Poppy Shakespeare (TV film) (festivalový název)

Poppy Shakespeare

Velká Británie, 2008, 89 min

Snímek nadřeň kopírující Přelet nad Kukaččím hnízdem, přesto si však svou existenci uhájí. Ať už kvůli scénám ve stylu Hlava 22 či neskutečně chytlavému doprovodu, který vám rozzáří úsměv ve tváři, rozhoupe celé tělo v rytmu hudby a na konci zasekne do sedačky. 8/10(8.7.2008)

Nejprve jsem si myslel, že jde o nějaké sci-fi a po shlédnutí chtěl dát 2*,ale když jsem se ráno probudil a s promítl si v hlavě celý film znovu, tak jsem za ten závěr 1* přidal.(29.9.2016)

Poppy Shakespeare, hezká holka s ještě hezčím jménem, kterou zavřou nedopatřením do blázince, ačkoli papíry na hlavu jí nikdo nedá. A ona chce za každou cenu ven. Na druhé straně šiblá N, která se po cvokhausech potuluje celej život a ten, v němž momentálně kejsne, jí tu harmonii narušuje nejmíň. A největší strach má z toho, že by jí mohli jednou propustit. Krásnej kontrast dvojího smýšlení na jednom místě, doplněnej o fakt optimistickej soundtrack, kterej mi hladil uši a sympatické herecké výkony ústředních hereček, kdy na Naomie Harris je navíc radost pohledět, má v sobě ten šik styl Rosario Dawson. K tomu parádní zasazení černého humoru, především prostřednictvím N, na místech, kde by s ním člověk zrovna moc nepočítal. Fakt příjemnej film, kterej i přes depresivní prostředí a situace působí hrozně optimisticky a já si ho v budoucnu určitě hodlám zopakovat. Tenhle film má navíc hned tři naprosto nezapomenutelné, audiovizuálně pochoutkové scény, které mě baví opakovaně, ač jsou takřka beze slov (náběh N na rutinní kontrolu, zrcadlení, ohňostroj za velkým oknem) a za ně tu prostě musí padnout ta pátá hvězda.(24.8.2013)

• bassator

43rd KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2008 - FORUM OF INDEPENDENTS - Fórum Nezávislých - 35%, AUDIENCE AWARD - Divácká cena deníku Právo (Divácká cena: 1234) - 1.4/289(5.1.2009)

Velice chytry film z blazince, hodne pripominajici Prelet nad kukaccim hnizdem. Nejsou blazni nahodou nejvice normalni lide?(10.7.2008)