Ať vejde ten pravý

• Švédsko Låt den rätte komma in (více)
Ukázka z filmu

Outsiderský hrdina filmu, dvanáctiletý Oskar, žije na švédském sídlišti. Zde se setkává se stejně starou dívkou Eli, která se právě přistěhovala. Záhadná Eli ho svým podivným chováním přitahuje. Obě samotářské děti se sblíží. Jejich přátelství čeká osudová zkouška. Oskar totiž zjistil, že tajemná Eli je upírka... (oficiální text distributora)

Brambu

Velmi okouzlující příběh školáka a upírky. Oskar je dvanáctiletý školák šikanován svými spolužáky a Eli je upírka bydlící hned vedle. Postupem času mezi nimi vznikne přátelství a vražd v tomhle městě začne přibývat. Eli je čím dál záhadnější a Oscar začíná něco tušit. Konec je ovšem nejlepší... Velmi pěkně podané scény, moc mě tento snímek překvapil a jsem jím naprosto nadšena. Nejedná se o klasické podání upírů jako se nám dostává v poslední době, ale jde o přátelství, vztah a lásku, komplikovanou nejen okolnostmi ale i Eliinou touhou po krvi. Moc pěkné! ()

KOZEL84

Zrovna sem dočetl (výýýbornou) knihu a to si potom vždycky zopáknu i film.Škoda,že zvyšovat hodnocení už není kam.Ani nevím proč sem čekal větší věrnost předloze,ale to nejdůležitější film zachoval a možná ještě zintenzivnil.Tu nádhernou,smutnou,mrazivě temnou a přitom hřejivou atmosféru,která mě zase dostala do příjemně melancholické nálady,ze které se nechci probrat.Ona je kniha i krvavější a perverznější,takže se ty vynechávky,ne nevěrnost,i dají pochopit i když na to doplácí lepší pochopitelnost jednání některých postav (Elin pomocník Hakan,Jonny a Jimmy,Lacke).Fakt doporučuju k tomuhle ještě knihu (spoilery můžou vadit jen idiotům bez špetky představivosti a v tomhle případě je určitě lepší přečíst si knihu až po filmu),protože dohromady je to asi nejkrásnější nejen hororový příběh,který vrací upířinu ze dna debility do často logických-originálních a dospělejších kolejí.Tohle v hollywoodu neumí.A představitelka Eli se pro tu roli narodila.PS:King se zpletl jen ve verzi,jinak je co řekl pravda.Ten Pravý Poklad Hororu. ()

rusty09 odpad!

Famózní film.Fantastický závěr. Neuvěřitelný soundtrack.To si děláte prdel ne?Takovou píčovinu sem dlouho neviděl.Horor?romantický?mysteriózní?ani jednoho sem si tam teda nevšiml. 1 hodinu 50 minut totální debilní posraný nudy. Angličtina herců, byla na úrovní školáka v pátý třídě základní školy. Proč veškerý scény, kde se něco dělo, tak byly buď z takový dálky, že nic nebylo vidět, neby byly ustřihnutý, a nebo se děli ve vodě, a pak tam záhadně ležely 4 mrtvoly?no prostě píčovina, kdyby to bylo v survivoru, tak bych řekl kmen promluvil, opusťte okamžitě ostrov. ()

Badel

Psychologické drama o osamělosti malé upírky a šikanovanýho kluka? Ne, díky, já chtěl horor, tady ale nebylo strašidelný nic. Jediným kladem filmu je pěkně konstrastující krev na sněhu. ()

Tred2

Mrzí mě, že jsem napřed viděl americkou předělávku, zajímalo by mě jak bych se na to díval, kdybych měl tu možnost vidět švédksou verzi jako první. Ten severský chladný přístup se mi strašně líbí, dává to filmu správný směr. Narozdíl od amerických upírských filmů tady nejde o to využít všech prostředků pro to, aby se scéna zalíbila, aby se pěkně koukalo na herce. Herci vypadají jako normální lidé, které můžete potkat kdekoliv během vašeho dne. Po scéně neběhají neuvěřitelně "lucky" klaďasové, kterým by se dařilo procházet přes všechny nesnáze za použítí dovedností, které nemají. Nikdo netahá užásné moudra z patra jako by ho osvítilo. Všechno jsou to normální lidé, kteří se ocitnou v situaci, která je pro ně ne zcela pochopitelná a kterou se nesnaží nějak drasticky řešit. Ať už se jedná o střet s "ní" nebo jakoukoliv jinou vyskytující se situaci. Nenajdete tu pozlátko, ani snahu k přehnanému emocionálnímu pokoření nebo šílené krvavé galeje. Je to milostný příběh dítěte s "upírem", který zaujme svojí realistickou formou, skvělou technickou stránkou a hercemi v hlavní roli. Důležité je, že po dokoukání to ve vás aspon trošku zanechá stopu, americká verze je "požitelná" taky, ale je mnohem tuctovější a po skončení sledování vyšumí jako reklama na zubní pastu. Škoda, že takováhle filmařina není ve světě populárnější. ()

pend

Nečekané překvpápko v nočním vysílání. Správná severská atmosféra, hra světla s stínu, krev na sněhu, sympatická mladá upírka. K dokonalosti mi vadilo několik věcí: šikana ve škole, které si nikdo nevšímá a to včetně finální scény v bazénu, nerozhodný soused s kočkama, který se choval jako tele na jatkách, to že se stávají vraždy a nikdo nic nevyšetřuje. ()

edie sedgwic

Okej, film ma niekolko logickych dier, ktore sa reziser ani len nepokusil zaplatat, ale faktom ostava, ze film je vyborny. Upirskej tematike sa snazim vyhybat, ale presvedcil ma fakt, ze ide o seversku kinematografiu, ktora ma malokedy sklame. Dej plynie pomaly, ale isto, finale je skutocne genialne. Jedna hviezdicka patri dvom detskym hercom, ktori predviedli naozaj skvely vykon. ()

spoonman

Prototyp severské kinematografie na dlouhé zimní večery s kamarády z Pen klubu. Je to podobenství? Je to společenská výpověď? Nebo snad opravdu horor? Je to především ukrutná nuda. Vždycky, když má člověk dojem, že se film jen malinko rozjede, tvůrci se zatraceně ujistí, že se nebude dít vůbec nic. Závěrem bych rád poděkoval všem, kdo do svých komentářů naspoilerovali konec, díky moc! Každý divák tohle ocení, protože to je konec konců proč na csfd chodím v první řadě. ()

Eratashi

Nejprve jsem narazila na verzi z roku 2010 a ta mě oslnila. Přijde mi, že druhá herečka je uvěřitelnější. Nicméně námět je úžasně realistický a tím je originální. ()

BathoryMan

Súmrak po švédsky......ale omnoho,omnoho,omnoho,omnoho lepší alebo dalšia lekcia pre tých debilných amíkov ako sa točí skvelý film,ktorý spolu kombinuje upírsky horor,sociálnu drámu a aj trochu tej romantiky a všetko to spolu neskutočne dobre funguje!Znova raz stará dobrá Europa ukázala Amerike ako sa točia DOBRE a ORIGINALNE filmy...a samozrejme tý hajzli už pripravujú remake.Ved čo iné aj vedia,ked tej originality na rozdiel od zvyšku sveta vela nepochytili?Ale vrátim sa ešte speť k filmu.Let the right one in premna zatial jeden z vrcholov filmového roka 2009...a nevedel som či dám 4 alebo 5!Lenže tá pomalosť mi už v druhej polke začal síce iba trocha ale aj tak predsa trochu prekážať!Takže nakoniec silné 4! ()

merigieren

Úžasná podívaná, upíři jsou také jenom lidi, a tak by jim mělo být odpuštěno získávání potravy k přežití. I když spotřeba krve poněkud převyšuje možnosti nenápadného krmení. Navíc přátelství a životy odpadlíka a upírky jsou tak hezky propletené skoro i skutečné. Teď mi teprv došlo, kým byl její otec, a smyčka se opakuje. ()

Kolssteyn

Poměrně minimalistický film; ovšem který ví co je potřeba. Mám rád upírskou tématiku, ale skoro žádný takový film se mi líbí. Tohle na "upířinu" nevypadalo a přesto mělo silné, neokoukané momenty, které mnohým jiným chybí... (Komu se asociuje upírský film s Blade'm, radši by tento snímek měl obejít obloukem...) ()

Páně

Jsem nesmírně rád, že jsem mohl po delší době zhlédnout něco tak hodnotného. Nevěřitelný kus poctivé evropské filmařiny nesoucí v sobě to nejlepší ze skandinávské (potažmo Švédské) filmové školy, skloubený s originální a naivně podmanivou upírskou tématikou. Vkusně trefená tíživá atmosféra zasněženého života, skvělý cit pro detail a pomalé tempo zdůrazňující zadumanou severskou náturu, bezelstně krásná dětská romantika - to vše zvládnuté na jedničku. K tomu všemu nádherný příběh o odcizení se a dospívání, v podání dvanáctiletého kluka a kvalitní hudba, která umí udeřit ve správnou chvíli. Co víc si člověk vlastně může přát. Možná, když se jednou úplně odcizíte vlastnímu světu, bude jedinou volbou nepostrádající smyslu, přijmout za svůj svět někoho úplně jiného, odlišného. Tam leží spása. ()

KuZd

Presne proto mam rada severske filmy. Mraziva, cynicka atmosfera. Film jsem musela videt i podruhe a ani podruhe nenudil! ()

Judas

Možná provedení by povzneslo skvělý námět o pár příček výšše, ale konec je ovšem syrově vynikající, i když očekávaný. ()

agassi68

A to som si myslel, že upírska tematika je vyčerpaná.. Ale za toho pána neviem čím ma tak dostala. Žeby Made in Ikea? ()

Ať vejde ten pravý v seriálové podobě?

Ať vejde ten pravý v seriálové podobě?

17.03.2021

Stanice Showtime se pokusí přinést na televizní obrazovky novou adaptaci knihy „Ať vejde ten pravý“ spisovatele Johna A. Lindqvistda. Showrunnerem a výkonným producentem seriálové verze bude Andrew… (více)

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

01.05.2014

V létě přiběhnou vlkodlaci z Dánska

V létě přiběhnou vlkodlaci z Dánska

25.02.2014

Součástí nedávno ukončeného filmového festivalu v Berlíně je i obchodování s novými filmy, které jsou v různých fázích postprodukce, natáčení, nebo se ještě točit vůbec nezačaly. Jeden z… (více)