Ať vejde ten pravý

• Švédsko Låt den rätte komma in (více)
Ukázka z filmu

Outsiderský hrdina filmu, dvanáctiletý Oskar, žije na švédském sídlišti. Zde se setkává se stejně starou dívkou Eli, která se právě přistěhovala. Záhadná Eli ho svým podivným chováním přitahuje. Obě samotářské děti se sblíží. Jejich přátelství čeká osudová zkouška. Oskar totiž zjistil, že tajemná Eli je upírka... (oficiální text distributora)

MkSallam

Atmosféricky natočené, skvěle rozehrané, stylové a překvapivě i VELMI citlivé. Vizuálně to působí chladně, ovšem v srdci filmu se schovává takové množství emocí za které by se nestyděla ani Láska nebeská. Vztah ústřední dvojice film táhne kupředu díky uvěřitelnosti mladých herců, pomalý styl vyprávění jej dělá ještě zajímavějším a mordy jsou parádně natočené a přiměřeně brutální. Zamrzí jen pár vedlejších linií, které působí jakoby nedořečeně a ta ohraná zápletka se šikanou. I když, překvapivě funguje jako solidní vedlejší akcelerátor děje a absence hutného finále by taky zamrzela. Parádní záležitost, která ve mě opět probudila citlivé a romantické já. ()

lucinka.md

Tak na tento film jsem se opravdu těšila a s napětím čekala, jaký bude. A dočkala jsem se jen obrovského zklamání:-( Naprosto průměrný, chvílemi i podprůměrný. Podle komentářů tady na ČSFD jsem čekala, že některé scény budou trochu drsnější a krvavé. Ovšem očekávala jsem trochu jiné zpracování, takové to mrazivé, děsivé, až fascinující (hlavně, když v hlavních rolích byly děti). Ovšem to nepřišlo. Ano, krev cákala na všechny strany, ale tak nějak vulgárně. A poslední scéna v bazénu, kde ruce a hlavy lítaly vzduchem, ehm, nebo spíš vodou... Za tu by se nemusel stydět kde jaký americký béčkový krvák. Škoda škoda, příběh zajímavý a s velkým potenciálem, ale provedení na H***O ()

Zombi

Některé filmy tvrdí že 80tá léta byla celkem v pohodě, tento film ukazuje 80tky jako mrazivě bílé předpeklí. Paneláková sídliště, zašlé byty, sníh, mráz, dospělí rozostření v pozadí a naopak vypíchnutý dvanáctiletý kluk, který si představuje jak by ubodal své spolužáky, kteří jej šikanují. Když se do vedlejšího bytu přistěhuje stejně stará holka a poprvé se setkají na opuštěném hřišti před domem, začne se v tomto prostředí odehrávat upírská milostná romance s notnou dávkou krve. Hodně netradiční horor, hodně netradiční film, pomalý, s postupnou gradací až k působivé závěrečné scéně. ()

Marys

Pri tomto filme mám v sebe akýsi zvláštny vnútorný rozpor. Netuším totiž, či sa mi páčil, alebo nie. Samotné napätie, drámu a všetko naokolo som nejak nevedome vnímal len telom, nie mysľou, na čo vôbec nie som zvyknutý pri filmoch. Zvláštny počin určite. S americkým dabingom ho však neodporúčam, ten bol hrozný. ()

sona123

Horor to nebyl, drama určitě. Bílý sníh a rudá krev. Pomalé vyprávění, záběry na severské sídliště. Šikana mezi dětmi, to zejména. Chybělo mi tu napětí, v jakémkoliv ohledu. Jsem rozpačitá. Rozumím, že to na mnohé tady zapůsobilo, ale mě to velké cosi minulo. Možná mě ale jen nebaví filmy o dětech, co já vím. ()

Pompaj

Chladné, krásné, romantické jeden z nejlepších upířích hororů ( co je to Stmívání?). Není co vytknout, kromě výborné hudby, napínavého děje a famózního finále. 90%. ()

mosnak

Neskutečně depresivně-panelákový horor o nešťastném chlapci a malé upírce. Věřím,že hodně lidem se tento styl líbí,ale já mám raději snímky u kterých se bavím. Tohle bylo fakt dost smutné a frustrující. Takže 35%! ()

Mikino00

Na to jak známý to je horor, to hororové moc není. Je to jen romantický příběh s prvky hororu, u kterého jsem se místy dost nudil, nicméně 100x lepší než běžné filmy podobného typu z americké produkce. ()

Nethar

Vůbec to není špatný film. Na to, že se jedná o horor, to kupodivu není trapná lekačka nebo vybíječka, ale on to úplně čistokrevný horor samozřejmě není, tohle je posunuté o kus dál. Herecké výkony mě zase až tak neosnily, nicméně kus práce naopak zastane výborná hudba. Ve Švédsku se zadařilo. Nepočítám-li epizodu s nakaženou paní, která byla celá taková nějaká divná. Tři až čtyři hvězdy. ()

Pájusha

Konečně film o upírech podle mého gusta! Tvůrci zkombinovali příběh podivné romance a upířího drama/hororu a ještě se tváří jakoby se nechumelilo! Ale ono se chumelí, kupodivu totiž tenhle bizarní mix funguje velmi dobře! Technicky brilantně zvládnuté dílko, takže se téměř při každém záběru tetelím blahem, jednotlivé scény jsou dělané s péčí a celé to dokresluje perfektní hudba. Seveřani válí! ()

Oralfabet

Možná jsem jediný kdo při pohledu na hlavního hrdinu vzpomenul na Dominika z Po hlavě do prdele, určitě však nejsem jediný, komu kombinace dětské romantiky a seversky chladného, až bych řekl chladnokrevného hororu, přijde velice originální a nezvyklá. No a originální a nezvyklé kombinace jsou přesně to, co na filmech zbožňuji a vyhledávám, navíc tady to splynulo dohromady tak krásně a přirozeně. Mrazivé i hřejivé. A docela hodně dobře natočené. 9/10 ()

gumolit

(1001)Originálne umelecké dielo, desivé aj nežné „Let the Right One In“ je vo svojej podstate sladký príbeh o dospievaní, ktorý je taký jedinečný a odlišný, že jednoducho vzdoruje kategorizácii. V tomto švédskom filme, adaptovanom podľa knižného bestselleru Johna Ajvide Lindqvista, sa režisér Tomas Alfredson odvážil zmiešať rozkoš a bolesť spôsobom, ktorý je desivý aj nežný. "Let the Right One In" má dej, ktorý, aj keď odhaľuje niektoré tajomstvá už na začiatku, je najlepšie nechať to ako prekvapenie.Vedľajšie obsadenie je úplne oddané rozprávaniu, pretože sa točí okolo rozkošného mladého páru, ktorého výkony konkurujú tomu najlepšiemu, čo som kedy u hercov tohto veku videl. Nevinnosť a zraniteľnosť Hedebrantov Oskar jednoducho film obdivuhodne nesie na svojich malých pleciach. Herečka Leandersson k nemu pasuje scénu po scéne, riadok po riadku a z výsledku mi doslova behali zimomriavky. Produkčné hodnoty sú hviezdne, so všetkými technickými aspektmi, osvetlením, originálnou hudbou Johana Soderqvista a kinematografiou Hoyte Van Hoytemu. V dokonalej synchronizácii vzniká hitchockovský príbeh, ktorý nejakým spôsobom vnáša lásku a svetlo do tej najtemnejšej drámy, akú si možno predstaviť. Tomas Alfredson vytvoril skvelé umelecké dielo, pri ktorom som krútil hlavou s úžasom. ()

murderbird

chlapeček, tak trochu skorpan z 'bröderna lejonhjärta' se zamiluje do holčičky, co je ale spíš upírka, tak trochu claudia z 'interview with the vampire'. krev a morseovka a rubikova kostka a na konci 'p u s s'. let the right on slip in, řekl by morrissey. ()

Paul_cz

Herci dobří, hudba skvělá, atmosféra působivá.A přesto mě to do sebe prakticky vůbec nevtáhlo a místy jsem se nudil.Z tématu se dle mého dalo vytěžit mnohem víc mnohem lépe...snad dopadne remake lépe. ()

Gore

Tolik chvály bylo na toto upírské romantické drama o dvanáctiletým Oscarovi a na 12 let vypadajícím děvčeti z trochu jiného světa, okořeněné šikanou a odehrávající se v mrazivém Švédsku, ale bohužel táhlý monotónní styl (s dobrou tesknou hudbou) mě zrovna moc nenadchnul. ()

daduza

Vynikající. Tak zvláštní a poetický "horor" jsem ještě neviděla. Už jen to, že od začátku přeji jen "straně zla", mě překvapilo. A ještě k tomu zasněžené švédské sídliště obydlené zřejmě samými outsidery. ()

Ať vejde ten pravý v seriálové podobě?

Ať vejde ten pravý v seriálové podobě?

17.03.2021

Stanice Showtime se pokusí přinést na televizní obrazovky novou adaptaci knihy „Ať vejde ten pravý“ spisovatele Johna A. Lindqvistda. Showrunnerem a výkonným producentem seriálové verze bude Andrew… (více)

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

01.05.2014

V létě přiběhnou vlkodlaci z Dánska

V létě přiběhnou vlkodlaci z Dánska

25.02.2014

Součástí nedávno ukončeného filmového festivalu v Berlíně je i obchodování s novými filmy, které jsou v různých fázích postprodukce, natáčení, nebo se ještě točit vůbec nezačaly. Jeden z… (více)