Rodina Collinsových bojuje s podivným prokletím, které je po celé generace pronásleduje. Rozhodnou se přestěhovat z Anglie do Ameriky, kde chtějí začít nový život. O dvacet let později je jejich syn Barnabas mocným mužem, který vystavěl velké město a vybudoval panství Collinwood. Jeho báječný život končí v okamžiku, kdy zlomil srdce krásné čarodějce Angelique. Ta proklela jeho rod, zabila Barnabasovu lásku a jeho samotného proměnila v upíra. Poté jej nechala zaživa pohřbít v rakvi, kde byl uvězněn téměř dvě stě let. Když se konečně probudí, najde venku velmi odlišný svět roku 1972 a ve svém kdysi velkolepém sídle poslední zbytky rodu Collinsových. Barnabas je odhodlán vrátit své rodině zašlou slávu, kterou však maří při každé příležitosti jeho bývalá milenka. (TV Nova)

MathewBB

Filmy Burtona mám hooodně moc rád, ale co chtěl říct tímto snímkem, to opravdu nevím. Hlavně od kombinace Burton + Depp sem čekal rozhodně víc... Veliká škoda... ()

sakac

Presne pre toto mám rád Burtonovky ;) Johnny Depp v čudných rolách je ako ryba vo vode. Čakal som na to naozaj s napätím a oplatilo sa mi to, som nadšený z tohto ďalšieho skvelého výtvoru od Tima Burtona ;) ()

Bejk518

O co komu jde? Já se bavil, kvalitní herecké výkony a neortodoxní příběh. Proč hledáte smysl ve fantasy/komediálním filmu? Tady šlo o uplně něco jiného ;) Pohodový, krásně stylizovaný film s pár dobrýma hláškama a svůdnou Evou Green. 75% ()

bystroocko

Oddychovka po nedělním obědě, kdy se člověk srovnává s lehkou kocovinkou ze sobotního večera a na film kouká přes bříško naplněné k prasknutí nějakou dobrotou. Nenadchne a neurazí. Kdybych ho měla ale celý shrnout do tří slov, tak to nebude "Tim Burton Rulez!" ani "Johnny Depp Rules!" ale "Trestuhodně nevyužitý potenciál." Zaznělo to tu už hodněkrát, ale bohužel to z filmu opravdu čiší. ()

Ivuska71

Mnohem horší filmy mají lepší hodnocení. No a co, že Tim Burton nesplnil očekávání a nenatočil něco očekávaného? Musím se přiznat, že závěr, kdy vyšlo najevo, že dcera je vlkodlak, jsem už moc nedávala. Ale jinak to byla mňamka! ()

Mark1983

Tak tohle je dobrej film pro mě jen na začátku a pak chvíli na konci.Jinak mě tento snímek zklamal na celé čáře. ()

macoslavek

geniální kostýmy, prostředí.. vtipné podání, ale ne asi pro každého.. klasicky excelentní Depp a taky paní režisérová.. a ta scéna s hudbou od Carpenters by uspěla jako krátkometrážní kus jednoznačně (soundtrack celkově je skvělý). jinak oddechovka, ale už to není ten burton, co býval.. ()

Svadbos

Tim Burton vysvetil, prečo natočil tento film - pretože sa tiež cítil ako outsider. Tak to som sa cítil aj ja pri pozeraní filmu. Ako outsider bez emócií. Nič som necítil. A to nie je dobré, ak hodnotíte film. ()

Alvin

Těžko čekat, že by Tim Burton po tolika letech a filmech nějak výrazně změnil styl. A protože mám pro ty jeho pohádky pro dospělé slabost, tak jsem si to opět užil. Vizuálně ne tak extrémní jako třeba Alenka nebo Továrna na čokoládu, přesto pořád působivé. Příběh o lásce až za hrob s tradičním Deppem v hlavní roli a povedeným ženským castingem od malé "Kick Ass" Chloë Grace Moretz až po slušně zachovalou Michelle Pfeiffer. Povedl se i výběr songů a překvapivě i výstup Alice Cooper. ()

klaranapoli

Miluju dvojici Burton&Depp, ale tenhle film mě velmi zklamal. Nebavilo mě to, fakt strašný a usínala jsem u toho. Ale musím pochválit maskéry, protože Johnnyho bych absolutně vůůůůbec nepoznala. ()

Welsiot

Žádný zázrak to není a to bohužel po všech stránkách, na druhou stranu se jedná o příjemnou filmovou jednohubku s Johnym. 70% ()

zeromen

Slušně natočená retro hororová komedie, se skvělým Johnny Deppem který i zde nezklamal. Ale něco k tomu chybý aby to bylo dokonalé... ()

prometheusll

První když jsem na tom byl v kině tak jakmile jsem sedl k počítači tak jsem dal 5 hvězd. Ale když jsem si to stáhl z českým dabingem tak jsem musel o dvě hvězdy snížit. Opravdu v čestině je to hrozný. Doporučuji spíše v titulkách... ()

Ajka13

Nuda od začátku do konce. Světlé chvilky patřily JD a Evě Green. Ale jinak si z filmu pomalu nic nepamatuju, nijak silně to na mě nezapůsobilo, ani jako u komedie jsem se zrovna dvakrát nebavila. ()

ragtime

Je škoda, že si takmer všetky gagy film vymlátil na traileri, ale aj napriek tomu je to nenáročná remeselne dokonalá oddychovka. ()

biteme

Ako už názov evokuje, ide tu o boj temných síl a kliatby. Dej sa točí okolo života Barnabasa Collinsa, upíra so zmyslom pre rodinu. Johnny Depp sťaby upír pôsobí tak milo, že by ste mu ponúkli aj vlastnú krv. Snaží sa tváriť ako rešpektu hodný vrah, ale dlho to nevydrží a rozkošná povaha Johnnyho zvíťazí. Už sme zvyknutí, že Tim Burton neberie nič vážne, a preto aj hororovo znejúci film musí byť úsmevný. Zameral sa na výtvarnú stránku, čo sa vcelku podarilo. Vytknúť možno azda rozporuplný dojem, chvíľami horor od Hitchcocka, chvíľami komédia pre deti – čo veta, to perlička. Najsľubnejšie svoju rolu zahrala asi Eva Green, stelesnená bezcitnosť, z ktorej miestami vyvstáva husia koža. ()

karel63

Burtona nemusím, ale tohle se povedlo. Výborně udělaná hororkomedie. Maskéři se vyřádili. Podobný žánr jako Smrt jí sluší. Já se pobavil. ()

Andulik...xD

Zatím nejslabší film od Tima Burtona. Nápad zajímavý, ale provedení? Nuda. Začátek poutavý, slibn se to rozjíždělo, průběh jsem čekala vtipnější a poutavějši, ale i s ním jsem se spokojila. Pak začali dělat z hlavního hrdiny krvelačného upíra a přestalo to mít jakoukoliv šťávu, ty scény mi připomínaly spíše spíše nějaký béčkový horor. A konec? Tak to byla slátanina všech možných stvůr a triků. Caroline je vlkodlak? To byla snad ta největší absurdita. Uplná zbytečnost, nijak to neposunulo děj a v boji nic extra neudělala. Čarodějnici ztvárnili nepřemožitelná, kdyby chtěla, tak je všechny během chvilky zniční a nakonec je poražena duchem a lustrem. Připadalo mi to, jako kdyby byli v časové tísni a nevěděli, jak skončit. Prostě smíchali, co se dalo. Musím říct, že celý film zachraňuje Johny Depp svým skvělým hereckých výkonem. Proto 3 hvězdy. ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra