Slavný detektiv Sherlock Holmes je proslulý tím, že využívá svůj pozorovací talent, geniální schopnost dedukce, ale i hrubou sílu svých pěstí. S věrným přítelem Dr. Watsonem dokáže vyřešit i ten nejkomplikovanější případ. Jenže nyní je Londýn v ohrožení a náhlá hrozba je děsivější, než cokoli dříve. Po sérii brutálních rituálních vražd přijíždí Holmes s Watsonem právě včas, aby zachránili před smrtí další oběť a odhalili nebezpečného vraha, zatvrzelého Lorda Blackwooda. Předtím, než je oběšen, varuje Blackwood Holmese, že smrt nad ním nemá žádnou moc. Blackwoodovo slibované zmrtvýchvstání, ke kterému došlo, pochopitelně vyděsí celý Londýn. Pro Sherlocka Holmese je to ale pouhý začátek jedné velké hry. Ponoří se do světa černé magie a ohromujících nových technologií, kde je logika pořád jednou z nejlepších zbraní proti boji se zločinem... (TV Nova)

messiah

Věta "Dobrý den, jsem Sherlock Holmes, agent 007 19. století na volné noze." celkem obstojně nastiňuje cože je tohleto pojetí Holmese zač. Perfektní herecké obsazení s novým DeNirem (Strong) rozhodně nezklame. Zábava, akce, vtip, hudba. Přesto si myslím že klasické pojetí je přecejen zajímavější a originálnější než toto, zejména vedle všech Bondů a Bourneů co jich v kině můžete vidět. ()

BoXBe

Nad Ritchieho verzí Sherlocka Homesa jsem nadšením nevzplanul. Hodně ovlivněno to bude tím, že mám načtené bezmála všechny Doyleovy příběhy a blockbuster, ve kterém je více taškařic s údery na solar a explozí než seriózních pátraček, jsem sice čekal, ale tak nějak jinak, asi chytřeji... Guy Ritchie se akčně vynasnažil, chvíli mu to šlo i s atmosférou, hudba byla parádní, Downey a Law zábavní, ale mě to minulo asi o čtyři nástupiště a sto let. Vrátím se raději k písmenkám, vřesovištím, blatům do Baskervillu... ()

fars

Svizne, vtipne, s peknym vizualem a peckoidnim akcnim scenam. Zcela dle ocekavani, delikatni jednohubka na pobaveni :-) ()

Plangi

Guyi, tak takhle ne. Maximálně nezáživné dvě hodiny, kdy mi v hlavě utkvěla jen scéna v ringu a absence jakékoli jiskry mezi mužskými a ženskými postavami, zatímco Sherlock a Watson vypadali, jako by spolu měli tajný románek. Záměr? Nevim, ale aspoň to mi přišlo zábavné. ()

Icefist

Ale tak dalo se to. Film podle mě jednoznačně stojí na hereckém obsazení (nejen Downey a Law, ale i Strong je záporák k sežrání) a atmosféře a přostředí historické Anglie. Děj je mysteriózní, ale mě neoslovil. Zaujalo mě trochu víc snad jen Holmesovo objasňování svých dedukcí a myšlenkových pochodů, pár nelogičností či mírněji řečeno zvláštních momentů mi taky neuniklo. Jednou vidět ano, ale žádná super bomba to teda neni. 60 % Oblíbená část- závěr bitky a chvíle po souboji poté, co soupeř v "ringu" na Holmese plivne ()

EstéCaňa

Tento nový Sherlock mě zaujal nejvíc ze všech. Jde vidět že se tvůrci nabáli vytvořit nového, kontroverzního Sherlocka. Mám rád bizardní věci, takže jsem si tohoto Sherlocka prostě a jednoduše vychutnal. 9/10 ()

mortak

Když A. C. Doyle potřeboval peníze, rozhodl se prodat svou nenáviděnou postavu divadlu. Adaptace se chopil William Gillette, který si Holmese přetvořil do akčnější podoby. Hra Sherlock Holmes nebyla detektivkou, ale dobrodružnou podívanou, ve které Holmes zachraňuje nevinnou ženu, dědičku důležitých listin, ze spárů lupičů, dostává se z beznadějných situací, aby mu na konci hrdinka padla s výkřikem "Kiss me, Sherlock Holmes" do náruče. Na konci dvacátého století se tato i další adaptace (Strakatý pás) objevily znovu na repertoáru a znovu s velkým úspěchem. Film se k tomuto divadelnímu klonu Holmese hlásí nejenom názvem a podobou Downeyho s Gillettem, ale taky celým pojetím postavy. Svět dobrodružných podívaných je však o sto let dál, takže je tu plno módních věcí - vztah mystiky a racionality jako vystřižený z Dana Browna či vyšetřování ve stylu CSI - ale rozhodně jde o skvělou zábavu a krok správným směrem. Už bylo dost těch televizně zaprášených adaptací povídek rozpitvávajících každou větu do pěti minut. ()

dr.fish

Je mi celkem jedno jestli je Holmes Holmesem a Watson Watsonem. Ale že tenhle film funguje jen první půlhodinu je fakt. Ze zbytku jsou už jen ostrý obraz, dobrý zvuk, hezké obrázky Londýna a souboj na mostě. Dokonce jsem se párkrát přistihl, že jen tupě zírám na plátno. Tak to jsem se asi nudil...? A to by u filmů tohoto ražení nemělo být. 60% ()

Šimpy

Zase si říkám, jak je možné, že jsem tohle nehodnotil, když jsem to viděl už před takovou dobou? Je to povedená akční jízda nabušená vtipem a podpořená výbornými Downeym a Lawem. Ano, může někdo namítnout, že s původním Sherlockem to nemá nic společného...a bude mít pravdu, ale....! Sám se považuji vždy za milovníka původních knižních verzí, Sherlocka jsem četl (Pes Baskervillský, Poslední případ, Prázdný dům aj.), a film je přetvořen pro současné mladé publikum, ale tady mi to nevadí. Protože je z toho vidět láska a úcta k předloze, narozdíl od současně promítaných Třech mušketýrů (psáno 12/2011). Někdo se může zeptat, co to melu o úctě k předloze? Ale je to dáno už například postavou samotného Sherlocka. V knize je nám představen jako velmi sebestředný egoista a jeho ego vychází z jeho inteligence a dedukčních schopností. To Ritchie zachoval, jen přidal další prvky, na kterých se dá tak vysoké ego vystavět ( ironická vtipnost, balení ženských, fyzická zdatnost) a ejhle nejen, že to fungujem ale přidává to i lidský rozměr! That is all, folks! ()

WolfR

Downey Jr. Je pro postavu detektiva Holmese tím pravým. Je to temné, stylové, velmi svižné a akční a taky nacucané hláškami. Navíc funguje skvělá chemie mezi Holmesem a Dr. Watsonem. Tento jiný “blockbusterový Holmes“ se docela povedl, 4 hvězdy. ()

Fancipal

Stejně jako nezapomenutelná Irene Adler i Guy Ritchie postupuje v intencích mé můzy. Dost velké koule na to redefinovat definovatelné, díky očividně lásce ke knižní předloze a nutné dávce smělosti transformuje „britského“ Sherlocka do hollywoodské kabátu se zachováním toho nejpodstatnějšího - kouzla i srdce literární předlohy. Jistě, Ritchie si byl dobře vědom, že pokud chce (po finanční stránce) uspět, je potřeba provést nezbytné změny ve vzorci chování hlavních postav. Přestože literární detektiv působí oproti tomu filmové uhlazeněji, civilněji a konzervativněji, je Sherlock v podání výtečného R. Downeyho Jr. přesným prototypem sarkastického, akčního a svými souputníky často nepochopeného hrdiny 21. století. Změny reflektující tvář doby promítnuté v osobě hlavního hrdiny tak nejsou pošlapaním svatého kultu, ale logickým vývojem očekávání a přání masového publika. Navíc hlavní schopnosti a atributy osobnosti slavného detektiva zůstavají zachovány, stejně jako v knížce i zde předvádí sálodlouhé analýzy lidského chování a jednání, důkládnou prověrkou projdou jeho šermířské a boxerské schopnosti a na přetřes se dostane i jeho poněkud excentrický životní styl. Nezbytná charakterová obroda se nemohla nedotknout také detektivova „životní parťáka“ (stranou jakékoliv sexuální konotace, ty si tvůrci opravdu vymyslely) Dr. Watsona – znamenitý Jude Law. Mark Strong je důstojný soupeř, ale už v průběhu prvního dílu působí jako předvoj a příprava na příchod génia zločinu a Sherlockova osudového soupeře – Prof. Moriartyho. Nesmím opomenout zmínit vystoupení ženy všech žen. Dámy stejně prohrané, důvtipné a inteligentní jako slavný detektiv sám – Irene Adler. Rachel McAdams byla znamenitou volbou a její herecký výkon, stejně jako u jejích výše zmíněných kolegů je nezbytným prvkem, který dělá z nového Sherlocka nejodvážnější a jeden z nejlepších filmů roku a vzhledem k tržbám i pravděpodobnou stálici, kterou budeme potkávat na plátnech kinosálů v následujících letech s železnou pravidelností. ()

KajusaK

Jeden z nejdokonalejších krimi filmů na světě :). R. Downey a Jude Law mi zůstanou v srdci navždy. Konečně zase jednou skvělej film, který jsem hltala odzačátku do konce, bavil mě stále, neměl žádná slabá místa..Hudba byla dokonalá (opět Hans Zimmer) :). Skvělé! ()

Mol

WHY ARE YOU ALWAYS SO SUSPICIOUS? SHOULD I ANSWER CHRONOLOGICALLY OR ALPHABETICALLY? Film dobrej, ale co ten konec? Jak se dostali ze sklepa parlamentu na Tower Bridge a proč tam vůbec lezli? Jinak tedy přiznávám, že dedukce Holmese, který je sype jak pás tatranky v čokoládovně mě bavila a pohled na Londýn v 19.století jakbysmet. ()

majo25

Strašne sa to snaží byť kúúl, čo je aj kameň jeho úrazu. Spracovanie doby spred vyše 130 rokov totiž neprináša atmosféru onej doby. Pritom vizuál je atraktívne poňatý, atmosféra dostatočne mysteriózna a dokonca aj Downey 'senior' do hlavnej role zapadol výborne. Ale čiastočne to zlyháva už zmieneným spracovaním - početnosťou rôznych hi-tech hračičiek, o ktorých mohli v tej dobe iba snívať, nadmerným sebavedomím postáv, iritujúcou "kung-fu" ženskou, vlastne aj nedobovými súbojmi a priehršťou akcie. Energiu a čas trebalo podľa mňa premiestniť do inakejších oblastí - ale jasné, viem presne akú divácku klientelu týmto chceli osloviť. ()

czejny

Sám Sherlock ve filmu říká, že nejdůležitější jsou maličkosti. Právě ty maličkosti ubírají a zároveň přidávají celému filmu. Podprahově ve vás po zhlédnutí určitě zůstane jedinečná atmosféra Londýna, která by vás možná donutila zamyslet se nad tím, jestli se do této anglické metropole ještě někdy potřebujete vydat. Hudba Hanse Zimmera jako vždy představuje sázku na jistotu, ale opět tu jsou ty maličkosti. Hned na začátku filmu ve scéně při sebeobětování v chrámu pod tím vším tvůrci vsadili na notu, která ani zbla nemůže vybudovat nějaké napětí. Co už pak není maličkost je dramaturgie celého příběhu. Chvílemi hrajeme na city, chvílemi neoblomní drsňáci, jindy zase tak trochu vtipálci. Dost možná budete odcházet z kina a budete si řikat: "Sakra, co si z toho mám odnést? Ty vtipný scény? Nebo čistokrevnou akci? Nebo vypracované tělo R. Downeyho?" Ve mně samotném se to ještě teď pere (hlavně to tělo Downeyho:). Tomu všemu co jsem doposud napsal je v opozici již zmiňovaná atmosféra Londýna, duo Downey a Law, jemný humor a především styl Guye Ritchieho. Všechny ty jemu dobře známé zpomalovačky, rozbory následujícího útoku a to všechno působí tak odděleně od filmu, ale přesto to k němu tak sedí. Ačkoliv dávám tři hvězdy, jsou to asi ty nejsilnější tři hvězdy, co jsem kdy dal. Díky těm pozitivům bych na dobrodružství Sherlocka zašel znovu - vydechnout po náročném dni. PS: Pokud by mělo být pokračování, nepodělejte to scénářem... ()

panda.uo

Do Guye Ritchieho bych nikdy neřekl, že dokáže vytvořit něco tak bravůrního, Jako je Sherlock Holmes. Možná to je i hereckým obsazením, kde hraje Robet Downey jr. (můj herecký idol ) . To vše zakomponované do viktoriánské doby s velkým množstvím akčních scén s nádechem romantiky a s otevřeným koncem, pro pokračování… kdy že bude druhý díl :D?? Po shlédnutí filmu jsem dal ****, ale po zralé úvaze, se přidávám k Vám pětihvězdičkářům ;) Downeyho výkon si to zaslouží!!!!! ()

Flyer

Nic proti inovátorství, ale vykreslit Sherlocka Holmese jako šaška a totálního magora s vizáží bezdomovce z Hlaváku, to chce slušnou dávku odvahy. Při vší úctě k hereckému talentu Downeyho Jr. navíc musím říct, že Robert v roli geniálního detektiva kapku přehrával... To všechno bych ale ještě dokázal překousnout, jenom kdyby z tohodle filmu nečišela tak strašná průměrnost, kterou se snaží maskovat zmíněné neortodoxní pojetí postavy Sherlocka Holmese, solidní výprava, pěkné vyobrazení Londýna 19. století a v neposlední řadě mediální masáž. Jinak příběh je mdlý, Ritchieho režie na tom není o nic lépe a z hereckých výkonů jsem si rovněž na zadek nesednul. Závěrečná pointa sice výsledný dojem malinko vylepšila, ale i tak tento film hodnotím slabšími 3*. ()

WinnJets

Tak předně, pokud bych měl tohle zpracování hodnotit jako seriózní film o proslulém SH, tak bych šel asi hodně nízko. Nicméně jako parodie na pobavení, to není vůbec špatné a dobový Londýn se taky docela povedl. ()

SeanLSD

Ó, aký to krásny výtvor pop-kultúrnej zábavy ! Holmesovi to páli, chvastá, chlastá i udiera na výbornú, skvele z neho urobili všestranného hrdinu novej doby - a taký pravdaže nesmie robiť nič iného než zachraňovať svet ! Herci sú do jedného krásni, presní a dokonalí - a čo viac, scenár im dopriava neuveriteľných galónov frajerskosti, že by si to človek s nimi zaraz vymenil, ako majú vždy elegantne navrch aj nad najväčšou zlobou a ako šarmantne nezranení vychádzajú aj z tých najväčších rúbačiek. Hans Zimmer je štandardne skvelý, ale nominovať ho za túto jednoduchú kompozíciu na Oscara potom, čo si ho roky nevšímali, je poriadny krok vedľa. A čo si ešte zaslúži najväčšie uznanie, hoci to kdekto považuje za samozrejmosť, je famózna práca architektov a dizajnérov, vypiplaná do najmenších detailov, vytvárajúca atmosféru toho hrdého, špinavého, nebezpečného Londýna, umasteného olejom, zaprášeného uhoľným prachom, pary syčiace z gigantických stavieb a strojov pod večne zamračenou oblohou najmocnejšieho mesta sveta. A spôsob, akým to Rousselot nasnímal, aj keď digitálne to bolo chvíľami až príliš slabé. Tak nejak ale mala vyzerať LIGA VÝNIMOČNÝCH. A keď už som všetko tak strašne vychválil, ako to, že to dohromady nelahodí tak, ako som zvyknutý ? Typické prekliate neduhy Hollywoodu - otravná doslovnosť, zbytočná prekombinovanosť a trápne megalomanstvo. Koľkokrát už som na ne nadával . . . a ešte budem ? ()

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (více)

Třetí Sherlock je nyní prioritou

Třetí Sherlock je nyní prioritou

22.04.2023

Dlouhé roky fanoušci čekali, kdy a jestli vůbec se rozjede produkce na třetím Sherlocku Holmesovi s Downeym, Lawem a Ritchiem. Poslední zmiňovaný mezitím od projektu odešel, jelikož měl v poslední… (více)

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

06.04.2022

Streamovací služba HBO Max do toho v posledních týdnech šlape a objednává jeden nový seriál za druhým. Nyní tak s posvěcením od studia Warner Bros. přichází zpráva, že se populární filmová série… (více)

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

23.01.2021

Herec Hugh Grant (Mělas to vědět, Gentlemani) si nejspíš zopakuje spolupráci se slavným režisérem známých gangsterek Guyem Ritchiem (Podfu(c)k, Sherlock Holmes). Natočit by spolu pak měli akční… (více)