Slavný detektiv Sherlock Holmes je proslulý tím, že využívá svůj pozorovací talent, geniální schopnost dedukce, ale i hrubou sílu svých pěstí. S věrným přítelem Dr. Watsonem dokáže vyřešit i ten nejkomplikovanější případ. Jenže nyní je Londýn v ohrožení a náhlá hrozba je děsivější, než cokoli dříve. Po sérii brutálních rituálních vražd přijíždí Holmes s Watsonem právě včas, aby zachránili před smrtí další oběť a odhalili nebezpečného vraha, zatvrzelého Lorda Blackwooda. Předtím, než je oběšen, varuje Blackwood Holmese, že smrt nad ním nemá žádnou moc. Blackwoodovo slibované zmrtvýchvstání, ke kterému došlo, pochopitelně vyděsí celý Londýn. Pro Sherlocka Holmese je to ale pouhý začátek jedné velké hry. Ponoří se do světa černé magie a ohromujících nových technologií, kde je logika pořád jednou z nejlepších zbraní proti boji se zločinem... (TV Nova)

COF_666

Robert Downey Jr. je bůh. Tohle je jeho film i když Jude Law se taky moc snaží. Charisma a herecká genialita Downeyho Jr. je ale spolu s krásnou kamerou a hudbou tak nějak všechno. Škoda. Protože mít tohle lepší příběhovou linii tak je tento film o detektivní legendě geniální. Přesto je to velká zábava. ()

trojtmberk

Sherlock Holmes jako akční hrdina, kterej má problém s osobní hygienou, je rozhodně zajímavej pohled na tuhle postavu a už kvůli tomu jak tenhle pokus dopadnul, stojí za vidění. ()

Triple H

Veľmi dobré a prekvapivo osviežujúco pôsobiace. Holmes a jeho logické myslenie boli dobre vymyslení. Downey a Law výborní. Technické spracovanie a réžia na vysokej úrovni. Ritchie to zmákol úplne s prehľadom, bol dobrou voľbou, dodal filmu šmrnc a myslím, že z materiálu vytrieskal maximum. Hans Zimmer išiel na doraz a odviedol vynikajúcu prácu, takisto príjemne odlišnejšiu od svojho štandardu. Spokojnosť a teším sa na dvojku. ()

Hafran

Rychlé, akční, vtipné a s brilantní kamerou. Pro povrchní fandy Holmese jako jsem já je ve filmů faktů z knih akorát a mystický příběh dle mého kopíruje styl originálních povídek. I charakter Holmese je zkopírován v něčem docela přijatelně. Ale pro ortodoxní fandy Doyla to asi bude utrpení. ()

Decker

Pro me jasne navrat Guye Ritchieho! Uz jsem ho temer opkala, ale ten kluk to ma v krvi! Sherlock Holmes me jednoznacne dostal. Svizne, chytre, drze, zkratka vytecne akcni krimi drama se spetkou Ritchieho korenicka navrchu. ()

touchmud

Pro mě ohromné překvapení. Film od kterého jsem nic nečekal mi nabídl parádní zábavu především díky dvojici Downey - Law. Lehký humor celkovému tempu hodně pomohl, až jsem si říkal, že nebýt těch digitálních triků jsem někdy v osmdesátkách. ()

kjakob

Svižně nakroucená buddy movie. Tohle není detektivka, jen se za ni vydává. Střípky z Holmesova života mě opravdu bavily a kolem ústřední dvojice jsem si užíval všechno, a že toho bylo požehnaně. Žel ukázalo se, že film tím také dost utrpěl. Nezbyl prostor pro spletitější děj, příběh nás nevodí za nos a nedává příliš prostoru pro vlastní dedukci. Záplatka sama o sobě je banální, tady si evidentně nikdo s ničím hlavu nelámal. Doufal jsem, že finále to zachrání . Jenže Sherlock, navzdory tomu jak umí rány rozdávat, tady dostal na solar plexus a složil se jak balvan. Od režiséra Podfucku jsem čekal víc. Utěšuje mě fakt, že se jedná o první díl trilogie a příště nám snad bude naservírovaná opravdová detektivní delikatesa. ()

miguel_111

Novodobý Sherlock Holmes v podaní Roberta Downey Jr a réžií Guya Ritchieho ma dosť pobavil, potešil a hodne zaujal. Pre mňa 80% ()

chelseaman22

Robert Downey Jr. Nám ukázal zcela nového Sherlocka Holmese. Svěží, moderní, zábavný a cynický (že by inspirací byl dr. House?). I ten děj se Nám bohudíky povedl. A resumé? Pěkné pokoukání pro sobotní večery, jež se dámám asi nebude zamlouvat, ale muži ocení. 80% ()

filmmovier

Výborná hudba, atmosféra, ponurý Londýn, skvělé herecké výkony, akce, napětí, vtip a hlavně výborná detektivka v pravém anglickém stylu. Dostal jsem víc, než jsem čekal a jsem rád že toho boxu nebylo tolik. Film si vzal od Doyla jen postavy, svým způsobem je to originál případ. Už se strašlivě těším na Hru stínů. ()

Saraph

Strašně jsem žral, jak se Downey dokázal vžít do role bláznivého detektiva, který o člověku věděl všechno, jen se na něj podíval. Z jeho úst zní nevinné vtípky Sherlocka úplně skvěle. Myslím, že by se těžko hledal herec, který by se výkonu přiblížil. ()

Lolita

Skvělá ústřední dvojice vybraná do rolí Holmese a Watsona, Robert Downey je úžasný, charisma z něj doslova teče po plátně (pokud se vám zdá, že tohle jste už někde četli, ano, totéž jsem o něm psala tuším k Avengers nebo Ironmanovi). Zde se modernizace a poameričtění vskutku povedlo. ()

Motinski

Zábavná oddychovka ktorá srší originalitou a nápadmi. Guy Ritchie je skvelý rozprávač, Robert Downey Jr. s Jude Lawom kombo ktoré ladí a zápletka ma tiež bavila. Sherlock je do detailov vybrúsená postava čo vás vie udržať na svojej strane. Richie opäť dokazuje že úrovňou dialógov patrí k špičke a scenár má čím prekvapiť. Prvé na čo si ale spomeniete keď sa povie Sherlock Holmes, bude oku lahodiaci vizual a výprava. ()

DragonnCZ

8/10. - Výborné kriminální drama o britském detektivovi, kterému nechybí úžasná režie Guyem Ritchie, vynikající soundtrack od Hanse Zimmera, skvělé herecké obsazení, sice trošku slabší scénář, který by nemusel být tak táhlý, a víc uměl prodat záplektu jasněji a přímočařeji, ale i tak film se mi strašně líbil. Sherlock Holmes je sympaťák od kosti a Robert Downey Jr. zase opět svým charizmatem uměl Sherlocka výborně ztvárnit. Film má skvělou akci a především hlavně tu atmosféru Viktoriánské Anglie! Prostě a jednoduše super film jak má být! Konec mě mimořádně navnadil na druhý díl. ()

Kamkon

Můj 4. film viděný premiérově po všech Pánech prstenů. Pan režisér Ritchie se opět ukázal ve skvělé formě. Zábavné vtipy, které doplňují rychlé akční sekvence a brilantní dedukce slavného detektiva v podání přesvědčivého Roberta Downey jr. Já jsem hlavně koukala na Juda Law, který rovněž nezklamal a stále vypadá a hraje bezvadně, i když kulhá (což jsme nevěděla, takže si to někde dočtu). Hudba působivá a příjemně doplňující. Kvůli některým rychle vyřčeným řešení situace si to zkouknete stejně jako já možná ještě jednou, ale mě spíš vadilo, že v řadě za mnou od jednoho diváka zaznívala jakási ozvěna, jakože opakoval slova vyřčená jen mužskými postavami filmu nebo komentoval dějové situace a scény. Když jsem mu nakonci řekla, že to bylo sice slušný, ale nebylo to potřeba, skoroplešatý postarší pán jen udiveně koukal, jako by mu nedocházelo, že zkazil představení většině přítomným. To však není důvod k tomu, proč jsem filmu nedala plné hodnocení, prostě to nebylo zas tak úžasné, prostě hodně dobrá staroanglická akčňárka, avšak bez nějaké přidané hodnoty, něčeho navíc, co by vás fakt dostalo. Ale stejně na to jděte, stojí to za to, Hansi Mathesonovi to jako záporákovi sedí. ()

Honzíno

Není na tom nic, co by mi vadilo. Jenže na tom není nic, co by mě vyloženě zaujalo (jednu chvíli na mě málem přišlo spaní). Navíc ani sám nevím, proč na mě snímek místy působil zmateně. Naštěstí je tato popcornová zábava dostatečně chytrá i rozumná a příjemně napsaná a zahraná. Guy Ritchie zrežíroval vyprávění s přehledem, po RocknRolle se však mnohem víc těším na nějakou jeho další gangsterku. Na druhou stranu v druhém díle Sherlocka by nemusel být k zahození možný záporák pan Prof. Moriarty. Určitě se na ní podívám, jestli bude, ale napnutě očekávat nebudu a dospat do onoho dne mi též problémy dělat nebude. Rozhodně lehký nadprůměr. Pro mě též silnější tři hvězdičky. ()

Komprimus

Je tam pár vyloženě signaturních režizérských bonbónků Guye Ritchieho, ale to, co drží film před pádem do nudného průměru, je bezpochyby Robert Downey Jr. ()

st.jim

Je to klasický počin, který o5 předvedl Guy Ritchie . Nezaměnitelný a přesně takový, jaký on filmy točí. Je pravdou, že u takového zpracování, jako je Sherlock Holmes to někomu může vadit. Každopádně se dal takový styl čekat. Určitě mínusem je to, že znovu jsou vystřiženy záběry z trailerů, na které jsem se těšil a málo prostoru pro Marka a Rachel. Také spíše ateliérové natáčení není zrovna to, co si toto zpracování zaslouží. I přes všechny tyto zápory si myslím, že je to povedený film plný humoru a skvělých herecký výkonů. Já se celý čas parádně bavil a to je pro mne směrodatné. ()

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (více)

Třetí Sherlock je nyní prioritou

Třetí Sherlock je nyní prioritou

22.04.2023

Dlouhé roky fanoušci čekali, kdy a jestli vůbec se rozjede produkce na třetím Sherlocku Holmesovi s Downeym, Lawem a Ritchiem. Poslední zmiňovaný mezitím od projektu odešel, jelikož měl v poslední… (více)

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

06.04.2022

Streamovací služba HBO Max do toho v posledních týdnech šlape a objednává jeden nový seriál za druhým. Nyní tak s posvěcením od studia Warner Bros. přichází zpráva, že se populární filmová série… (více)

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

23.01.2021

Herec Hugh Grant (Mělas to vědět, Gentlemani) si nejspíš zopakuje spolupráci se slavným režisérem známých gangsterek Guyem Ritchiem (Podfu(c)k, Sherlock Holmes). Natočit by spolu pak měli akční… (více)