Thriller The Ghost Writer z pera mistra historických románů Roberta Harrise přináší napínavý příběh spisovatele, který je najat na sepsání pamětí bývalého britského premiéra. Děj začíná nabírat nebezpečné obrátky krátce poté, co na opuštěnou zimní pláž známého amerického letoviska vyplaví moře mrtvolu jeho předchůdce na tomto literárním projektu. Netrvá dlouho a "duch" si uvědomí, že přijetím atraktivní práce učinil strašlivou chybu: ukazuje se, že expremiér je muž, v jehož minulosti se skrývají tajemství, která mají sílu zabíjet. (oficiální text distributora)

Bird_house

Na tento film jsem se těšil.. Možná to zapříčinila i únavou, se kterou jsem se na tento kousek díval, ale film ve mě nezanechal prakticky nic. Zbytečně natahované a mnohdy uspávající děj.. V podstatě se něco začne dít až téměř v polovině filmu.. Díky McGregorovu "vyšetřování" jsem se trochu probudil a závěr s předáváním lístku je efektní.. ()

Petyas

Výborné politické drama. Zajímavé, napínavé, výborný scénář, skvělá režie, s několika překvapivýmy dějovými zvraty i výbornými hereckými výkony. Ani na chvíli jsem se nenudil. Od prvního okamžiku jsem si tenhle film užíval, uplně mě pohltil. Ani jsem si to neuvědil a dvě hodiny utekly jak voda. 80% ()

Hightower

Velice velice povedený snímek. Čekal jsem plynulý rozjezd, ale ono ne, šlo se rovnou na hlavní děj. Očividně je vidět, že i ,,pisálkové" můžou zažít vzrušení, a nejen jejich hlavní postavy. Co se týče konce, zprvu jsem si poplakal, ale po chvíli jsem si řekl, že všechno nekončí šťastným objetím či vtipem, a v politice to platí dvakrát. Tento film má konec s velkým "K". ()

Biopler

Som spokojný. Úplne ma dostala atmosféra, tá je úplná bomba. Polanski zúročuje svoje schopnosti a vďaka nim vyškriabal aj zo slabšieho scenára veľmi slušnú snímku, ktorá možno niekoho nudila tým, že sa v príbehu poriadne nič nedialo, ale pri poslednej polhodine sa určite mal načo pozerať. Osobne som žral komorné scény v interiéroch podfarbené ľúbivou hudbou. Herci podali štandardy, Pierce Brosnan, ako tradične, nadštandard. ()

smrtacik

Námet len málo prekračujúci obvyklú žánrovú schému politického thrilleru, ale dokáže vcelku zaujať. Dejovo veľmi pomalé, je to akési postupne sa rozmotavajúce kĺbko nových zistení ohľadom akéhosi ,,fiktivného" spiknutia a vcelku nejednoznačných politických činov, či nečinov proti terorizmu a ochrany ľudských práv. Polovica filmu len navodzuje atmosféru niečoho naozaj zlého tam niekde v tom politickom svinstve, ale keď už máte pocit, že sa to rozbehne, Polanski stráca dych a je vcelku čitateľný. Herecky výborne zvládnuté, atmosféra a príbeh zasadený do prostredia prázdneho a trochu temne pôsobiaceho ostrova taktiež dodáva filmu ten správny nádych. Veľmi málo rýchlejších pohybov kamery, pretože Polanski akciu v podstate odsunul na vedľajšiu koľaj a tak vás z toho letargického tempa len máločo vyruší. Takže kvalitne natočený thriller s charizmatickým McGregorom a Brosnanom, dobrou atmosférou, ale na mňa pôsobiaci akosi rozporuplne čo sa deju týka, navyše keby sa ustrihlo tak dvadsať minút filmu, určite by pôsobil kompaktnejšie. Záverečné ,,zistenie pravdy" pôsobí naozaj dosť gýčovito, ale aspoň to netrvalo veľmi dlho a Polanský to síce okato a čitateľne, ale radikálne a rýchlo vyriešil na koniec :-) Hodnotenie: 70% ()

shereen

Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Film je téměř celý pětihvězdičkový. Fantastická atmosféra, detaily, herecké výkony. Bohužel vše kazí poněkud chabá pointa. Je to jako když vás někdo dvě hodiny vodí sofistikovaným labyrintem, abyste na konci našli banální krabičku od sirek. ()

Porp

Že dej je trestuhodne predvídateľný? Že je to už stokrát obohraná pesnička? Asi to predsa len bude tým Polanskim, ako to tu už mnohí spomínali, prečo mám stále chuť, aj po dvoch zhliadnutiach, pozrieť si tento film znova a znova. Príjemné striedanie sychravých exteriérových pasáží so scénami v štýlovo zariadenom dome britského premiéra na mňa jednoznačne fungovalo. Určite viac ako neustály lejak v Shutter Island, striedajúci sa s chladnými kobkami psychiatrickej liečebne. Akcia bola dávkovaná s rozumom a takisto aj napätie bolo na správnom mieste. Nebolo vynechané ani precízne vykreslenie rôznorodých charakterov hraných postáv. ()

KOOHA

Mám Polanského rád a jeho filmy nikdy nezklamaly. Vyjímkou není ani tento. Ta poteměrá atmosféra a okolí kolem Bostonu (a to to bylo točené v Evropě) je prostě bomba. Ta poslední scéna s předáváním toho lístku je nezapomenutelná. ()

Torgal

Tento film vo mne zanechal rozporuplné pocity. Formálne mu mám totiž máločo vytknúť, natočený je skutočne bravúrne a Polanski potvrdzuje, že ešte nepatrí do starého železa. Herci sa mi tiež veľmi pozdávali (obzvlášť príjemné bolo vidieť po rokoch Pierca Brosnana). Čo ale z toho všetkého, keď ma téma filmu absolútne neoslovila? Politické čachre na pozadí jednoduchého príbehu ma vôbec nezaujímali, ale mimo nich tu nebolo skoro nič iné. Záverečné "asi šokujúce" odhalenie na mňa teda zákonite vôbec nezapôsobilo (hoci som ho nečakal). 6/10 ()

bif

On je to celkem dobrý thriller, s bezva atmosférou a člověka ani nenapadne, že je točený v Německu. Nicméně celkově je to celkem nuda. Dost mě rozčílila reklama na BMW. Suma-sumárum je to průměr. ()

Gixian

Krásnej thriller, skoro bych řekl "ze staré školy". Téměř žádné akční scény, žádní "běžní muži kteří v sobě objeví supermana a všechny postřílí", velice civilní podívaná odehrávající se v relativně pomalém tempu, která je však natočená tak, že vás nenechá v klidu. Kvalitní herecké obsazení, výborný vyběr exteriérů, napínavá zápletka, skvělý hudební podkres a perfektní režie nejslavnějšího polského pedofila - prostě film který jsem si užil. Jen ten konec mohl být jiný, ten mě vážně neuspokojil. ()

Dm1tr1j

Tento film svojou atmosférou, témou a priebehom presne pasuje do času keď von vládne treskúca zima a na intráku je vnoci nuda, ale stale vôľa pozrieť si film. Obivan hral svoje, agent 007 tiež. Jediné plus je to ,že film som vystihol presne vtedy keď som mal náladu totožnú s náladou filmu. ()

GIK

Podle návodu se má tento film číst mezi řádky: 1. Televizní zpravodajství o ex-premiérovi okamžitě upoutá pozornost pisálka. m.ř.: Diváku, sleduj zprávy pozorně, nejlépe několikrát denně! 2. Na pořadu dne je spolupráce s teroristy. „Premiér je zpět ve zprávách!“ – veliká radost a dojetí, honem zesílit bednu. „Teroristé byli předáni CIA.“ - m.ř.: Je třeba domluvit podrobnosti další spolupráce a vyplatit prémie. 3. „Nazim, Salam, Achmed, Sayed – všichni britští občané.“ m.ř.: multikulti Británie je ganz normal. 4. Zpráva frčí i v britském Blesku. m.ř.: čtěte noviny. 5. Byl zvýšen „Stupeň národního ohrožení“ - m.ř.: posilujeme atmosféru strachu. 6. „Večerní zprávy!“ - rychle zapnout tv a zesílit zvuk! 7. „Star wars“ – pouze vesmírná propaganda + strašení. 8. Ex-premiér se v nedobitné vile strachuje, aby ho parťáci nezavřeli. m.ř. – vytvořit iluzi, že si spravedlnost může došlápnout i na mocné. 8. „Zločiny proti lidskosti a válečné zločiny.“ - politická komedie. Nejlepší fór filmu: Novináři přiletí helikoptérou až k obýváku vily a natáčí vyděšeného politika i s kámoši LIVE. Mezi řádky čtu, že celý film je naprostá pohádka s ucházející atmosférou. Manželce politika to celkem sluší. Malinko napínavý konec. Symbolika: 19:50 – zeměkoule; 46:41 – 666 sign + V-sign; 1:20:19 – 666 a V-sign v detailu; 1:32:00 – New World Order; 1:32:21 – zeměguľa. O chvíli později zeměgula v pohybu. 1:32:34 – družice ve vesmíru natočená patrně jinou automatickou družicí – vesmírná propaganda č. 2; 1:33:59 – 666 a V-sign v ještě lepším detailu. 1:43:43 – zeměguľa. Další: 20:02 – výstup usměvavého politika z letadla. Kyne čtyřem výtačům. 38. minuta – najatí divadelní demonstranti. ()

tranquill

Dobrá atmosféra, výborně zvládnutý konspirační závěr. Bohužel nudný úvod a stopáž filmu mohla být kratší, také žádný herecký výkon neohromil. ()

palmrus

Film se sice rozjede až po hodině, ale pak to celkem stojí za to. Na to že se v tomhle filmu šetřilo nábojema se mi celkem líbil a byl jsem napnutej jak kšandy až do konce. A teď POZOR SPOILER. Na konci mi akorát bylo líto Obiwana Kenobiho jak ho nabrali na kapotu... asi zapomněl použít sílu. ()

Vencik89

Tohle mě moc nenadchlo. Je to možná proto, že je mi toto odvětví zcela cizí, nicméně pro mě jakožto nezaujatého diváka to bylo až příliš takové nijaké.. ()

darkreider

Dve hodiny uvarené z instantu na jednu šálku asi nebude to najchutnejšie, čo sa dá pozrieť. Veľmi dlho sa nič nedeje, na čo dostaneme krátky náznak, že teraz sa to rozbehne a ono zase dlho nič. Stredná pasáž je vyložene nuda, ktorú korunuje Olivia Williams, ktorá ma snáď v každej scéne iritovala. Koniec síce ponúkne jedno nečakané zosnutie, ale napriek tomu je film nemastný a neslaný a iba Ewan tomu dáva ako takú podobu, aj keď niet sa čomu diviť, keď v podstate nezlezie z plátna. Oni to herci mali s takým scenárom ťažké, z toho mála sa veľa vytrieskať nedalo. Slabé a možno nadhodnotené tri hviezdy, ktoré každý iný trojhviezdny polithriller schová do vačku. ()

UniqueNett

Váhala jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Polanski thrillery umí, to víme. McGregor umí hrát, to taky víme. Všechno dobrý, ale dost jsem se přes polovinu filmu nudila. Takže proto tři hvězdy, pardon. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Polanski loví hvězdy

Polanski loví hvězdy

27.09.2010

Je zase na svobodě a chystá nový film. Proč ne? Muž ve stínu je pro mnohé jedním z filmů roku a důkazem, že Roman Polanski je pořád prvotřídní režisér. Drama God Of Carnage je adaptací divadelní hry,… (více)

Do vězení, z vězení

Do vězení, z vězení

01.10.2009

Tento týden se roztrhl pytel se zprávami kolem vězení a vězňů – těch filmových i těch skutečných. Jak už určitě víte, ve Švýcarsku byl za své 30 let staré hříchy zatčen Roman Polanski a bude to mít… (více)

Nicolas Cage a mor

Nicolas Cage a mor