Hačikó - příběh psa

• USA Hachiko: A Dog's Story (více)

kotrlak

Nepochybuju že původní japonská předloha je silná. Ale tahle adaptace do prostředí předměstí v US s umělohmotnejma postavama a vykalkulovaným srdcervoucím dramatem je jen emocionální vydírání. Záměr to určitě splnilo - i sám Hačikó by zaplakal kdyby to viděl... ()

Bogrant

Krásny príbeh v dobrom spracovaní a prenesení do súčasnosti od Hallstroma, ktorý by v tomto prípade vďaka nádhernému pianu od Kaczmareka dojal aj koňa. I keď to z osobnej skúsenosti potvrdiť nemôžem, zdá sa, že na tom, že pes je najlepší priateľ človeka predsa len niečo bude. ()

Little_Sawy

Mě snáď rozbrěčí všechno co vyzerá jako uslintanej čokel. Láska medzi člověkem a psem je to nějčarovnější, nějkúzelnější a vše něj co jen může být. U tohohle filmu jsem na konec nevydržela a brečela jsem jako když mrněti vezmete lízatko. Postavy, příběh co film vypřáví je hodně silnej i když k tomu moc slov ani není potřeba aby se chápalo, co nám to má ukazovať. Myslím, že Shiba Inu to zahrál jak nějlíp mohl s Richiem. ()

Thalin

Většina filmů se psy má být hlavně hra na city. A ne vždy se to povede udělat vyváženě, aby to jen nepůsobilo jako masírka plná klišé, která má jen člověka donutit zamáčknout slzu při pohledu na chudáčka psa. Ale tady je to natočené tak přirozeně a srdečně, že se na to zkrátka jinak dívat nedá a člověku to vůbec nevadí. Ta dlouholetá psí oddanost člověka prostě dostane a chytne za srdce. Obecně kolikrát člověka dojme víc utrpení zvířete než člověka a tohle není výjimka. Původní japonskou verzi jsem neviděla, ale myslím si, že tahle je rozhodně povedená a dobře natočená. ()

yastus_

Zpočátku krásný film, vyprávějíc příběh muže, jenž na vlakové stanici nalezne opuštěné štěně, kterého se na nějaký čas rozhodne ujmout. Ovšem postupně si s ním vytvoří natolik silné pouto, že se ho nedokáže vzdát a rozhodne si jej ponechat. Ač byl začátek filmu velmi slibným kandidátem na nejvyšší hodnocení, ke konci se mé pocity poměrně změnily. Velmi emociálně náročné a zdlouhavé scény, které časem začnou být až nudné. I přes nepodařený závěr, je to jeden z těch lepších filmů, které jsem viděl, čili hodnotím kladně. ()

Lvegas

Jednoduché a přitom tak silné! Moc hezky natočený film, který zachycuje pevné pouto mezi "páníčkem" a jeho nejlepším a nejvěrnějším čtyřnohým přítelem. Rozhodně stojí za vidění. Kdo máte rádi pejsánky, doporučuji mít kapesníky při ruce. Velmi milé překvapení. ()

Figuto

Silně emotivní. Stěží jsem zadržoval slzy. Ano, je to citové vyděračství a ve filmu se toho moc neděje, ale přesto. ()

Petko92

Tip filmu, ktorý ma nezvykol dojať. V tomto prípade sa to stalo. Neviem prečo, možno kvôli tomu, že je to skutočný príbeh, možno kvôli láske, ktorá môže vzniknúť aj medzi človekom a zvieraťom. Neviem, ale Richard Gere skvelý výkon. Rozpočet akurát na takýto film, ale má to nádych, má to dušu....zaslúžených 5* ()

k.rakonos

Krásnej rodinnej film, opravdu doporučuju...Film s velkým srdcem, emocionálně silně natočené. Hlavně milovníci zvířat a psů nebudou mít suché oči.. ()

honzikt

Mám rád Akity a proto možná nemusím být objektivní. Dávám jednoznačně 5 hvězd. Film se dá shrnout velice rychle. Nádherný, smutný příběh, podpořený ještě dojemnější hudbou, která se vkrádá do děje vždy v tu pravou chvíli a umocňuje hlavní linku. Nedokážu si představit někoho, kdo odejde od filmu citově nezasažený. ()

barapatty

Krásný, jednoduchý a pravdivý příběh. Příběhy o zvířatech mám hodně ráda, i když je to skoro vždycky za doprovodu slzavého údolí, ale i to je občas potřeba.Akita Inu je opravdu krásná rasa ()

Daviidesek

Jednoduchý film, nevyskytují se zde tradiční přeháněné reakce a kousky.Film dokuze opravdovou lásku mezi psem a „pánem“.Jedná se zde o Japonského psa jménem Akita, který byl vyšlechtěn prvně na psí a bojové zápasy.Zde se rozhodně páni producenti zaměřili především na emoce a myslím, že se jim to pekelně podařilo.Rozhodně doporučuji shlídnout tento film. ()