejich skupinu diváků se uvádí ve 3D. Ale co se takhle koukám na starší lidi, tak většinou nikoho moc neoslovil. Dávám tomu čtyři hvězdy i přesto, že snímek není úplně pro všechny, a nemá v sobě nic moc originálního /i když sovy také nejsou často hrdiny animáků/. Tato pohádka je pro děti jako stvořená. V dnešní době nových technologií je zrovna tento příběh tím, co dítě potřebuje. A ještě jednou bych mohla zopakovat, že film není pro dospělé co nedokážou mít radost z obyčejných věcí, protože zrovna děti se radují nepodstatným věcem, a dialogy jsou jakoby přesně psány pro jejich vnímání. Líbí se mi. ()

RakeW

Moc rád bych nějakou unrated krvavou verzi... A hlavně by to chtělo výraznější hudbu (a bez toho otravného popíku). I tak to ale byla krásná podívaná a díky vizuálnímu zpracování (zpomalovačky!) jsem ochoten přimhouřit oko nad nějakou tou nesrovnalostí. ()

sbl

Pro mě nejočekávanější animák roku. Taky největší zklamání roku. Možná jsem nechal očekávání vyletět tak vysoko, že by to ani jedna ze sov nedokázala ukorigovat. Škoda!!! Animace je perfektní, všecko je po vizuální stránce vypiplané, Snyder se se spomalovačkama docela krotil, protože po 300 jsem jich tam čekal více. Kdyby byl film rozdělen na tři samostatné dílka vůbec by mi to nevadilo, protože potenciálu by na to bylo. Navíc jak už tu hodně lidí zmínilo, byl jsem hodně zmatený jestli je to pohádka pro děti nebo animák pro dospělé. Jestli se Zack snažil trefit přesně mezi, tak musím říct, že s takovou by netrefil ani stodolu. Navíc mě zklamal i docela nevýrazný a jakoby bez nápadu soundtrack(ale možná na něho přijdu časem). ()

gumbo

Epika i vizuál tohoto díla jsou na skvělé úrovni. Hudební dobrovod a postavy se také dají pochválit. Všechno ale bortí kupa děr ve scénáři,které posouvají film o kvalitativní třídu níž. 60% ()

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

23.10.2011

Kdo se ujme Supermana?

Kdo se ujme Supermana?

06.10.2010

Kandidátů na režii nového Supermana byla spousta (Tony Scott, Darren Aronofsky...), nakonec ale studio Warner podepsalo smlouvu se Zackem Snyderem. Je to překvapivý tah, zejména když přihlédneme k… (více)

Kdo zastaví 3D šílenství?

Kdo zastaví 3D šílenství?

04.02.2010

Asi až diváci, kteří se někdy v blízké či vzdálenější budoucnosti tímhle fenoménem nasytí a přinutí Hollywood, aby se nesnažil servírovat jim všechno trojrozměrně. Nebudeme se vracet k tomu, kdo to… (více)

Další Evropané v Hollywoodu

Další Evropané v Hollywoodu

09.03.2009

Dva zajímaví evropští tvůrci upsali duši Ďáblu... ehm, Hollywoodu. Získat Oscara (nebo alespoň nominaci) v kategorii „nejlepší neanglicky mluvený film“ je obvykle začátek cesty k režírování nějakého… (více)