Ten kluk

• Česko Chlapec A (festivalový název) (více)

Eric Wilson vychází po mnoha letech z vězení pro mladistvé a pod jiným jménem se pokouší začít nový život v tichém městečku poblíž Manchesteru. Pomáhá mu v tom sociální pracovník Terry, jenž pro něj najde práci a je nablízku, kdykoli Jack potřebuje podporu. Naivní, citlivý a otevřený mladík, který strávil dlouhé roky v izolaci, se snaží zorientovat se v prostředí, jež je pro něj zcela cizí. Nachází si kamaráda Chrise i přítelkyni Michelle a vrhá se do nového života s nadějí a ochotou vyhovět všem jeho nárokům. Zvládne nástrahy dospělého světa a dokáže se ubránit stínům vlastní minulosti? (Česká televize)

C0r0ner

Podobně jako u Sobeckého obra (2013) se jedná o kvalitní film z nuzného britského prostředí a s postavami, kterým jejich životní situaci není hodno závidět. A stejně jako u Sobeckého obra mě to nikterak nedojímalo a můj zážitek zůstal veskrze průměrný. 65% ()

Laputa

Nechápu takové konce.... jak mám vědět, jak to dopadlo ? To mi bude dlouho vrtat hlavou, ale v tom špatném slova smyslu... ()

magnolia

tak tohle urychleně putuje do mé širší topky - kam teda většinou zařazuju filmy s delším / větším odstupem... ale tohle má prostě smůlu - za to, že mě to dokázalo napnout, nasrat a rozněžnit ;o) víc než všechny ty na zlaté glóby nominované "úžasnosti". jak říká bernard black: "you will cry, you will laugh - it'll change your life." ()

sulimo

Tohle je jedna veliká deprese. Když na konci víte všechny potřebné informace, začnete být depresivní i ze sebe samotných, protože nevíte, zda soudit společnost, že soudí, nebo zda soudit jedince za hříchy z mládí, které jsou naprosto ohavné, ovšem stejně tak společnost, která je jejich nepřímým viníkem. No, nehezké to dilema, které mi vytvořilo v hlavě pěkný guláš, který mě donutil přemýšlet o vlastních hodnotách, které by mě dostaly ven z tohoto začarovaného kruhu myšlenek, které nikam nevedou. Nebýt nedávno viděného filmu Kid, který je daleko větší obžalobou společnosti (ovšem s tímhle morálním dilematem má pramálo společného), dala bych pět, ale takhle zhuntovaná tímto předchozím filmovým zážitkem to je "jen" za čtyři hvězdy. ()

Plangi

Tvůrci na to šli chytře. Už od počátku filmu je hlavní protagonista představován jako osoba, kterou změnila léta ve vězení pro mladistvé a hlavně vlastní touha stát se někým jiným, lepším, než kým býval jako dítě. V prostřizích právě z dětské minulosti Erica je ukázána spousta situací, která jej dovedla až k jedné hrůzné události, u které se můžeme pouze domnívat, zda byl přímý aktér nebo přihlížející. Film nesoudí, nechává možnost divákovi si vybrat, zda bude nadále v hlavní dějové linii po propuštění z vězení sympatizovat s (nyní už) Jackem, nebo jej odsoudí stejně tak jako to udělali jeho údajní nejlepší přátelé po odhalení jeho pravé identity. Jack je kluk s velkým srdcem, zmítaný stále ve vlastní nejistotě, v každém momentě stíhaný pocitem viny, taktéž schopen velké lásky. Zasloužil si druhou šanci, leč osud a lidé jsou svině… Film má dvě nej: 1) Andrew Garfield. To co předvedl je brilantní výkon, který mě odrovnal, jak už dlouho žádný. Toho chlapce si bedlivě ohlídám do budoucna a mám zas o důvod víc těšit se na Imaginarium dr. Parnasse. 2) Velice působivá kamera. ***** . Tečka. ()

ewi

ne, ze by byl motiv nejak originalni, ale o to tady nejde...komorni snimek s uzasnymi obrazy a skvelou kamerou...nenasilny, civilni...zadna ze scen nepusobi nepatricne a nerusi vyzneni dila...film je vypraven jenom v naznacich a zanechava mnoho otazek...ac s nim nema nic spolecneho, zapusobil na me podobne jako film Love story [1970] - tisickrat zpracovane tema, ktere se vam ale diky atmosfere, citlivosti a absolutni civilnosti [vystiznejsi slovo me bohuzel nenapada] snimku vryje hodne hluboko pod kuzi ()

campix

Britských komorních dramat, kde hraje hlavní roli ústav nápravy mladistvých jsem již pár viděl a Boy A řadím bohužel mezi ty průměrnější. Sice se neodehrává vyloženě v nápravném zařízení, ale zřejmou souvislost byste zde našli. Nápad je to hodně solidní, Garfield si otevírá svým výkonem dvířka k významnějším rolím a závěr je dosti silný, aby vás ohromil i když ho vlastně čekáte.Avšak všechno vychází tak nějak vniveč. Pochmurný, minimalistický a nezáživný film. ()

Radiq

Zajímavě vyprávěnej příběh o zajímavým maníkovi, o kterým toho ze začátku moc nevíte, ale víte, že udělal něco moc špatnýho. A ta zvědavost přetrvává celej film. Škoda, že zločin nebyl ukázán v celé své hrůze, ani ho nikdo dopodrobna nepopsal, ale to má asi zůstat na divákově zvířecí fantazii. Ale zatvrdlé obdivovatele krvavejch záběrů to asi zklame. Herecky se ale člověk může kochat, obzvláště na Peteru Mullanovi, kterej hraje dokonale a scénu, kdy omámen alkoholem usínajíc nevědomky mumlá, jsem si zapamatoval z filmu asi nejvíc. Taky divnej anglickej přízvuk přidal filmu na zajímavosti. Ale přes všechny tyhle klady filmu něco chybělo. Za prvé mě trochu štvala neustále otevřená pusa Andrewa Garfielda, kterej ale jinak hrál dobře. Byly to takový tyhle detaily, který filmu ubíraly na kráse. ()

Splasher

Human conscience, how much can you bear ? Mrazivý příběh, inspirovaný skutečnou brutální vraždou 2-letého chlapce dvěma desetiletými chlapci v roce 1993 - Boy A and Boy B. ()

danliofer

Lze ještě za života odčinit neodčinitelné? Lze ještě za života odčinit "nezabiješ"? Lze ještě za života dostat druhou šanci a nepromarnit ji? O tom všem je tento nádherný film. ()

eisha3

EMOCE! Od začátku do konce. Už ta první scéna: "How do you feel?" - "Oh, I don't know. Just like I'm having a dream." ()

Madlenka26

Nějak nedokážu pochopit tak vysoké hodnocení. Přes hodinu se ve filmu nic neděje, měla jsem asi x nutkání to vypnout, ale né furt jsem si říkala, to se rozjede...a nic... Nějak mě ten námět nenadchnul a zpracování totéž. Konec se mi zdál jako takové ''mlet z posledního''. ()

Kjůkíí

Citově pojatý snímek, který má svou hloubku, člověk věří, že ten kluk prostě musí dostat druhou šanci, fandí mu, ale společnost je nemilosrdná a i když on vlastně nic neprovedl, tvrdě za to zaplatil. Není lehké se vyrovnat s minulostí. Neměl jiné řešení a to, co provedl na konci .. nic jiného mu nezbylo. A nám nezbyde nic jiného než si z toho vzít příklad a zamyslet se. Za hru na city bych dal i čtvrtou hvězdu, ale zůstanu u tří. Nebyl to velkofilm, ale pěkné dramátko. ()

Qitek

Neuvěřitelně uvěřitelný film vyhýbající se snad všem zavedeným klišé co se postav týče. Například když Eric Wilson nastoupí do nové práce, ihned očekáváte (tedy alespoň má, za poslední dobu, filmem otrávená duše) vzhledem k jeho projevu mezi lidmi, že se bude potýkat pouze ze šikanou, či posměšky. A ono naopak. Naopak nalezne citlivé, chápající, myslící lidi, které jsou všechno, jen né ploché, co se vykreslení osobnosti týče. Všechny postavy v tomto filmu jsou od A do Z naprosto civilní a "živé"! O to víc pak vygraduje konec, který v žádném směru (ať už od činu z dětství, až po finální odhalení) nijak netlačí na pilu a nesnaží se nijak vizuálně deptat, či šokovat. Je opět civilní a krásně smutně uvěřitelný. Jedním slovem Bravo. ()

Jizni Tlapa

Ten doposud neznámý kluk (A.Garfield), ač na prvni pohled ňouma, netušíc, jak velký filmový zážitek ve mne zanechá. Přišel jako by nic, aby se svým odchodem nechal má ústa otevřena takřka dokořán! Silně emotivní s geniálním zakončením a naprosto herecky dokonalým hlavním hrdinou!90% a veliká poklona! ()

DaUr

Tak pravdivé, až to bolí. Realistický portrét zkrachovalé existence, která si svou zbytečnost nechce připustit a snaží se zapadnout zpět do všedního života. Díky úctyhodnému výkonu Andrewa Garfielda si ale i přes své činy získává sympatie diváka a film i bez jakýchkoliv příběhových či technických vychytávek dokáže vtáhnout do děje a vyvolat emoce a otázky, přičemž přímočarým odpovědím na ně se šikovně vyhýbá. 90%. ()

ecceHOMMO

Silný príbeh.....príbeh o druhej šanci......o znovuzaradení sa medzi obyčajných ľudí......o zatratení a beznádeji.....Silný príbeh, ikeď na jedno použitie. ***/**** ()

Saoirse míří do Ameriky

Saoirse míří do Ameriky