Rodina Collinsových bojuje s podivným prokletím, které je po celé generace pronásleduje. Rozhodnou se přestěhovat z Anglie do Ameriky, kde chtějí začít nový život. O dvacet let později je jejich syn Barnabas mocným mužem, který vystavěl velké město a vybudoval panství Collinwood. Jeho báječný život končí v okamžiku, kdy zlomil srdce krásné čarodějce Angelique. Ta proklela jeho rod, zabila Barnabasovu lásku a jeho samotného proměnila v upíra. Poté jej nechala zaživa pohřbít v rakvi, kde byl uvězněn téměř dvě stě let. Když se konečně probudí, najde venku velmi odlišný svět roku 1972 a ve svém kdysi velkolepém sídle poslední zbytky rodu Collinsových. Barnabas je odhodlán vrátit své rodině zašlou slávu, kterou však maří při každé příležitosti jeho bývalá milenka. (TV Nova)

Bednobuch

Hvězdné obsazení. Samozřejmě Depp, Carter, k tomu Pfeiffer a Green a režie Burton. Tato kombinace mě moc lákala, ale maximálně mě to zklamalo. Herecké výkony spíš podprůměrné. Dokonce i Depp mě zklamal. A i když to byl dobrý nápad, tak se dal využít lépe. A ta jediná hvězda je jen z důvodu toho dobrého obsazení. Jinak strašné. ()

Sinuhette

Nevím jestli jsem zklamaná nebo hodně zklamaná... Trošku nudný začátek se pak na chvíli přehoupl v docela zajímavou "pohádku" z dílny mého milovaného řežiséra, aby pak opět sjel mezi těžký průměr. A konec panu rejžovi opravdu ujet. Carolyn jako vlkodlak? Wtf? To už si mohli odpustit. A závěrečná scéna, kdy se z Viktorie stane upírka Josette se mi taky nelíbila. Proč? Proboha proč? Zatím u většiny Burtonovských filmů platilo, že co dílo, to skvost, ale každý asi občas musí šlápnout vedle. Co si zaslouží ocenit je tradičně krásná atmosféra filmu, když už děj ani dialogy neoslní, alespoň se člověk pokochá. ()

TomAbrt

Velké zklamání od mého oblíbence Tima Burtona. Když jsem viděl první trailer k filmu, očekával jsem smršť humoru od začátku do konce. Bohužel je opak pravdou. Z naprvní pohled dobré zápletky, se vyklubal naprosto otřesný, nudný, hloupý film. Jindy výborní Depp a Carterová mi ve filmu připadají jako herci z ochotnického divalda pro zaostalé a ve stejném zaostalém duchu je i celý film. Bohužel se tento kousek nezařadí mezi minulé skvosty Tima Burtona. Finální verdikt? Než abych znovu shlédl tento film, raději bych prošel údolím Smrti se zakousnutým rotvajlerem v mém pozádí. ()

Mike_Zet

Nejslabší Burton nebo nepochopený Burton?? Každopádně film byl tak nudný až mi ho bylo chvilkami líto....je to smůla, ale co se dá dělat...2 hvězdy aspoň za kostýmy a za Deppa, který už hledá hit pěkně dlouho. ()

mina_harker

Na Burtona slabé a neburtonovské, pokud odhlédnu od tvůrce, dobrý průměr - ale málo zapamatovatelné a téměř bez humoru. Herci hráli dobře, krásné kostýmy a kulisy. Eva Green má obrovský sex-appeal. ()

dadjan

Neskutečná hovadina. Ale protože je to Tim, který je blázen, je to Johnny, který je ještě větší blázen, a protože to má styl a parádní hudbu, tak si to minimálně ty tři hvězdy zaslouží. ()

meyem

Barevné. Krásné. Divné . . . . Vesele Burtonské. :) Směs skvělých kostýmů, hudby, humoru, herců, exteriérů, interiérů. Pro mě 80% ()

trotrbai

No nevim co na tenhle film říct. Tim Burton mě tentokrát sklamal. Film mě pobavil ale jen trochu. Také to bylo sprostý a nudný. Ani jsem nepochopil proč tam byla ta holka Viky. No prostě tento film nedoporučuju a je pěkně blbej. 28% ()

Mett0017 odpad!

Ach jo :-( že tuhle bezduchou, absolutně zbytečnou a nevtipnou komedii natočil Tim Burton se mi nechce věřit. Za celou dobu jsem se nezasmál ani jednou. Postavy jsou nezajímavé a předem je jasné jak vše dopadne. Dokonce se mi několikrát během filmu stalo že jsem zapomněl že tam nějaká Victorie vůbec je, protože se ztratí na celou hodinu. ()

Kruppe

Tim Burton zkouší,co mu ještě jeho fanoušci sežerou.Od Todda(včetně) mají jeho filmy strmě sestupnou kvalitu,že se začínám bát,co přijde příště.Film doporučuji těm,kteří chtějí do pár minut usnout.Mně se to podařilo několikrát,než jsem celý film dokoukal. ()

qnnaire

Prekrásne obrazy, atmosféru dotvárajúca hudba a Burtonova typická vízia temného sveta. Opäť hviezdi Johnny Depp, ktorého však skvele dopĺňajú vedľajšie postavy v podaní Evy Green, Heleny Bonham Carter a Michelle Pfeiffer a ich mužských kolegov Jackie Earle Haley a Johny Lee Miller. Má to humor a má to atmosféru. Možno nie presne takú, na akú sme u Tima zvyknutí. Tento film je však odľahčenou nadsázkou jeho predošlých diel a myslím, že veľmi vydarenou. ()

adia.adia

Jako skalní fanoušek Tima Burtona jsem film hltala od první minuty ,nicméně postupem času můj zájem opadal,po 40 minutě jsem film posouvala,abych ho měla rychleji za sebou a po 60 minutě jsem šla mýt nádobí..Kostýmy,masky,obsazení za 5 bodů,nicméně příběh? Kde nic tu nic. Jeden z nejhorších zklamání které bych od Burtona rozhodně nečekala. Spojení Depp,Carter a Elfman spolu s Pfeiffer nalákalo na zážitek který se ani v nejmenším nekonal. A to jsem se tááák těšila,kde je přetrvávající pozitivní vzpomínka na Mrtvou nevěstu? Na Burtona bezduché a zařazuji do škatulky děkuji,již nikdy více. ()

SoulAsAGem

Tentokrát Burton zkusil něco jiného, ale přes to mu to nemíním vyčítat. I když zkombinoval temnou stránku s trochou trapného a mě ne moc oblíbeného vtipu doby "květinových dětí", pořád je to Burton, který si se svými díly jednoduše pohrává, pořád je to ta úžasná Helena Bonham Carter, která nesmí chybět v žádné jeho fantasy a úchvatný pán převleků a několika tváří Johnny Depp, kterému se konečně splnil sen a zahrál si roli vysněného upíra. Na plný počet to není, na spoustě místech se mohlo ubrat a některé prvky byly zbytečné, ale konec konců nádherné kostýmy, hudba a "dark castle", jak se sluší a patří. ()

KacuDLe

Zřejmě každý viděl jiný film, protože jinak si nedokážu vysvětlit tyto komentáře. Já osobně filmy od Tima Burtona zbožňuju, jediný který se mi zdál slabší byla Mrtvá nevěsta, ale je to můj názor. Každopádně tento film byl ojedinělý jak vtipem, tak nápadem na příběh a rozhodně to mělo opět dokonalý závěr. Jediné co bych tomuto film vytkla jsou sexuální scénu Johnnyho Deppa s doktorkou nebo s čarodějnicí. Pro mě už moc nevkusné na takovou "pohádku". Každopádně stál za to a předčil má očekávání ;) ()

sedmdevet

Nemohla jsem si pomoci a nedat pět hvězdiček. Nepopírám že by ze sebe Johny Depp nedostal víc a že víc umí se ví,( stejně jako Burton), ale i tak se prostě uměl překonat zahrát roli, kterou prostě musel přehrát, Burton chtěl prostě jen pobavit a proč mu to mít hned za zlé, mě tam nechybělo nic z jeho tradice, a už vůbec mi nechyběla ukázková forma Deppa v jeho filmech. ()

Ejdel

Zklamání a celkem velké. Od Tima Burtona po tom co jsem viděla Sweeneyho Todda, Karlíka a továrnu na čokoládu a jeho Mrtvou nevěstu tak tenhle film se jim vážně nemůže rovnat. ()

Dave162

Líbí se mi příběh, který přeci jen přináší novější prvky. Duo Depp & Bonham Carter zase nezklamalo, ostatní herecké výkony jsou krapet pozadu. Nó, ale jinak atmosféra příjemná a cestu autobusem mi to docela zpříjemnilo :). Takže 70% ()

Jameich

I přesto, že je Burton jeden z mých nejoblíbenějších současných režisérů, musím konstatovat, že tento film byl pro mě zklamáním. Sice celková temná atmosféra spolu s kostýmy vytvářela dobrý dojem, nicméně humor i děj byl povětšinou chabý. Film mi také až příliš připomínal Mrtvou nevěstu (s tím rozdílem, že mrtvý byl tentokrát Depp). Zkrátka od Burtona jsem čekala trochu víc. ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra