Epizody(4)

Adaptace oceňované novely Thomase Hardyho popisuje životní cestu dívky Tess (Gemma Arterton), která se narodila do chudé rodiny Durbeyfieldů, a jejího boje za osudovou lásku se synem kazatele Angelem Clarem (Eddie Redmayne). Jejich vztah ale fatálně ovlivní Tessina minulost, v níž účinkuje zlotřilý potomek šlechtické rodiny Alec d'Urberville (Hans Matheson) a jeho nenasytná touha po ní. Angel i Tess oba musí najít schopnost odpouštět, ale i tak jejich příběh spěje k tragickému konci... (Morien)

Xavi6

Rozumný anglický seriál poměrně nudného tématu. Některé pasáže nutili člověka usnout, ale rozjezd a konec byl poměrně hodně slušný. Byl zde dobrý výběr herců, jak kladných tak i záporných, takže nechybí ani ta kvalita. :) ()

jane1106

Velmi věrné a v podstatě ve všech směrech uspokojivé zpracování Hardyho klasiky. Gemmina Tess je tu možná ještě větší naivní prosťačka než v knize a chvíli trvá si na tu manýru zvyknout, ve výsledku ale vše funguje překvapivě dobře. Mezi fanynky Eddieho Redmayna nepatřím, ale lze si představit lepší tvář postavy jménem Angel? Všechny pak spolehlivě přehrává Hans Matheson coby rozpolcený svůdník. Dodnes jsem ho podceňovala a nebýt role Aleka, snad bych ani nezaregistrovala, jak výborný je to herec. Půl hvězdy přidávám za Christophera Fairbanka, zase jsem si rozšířila povědomí o zajímavou hereckou osobnost. ()

matini

Autor knihy podle níž je tato minisérie zfilmována byl k osudu Tess nelítostný. Nic nedostala zadarmo a tu trochu štěstí co získala, rázem zase ztratila. Smůla a štěstí v podobě dvou mladých mužů, kteří ovlivňují její život. Toto dílo bylo výborně zfilmováno, krásná krajina, sympatičtí herci, obzvláště Gemma Arterton, která se role Tess zhostila opravdu skvěle. Skutečně mohu jen doporučit. ()

hazaba

Historické čtyřdílné drama z produkce BBC podle Thomase Hardyho na první pohled odkazuje na romány Jane Austenové. Pouze na první pohled. Děj je mnohem dramatičtější a jakoby na houpačce, konec není happy end. K samotnému zpracování - exteriéry jsou skvělé, herecké výkony také na úrovni, především Gemmy Arterton. Ale přiznávám, že Aleca D'Ubervila jsem si představovala démoničtějšího. ()

lemonova

Nádherné, dojímavé, uveriteľné. Výber Gemmy Arterton ako hlavnej postavy bol absolútne presný. Milo ma prekvapil aj Hans Matheson ako Alec a Eddie Redmayne ako Angel. V tejto minisérii funguje všetko. ()

K.a.r.i.n

(Zhlédnuty všechny 4 díly po sobě.) Nedávno jsem měla možnost vidět o něco starší zpracování Tess, takže jsem už věděla, co se stane, co je která postava zač apod. Paradoxně to bylo spíš dobře, protože jsem se víc soustředila na různé detaily... a i když jsem věděla dopředu, jak to dopadne, poslední díl mě naprosto rozsekal. Co se týče samotné série, chtěla bych především vyzdvihnout dokonalý výběr herců především z hlediska vzhledu (typově naprosto odpovídali postavám, které představovali), a když k tomu přidám výborné herecké výkony, tak obsazení prostě nemůžu nic vytknout. Jenže nemůžu nic vytknout ani perfektnímu scénáři, skvělé hudbě nebo délce (4 díly jsou dost dlouhé na to, abyste se s postavami skutečně sžili, a přitom dost krátké na to, abyste se nezačali nudit). Dám plný počet, ale představte si zde spíš těch pomyslných 6*. ()

haWranka

Krásně natočená a opravdu depresivní věc. A taky jasná ukázka lidské blbosti, jinak se to totiž říct ani nedá. No, tehdejší doba prostě byla jiná a dost nekompromisní. ()

Tatianistka

Rozmyslala som ci dam 4 alebo 5* ale ukoncila by som to asi tak ze 4 a pol, mozno preto ze posledna cas bola velmi smutna a plus zopar malych vycietiek. Inak vynikajuca seria minifilmov. A este chcem dodat k zaveru ze ma Gemma konecne presvedcila o svojich hereckych schopnostiach a velmi sa mi pacila v tejto roli. ()

Creony

"It couldn´t have lasted long, Angel. Too much happiness." Absolutně úchvatné čtyři hodiny, během nichž bylo moje srdce několikrát roztříštěno a zase slepeno, aby bylo na úplném konci rozdrceno v prach. BBC se svojí tvorbou u mě momentálně vede na plné čáře a nezklamalo mě ani v tomto případě. Obsazení nemohlo být lepší. Nevinně dětská Gemma Arterton a Eddie Redmayne, kde stačil jediný jeho pohled a jako vždy jsem mu uvěřila úplně všechno. ()

Nefaria

Počula som názor, že filmy podľa knižných predlôh sú ako ženy: len neverné sú pekné. Tu ale platí pravý opak. Toto je asi najvernejšie spracovanie originálu a pokojne môžem povedať, že aj najlepšie.. Gemme Arterton som všetko zožrala až do úplného konca a Hans Matheson má u mna veľké plus. po tomto som BBC úplne odpustila otrasný Zločin a Trest. ()

nuwer

Škoda,že jsem si před puštěním nepřečetla nějaký spoiler,ušetřila bych si trapení a kapesníčky. Po dvou dilech jsem sledovaní ukončila (podivala jsem se jak to skončí-nevydržela jsem),velka deprese,už nechci nikdy vidět,příliš smutné. ()

Scaevola

Pohledně natočené viktoriánské drama - místy příliš sociální, ke konci až zbytečně patetické (Stonehedge?). Ale zcela určitě příběh, jenž rozdmýchá jakési emoce. ()

petronela86

Málo kdy se stane, aby se fim/seriál držel tak věrně svojí literární předlohy. Miluju Hardyho knihy. Seriál je pecka a jsem moc ráda, že jak Alek tak Angel nemají bradky a kňoury jako v knize. To je asi jediné, s čím se s literární předlohou rozchází :). ()

Elisson

Úžasné spracovanie, od ktorého som sa nemohla odpútať, kým som ho nedopozerala. Ale možno som poznačená tým, že mám tak veľmi rada adaptácie britských románov z tohto obdobia :-) A hoci som v čase zhliadnutia filmu mala prečítaných pár Hardyho kníh, túto som si odkladala na neskôr, prečítala som si ju až potom a je senzačná - asi to najlepšie čo som od Hardyho čítala a vo všeobecnosti skvelá kniha, takže odporúčam. ()

Petra46

Další adaptace bezesporu zajímavého kousku z bohaté britské literatury v podobě mini-série od BBC. S touto knihou jsem se bohužel dříve nesetkala (pouze jsem od stejného autora viděla jiná filmová zpracování jeho děl) a obávám se, že román ani v budoucnu nevyhledám, jelikož to bylo lehce depresivní a já raději něco optimističtějšího, protože sleduju filmy (a čtu knihy) především za účelem pobavení a potěšení, ne abych po jejich zkončení byla deprimovaná:) Samotný seriál byl velmi pěkný, ústřední dvojice sympatická, britská krajina okouzlující, ovšem události v druhé polovině posledního dílu přišly jako blesk z čistého nebe a bylo to poněkud.. no nebudu nic prozrazovat, kdo chce, ať se podívá! ()

A.lis

V mnoha ohledech se jedná o brilantní minisérii. Herecké výkony jsou skvělé, příběh má spád a hloubku, každá významnější scéna je dokreslena přírodou (sluce při šťastných scénách, déšť a bláto při smutných). Víc hvězd ale z mého pohledu nemůže seriál dostat, protože Tess je ta NEJPITOMĚJŠÍ postava, se kterou jsem se kdy setkala. První dva díly mi tak nepřipadala, ale to, v jakou mučednici, hysterku a hlupačku (především v tom, že zabila Aleca, což bylo to nejstupidnější řešení její situace) se začala proměňovat, ji korunuje na nejpitomější hrdinku všech dob. Arterton ji ale dokázala ztvárnit na výbornou, byla naprosto přesvědčivá. Bohužel kvůli tomu, jak moc mi na konci připadala Tess pitomá, mi jí vlastně nebylo absolutně líto a závěr ve mně (přes všechny snahy tvůrců) nevyvolal sympatie, lítost (možná jsem trochu litovala Angela, ačkoliv si za to taky může sám - znásilnění v době, kdy Tess vlastně ani neznal, jí nemohl odpustit, když zavraždila, nerozmýšlel se ani vteřinu - to jsou mi priority!!). ()