Thriller The Ghost Writer z pera mistra historických románů Roberta Harrise přináší napínavý příběh spisovatele, který je najat na sepsání pamětí bývalého britského premiéra. Děj začíná nabírat nebezpečné obrátky krátce poté, co na opuštěnou zimní pláž známého amerického letoviska vyplaví moře mrtvolu jeho předchůdce na tomto literárním projektu. Netrvá dlouho a "duch" si uvědomí, že přijetím atraktivní práce učinil strašlivou chybu: ukazuje se, že expremiér je muž, v jehož minulosti se skrývají tajemství, která mají sílu zabíjet. (oficiální text distributora)

Ivo

Celkem dobře se na to dívalo, ovšem na dost plytké vodě tu plavaly jednotlivé části poněkud spícího příběhu i spousta nelogičností v něm obsažených. To, že na gúglu si může každý oslík snadno najít podrobné informace o aktivitách CIA a o tajných propojeních jejích externích spolupracovníků bychom snad ještě s úšklebkem překousli, ale že autor memoárových blábolů má potřebu do nich vysoce kreativně "zakódovat" informaci o svém vlastním komplotu, to už si trošku dělají z diváků šoufky ? Snad se tvůrcům aspoň bohatě odměnila firma BMW za krásné reklamní vstupy občas necitlivě přerušované návratem do samotného filmu ... ()

Jeanecek

Kdyby to byla prvotina neznámého režiséra, neváhal bych dát 5*, od Polanskeho jsem čekal o malinko víc. Nicméně pecka to je, tak se držím jednoho metru a dávám těch 5 i jemu... ()

bakeero

Románová předloha (kterou jsem četl) byla skvělá. Proto měl před sebou Polanski sakra těžký úkol, aby mi ukázal film, který by se mi líbil alespoň zčásti jako zmiňovaná kniha. Ale díky oldies přístupu, ze kterého přímo číší profesionalismus, se mu to povedlo. ()

Sudlice

Úžasná pršavá atmosféra, skvělý exteriéry a současná architektura - na pozadí téhle podívané běží příběh, který by klidně mohl být o čemkoliv jiném a filmu by to pravděpodobně neublížilo. ()

jiriks

skvělá ponurá atmosféra, soundtrack dokreslující tuhle atmosféru a Ewan dělají z tohohle filmu něco mimořádného...vyšetřování po zesnulém předchůdci dovede našeho hrdinu k důkazu, že ne všichni jsou těmi, za které se vydávají.. ()

E lan

Dobrý thriller, o tom žádná. Že by to byla nějaká pecka, to určitě ne, ale sympatické herecké obsazení, vcelku originální příběh a velmi kvalitní ztvárnění dělají svoje. Jen kousek a film mohl mít ode mne za ****. ()

Slunkoo odpad!

dvojhodinový nudný politicky film v ktorom som vôbec nič nepochopil.Čo tam bolo mysteriózne tiež nechápem. ()

Rousseau

Áno, patřím do té, řekl bych hojné, skupiny, která se pohodlně usadila do sedačky a s přivřenýma očima a rukama za hlavou se nechala unášet ponurým obrazem, pěknou hudbou, mistrovskými hereckými výkony a celkově atmosférou... A dialogy nebo texty v memoárech jsem úplně zapomněl vnímat! Možná proto jsem v závěru po odhalení pointy tak trochu zklamaně a rozpačitě pronesl: "Aha... A to je jako všechno?" Druhá projekce, při které už budu rozhodně pozornější, mě nemine a možná změním i hodnocení. Ale jestli je těch hvězdiček 5 nebo 4, to je snad celkem jedno, bavil jsem se tak jako tak výborně. ()

Shakaar

Čekal jsem od toho více, ostatně přítomnost Ewana McGregora a Brosnana trochu naznačovala že by to nemusela být taková hovadina. Nicméně už začátek mi přišel trochu podivný. Navíc ani dva nejpodstatnější protagonisté zde neshráli úlohu jak bych si představoval. Ewan sice v roli reportera, který se snaží odhalit pravdu sice si odehrál své, ale nepřišlo mi že role mu zcela padla do not. Brosnana jsem po celou dobu moc neviděl. Na začátku se mihl sice aby pak jako bývalý premier musel odletet někam a aby nazávěr... . Zbytek byl doplněn sice známými ale ne zas tak dobrými herci. Scénář evidentně notně prostříhán a závěr jako by se skončilo v tom nejlepším, kdy konečně o něco šlo. 3* a ať se nezlobí, ale tohle nemůže být jeden z trháků roku. Zřejmě jak se dívám ani nebyl. ()

Petula009

Když jsem se dodívala tak jsem si říkala,zajímavý námět.Ale sakra...po dvou dnech jsem si říkala...nevyužitý potenciál a mohlo tam být víc akce.Stále je to velmi slušný film,na úrovni...ale mě to nějákým způsobem nudilo. ()

mvukotic

Atmosfericka stylovka, fanusikovia McGregora si pridu na svoje. Nebyt mierne trapneho zaveru a odhalenia, tak by som dal plny pocet. Takto su to lepsie 4. ()

ER

V duchu filmů jako Až na krev či Tahle země není pro starý se i R.Polaňski pokusil natočit politický thriller ve vazbě na nedávné události v Iráku. Výsledek však není tak záživný,byť hlavně ke konci filmu, se přeci jen dočkáme. Tudíž slabinou filmu je jeho stopáž, kde se řada scén mohla vystřihnout a tím více udržet napětí, které ve filmu je, ale tak se rozplývá v ranních mlhách sychravé Anglie. Naštěstí ke konci vše graduje a finále nabídne rozuzlení, které je neočekávané a veškeré nitky zápletky, které se v průběhu děje rozplétaly, dokázaly nakonec vytvořit slušnou atmosféru. ()

marusaj

Velmi civilní, velmi sevřené. Drama osudů kolem velké politiky. Opět skvělý Ewan McGregor a k němu charismatická a sexy paní prezidentová - Olivia Williams. Film pro deštivá odpoledne. Atmosférické. Jo a hraje tam Eli Wallach a je pořád Ošklivý :). ()

ing.man

Další film o ubohé Británii pod nadvládou USA. Nevěděl jsem či je to film a na závěr jsem si říkal, jak typický Polanského konec. Nezaměnitelné :)) ()

BDMarty007

Roman Polanski umí skvěle navodit atmosféru, umí takové ty lehce temné, nedovolené vztahy … A po jakémsi úvodu do tématu to přesně takto pokračuje. Úchvatná, vizuálně krásná vila někde na pobřeží bičovaným oceánem, stárnoucí, ale přitažlivá manželka pána domu, která se ráda napije, mlha, zima, tajemno ... Pěkné. Ale cca 80 minut se odehrává něco, co vlastně nikam moc nesměřuje. Občas náznak, že možná něco není tak, jak se mělo zdát. Ale jen náznak, nic víc. Až asi 30 minut před koncem najednou děj začne dostávat dramatický spád. Najednou až moc dramatický, až do posledního okamžiku. Během pár vteřin se objevují auta připravená někoho, kdo tam ještě před pár momenty vůbec nebyl, zlikvidovat, apod. Tohle mi bohužel na tom filmu vadí a mrzí. Ty dvě části moc nedrží pohromadě. První se hodně táhne a jak se posléze ukáže, do značné míry zcela samoúčelně. A ve druhé už se spousta věcí musí odehrát až v přílišné zkratce, mnohdy zcela neočekávaně a tudíž zcela bez napětí a chvílemi i bez logického dotažení okolností. A proč proboha někdo zakódoval to sdělení do knihy právě tímto způsobem? I tak dávám 4 hvězdičky, protože přesto všechno je to opět úžasná hra s atmosférou, spousta vizuálně úchvatných věcí a i jako thriller to zas úplně mizerné není. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Polanski loví hvězdy

Polanski loví hvězdy

27.09.2010

Je zase na svobodě a chystá nový film. Proč ne? Muž ve stínu je pro mnohé jedním z filmů roku a důkazem, že Roman Polanski je pořád prvotřídní režisér. Drama God Of Carnage je adaptací divadelní hry,… (více)

Do vězení, z vězení

Do vězení, z vězení

01.10.2009

Tento týden se roztrhl pytel se zprávami kolem vězení a vězňů – těch filmových i těch skutečných. Jak už určitě víte, ve Švýcarsku byl za své 30 let staré hříchy zatčen Roman Polanski a bude to mít… (více)

Nicolas Cage a mor

Nicolas Cage a mor