poster

Tess z rodu D'Urbervillů (TV seriál)

 • Velká Británie

  Tess of the D'Urbervilles

Drama

Velká Británie, 2008, 240 min

 • Petrasuvicka
  *

  Zahrané je to sice dobře, ale Tess je naivní, až to bolí a zasloužila by trochu proplesknout, aby se probrala. Všeho se bojí a hledá problémy a katastrofy tam, kde nejsou, jen aby si ještě ztížila život. Jako by se prostě nemohla smířit i s faktem, že bude žít šťastně. Tess vyloženě chce žít deprimující život, jinak by se v tom tak nepitvala. Ono by mi ani tak nevadilo, že je tak naivní, stydlivá a vůbec taková, ale jsou nějaké hranice.(1.5.2013)

 • Sheldra
  ****

  Trošku plouživý film (vezmete-li v úvahu, že Tess stráví snad polovinu času více či méně usouženým plahočením cestou necestou), ale zároveň poctivá anglická filmařina jak má být. Gemma Arterton přes svůj kvokavý projev (no hlas si nevyberete) překvapila, brečet teda umí přímo na povel, Matheson je odporný jako obvykle, největší překvápko je pro mě dosud zhola neznámý Eddie Redmayne, což je zjevně talent od přírody. K dokonalosti chybí krůček, ovšem stejně jako Kiddo přidávám spoileroidní výstrahu všem, kdo mají za to, že filmy jsou od toho, aby nám předkládaly nerealistické happy-endy - to tedy jaksi fakt ne...(2.12.2010)

 • Morien
  *****

  Seriál se rozjíždí trochu pomaleji, tvůrci často operují s působivostí jednotlivých záběrů, mnoho faktů není řečeno přímo a je ponecháno vyplynuti ze souvislostí. Herci hlavního trojúhelníku jsou velmi vhodně vybraní, protože působí jak vizuálně krásně (zvláště zuby Eddieho Redmaynea), tak vkládají do svých postav přesně takovou dávku emocí, jakou by od nich člověk očekával, a žádný z nich příliš nezaostává za ostatními. Britská krajina tvoří nemalý podíl celkového dojmu stejně jako poměrně věrohodná dobová výprava, potěší cameo Stonehenge. Celkově Tess plyne pomalu, ale řádně melodramaticky. Občas se sice zdá, že je příběh vykreslen trochu povrchně a že by zasloužilo rýpnout si trochu hlouběji do nitra charakterů, ale myslím si, že mistr Hardy se nemá důvod v hrobě obracet. Dílo pro prožití podzimní depky jako stvořené.(27.10.2008)

 • Dont
  ****

  Konec jsem očekával naprosto odlišný… Asi i proto, že nejsem obeznámen s tvorbou Thomase Hardyho. Teď jen nevím, jestli je dobře nebo špatně, že jsem se tolik mýlil. Škoda některých slabších pasáží, kterým se nevyhnul žádný díl, a naivita Tess byla chvílemi možná až zbytečně přehnaná. Už to občas zavánělo hloupostí či nepoučitelností. Herecké výkony však nadstandardní od všech zúčastněných. Nejvýše hodnotím druhý díl s hezky odlehčenou a romantickou idylou na mléčné farmě a pak závěrečný díl, který bych už ale znova vidět nemusel. Osud si s Tess nepěkně pohrál.(27.12.2013)

 • 01Zuzana10
  ****

  Skutočne verne spracovaná kniha. Čo sa mi zdá zvláštne, keďže mnohé súčasné adaptácie sa originálu držia málo. Asi preto, že už boli spracované toľko krát a úplne detailne, že treba aj iný pohľad. Tess má relatívne málo filmových verzií... tak sa skúsili priblížiť pôvodnému príbehu. Avšak len scenárom. Nemôžem si pomôcť ale Eddie Redmayne sa k Angelovi neblíži ani na sto krokov. Herec je synonymum chlapa v súčasnosti módneho, moderného, aký sa páči väčšine, chlapa typu že v škole bol búrliváčik a pod. NIE. To nie je Angel. /a .. pardon.. ale.. pripadá mi príliž chudý na človeka, kt. mal zvládnuť tažkú prácu./ Tiež Tess. To je stelesnenie toho, čo má predstavovať Bondgirl. Našťastie nie úplne. Podľa mňa sa ako pravá herečka prejavila až 3. a 4. dieli. Prvé dva sa musela stavať do roly naivnej, neskúsenej - pretvarovať sa, pretože to nepasovalo k jej temperamentu a sile. Veď sme mohli vidieť jej prirodzené sebavedomie, hneď pri úvodnom májovom tanci, akým štýlom prešla okolo Angela. Takže .. reputáciu si u mňa napravila po polovičke. Ale i tak nie som natoľko spokojná ako pri verzii z roku 1998. Ak to porovnám, tak preboha... tu im absolútne nemôžem veriť, keď sa Tess a Angel zhovárajú o vážnych veciach.. Tiež pomocníčky v kravíne vyzerajú spolu príliž jednoliato. Z obsadenia ma presvedčil asi iba Alec. I keď sa tiež bavím na starom anglickom slangu...:D škoda nie úplne využitého potenciálu v hudbe. Oceňujem početné zábery outdoors. A neviem, mám pocit že niektoré prechody snímkov pôsobia staro. Spomeňte si napr. na hneď 1. záber série. A tak. Škoda, Tess z roku 1998 je miliónkrát lepšia pre mňa.(22.6.2009)

 • - Většinu času se tato minisérie natáčela venku, asi tak z 80%. (Lynette)

 • - Natáčelo se v měsících březnu až červnu 2008 na lokacích v Somersetu, Wiltshiru, Gloucestershire a Dorsetu v západní Anglii. (Lynette)

 • - Podle kritiků se tato adaptace nejvíce podobá originální předloze románu Tess of the D'Urbervilles. (Lynette)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace